Şimdi Ara

BOY UZATMA EGZERSİZLERİ İŞE YARIYOR MU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
25.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Biraz hort olacak ama Şöyle bir baktım forumda bayağı bir yazılmış çizilmiş ama ben fitness antrenörlüğü yapmış biri olarak işin doğrusunu söyleyeyim.Öncelikle 10 cm uzarsın 15 cm uzarsın gibi birtakım vaatler var onu kim nasıl yaptırıyor bilmiyorum ama ben görmüş olduğum şu kitap için konuşuyorum.
    <<<www.boyuzatanlar.com
    Kitaba baktığımda 1 ayda 3-6 cm uzama diyor.Mümkün mü acaba diye soruyorsunuz.Evet mümkün.Nasıl peki onu da açıklayayım:
    Öncelikle 18-19 yaşlarına kadar bütün erkekler aktif bir biçimde uzar.Bunu boy uzatma egzersizleri,spor,beslenme,uyku ile desteklediğinizde normalde uzayacağınızın 3-7 cm fazlasına ulaşabileceğiniz bilimsel olarak ispatlandı.(tek yumurta ikizleri üzerinde yapılan bir deneyle.Farklı iklim koşulları,beslenme,uyku ve spor ile ilgili bir deneydi araştırabilirsiniz)Şimdi ergenlik çağında olan kardeşlerimiz için neyin önemli olduğunu vurguladık gelelim asıl meseleye.22 yaşından sonra kemik uçları,kıkırdak büyümesi durmuş bir insan uzayabilir mi?
    Cevabı evet uzar.Nasıl onu da söyleyeyim.Diyelim ki sırtta kifoz(kamburluk) var.Bunu düzelttiğinizde ve kişide düzeltilmiş omurga şekli stabil hale getirildiğinde kişi otomatikman birkaç cm uzar.Kimisi için bu 1 cm lik farktır kimisi için 5 kamburluğa göre değişir.
    İkinci olay da ebru şallının tv deki pilates derslerinde sürekli bahsettiği şey.Omurgadaki disklerin arasındaki boşluk alanının uzama ve esneme hareketleriyle 2-2,5 cm artması.Bunların hepsini topladığın zaman alın size 3-7 cm bir ayda uzama.Ama bu tabikide tek seferlik.Bir sonraki ay bi 3-7 cm daha uzarım diye umutlanmayın.
    Son olarak şunu da söyleyeyim ergenlikteki genç arkadaşlarıma bu egzersizlerin faydası daha çok olur çünkü dikey yönde uzama esnasında yer çekiminden dolayı omurga üzerinde sürekli bir baskı oluşacağı için esneme hareketleriyle bu baskı azalır ve omurga uzamaya daha müsait bir ortam bulur.Haltercilerin ters mantığı gibi düşünebilirsiniz.
    Ama bu egzersizleri belirli bir sıraya göre ve programlı bir biçimde yapmak gerekir.Öyle youtube de falan video izleyip çırpınmakla olmaz.Kitabı yazan buna göre bir program yapmış olmalı diye düşünüyorum.Olay bu gençler isteyen alır,isteyen satar.Kolay gelsin.
  • Yukarı.
  • var tabikide mesela Kenan doğulu adam 40 yaşında egzersizle 3 cm kazanmış yani insan kambur durma vs..vs.. gibi durumlardan dolayı olduğundan bir kaç cm kısa durur eğzersizler senin daha uzun daha dik durmana olanak sağlar özelliklede ergenlik döneminde hem bunları sağlar hemde uzamana katkıda bulunur
  • duygusal adam

vay canına
  • yok olm küçükken süt içiceksin sabah, çocuklukla ergenlik arasında (8-14) arasında arasıra içiceksin ve baskete merak salıcakksın 2metree olursun, ben öyleyim. sınıfa giriyom adamlara diyo buyur abi ? :D başka bişey uzatmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trk.

duygusal adam

vay canına

vay canına derken ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duygusal-adam

quote:

Orijinalden alıntı: trk.

duygusal adam

vay canına

vay canına derken ?

konu yukarda kalsın diye.
  • Şimdi size gerçekleri söyliyeyim kemiklerdeki plakların uzayacağı varsa uzar uzamassa uzamaz bu tamamen sizin genetiğinize bağlı.Plaklar kapandıysa daha uzamassınız.Boyunuz aşırı kısaysa hormon tedavisine girersiniz hemde devlet karşılar tamamını.Bunun dışında süte değineyim bana göre şişirilmiş balon şimdilerde bazı proflar içmeyin zararlı bile diyor.
  • "Milli benligini bulamayan milletler baska milletlerin avi olacaklardir." Atatürk

"avi" derken "sazan.avi" gibi video formatımı ?
  • Hayatımdaki tek varlığım 185 boyum. Ne süt içtim ne basketbol oynadım. Annem ve Babam kısa. nasıl oldum ben la

Acaba evlatlık mıyım Bu yaşıma kadar öğrenmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uniprof

Hayatımdaki tek varlığım 185 boyum. Ne süt içtim ne basketbol oynadım. Annem ve Babam kısa. nasıl oldum ben la

sütçüden mi acep?

• quote:

Orijinalden alıntı: megacracker

quote:

Orijinalden alıntı: Uniprof

Hayatımdaki tek varlığım 185 boyum. Ne süt içtim ne basketbol oynadım. Annem ve Babam kısa. nasıl oldum ben la

sütçüden mi acep?

Sanırım

• 1.83 boyum var 17 yaşındayım 3 senedir boyum uzamıyo Kendimi kısa kalmış hissediyorum. Umarım işe yarıyolardır.
  • Cp kardeş ALLAH a şükr et benim boyum 1,78 23 yaşındayım birde ben bi kaç taktik biliyom ama yeni öğrendim ergenlikte nerdeydi ama neyse sizin gibi kardeşlerime faydalı olabilirim inşAllah blogtan takip edinhttp://boyuzama.blogspot.com/

• En fazla 3cm
  • Biraz hort olacak ama Şöyle bir baktım forumda bayağı bir yazılmış çizilmiş ama ben fitness antrenörlüğü yapmış biri olarak işin doğrusunu söyleyeyim.Öncelikle 10 cm uzarsın 15 cm uzarsın gibi birtakım vaatler var onu kim nasıl yaptırıyor bilmiyorum ama ben görmüş olduğum şu kitap için konuşuyorum.
    <<<www.boyuzatanlar.com
    Kitaba baktığımda 1 ayda 3-6 cm uzama diyor.Mümkün mü acaba diye soruyorsunuz.Evet mümkün.Nasıl peki onu da açıklayayım:
    Öncelikle 18-19 yaşlarına kadar bütün erkekler aktif bir biçimde uzar.Bunu boy uzatma egzersizleri,spor,beslenme,uyku ile desteklediğinizde normalde uzayacağınızın 3-7 cm fazlasına ulaşabileceğiniz bilimsel olarak ispatlandı.(tek yumurta ikizleri üzerinde yapılan bir deneyle.Farklı iklim koşulları,beslenme,uyku ve spor ile ilgili bir deneydi araştırabilirsiniz)Şimdi ergenlik çağında olan kardeşlerimiz için neyin önemli olduğunu vurguladık gelelim asıl meseleye.22 yaşından sonra kemik uçları,kıkırdak büyümesi durmuş bir insan uzayabilir mi?
    Cevabı evet uzar.Nasıl onu da söyleyeyim.Diyelim ki sırtta kifoz(kamburluk) var.Bunu düzelttiğinizde ve kişide düzeltilmiş omurga şekli stabil hale getirildiğinde kişi otomatikman birkaç cm uzar.Kimisi için bu 1 cm lik farktır kimisi için 5 kamburluğa göre değişir.
    İkinci olay da ebru şallının tv deki pilates derslerinde sürekli bahsettiği şey.Omurgadaki disklerin arasındaki boşluk alanının uzama ve esneme hareketleriyle 2-2,5 cm artması.Bunların hepsini topladığın zaman alın size 3-7 cm bir ayda uzama.Ama bu tabikide tek seferlik.Bir sonraki ay bi 3-7 cm daha uzarım diye umutlanmayın.
    Son olarak şunu da söyleyeyim ergenlikteki genç arkadaşlarıma bu egzersizlerin faydası daha çok olur çünkü dikey yönde uzama esnasında yer çekiminden dolayı omurga üzerinde sürekli bir baskı oluşacağı için esneme hareketleriyle bu baskı azalır ve omurga uzamaya daha müsait bir ortam bulur.Haltercilerin ters mantığı gibi düşünebilirsiniz.
    Ama bu egzersizleri belirli bir sıraya göre ve programlı bir biçimde yapmak gerekir.Öyle youtube de falan video izleyip çırpınmakla olmaz.Kitabı yazan buna göre bir program yapmış olmalı diye düşünüyorum.Olay bu gençler isteyen alır,isteyen satar.Kolay gelsin.

• Dik durma şeyini saymazsak evet uzar ama 1 cm bile değildir uzadığın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.