Şimdi Ara

Bu 2. el bilgisayar sizce nasıl? (sonuç beklediğimden çok daha iyi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Arkadaşım kendine yeni bi sistem topladığı için eski bilgisayarını satıyor ve bana uygun bi fiyat karşılığında verebileceğini söyledi. Öğrenci olduğum için gücüm ancak buna yetiyor, o yüzden yorumlara göre almayı düşünüyorum.

Sistem özellikleri şöyle;

İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
    Ekran kartı: Palit GTX 650 2GB
    RAM: 8GB DDR2 800MHz
    Sabit disk: WD Green 320GB + SanDisk SSD Plus 120GB
    PSU: 350W

Edit: Üstteki sistem yeni almış olduğum SSD ile birlikte 550TL'ye geldi.

Edit 2: Kendisi adeta düşük bütçeli bi oyun bilgisayarı çıktı arkadaşlar. Çoğu kişi 'bu sistemle oyun oynayamazsın' dese de sonuç ortada. Bu zamana kadar oynadığım oyunlar: GTA V (30 fps), Assassin's Creed IV: Black Flag, Far Cry 3, Far Cry 4.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 6 Nisan 2019; 14:51:57 >

• 250 ye veriyosa al. kalan paraylada bit pazarından monitör alır film izlersin.
  • martax32 kullanıcısına yanıt
    Film izlemek için almıyorum hocam zaten evde 32 ekran smart tv var. 2012 ve daha eski oyunları oynayabileceğimi düşünüyorum ama yine de bi danışmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı idare eder ama işlemciyi bilmiyorum.

• Bu sistemle oyun oynayamazsın maalesef, anca half life va gibi çok eski oyunlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Çok oyun oynayan biri değilim zaten de GTA V, Assassin's Creed IV Black Flag gibi oyunları oynatsın yeter. Onlar da mı olmaz sizce?

• İşlemci çok kötü berbat duruyo. Yerine bir i3 islemci alsan ve orta halde bi ekran kartıyla GTA V açarsın. Bu kadar Ram varken işlemci ve ekran kartı çok saçma uyumsuz kalmış yetersizler

• MERT* kullanıcısına yanıt
    Yok hocam bu sisteme naparsan yap o oyunları açmaz.
    Sıfırdan sistem kurmalısın.
    Zaten şu an ryzen 5 2400g nin apu’su senin ekran kartından güçlü öyle düşün.
    İşlemciyi ve ram i hesaba katmıyorum bile.

• Aynen, beni de en çok düşündüren o zaten. Aslında işlemci hariç diğer parçalar yeterli görünüyor fakat GTA V gibi oyunlar için 4 çekirdek şart sanırım. O yüzden bu işlemciyi babamın bilgisayarındaki Core 2 Quad Q6600 ile değiştirmeyi düşünüyorum.

@jac0B0

Hocam maalesef yeni sistem kuracak bütçem yok. Sadece işlemciyi değiştirmek istesem bile zor çünkü beraberinde anakartın da değişmesi gerekiyor.
  • 550 tl ye kırık ps3 al yada kırık xbox 360 gta 5 dahil tüm oyunları oyna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 18 Aralık 2018; 19:43:25 >
    Ps3 sıkıntısız gta5 oynatıyor, yukardaki arkadaşın dediği gibi tek çare ps3.
    Bende ps3 var gta pes vs daha çok keyif veriyo bilgisayardansa, hem de torrentlerden oyunları ücretsiz çekebiliyosun. Fifa19 bile var ps3 te, yani illa 2012 öncesi oyuna da takılmamış olursun.

• jac0B0 kullanıcısına yanıt
    PS3 için üzerine daha o kadar eklemem lazım. Ayrıca, küçükten beri bilgisayar oyunları oynadığım için PS bana pek cazip gelmiyor.
  • Anakart uygunsa işlemciyi o.clamayı dene gtx 750ti ye kadar gider o işlemci o.clarsan.
  • Aliex den q9650 dengi xeon cpu bul.
    Yanına gtx750ti bulup ateşledinmi akarsın gta5 içine.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    550 ye çok rahat kırık ps3 kaynıyor piyasada istersen sahibinden e gir kırık ps3 yaz gör

last of us uncharted infamus god of war bu serileri oynarsın en azından
  • Sonuç olarak bilgisayarı aldım. Arkadaşım 1TB kapasiteli Seagate Barracuda'yı yeni sistemine eklediği için bana eski sabit diskini verdi o yüzden 550 TL yerine 400'e geldi. Yanına bi de SSD aldım şimdilik fena değil. Bakalım hayırlısı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.