Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.111
Cevap
50
Favori
1.636.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: brava_67

Merhaba arkadaşlar bu topiği yeni keşfettim. Sanırım Ekim 2007 tarihinde açılmış. Ben de BRAVAmı ağustos 2007' de almıştım.O zamandan bu zamana sizi keşfedememiş olmam benim için eksiklik...
    Arkadaşlar ben Zonguldak'tan katılıyorun aranıza. Benim BRAVAmın özellikleri:
    2001 ELX 1.6 16V Senfoni mavisi. daha 57000 de. orijinal km.BRAVAmı çok seviyorum. Bence çok özel, çok yakışıklı bir araç.Safkan ruhlu. Her an bir ok gibi fırlamaya hazır.,
    Neyse BRAVAmla ilgili size bir sorum olacak:
    sağ ön camın açılma hızı şöfor tarafından daha yavaş. Yani yolcu tarafından cam açılırken daha hızlı, şoför tarafından daha yavaş açılıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Benim araçta da var aynı durum,cam kaldırma motoru ile ilgili sıkıntı.Çift kademeli çalışma ve tek kademeli çalışma prensibininden de kaynaklanıyor diye düşünmekteyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sufim

quote:

Orjinalden alıntı: brava_67

Merhaba arkadaşlar bu topiği yeni keşfettim. Sanırım Ekim 2007 tarihinde açılmış. Ben de BRAVAmı ağustos 2007' de almıştım.O zamandan bu zamana sizi keşfedememiş olmam benim için eksiklik...
    Arkadaşlar ben Zonguldak'tan katılıyorun aranıza. Benim BRAVAmın özellikleri:
    2001 ELX 1.6 16V Senfoni mavisi. daha 57000 de. orijinal km.BRAVAmı çok seviyorum. Bence çok özel, çok yakışıklı bir araç.Safkan ruhlu. Her an bir ok gibi fırlamaya hazır.,
    Neyse BRAVAmla ilgili size bir sorum olacak:
    sağ ön camın açılma hızı şöfor tarafından daha yavaş. Yani yolcu tarafından cam açılırken daha hızlı, şoför tarafından daha yavaş açılıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Benim araçta da var aynı durum,cam kaldırma motoru ile ilgili sıkıntı.Çift kademeli çalışma ve tek kademeli çalışma prensibininden de kaynaklanıyor diye düşünmekteyim.

aynı olay benim bravada da var... sanıyorum. geneli öyle..
  • aynı problem bravo'da da mevcut. ara sıra silikon spreyle o kadife kısmın camla sürtünme yaptığı yerleri kayganlaştırıyorum, biraz düzelme sağlıyor.
  • bu wsağ cam açılması sıkıntısı bendede var. sanırım bu bizim araçların genel sıkıntısı yada sıkıntı değilde sol tarafın iki kademeli olarak çalışması bize sağ taraf daha yavaş çalışıyo gibi gelebilir.
  • Merhaba bravacılar
    :)
    Arkadaşlar Eskişehir'li üyeniz var mı?
  • arkadaşlar bu silikon spreyler hakkında bilgisi olan varmı?bir arkadaşımızda yazmış.cam için kullanıyorum diye.bu spreyler işe yarıyormu?çeşitleri falan varmı?
  • arkadaşlar bu dış kapı açma kolları ile ilgili problemi nasıl çözebilirim. çözen varsa banada yardımcı olabilirmi. dış plastiklerini komple çıkarıp öle kullansam olurmu acaba. acil yardımlarını bekliyorum. çıkmacılar bile çok para istiyolar. adam üç tanesine 230 lira istedi. yenisi kaç lira bunların lütfen yardım ediinnnnn
  • Silikon Sprey

Ben bu yukarıdaki linkte bulunan üründen aldım. Henkel üretimi kaliteli bir ürüne benziyor. Sanırım bunu camlara uyguladıktan sonra bir miktar rahatlama oluyor. Belki de psikolojiktir, bilemiyorum.

Benim de aracımın iç kapı kolları ve kapı tutma yerinin plastikleri deforme oldu biraz. Bunların fiyatı ne kadardır acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

arkadaşlar bu silikon spreyler hakkında bilgisi olan varmı?bir arkadaşımızda yazmış.cam için kullanıyorum diye.bu spreyler işe yarıyormu?çeşitleri falan varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: funky9

Silikon Sprey

Ben bu yukarıdaki linkte bulunan üründen aldım. Henkel üretimi kaliteli bir ürüne benziyor. Sanırım bunu camlara uyguladıktan sonra bir miktar rahatlama oluyor. Belki de psikolojiktir, bilemiyorum.

Benim de aracımın iç kapı kolları ve kapı tutma yerinin plastikleri deforme oldu biraz. Bunların fiyatı ne kadardır acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

arkadaşlar bu silikon spreyler hakkında bilgisi olan varmı?bir arkadaşımızda yazmış.cam için kullanıyorum diye.bu spreyler işe yarıyormu?çeşitleri falan varmı?

teşekküer ederim ortak.bu aralar bu spreyleri çok gördüm.bi de ben alayım deneyim bakalım.

bu arada kapı kollarını en ucuza ankara ostim sanayisinde bulursun diye birisi bana söylemişti.bana söyleyen arkadaşta kapı kollarını ve jantlarını değiştirmeyi düşünüyordu.hatta jant kapakları için tabi orjinal 4 'üne 25 ytl fiyat aldım demişti.ankaraya yolu düşen veya tanıdığı olan ostim sanayisinden sordurabilir.ben edindiğim bilgiyi paylaştım.bende bu yaz yolum düşerse uğramayı düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: akayogullari

Merhaba bravacılar
    :)
    Arkadaşlar Eskişehir'li üyeniz var mı?

Bildiğim kadarı ile benden başka ES-ES li yok:),siz tarihi belirleyin ben memnuniyetle katılmaya çalışırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: rüzgar55

arkadaşlar bu dış kapı açma kolları ile ilgili problemi nasıl çözebilirim. çözen varsa banada yardımcı olabilirmi. dış plastiklerini komple çıkarıp öle kullansam olurmu acaba. acil yardımlarını bekliyorum. çıkmacılar bile çok para istiyolar. adam üç tanesine 230 lira istedi. yenisi kaç lira bunların lütfen yardım ediinnnnn

Şimdi benim brava elx olduğu için kapı kolları gövde rengi o yüzden sıkıntım yok. kapı kolları için ucuz bir yöntem düşünüyorum.daha önce bir benzin istasyonunda başka il plakalı marea görmüştüm ve kapı kolları krom kaplamalıydı,benimde krom hastalığım var hemen mareanın sahibiyle sohbet ettim,biliyorsunuz bizim araçlara krom aksesuar yok,oda deneye deneye başka markanın krom kaplamalarını kapısına uygulamış,wolksvogenler tam olmamış golf ve pasatınki uymamış,sonra hyundai acent era nın krom kapı kol kaplamalrı biraz eğip bukme yle uymuş 35 ytl ye aldım kol kaplamalrını demişti,hatta megane 2 veya focusun kapı kolu kaplamalrıda uyabilir felan demişti,imkanı olan sanayide sorabilir yıpranmış kapı kollarınızı kaplayarak ucuza daha şık görünüme kavuşturabilirsiniz belki denemekte fayda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker9728

arkadaşlar işlerim nedeniyle hemen cevap yazamadım. atiker marka tüp taktırdım. 1200 ytl 12 taksit...

hayırlı olsun arkadaşım, bende yarına randevu aldım atiker taktırıyorum bende, insallah iyi olacak
    aynı fiyata taktırıyorum bende 10 taksit ile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rüzgar55

arkadaşlar bu dış kapı açma kolları ile ilgili problemi nasıl çözebilirim. çözen varsa banada yardımcı olabilirmi. dış plastiklerini komple çıkarıp öle kullansam olurmu acaba. acil yardımlarını bekliyorum. çıkmacılar bile çok para istiyolar. adam üç tanesine 230 lira istedi. yenisi kaç lira bunların lütfen yardım ediinnnnn

aynı sorun bendede var orijinal kapı kolları tanesi 55 ytl.. cok para istiyorlar...
  • kapı kolları sorunu ve yan cam açılma sorunu bravada standard demek ki.

bir de benim gibi opsiyonel sorunları olanlar olabilir. aracın vites değiştirmelerinde çok ses geliyor. ayrıca geri vitese de çok zor geçiyor? çaresi var mıdır acaba?

bir de bu araçlara XENON takma konusunda fikirlerinizi merak ediyorum.

yoksa merak edenler için belirteyim: bence bu sınıf ve bu paraya 10-15 milyar arası alınabilecek en ideal araba. hem de sportif yönü var ki o kısmına hastayım.

2000 model 1,6 sx kullanıyorum. ilk arabam ve alalı 3 ay old :)
  • slm ben esk.liyim ama şuan kocaeli de oturuyorum.....
  • Herkese Selamlar,

Kapı kolları sorunu Brava' nın SX modellerinde sıkça görülen bir sorun bu konuda ELX kullanıcıları çok daha şanslı çünkü gövde rengine boyalı kollar aşınmıyor.

Yan camların açılmama ve derecenin hata vermesi sorunu ise genelde kapı ile gövde arasındaki bağlantıdan kaynaklanıyor.

Aracın vites degistirme problemi genelde genelde debriyajın ayarının düşmesinden kaynaklanıyor bende yaşamıştım ustam 2 dk içinde ayarladı. Eger sebep bu degilse debriyaj setinin değişme zamanı gelmiş olabilir öyle bir durumda 350 - 400 YTL gibi bir masraf çıkıyor.

Bizim arabaların bence en büyük sorunu olan kısa far probleminin tek çözümü xenon farlar yaklaşık 200 - 250 YTL civarına takılabiliyor ve çok iyi performans veriyor.

Bu kadar çok sorunu yazdıktan sonra şunu da söylemeden yapamayacağım. Bu araba herşeyiyle çok iyi bir araba. Konforu, modern çizgileri, ABS, çift hava yastığı, immobilezer, derece ayarlı klima gibi lüks donanımını muhteşem performans veren motoru ve sürüş keyfi ile tamamlamışlar.

Bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi araba olduğunu söyleyebilirim.

FIAT BRAVA - ELX / 2001 - İtalyan
  • Bu arada arkadaşlar bende krom kapı kolları arıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • sevgili arkadaşım ben de arıyorum kim bulursa haber versin.
  • krom kapı kollarını bulmak çok zor.ben bi ara baya araştırdım.hatta modacar firmasından sordurdum.bu firma araba ürünleri pazarlayan bir firma.hatta maşbiyelde alacaktım.kapı kollarını hiç bulamadım.maşbiyelde sadece marealar için olanını buldum.Sonuçta aynı kasa arka tarafı değişik kapı eşik uzunlukları aynıdır alayım dedim ama üzerinde marea yazdığı için vazgeçtim.sonradan universal bir maşbiyel buldum.düz sade.onu uyguladım çok iyi oldu.en azından ayak sürtmesinden ötürü kapı eşikliklerin çizilmesini engellemeye yardımcı oldu hem de değişik bir hava verdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mikselina

kapı kolları sorunu ve yan cam açılma sorunu bravada standard demek ki.

bir de benim gibi opsiyonel sorunları olanlar olabilir. aracın vites değiştirmelerinde çok ses geliyor. ayrıca geri vitese de çok zor geçiyor? çaresi var mıdır acaba?

bir de bu araçlara XENON takma konusunda fikirlerinizi merak ediyorum.

yoksa merak edenler için belirteyim: bence bu sınıf ve bu paraya 10-15 milyar arası alınabilecek en ideal araba. hem de sportif yönü var ki o kısmına hastayım.

2000 model 1,6 sx kullanıyorum. ilk arabam ve alalı 3 ay old :)

vites geçişlerini kolaylaştırmak için bor katkılı şanzıman ürünleri var.onları alıp şanzımanına uygulayabilirsin.ben bu bor katkılı ürünlerin motora olanından alıp koydum.motor sesinde falan azalma oldu az da olsa.normalde de motor sesi çok değildi.ama deneyim kullanayım dedim.motoru koruduğunu düşünüyorum.şanzıman için üretilen ürünü de denemeyi düşünüyorum.benim aracın vites geçişlerinde ses yok şükür ama yine de kullanmayı düşünüyorum.kullanan insanların yorumlarını okudum.çoğu memnun.vites geçişlerindeki kemikleşmeleri ortadan kaldırdığını.geçişler sırasında oluşan seslerin ortadan kalktığını ve daha rahat vites geçişileri yakaladıklarını yorumlarına eklemişler kullanan insanlar.etkisini görmedim diyen de var.bi araştırırsan internetten işine yarayabilir.ben şanzıman katkısınıda kullanmayı düşünüyorum....
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.