Şimdi Ara

Brutal ve Scream vokalciyim soruları alayım. / Video Eklendi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
6
Favori
9.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Radiohead

quote:

Orijinalden alıntı: Hell Patrol

Bak bakayım olmuş mu. Evde annem babam var malum, ondan anca bu kadar sürdürebildim sataniz sanmasınlar beni

anne babanın bunu söylerken duymalarını düşünüyorumda hele bide ışıklar falan kapalıysa şeytan çağırıyosun sanarlar

Bizimkiler alıştılar, birşey demiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

merak ettiğim neden böyle vokal yapıyorsun daha sakin daha efendi olmuyor mu? yani benim garibime gidiyor açıkçası.tabii ki tarz meselesi ona bir şey dediğim yok da.merak ettim yani nerden heves ettin?

Hocam eğer bana diyorsan, ben duyguyu böyle daha iyi alıyorum şahsen.Normal efendi efendi söyleyenler sarmıyor tam, birşeyler eksik gibime geliyor.O boşluğu da bunlar dolduruyor.
  • Önerdiğin videolar dersler var mı peki intenetten bulabileceğimiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

Önerdiğin videolar dersler var mı peki intenetten bulabileceğimiz

"Zen of Screaming" te işin ustaları anlatıyor ama en son Türkçe altyazısı yoktu.Çıkmış mıdır bilmem.
  • Yaklaşık 2 senedir brutal ve scream vocal yaparım. Clean'de sesim bass olduğu için Ville Valo'ya benzetenler çok olur. Ama clean şarkılar söylemem genelde. Herneyse kendime ait 3 farklı tekniğim var hepsinide kendim çalışarak edindim. Brutal'ı 2 saat boyunca istediğin şeyi söylerim fakat ses tonum bass olduğu için artı olarak sigara kullandığım için anormal kalınlıkta. Şöyle bir sorunum var. Çocukluğumda ameliyat olmam gerekiyormuş sesim hakkında yani anormal derecede çok ses çıkıyormuş. Çocukluğumdan beri o sıkıntıyı yaşarım normal hayatımda ve halada yaşıyorum. Örnek insanları rahatsız etmeden konuşmamız gerek beceremem. Kısamam sesimi fısıldasam bile acayip çok çıkar. Fakat şarkı söylerken bana çok büyük faydası var ve ameliyat olmadığım için şanslıyım. Kendi tekniklerime gelirsek brutalı dediğim gibi 2 saat boyunca bile sesimi değiştirmeden yaparım. Yada bir anda brutala geçip bir anda clean'e geçerim. Örnek Corey Taylor çok iyi yapar onu. Aşşa yukarı onun gibiyim ama tarzlarımız tam uymuyor Nu Metal yaptığı için Black ve Gothic Metal yapan birine göre farklı tabiki... Herneyse 2. olarak Fry screamde aralıksız 26.2 saniye scream atabiliyorum. O ney derseniz 2012 eurovision Slovakia şarkısını dinleyin. Ordaki sarışın uzun saçlı vokali demiyorum arkada gitar çalan back vocal adam 6 saniye yapıyor nefes alıyor tekrar 6 saniye yapıyor. Saniyeleri sayabilirsiniz isterseniz yani 12 saniye bile dayanamıyor. Hee bazıları var youtubeda cidden iyi yapıyorlar fakat dediğim gibi önce slovakia şarkısını dinleyin, işte ordaki adamın yaptığını tam 26.2 saniye yaptım rekor olarak. Ama 2 saatlik yol çekmiştim ve baya yorgundum bunuda hesaba katalım. 3. ve üzerinde çalıştığım en değer verdiğim tekniğim ise arkadaşlarımın ilgisini baya bi çekti fakat istediğim zaman yapamıyorum yani 20 dakika gibi bir süre boyunca hiç konuşmadan fry scream yapmam fry şekilde şarkı söylemem gerekiyor işte ozaman bir anda boğazımda çatallaşmayı hissediyorum ve konuştuğum zaman aynı anda iki farklı ses çıkarabiliyorum. Örnek bir yandan fry bir yandan clean gibi Bunu ilk keşfettiğimde nasıl sevindiğimi anlatamam size. Son olarak arkadaşın dediği Zen Of Screaming'in CD lerini alın. Türkçeye çevirebilecek arkadaş varsa hayrına yapsın banada lazım. Dediğim gibi sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz.

• İnternetten kendimi geliştirebileceğim biyer önerebilirmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

İnternetten kendimi geliştirebileceğim biyer önerebilirmisin?

Youtube'dan zen of screaming in 5 dk lık videolarını izleyebilirsin. Ayrıca brutal ve scream nasıl yapılır diye anlatan bir sürü eleman var ingilizcen iyiyse ordan bakabilirsin. Fakat başka yerlerde kolay kolay bulucağını sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokman Dayı

quote:

Youtube'dan zen of screaming in 5 dk lık videolarını izleyebilirsin. Ayrıca brutal ve scream nasıl yapılır diye anlatan bir sürü eleman var ingilizcen iyiyse ordan bakabilirsin. Fakat başka yerlerde kolay kolay bulucağını sanmıyorum

Tesekkurler.ingilizcem hic yok malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

quote:

quote:

Tesekkurler.ingilizcem hic yok malesef

Alıntıları Göster
    Hmm ozaman anlamakta sıkıntı çekersiniz büyük ihtimal. Ya en iyisi gidip toplu halde bütün CD'lerini alıcam sonrada ablama çevirticem. İnan bana kaç yıldır bakıyorum hala türkçesi yok ortalıkta. Bu kadarmı ilgisiz olunur birşeye

Neyse elime biraz para geçsin albüm alıcağıma eğitim cd lerini alırım şimdilik daha iyi ozaman türkçeye çevirtebilirim ablama... Ama paylaşmak yasakmı bilmiyorum.

• Yasak heralde
  • quote:

Yasak heralde

Ney yasak değilki şu ülkede?
  • quote:

quote:

Yasak heralde

Ney yasak değilki şu ülkede?

• quote:

Hmm ozaman anlamakta sıkıntı çekersiniz büyük ihtimal. Ya en iyisi gidip toplu halde bütün CD'lerini alıcam sonrada ablama çevirticem. İnan bana kaç yıldır bakıyorum hala türkçesi yok ortalıkta. Bu kadarmı ilgisiz olunur birşeye

Neyse elime biraz para geçsin albüm alıcağıma eğitim cd lerini alırım şimdilik daha iyi ozaman türkçeye çevirtebilirim ablama... Ama paylaşmak yasakmı bilmiyorum.

Aynen bir türlü çıkmadı altyazısı. Belki çevirebilirim ingilizce fena değil benim ama üşeniyorum, ne üşengeç nesiliz böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sverre

quote:

Aynen bir türlü çıkmadı altyazısı. Belki çevirebilirim ingilizce fena değil benim ama üşeniyorum, ne üşengeç nesiliz böyle.

Yaş kaçtı?

• falsetto mu kafa sesi mi kullanıyorsun? şarkıları kulaktan mı notalardan mı söylüyorsun ve ne türde söylüyorsun?

edit: scream deyince aklıma direk ince tonlar geldi kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Danirello -- 14 Ağustos 2012; 16:57:06 >
  • quote:

quote:

unutmadan jim gilette'in vocal power diye bir programı var, alıştırmaları yapsanız yeter ingilizce biraz gerekli, arada güzel bilgiler veriyor.

düzenleme: yukarda yazdığım gibi, bu kafa sesini ve falsettoyu geliştiren egzersizler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Danirello -- 14 Ağustos 2012; 16:57:52 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sverre

quote:

Yaş kaçtı?

17.

• Kafa sesini bilirim fakat falsettoyu anlayamadım. Sverre bende 16 yım
  • quote:

Kafa sesini bilirim fakat falsettoyu anlayamadım. Sverre bende 16 yım

Ablana çevirteceksen, çevirttiğinde haber verirsin.

Yaşı neden sordun ki ?
  • ya söyle söliyim sessiz bir sekilde güzel hırıltılar cıkarıyorum ve hosuma gidiyor fakat bögürmeye gelince olmuyor yane komik bisi cıkıyor ortaya yane aslında tam olarak öle degil bögürüncede a-e gibi sesler cıkarınca mesela kaoowww gibisinden onlar oluyor fakat o-ö ler olmuyor yane booooohh :) abi komik oldu ama iste sorunum bu agzımı o haline getirip bögüremiyorum anlatabildim mi bilmiyorum varmı önerin sverre dostum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.