Şimdi Ara

Boyun düzleşmesi,fıtığı olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Var mı beyler? Adminlerden ricam silinmemesi konunun,sağlıklı yaşam bölümüne açmadım çünkü tedavi önerisi felan istemiyorum.Sadece var mı diye sordum.

• Düzleşme ne olyuor
  • quote:

Orijinalden alıntı: M4A1-S

Düzleşme ne olyuor

Normalde C şeklinde olması gerekirken boyun biraz düzleşiyor.Ağrı yapıyor bu da.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abimde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caga_89

Abimde var.

Su anki durumu ne sorarmisin ve duzlesme mi yoksa fıtık mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim boynum son zamanlarda sürekli ağrımaya başladı. Boynun dik tutulmaması zararlı mı? Yani sürekli yere bakman. Bu tiple etrafa dimdik bakamam.
  • Boyun düşlemesi tedavi edilmezse zamanla fıtığa çeviyor. Bir yakınımda oldu, bu arada neden soruyorsun?
  • yazın bilgisayara çok bakmaktan dolayı boynum ağrıyordu. monitörün altına 6-7 tane test kitabı koydum tam göz hizama geldi no ağrı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abraxsas

Boyun düşlemesi tedavi edilmezse zamanla fıtığa çeviyor. Bir yakınımda oldu, bu arada neden soruyorsun?

Bendede duzlesme var ve fitik başlangıcı var hocam.Yakininiz hakkinda bilgi verir misiniz,nasil su an durumu ve tedavi icin ne yapmis?Bir kac gundur egzersiz yapiyorum ama daha sonuc aldım diyemem.

• Falsoluserttop F kullanıcısına yanıt
    Boynu agridimi hic birsey yapmio. Yatiyo. Cok zor bisey gibi. Kremleri var onlari kullaniyor. Fitik falan yok. Duzenli uyku uyuyor. Stres yapmamaya calisiyor bu sekilde bir sorunu olmuyor. Cok yastık vs denedi ama ise yaramadi. En iyisi duzenli uyku ona gore

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caga_89

Boynu agridimi hic birsey yapmio. Yatiyo. Cok zor bisey gibi. Kremleri var onlari kullaniyor. Fitik falan yok. Duzenli uyku uyuyor. Stres yapmamaya calisiyor bu sekilde bir sorunu olmuyor. Cok yastık vs denedi ama ise yaramadi. En iyisi duzenli uyku ona gore

Hocam doktor bana egzersizler onemli dedi.Bi dikkate alip doktora gitsin derim.

• Ben de boyun düzleşmesi
    İleri derecede olmayan ankilozan spondilit
    4 adet bel fıtığı var :)

Bu yukarıda saydıklarım uzaktan görününce adam bu yaşta ölmüş diyebilirsiniz ama hepsinin de çareleri basit.

Düzenli bir yaşam.Düzenli beslenme,düzenli uyku,düzenli sex,düzenli SPOR.
    Spor ve egzersiz çok önemli bu tür rahatsızlıklarda.Özellikle imkanın varsa yüzme.
    Ben sırf daha kaliteli bir yaşam sahibi olabilmek için tüm düzenimi bozup EGEYE yerleşmeye karar verdim.Konu açmıştım okuyabilirsin.
    Bunların yanında stresten uzak duracaksın.Vücudunu sıcak tutacak, fazla üşümeyeceksin.
    Gününün neredeyse 3te1ini geçirdiğin yatak çok önemli.Paraya kıyıp kaliteli yatak alacaksın.
    Yani salonundaki televizyonun 4k olmasın da, yatağın kaliteli olsun.
    Günlük hayatta da giyimde ayakkabıya verdiğin paraya asla acımayacaksın,kaliteli ayakkabı giyeceksin.Tişörtün 10 tllik olabilir ama insanın ayaklarının ve beraberinde tüm iskelet sisteminin canına okuyan ucuz dandik ayakkabı giymeyeceksin.
    Sigara içiyorsan kesinlikle bırakacaksın.Ben 7 ay önce bıraktım sigarayı.Boyun tutulmalarım neredeyse ortadan kalktı.Çok fazla tetikliyor sigara boyun ağrılarını.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.Tabi doktora gitmen ilk yapacağın şey.
    Geçmiş olsun

@Falsoluserttop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 19 Şubat 2016; 8:27:19 >

Yakınım ameliyat oldu ,şuan gayet iyi bir sıkıntısı yok. Doktor egzersiz dışında ne önerdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abraxsas -- 19 Şubat 2016; 8:44:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abraxsas

Yakınım ameliyat oldu ,şuan gayet iyi bir sıkıntısı yok. Doktor egzersiz dışında ne önerdi?

Egzersiz disinda ortopedik yastik önerdi hocam.Yakininiza imkaniniz varsa onun boyunu tamamen mi duzlesmisti agrilari nasildi,ne ameliyati oldu gecti mi bunları sorarsaniz cok sevinirim.

• Kurtuluş yok düzleşme başladıysa öyle yada böyle fıtık kapıda hatta eşikte. İki belde İki boyunda fıtık var şükür yaşayıp gidiyoruz. Gerçi şu sıralar iki kolumda da uyuşmalar başladı ama öldürmez diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.
    Sorarım tabi, cevabı yazarım , geçmiş olsun bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: schlesserangel

Kurtuluş yok düzleşme başladıysa öyle yada böyle fıtık kapıda hatta eşikte. İki belde İki boyunda fıtık var şükür yaşayıp gidiyoruz. Gerçi şu sıralar iki kolumda da uyuşmalar başladı ama öldürmez diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Hocam fıtık başlangıcı varmış zaten hafif bir fıtık var yani boyunda 1 adet.Siz ağrı çekiyor musunuz gün içinde ?Ve ne yapıyorsunuz?Benimki kollara etki edecek kadar ağır değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falsoluserttop -- 19 Şubat 2016; 17:46:14 >
  • Up

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.