Şimdi Ara

brc mi landirenzo mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
13.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ikisinin fiyatı 1500 tl. karar veremiyorum.

• prins silverline da bak bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaT1F

aracım 2004 astra 1.6 G kasa .

öncelikle merhaba
    arcınıza orjinal italyan landirenzo otogaz kitini tavsiye ederim opelerin orjinalindede landirenzo otogaz dönüşüm kiti cıkmaktadır landirenzoyu gönül rahatlıgı ile taktırabilir benzinden farksız sürüş keyfi yaşarsınız iyi günler
  • Merhaba;
    Urun kalıtesı , ulke genelınde yaygın servıs agı ve satıs sonrası musterı memnunıyetı ıcın kesınlıkle BRC.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar. landi renzo tabiki. tartışmaya bile gerek yok. 2007 2008 senelerine kadar bende brc derdim ancak şimdi brc diyemiyorum. opel, landi renzo ile çalışmakta. orjinal ekipman ve doğru montaj ile sorunsuz kullanırsınız. ecu programı bile opel için uyarlanmış. orjinal program...
    karar sizin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaT1F

aracım 2004 astra 1.6 G kasa .

hocam landirenzo yu 1500 e nerde buldunuz iyi fiyatmış =) bizim 2000 model g kasa da **** var 1400 e taktırdık...
  • Merhaba RFB ;
    Tartısmayacaksanız burda yazmayacaksınız , burası bılgı paylasım platformu,ahkam kesme yerı degıl.Buyrun hangı konuda tartısmak ıstıyorsanız sevıyelı bır sekılde tartısalım.Ornegın su hazır opel programından baslayuabılırsınız !!! Hazır program nasıl oluyor acıklar mısınız? :)

• brc o kadarda deyil her marka araca montaj yapamazsınız hondayla anlaştık diyorsunuz ama

niçin civic pekiyi accord crv. ve helede legent ne olacak mercedes csl55 amg insignia chevrolet gurze

iyi araıyorsanız prins pekiyi atikerin nesi eksik bu sistemlerden ben formları inceliyorum hermarka araca

atiker montajı yapılabiliyor ben bunu brcde fazla göremüyüyorum brc nin yaptıgı en güzel iş okm araclara yonelik çalışma

buradan şu anlam aklıma geliyor brc ikinci el otomotivlerde pek başarılı olamıyormu hep sıfır araç

bence italyan sistemlerde en sorunsuz AEB yazılımlı markalar herhalde sıfır araçlarda hiç sorun olmaz hermarka okm araçlarda en azından 1yıl sorunsuz çalışır

burada en iyiyi bulmak çok basit 480bg turbo veya amg bir araca montaj yapın hangisi sorunsuz ve performans kaybı olmuyor yakıtıda güzel

ozaman iyi marka ortaya çıkar kanısındayım ben size dost tane bir şey söyleyim bırakın bu iyiyi kötüyü her marka iyimdiyen marka kadar çalışıyor

bırakın kendi markanızı ögmeyi iyi markayıda kötü markayıda biz tüketiciler karar versin biz tüketicilerde iyi kötüyü seçebilecek kadar bilgi ve birikime sahibi olduk

formlar sayesinde iyiki varsınız form sayfaları ve internet saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayreis -- 25 Eylül 2012; 16:35:40 >

• Beni sadece kendi Markam ilgilendiriyor.Kimsenin markasına tukaka demedim dememde .Birisi çıkar benim markam hakkında konuşur ozaman bana cevap hakkı doğar.

@berkayreis ; Türkceniz çok bozuk sanırım yurt dışında yaşıyor ya da uzun süre yurt dışında yaşamışsınız ,ama sizi anlayamama nedenim Türkcenizin bozuk olması değil ne anlatmaya çalıştığınızı anlayamamam ,zaten gerek de yok.Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozenclerotogaz -- 25 Eylül 2012; 11:52:16 >
  • benim türkçem en azından sizinki kadar güzeldir cevap veremez isen hemen başka birşeyle işi örtbas etme gibi bir alışkanlıgınız var

benim size sordugum suallere cevap verirseniz sevinirim burada türkçe dersi çalışmıyoruz burada lpg sistemlerinden bahsediyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Merhaba RFB ;
    Tartısmayacaksanız burda yazmayacaksınız , burası bılgı paylasım platformu,ahkam kesme yerı degıl.Buyrun hangı konuda tartısmak ıstıyorsanız sevıyelı bır sekılde tartısalım.Ornegın su hazır opel programından baslayuabılırsınız !!! Hazır program nasıl oluyor acıklar mısınız? :)

merhabalar efendim. landi renzo nun dacia, opel gibi anlaştığı araçlarda oem ecu kullanılmaktadır. lpg ecu larının üzerlerinde opel marka logolarını ve motor code larını görebilirsiniz. bu dacia içinde geçerli. hatta şimdi yeni renault symbol lerde bile landi renzo sistem var. ve hatta olgun lpg deki adnan ustam, lpg ecu larını aracın kendi ecu larının içine konumlandırdığınıda bana bizzat bildirmişti. internetten de bakabilirsiniz landi renzo dacia ecu, landi renzo opel ecu...
    bu arada 2007 2008 den sonraki brc dememdeki sebebi umarım anlamışsınızdır...
    saygılarımla efendim.

• quote:

Beni sadece kendi Markam ilgilendiriyor.Kimsenin markasına tukaka demedim dememde .Birisi çıkar benim markam hakkında konuşur ozaman bana cevap hakkı doğar.

@berkayreis ; Türkceniz çok bozuk sanırım yurt dışında yaşıyor ya da uzun süre yurt dışında yaşamışsınız ,ama sizi anlayamama nedenim Türkcenizin bozuk olması değil ne anlatmaya çalıştığınızı anlayamamam ,zaten gerek de yok.Selamlar...

efendim ağzınıza ve yüreğinize sağlık. sizi ayakta alkışlıyorum...
    konuda bahsi geçen lpg markasını, taksınlar tam grup enjektör sistemli bir peugeot 306 ya görelim. yarı grup renault 19 europa 1.6 alize motora görelim. 4/4 lük çalışmayacağını benim gibi bir çok kişi iyi biliyor. hele birde turbo motor rover araca montaj yapsınlar görelim. bu bahsettiğiniz marka, bu tip araçlardan çok söküldü. isim verebilirim isterseniz, servis ismi, istanbul anadolu yakası... 0 km araçlara dediğniz gibi ne takarsanız takın 6 ay 1 sene iyi gider...
    neye seviniyorum en çok biliyormusunuz, artık lpg li araç kullanıcıları bilinçleniyor. hemde çok iyi bilinçleniyor. işte buna seviniyorum...
    saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: RFB

quote:

Merhaba RFB ;

merhabalar efendim. landi renzo nun dacia, opel gibi anlaştığı araçlarda oem ecu kullanılmaktadır. lpg ecu larının üzerlerinde opel marka logolarını ve motor code larını görebilirsiniz. bu dacia içinde geçerli. hatta şimdi yeni renault symbol lerde bile landi renzo sistem var. ve hatta olgun lpg deki adnan ustam, lpg ecu larını aracın kendi ecu larının içine konumlandırdığınıda bana bizzat bildirmişti. internetten de bakabilirsiniz landi renzo dacia ecu, landi renzo opel ecu...
    saygılarımla efendim.

Merhaba RFB ;

Size sorduğum soruyu yanıtlamamışsınız.Lpg ecülerinin üzerine OEM olarak araç markalarını yazmak ile hazır program arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz.
    Benim size sorduğum soru şuydu ; siz iddia ediyorsunuz ki x marka araca montaj yapılırken bu araç için hazır programlı bir ecü geliyor.Sizce bu mantıklı mı ?
    Acaba bu hazır programlı ecüler yüzünden Dacialar neden sürekli arıza lambası şikayeti ile servislere başvuruyor?
    Sizce lpg dönüşümü yapılmış araçlara hazır program atmak ne kadar mantıklı ?
    Sizce hazır program atılmış araçlarda LFT ve SFT değerleri ideal aralıkta kalacak mı ? Ben size bu soruyu sordum siz bana oem ecülerden bahsetmişsiniz ; zaten bu hazır program olayını ne kadar yanlış ve işi bilmeyen ustaların kullandığını da siz de çok iyi biliyorsunuz fakat insanlara bilgi verirken istemeden yanıltıyorsunuz.Selamlar...

• quote:

quote:

quote:

Merhaba RFB ;

saygılarımla efendim.

Merhaba RFB ;

Size sorduğum soruyu yanıtlamamışsınız.Lpg ecülerinin üzerine OEM olarak araç markalarını yazmak ile hazır program arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz.
    Benim size sorduğum soru şuydu ; siz iddia ediyorsunuz ki x marka araca montaj yapılırken bu araç için hazır programlı bir ecü geliyor.Sizce bu mantıklı mı ?
    Acaba bu hazır programlı ecüler yüzünden Dacialar neden sürekli arıza lambası şikayeti ile servislere başvuruyor?
    Sizce hazır program atılmış araçlarda LFT ve SFT değerleri ideal aralıkta kalacak mı ? Ben size bu soruyu sordum siz bana oem ecülerden bahsetmişsiniz ; zaten bu hazır program olayını ne kadar yanlış ve işi bilmeyen ustaların kullandığını da siz de çok iyi biliyorsunuz fakat insanlara bilgi verirken istemeden yanıltıyorsunuz.Selamlar...

efendim beni yanlış anlamayın lütfen, dacia için ve opel için orjinal ecu orjinal programdan bahsettim. nasıl montaj yapılması gerektiğini bilmeyen ustalarımız var, tabiki twin port motor öyle ezber yapılması gereken montajlardan değildir, siz twin port motor yapamıyorsanız, manifoltları yanlış yerden delip sıkıntı çıkartıyorsanız o araçtan verim beklemeyin tabiki...
    ki zaten seminerlerde eğitimlerde oem araçlar için destek sağlanmakta. montaj için, işçilik için, program için...
    size şunu sormak istiyorum müsadeniz olursa eğer:)
    gdi tsi fsi tipi direk enjeksiyon sistemli araçlara montaj yaptınızmı bilmiyorum, hollanda üretimi hariç, bir çoğu aeb yazılım. ve otomatik kalibrasyon yok. hep yapıştırma program. motor kodu hazır program...
    sen yanlış montaj yap, program ne yapsın:)
    dacia lar için arıza lambası yanan ben duymadım fakat yarın bunun için bir araştırma yapıp burada bilgi paylaşımı yapabilirim.
    saygılarımla...

• quote:

quote:

Beni sadece kendi Markam ilgilendiriyor.Kimsenin markasına tukaka demedim dememde .Birisi çıkar benim markam hakkında konuşur ozaman bana cevap hakkı doğar.

konuda bahsi geçen lpg markasını, taksınlar tam grup enjektör sistemli bir peugeot 306 ya görelim. yarı grup renault 19 europa 1.6 alize motora görelim. 4/4 lük çalışmayacağını benim gibi bir çok kişi iyi biliyor. hele birde turbo motor rover araca montaj yapsınlar görelim. bu bahsettiğiniz marka, bu tip araçlardan çok söküldü. isim verebilirim isterseniz, servis ismi, istanbul anadolu yakası... 0 km araçlara dediğniz gibi ne takarsanız takın 6 ay 1 sene iyi gider...
    neye seviniyorum en çok biliyormusunuz, artık lpg li araç kullanıcıları bilinçleniyor. hemde çok iyi bilinçleniyor. işte buna seviniyorum...
    saygılar.

Sayın RFB ;

Dinimiz bile zorlaştırmayın ,kolaylaştırın diyor siz bana sökülmüş araçlardan bahsediyorsunuz.Bu ülkede .... montajcılar yüzünden güzelim markalar sökülüyor.Ben de tutup size bugüne kadar söktüğüm ... marka lpg sistemlerini mi yazayım? Burda lpgciler olarak Yazmaya bir başlarsak burda sayfa sayfa yazı olur.Bu sebeble iğneyi önce kendimize cuvalduzu başkalarına batırmalıyız !!!

Bugüne kadar montajını yaptığım onlarca R19 Alize var ; siz bu araçlarda yanlış enjektör kullanırsanız deviri klasik noktadan alırsanız lpg basıncını ton gaz ve ton ben enj ms lerine göre ayarlamazsanız her araçta sorun olacağı gibi bu araçtada sorun olur.
    Turbo Rover marka yanlış hatırlamıyorsam 620T iki defa montajım oldu ; 306 gibi full gurup araçlarda farklı bir ecü ile BRC montajı yapmak mumkun.

Bu arada 0 km araçlara ne taksanız çalışır diyorsunuz doğru ama ne kadar çalışır? Sizce de araç üreticisinin BRC ye guvenerek 3 yıl ,5 yıl ,6 yıl araçlarına garanti vermesi bu ürüne olan güvenden değil midir?
    Sonuç olarak bu sektör hepimizin ,hepimiz aynı gemideyiz ,gemiye zarar vermek yerine yapıcı yorumlarınızla destek olmanızı tavsiye ederim.Selamlar ,saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba RFB ;

saygılarımla efendim.

Merhaba RFB ;

efendim beni yanlış anlamayın lütfen, dacia için ve opel için orjinal ecu orjinal programdan bahsettim. nasıl montaj yapılması gerektiğini bilmeyen ustalarımız var, tabiki twin port motor öyle ezber yapılması gereken montajlardan değildir, siz twin port motor yapamıyorsanız, manifoltları yanlış yerden delip sıkıntı çıkartıyorsanız o araçtan verim beklemeyin tabiki...
    ki zaten seminerlerde eğitimlerde oem araçlar için destek sağlanmakta. montaj için, işçilik için, program için...
    size şunu sormak istiyorum müsadeniz olursa eğer:)
    gdi tsi fsi tipi direk enjeksiyon sistemli araçlara montaj yaptınızmı bilmiyorum, hollanda üretimi hariç, bir çoğu aeb yazılım. ve otomatik kalibrasyon yok. hep yapıştırma program. motor kodu hazır program...
    sen yanlış montaj yap, program ne yapsın:)
    dacia lar için arıza lambası yanan ben duymadım fakat yarın bunun için bir araştırma yapıp burada bilgi paylaşımı yapabilirim.
    saygılarımla...

Tabi ki sorabilirsiniz?

3 yıldan buyana FSI araçlara dönüşüm yapıyorum ve hiç bir aracımı hazır program ile çalıştırmıyorum ,muhakkak ınce ve yol ayarı yaparım ve doğru olanda bu şekilde.Bizz BRC SDI montajlarında bu şekilde ayar yapıyoruz farklı markaları bilemem.

• quote:

quote:

quote:

saygılar.

Sayın RFB ;

Dinimiz bile zorlaştırmayın ,kolaylaştırın diyor siz bana sökülmüş araçlardan bahsediyorsunuz.Bu ülkede .... montajcılar yüzünden güzelim markalar sökülüyor.Ben de tutup size bugüne kadar söktüğüm ... marka lpg sistemlerini mi yazayım? Burda lpgciler olarak Yazmaya bir başlarsak burda sayfa sayfa yazı olur.Bu sebeble iğneyi önce kendimize cuvalduzu başkalarına batırmalıyız !!!

Bugüne kadar montajını yaptığım onlarca R19 Alize var ; siz bu araçlarda yanlış enjektör kullanırsanız deviri klasik noktadan alırsanız lpg basıncını ton gaz ve ton ben enj ms lerine göre ayarlamazsanız her araçta sorun olacağı gibi bu araçtada sorun olur.
    Turbo Rover marka yanlış hatırlamıyorsam 620T iki defa montajım oldu ; 306 gibi full gurup araçlarda farklı bir ecü ile BRC montajı yapmak mumkun.

Bu arada 0 km araçlara ne taksanız çalışır diyorsunuz doğru ama ne kadar çalışır? Sizce de araç üreticisinin BRC ye guvenerek 3 yıl ,5 yıl ,6 yıl araçlarına garanti vermesi bu ürüne olan güvenden değil midir?
    Sonuç olarak bu sektör hepimizin ,hepimiz aynı gemideyiz ,gemiye zarar vermek yerine yapıcı yorumlarınızla destek olmanızı tavsiye ederim.Selamlar ,saygılar

tabiki sonuna kadar haklısınız. neden yerli ecu yerli program? neden orj değil? bunu anlatmaya çalışıyoruz zaten öyle değilmi, önce araç sonra kit uyumu. her araca her kit olmaz derdimiz bu. sadece her araca ben bunu takarım demek uygun değil gibi geliyor bana, yanlışmıyım sizce efendim?

• BRC sequental bır sıstemdır ; yanı sıralı ve yarı sıralı araclar ıcın tasarlanmıstır.Full gurup araclar enjeksıyon sıstemının ılk nesıl araclarıdır ve yıllar once uretımı son bulmus eskı teknolojıye sahıptır.Bu araclardan ıse gunumuzde pek kalmamıstır.Bu sebeble bu araclara BRC takmayısımızın nedenı BRC nın teknolojısı degıl bu aracların teknolojısının yetersız olmasıdır :) Bız bu tıp araclarda musterıye bılgı vererek smart eculer kullanarak da BRC montajı yapabılıyoruz.
    Ozetle BRC suan yenı nesıl tum motorlar ıcın yeterlılıge sahıp nadır lpg kıtlerınden bırıdır.BRC hakkında sorularınız varsa yanıtlayabılırım , dıger markalar hakkında basta da dedıgım gıbı yorum yapmayı dogru bulmuyorum.Iyı aksamlar dılerım...

• landirenzoya karar verdim. ustada güven verdi. 1450 tl ye anlaştık. tavsiyeler için teşekkürler
  • quote:

BRC sequental bır sıstemdır ; yanı sıralı ve yarı sıralı araclar ıcın tasarlanmıstır.Full gurup araclar enjeksıyon sıstemının ılk nesıl araclarıdır ve yıllar once uretımı son bulmus eskı teknolojıye sahıptır.Bu araclardan ıse gunumuzde pek kalmamıstır.Bu sebeble bu araclara BRC takmayısımızın nedenı BRC nın teknolojısı degıl bu aracların teknolojısının yetersız olmasıdır :) Bız bu tıp araclarda musterıye bılgı vererek smart eculer kullanarak da BRC montajı yapabılıyoruz.
    Ozetle BRC suan yenı nesıl tum motorlar ıcın yeterlılıge sahıp nadır lpg kıtlerınden bırıdır.BRC hakkında sorularınız varsa yanıtlayabılırım , dıger markalar hakkında basta da dedıgım gıbı yorum yapmayı dogru bulmuyorum.Iyı aksamlar dılerım...

doğrudur üstadım, haklısınız... saygılarımla, rabbime emanet olun.kalın sağlıcakla efendim...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.