Şimdi Ara

Böyle bir çekim yapmak için hangi makine ve programı kullanmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba emlak danışmanıyım.Çekmiş olduğum evin resimlerini böyle bir slayt yaparak yayınlamak istiyorum.Sizce bu linkteki gibi bir çekim yapmak için en ideal fotoğraf makinesi ve bu işi yapan program varsa program nedir?Gözlüksüz izlenmesi benim için önceliktir.Çünkü ofisteki ekranda bu görüntüleride yayınlamak istiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
    http://www.emlaksergisi.com/Ilan-Detay/Bahcelievler-Satilik-Daire-Home-Vizyon/27936

• Belki panaromik olarak her odayı 360 derece çekersin.Resimleri eklersin kaydırarak gözükecek şekilde.Sonrada programsal olarak bazı yerlere link koyarsın işte tıklayınca o odanın 360 resmine geçer.Ama kesin bilgisi olan vardır.
  • 360 derece panoramik çekim olarak geçer, balık gözü objektif en rahat seçenektir. Birden çok program mevcut fakat fotoğraf bilginiz ve tecrübeniz yok ise elinize yüzünüze bulaştırmanız kaçınılmaz. Sağlam bir tripod, bütçe uygunsa panoramik çekim kafası, aps-c için 8-10mm balıkgözü / 35mm için 14-16mm balıkgözü iş görür.
  • Teşekkür ederim hocam.Yarın bir fotoğrafçıya gidip böyle bir çekim yapabilmem için ne gerekiyorsa o cihazı ver diyeceğim :)
  • Yalnız bu işi sizin yapmanızdan çok yaptırmanız sizin için daha eonomik olabilir.Çünkü fotoğrafları çekseniz site işiniz yaptıracaksınız.Eğer kendiniz yapmıyorsanız!
  • Hocam ben daha çok siteden ziyade Ofisimde lcd ekranda bu görüntüleri linkini verdiğim sitedeki gibi göstereceğim.
  • quote:

Yarın bir fotoğrafçıya gidip böyle bir çekim yapabilmem için ne gerekiyorsa o cihazı ver diyeceğim

Fotoğrafçılık adına bilgi ve tecrübeniz yoksa hiç bulaşmayın dediğim gibi, tekrarlama gereği duydum postunuzdan sonra... Yarın öbürgün "ekipmanı aldım ama nasıl çekiliyor?" diye konu açarsanız burda anlatmakla olacak iş değil.
  • Hiç bir bilgim yok açıkcası.Ama öğrenmek zorundayım üstad.Sonuçta emlak danışmanıyım ve böyle resimler çekmek zorundayım.Bunun en kolay yolu nedir pratik bir makine öneriniz olsaydı?
  • Bir video da anlatiliyodu, 360 derece fotograf çekmek için tripod yerine lensin on kısmına bir bir iple tas bağlayıp kamerayı lensin ekseninde çeviriyoruz bu sayde tam 360derece olıcak sekilde fotograf elde ediyoruz. Hiç denemedim kısa zamanda denersem sizinlede paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sprhawk

Hiç bir bilgim yok açıkcası.Ama öğrenmek zorundayım üstad.Sonuçta emlak danışmanıyım ve böyle resimler çekmek zorundayım.Bunun en kolay yolu nedir pratik bir makine öneriniz olsaydı?

Size en pratik çözüm geniş açılı bir kompaktla video çekmek veya işi bilen birine yaptırmak. Fotoğraf işi araba kullanmaya benzer; hiç bilmeyen birine verirseniz ya hiç bişey yapamaz ya da duvara toslar Ya tamamen öğreneceksiniz, tecrübe edinip kendinizi geliştireceksiniz ya da önerilerden birine uyacaksınız.

Dediğim gibi; alırsınız ama ekipman size bakar, siz ekipmana...
  • panaromik çekimler + siteye yüklemek için ecük flash bilgisi, kafayı bozup göz karartılırsa, hiç bilmeyen biri 2 haftada çözer.
    yok ben akşamları biramı yudumlayıp göbeğimi kaşırken çözeyim derseniz işiniz çok zor
  • Tek bilgisayarda gösterilcekse flash bilgisine dahi gerek yok -da ben hala sıfırdan fotoğrafa adım atma kısmındayım...
  • Çekimi yapmak için bir arkadaş buldum.Sen resimleri çek ben istediğin sistemi yaparım dedi.Fotoğraf makinesi öneriniz olsaydı ne önerirdiniz?
  • "Çekimi" yapmak için bi arkadaş bulmamışsınız anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

"Çekimi" yapmak için bi arkadaş bulmamışsınız anlaşılan

ehuhehe
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

"Çekimi" yapmak için bi arkadaş bulmamışsınız anlaşılan

Yani bir nevi fotoğrafları çekmek bana kaldı :) ama oda bu sistemi yapıcak :) Ona göre bi makine öneriniz ne olurdu bana göre :)
  • marka model farketmez, dslr olsun ve bir de fisheye lens alin 8-10mm gibi (govde ff ise 14-16mm) saglam bi tripod ve panoramik cekim kafasi. butcenize uygun kombin yaparsiniz sonucu degistirecek bisey yok, hangisi elinize aldiginizda icinize sinerse.

yeni konunuzu sabirsizlikla bekliyorum :)
  • Aşk olsun üstad.
  • sonucu degistirecek bisey yok derken ciddiydim :) dslr olsun camurdan olsun, nikon D70 de ayni seyi ceker Canon 5D mk3 de ceker :) (sanal tur babinda)
  • Hocam Canon sx230 almaya karar kıldım :) bana önerilen bu cihaz oldu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.