Şimdi Ara

broadwayı i olan arkadaşlar bilgi paylaşımıı (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
1
Favori
44.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bide geçen hafta tüpcüye ayar yaptırdım şehir içi 170 -190 arası yakması normal diyor siz ne dersiniz
    arkadaşlar genelde şehir içi 150 yaktıklarını söylüyorlar hangisi doğru sizce 97rn araba buji akü yeni

• Bence tak derim.Xenon olmasa bile R-9 farlarindan daha iyi aydinlatacagini dusunuyorum. Eskilerini de tut ama,belki degistirirsin bir gun :)
    Flash-S lerin sis farli kisa panjurlu onunu cok severim.

quote:

Orjinalden alıntı: manager79

Kararsız kaldım sizlerede danışayım..

Çıkma olarak 2 Adet Flash S Far, 2 Adet Sinyal, Panjur ve Far kaçlarını 100 YTL ücret ile buldum..

Ama araca takıp takmamakda kararsızım.. Dış görünüşünü fazla bozmak istemiyorum..

Fakat Flash S farı takarsam Xenon yapma şansım oluyor..

• yeni 99 rni aldm araç süperr arabayı daha da ii yapmak için neler önerirsiniz.bu arada arabam lpg li değil taktırmayıda düşünmüyom araç gaza bastınmı süper kaçıyo frenlerinde gayet iiş bnce
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhanakman

ben bide geçen hafta tüpcüye ayar yaptırdım şehir içi 170 -190 arası yakması normal diyor siz ne dersiniz
    arkadaşlar genelde şehir içi 150 yaktıklarını söylüyorlar hangisi doğru sizce 97rn araba buji akü yeni

abi naptın sen yaa benim araba 125 yakıyo. 170 falan çok fazla çoook.
  • arakadaslar brodwayın sehir içi 120-150 yaktıgını söylüyo benim 220 yakıyo
    voltron tüp var bilgisayr ayarı işe yaramıyo sehir dısında sorun yok az yakıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavim12

arakadaslar brodwayın sehir içi 120-150 yaktıgını söylüyo benim 220 yakıyo

hocam senin arabada bi sorun var.şahin doğan lpg de 190-200 yakıyo boadway yakması imkansız normal şartlarda.bi baktır arabana bence.
  • akü yeni bujiler yeni iki ay önce aldığımda ustaya baktırmıştım v kayışı falan değğşti buji değişti hava filtresi temizlendi ve bir sorun olmadığını söylemişti yakıyla ilgili olarak nerlere dikkatt etmek gerekir gerçi bi arkadaş bir kaç madde sıralamiştı ama debriyaj avans ayarı gibi bunlarmıdır sadece bakılması gereken
  • güncel...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavim1974

türkiye ve özelliklede istanbul şartlarında en iyi araba budur arkadaşlar bendeki 97 model 183000de ikinci bir araba düşünüyorum ama bunu kesinlikle satmam ve işe gidip gelirken bunu kullanırım günlük 60 km yol yapıyorum tamam biraz yoruyor ama olsun mesela geçen tam e-5e çıktım 3den 4 e atarken debriyaj teli koptu çektim sağa durdum,baktım beklemekle olmuyor 1 e takıp kontağa bastım araba zıpladı ve o şekilde tamirciye kadar gittim(yaklaşık 5km) usta 10 ytl istedi ben 20 verdim başka hangi arabada olur bu durum birkere arabaya kıyıpta o şekilde gidemezdim yok çekici gelsin yok servise gidilsin parçaydı işçilikti bir dünya para ve zaman kaybı yorum sizin şehir içinde varmı daha iyisi...

benimde başıma geldi. 3 vitese atarken debriyaj teli koptu. 3. vitese atmış bulundum. yola devam ettim tamirciye kadar. ( daha önce başıma geldiği için panik yapıp durmadım ) 20 YTL ye işçilik dahil hallettim. başka bir araba olsa inanıyorum daha pahalıya patlar...

• quote:

Orjinalden alıntı: manager79

Merhaba

Benimde 1994 Model Beyaz renkli bir Broadway'im var.. Yaklaşık 10 senedir kullanıyorum..

Gençliğimi beraber geçerdiğim bu beyaz geincikten bir türlü vazgeçemiyorum :)

1997-1999 Seneleri arasında Renault ana servisinde çalışırken araca, bir çok değişimler yapmıştım.. Halende ufak tefek iyileştirmeler yapıyorum..

Kısaca yaptılarımı yazayım..

Renault Flash S sis farlarını, orjinal tesisatı ve düğmesi ile beraber (cam düğmelerinin yanına) montaj yaptım..

Concorde uzantan kumandası taktırdım.. Flahs S uzaktan kumanda tesisatını kullandım, sigorta tablosunda hazır soketi mevcut olduğundan tesisatda bir değişiklik gerekmiyor..

Sağ tarafa tavan lambası taktırdım..

Concorde orta el fren kolunu kullandım.. böylece emniyet kemerleri daha derli toplu görünüyor..

1997 RNİ Direksoyununu taktım.

Arka spoylere 3. Stop lambası montaj yaptırdım.

1997 Marşpiyel kaplaması taktırdım..

1997 Kapı kollarını taktırdım.

Renault 19 Kedi gözlerini taktım.

Ön tampona far yıkama montajı yaptım..

1997 modellerin antenini taktım.

1997 Modellerde kullanılan Kontak kilit setini taktırdım, böylece kapılar ve kontak tek anahtar ile açılıyor.

Alarm montajı yaptırdım.

Arka yazıları 1997 modellerde kullanılan nikelajlı tipden yaptırdım.

Arka park sensörü taktırdım.

Kenwood Cd çalar, 4 Kolon, Subwoofer ve anfi montajı yaptırdım..

Ön arka tamponları araç rengine boyattım.

Yağmur ve otomatik far sensörü taktırdım..

Ve en önemlisi,

Aracın ön helezonlarını ve 4 adet Amortisörünü 1997 modellerde kullanılanlarla değiştirip, arka torsiyon ayarı yaptırdım.. Bunlardan sonra "bence" aracın yol tutuşu muazzam derecede düzeldi..

Şanzıman da ayna mahrutiyi ve birkaç dişliyi Jb3-063 kodlu şanzımanınkiler ile değiştirdim..

Eksantrık mili ve subapları C2L-720 kodlu Faırway motorununda kullanılanlarla değiştirdim.

Bu kadar değişlik neticesinde 10 senedir bu aracı zevk ile kullanıyorum..

Taki geçenlerde sağ tarafımdaki şahin marka aracın çarptığı yaya, aracamın motor kaputuna düşene kadar..
    Olay yerinden kaçan şahün marka aracın sürücüsü dolayısı ile hem insanlardan hemde aramından soğudum.. Motor kaptuna her baktığımda olay gözümün önüne geliyor :(

Neyse uzun bir yazı oldu kusura bakmayınız.

Saygılar

http://forum.donanimhaber.com/m_10301912/tm.htm buraya birkaç resim ekledim.

• dostum benimki tüpsüz yani benzinle bukadar yakıyor sen lpgde zannedip benzinle kullanıyor olmayasın...
    quote:

Orjinalden alıntı: mavim12

arakadaslar brodwayın sehir içi 120-150 yaktıgını söylüyo benim 220 yakıyo
  • benim arac karburatörlü
  • bugün 97rn nin ön camına su atan düzenek çalışmıyor hortumları kontrol ettim tıkanıklık yada kopma yok acaba motorumu bozuldu...? motoru yerinden söktüm şöyle bi baktım tabii bi şey anlamayı ummuyodum zaten sadece meraktan.........sonra motora elektrik getiren kabloyu söktüm cuc biraz tuhaf geldi pas yok ama ıslak gibiydi (elekktrik gitmemesi bi sorun olmuyodur o zaman ..) ama motoru çalışıp çalılmadığını nası anlarım . Motoruda yerinden söküp taktım ama tabiki çalıştırıp görme imkanım olmadı...( Tahminlerime göre bunu tek kişiile test etmenin imkanı yok ) :))) eeeeeeeeeee sorun şu motorun çalışıp çalışmadığını nasıı anlıcazz arkadaşlar
    Kestane kebap acele cevap..Herkese sevgiler saygılar
  • Renault 9 unuz spring sanirim. Springlerin motor kodunu merak ediyorum.Alternatorun altina distributorun soluna dogru blok uzerinde bir etikette yazmasi lazim.C1J olabilir ama emin degilim.
    Birde distributorun ortasindan cikan yuksek voltaj kablosu elektronik ateslemeli broadwaylerde elektronik atesleme unitesine gidiyor springlerde atesleme bobinine mi gidiyor?

Daha once spring motoru acmadigim icin merak ettim. :)

quote:

Orjinalden alıntı: qntrl

Bugün arabamın motorunu yıkattım.
    Yıkatacaklara önerim:Distribütör denen o parçanın ıslanmamasına dikkat edin.Ne kadar örtselerde ıslanıyor.O kapağı açıp kurulayınca araba çalışır.Benim gibi panik yapıp servisçağırmaya gerek yok

işte yılların yorgunu gençihtiyarın fotosu;

broadwayı i olan arkadaşlar bilgi paylaşımıı

• Dostum motor kodu sanırım C1J. Tek boğaz karbüratörlü platinli ateşleme var sanırım.Ama bir rivayete görede arabaelektronik ateşleme:) Nasıl oluyor dersen;araç fabrika çıkışı elektrikli camlara sahip,sanırım bu seride elektronik ateşleme de kullanılmışama bizimkinde varmı yokmu bilemiyorum...

Koda bakarım biara,ama ateşleme bobinin ne olduğunu bilemiyorum.ben sana bol bol resim çeker buraya koyarım

quote:

Orjinalden alıntı: pcdata76

Renault 9 unuz spring sanirim. Springlerin motor kodunu merak ediyorum.Alternatorun altina distributorun soluna dogru blok uzerinde bir etikette yazmasi lazim.C1J olabilir ama emin degilim.
    Birde distributorun ortasindan cikan yuksek voltaj kablosu elektronik ateslemeli broadwaylerde elektronik atesleme unitesine gidiyor springlerde atesleme bobinine mi gidiyor?

Daha once spring motoru acmadigim icin merak ettim. :)

quote:

Orjinalden alıntı: qntrl

Bugün arabamın motorunu yıkattım.
    Yıkatacaklara önerim:Distribütör denen o parçanın ıslanmamasına dikkat edin.Ne kadar örtselerde ıslanıyor.O kapağı açıp kurulayınca araba çalışır.Benim gibi panik yapıp servisçağırmaya gerek yok

işte yılların yorgunu gençihtiyarın fotosu;

broadwayı i olan arkadaşlar bilgi paylaşımıı

• @gntrl

Aracınızın motor kodu, C1J (Ülke indisi 798) yani Tek boğaz karbüratör, klasik ateşleme..

1996 Springlerde ise C2J kodlu motor (68Hp) kullanılmıştır, Elektronik ateşleme ve Çift boğaz karbüratör mevcuttur.

Motor kodunun açılımı,

C ( Motor ve silindir kapak malzemesini belirtir, C döküm blok, F Aluminyum blok gibi )

1 ( Ateşleme ve yakıt sistemini belirtir, 1 Klasik ateşleme tek boğaz karbüratör, 2 E.ateşleme çift boğaz karbüratör, 8 Dıesel gib..)

J ( Silindir hacmini belirtir, J 1400cc, L-M 1600cc, N 1700cc, R 2000cc gibi)

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manager79 -- 2 Aralık 2006; 23:14:17 >
  • manager dostum peki c1jler kaçhp gücünde ve torku tam olarak kaç?
  • 1400 motorlu renault-12 lerde de C1J motor var. sanirim 64 HP 100Nm civari guc ve torku var.
  • Flash S farı almakdan vazgeçtim, orjinal farlarının yenisini aldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manager79 -- 2 Aralık 2006; 22:38:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcdata76

1400 motorlu renault-12 lerde de C1J motor var. sanirim 64 HP 100Nm civari guc ve torku var.

Tam emin değilim ama buna yakın birşey olması lazım (Ama bir yandan da 61Hp olarak hatırlıyorum)

Diğer serilerinki aşağıda yazıyor.

Broadway 1,4 (C2J)
    72 BG/5750dd
    112 NM/3500dd

Broadway 1.4i Enjeksiyonlu (E7J)
    80 BG/6000dd
    120 NM/3500dd
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.