Şimdi Ara

Bosch Relaxx'x ProSilence (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
13.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: @CAN@

Hort mu, alırım bi dal

20 yıldan beri ürünlerini kullandığım bir marka, güven konusunda sorunum yok

Bu arada konu açılmışken, yaklaşık 2 yıl önce Bosch In'genius ProSilence 59 BGL8SIL59D modelini aldım. Oldukça memnunum, sessizlik öncelikli kriterinizse düşünebilirsiniz.
    Bir dal da ben alayım :) Kullandığınız modelden hala memnunmusunuz internet üzerinde çok kötü yorumlar okudum çekim gücü düştü berbat verdiğim paraya pişman oldum gibi.
    birde aklımda electroluxun UltraSlience zen modeli var ikisinden birini yada Bosch BGS7SIL64 Relax Ultimate i alacağım.

Çekim gücü ne durumda makinenizin önerirmisiniz hala? Makinayı kullanmayı bilmeyenlerin hatası mı yoksa makinada kronik bir sorun mu var emin olamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet.yılmaz -- 8 Mayıs 2018; 12:32:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.yılmaz

Bir dal da ben alayım :) Kullandığınız modelden hala memnunmusunuz internet üzerinde çok kötü yorumlar okudum çekim gücü düştü berbat verdiğim paraya pişman oldum gibi.
    birde aklımda electroluxun UltraSlience zen modeli var ikisinden birini yada Bosch BGS7SIL64 Relax Ultimate i alacağım.

Çekim gücü ne durumda makinenizin önerirmisiniz hala? Makinayı kullanmayı bilmeyenlerin hatası mı yoksa makinada kronik bir sorun mu var emin olamadım?

Alıntıları Göster
    Merhaba, yaklaşık 3 yıldır oldukça memnun olarak kullanıyoruz. Hiç bir problem yaşamadım çekim konusunda. Hala canavar gibi, toz torbası dolsa bile oldukça iyi çekiyor. Yani tavsiye ederim Electrolux modelini birebir kullanmadım ama denk sayılabilecek modeller diye düşünüyorum. Hatta Electrolux bir tık daha sessiz. Hangisi uygun fiyatlıysa onu almanız en mantıklısı. 5 yıldır Electrolux Ergorapido Plus kablosuz dikey süpürge kullanıyoruz, ondan da oldukça memnunuz. Tercih sizin. Bu arada Bosch BGS7SIL64 modelini oldukça beğendim, tekrar süpürge alacak olsam kesinlikle listemde olurdu.

• @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Merhaba. ProSilence 59 BGL8SIL59D modelini almayı istiyorum. Çok şık ve sessiz. Kablosu da çok uzun . Yani kullanışlı gibi. Şimdiki süpürgem Bosch. Bosch bizde aile gelenegidir ; akrabalarımın hepsi Bosch kullanır :). Yaklaşık 8 yıl olacak süpürgeyi alalı , yani değişim zamanı geliyor. Kendi kendine emiş gücünü değiştirmeye başladı. Ama iyi dayandı . İçinde torba patladı , bol bol su çekti , düştü ...

Ama almak istediğim model hakkında endişelerim var. Sessiz olsun diye temizlik performansından ödün mü verdiler acaba ? Halıları parlatsın istiyorum. Yani süpürüldüğü belli olsun halının. Ve süpürge tozu alıp geri vermesin. Siz memnun musunuz temizliğinden ve hava filtreleme performansından ? Zamanla emiş gücü azaldı mı ? Ya da bunun yerine homeprofessional veya properform plus olan mı tercih edilmeli ? Bir de torbasızlar nasıldır ? Filtresi cok mu masraf çıkarır , boşaltılması zor mudur ? Uzun oldu ama cevaplarsanız cok minettar olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Flyingfortress

Merhaba. ProSilence 59 BGL8SIL59D modelini almayı istiyorum. Çok şık ve sessiz. Kablosu da çok uzun . Yani kullanışlı gibi. Şimdiki süpürgem Bosch. Bosch bizde aile gelenegidir ; akrabalarımın hepsi Bosch kullanır :). Yaklaşık 8 yıl olacak süpürgeyi alalı , yani değişim zamanı geliyor. Kendi kendine emiş gücünü değiştirmeye başladı. Ama iyi dayandı . İçinde torba patladı , bol bol su çekti , düştü ...

Ama almak istediğim model hakkında endişelerim var. Sessiz olsun diye temizlik performansından ödün mü verdiler acaba ? Halıları parlatsın istiyorum. Yani süpürüldüğü belli olsun halının. Ve süpürge tozu alıp geri vermesin. Siz memnun musunuz temizliğinden ve hava filtreleme performansından ? Zamanla emiş gücü azaldı mı ? Ya da bunun yerine homeprofessional veya properform plus olan mı tercih edilmeli ? Bir de torbasızlar nasıldır ? Filtresi cok mu masraf çıkarır , boşaltılması zor mudur ? Uzun oldu ama cevaplarsanız cok minettar olurum.
    Merhaba, daha önce Bosch markasının elektirikli süpürgesini kullanmadım. Ama şunu söyleyeyim, cihaz aşırı sessiz olmasına rağmen oldukça iyi bir çekim gücü var. Hani derler ya halıları yerinden söküyor diye, aynen de öyle tuttu mu bırakmıyor havaya kaldırıyor. Aslında çokta iyi bir şey değil, yoruluyorsunuz zamanla zaten bu yüzden halı kademesi var. Ama bizler daha iyi temizlesin diye hep maksimum güçte çalıştırıyoruz tabii Yani temizlik performansı konusunda sıkıntınız olmasın, 2015 yılındaki derecelendirmeye göre halıda C sınıfı, diğer tüm kriterlerde 2015 için en iyi derecelendirme olan A sınıfı derecelendirmeye sahip.

Toz konusuna gelecek olursak, önceki cihazımı değiştirmemin en büyük sebebiydi, tabi 15 yıllık bir cihaz ile karşılaştırınca mükemmel bir toz tutma performansı var. Toz torbası haznesinde 1 gram toz yok. Dışarıya da koku vermiyor, ancak torbası dolduğunda hafif bir koku geliyor doğal olarak tüm süpürgelerdeki gibi ama zerre toz vermiyor dışarıya.

Hem performansından hem de hava filtreleme performansından çok memnunum. Hatta Philips ve Siemens toz torbasız modellerini deneme şansımız olmuştu, kendi süpürgemizi çok daha iyi bulduk. Artık alıştığımızdan mıdır ne Herhangi bir emiş gücü azalması olmadı, ama torbası şu an neredeyse full dolu değiştirmem gerekli, biraz düşüş olsa bile halıyı hala kaldırabiliyor.

Torbasız olarak Siemens ve özellikle Philips modellerini kullanma şansımız oldu. Philips için eski kalitesinin düştüğünü söyleyebilirim. Hele son çıkan Marathon Ultimate FC9919/07 modelini hiç hiç beğenmedim. Şu aralar Bosch BGS7SIL64 modeli favorim torbasız olarak. En sessiz toz torbasız cihaz. Üstelik sıfır filtre masrafı ve temizliği var. Ömür boyu değiştirmeden ve yıkamadan kullanıyorsunuz, sadece çöp haznesini boşaltmak yeterli. Çok kirlenirse belki bir tek o yıkanabilir. Bunun dışında Miele markasının toz torbasız süpürgelerine de bakmanızı tavsiye ederim. Son zamanlarda çıkan en iyi cihazlardandır

• Merhaba , Miele harika bir marka ama bulunduğum ilde Miele mağazası ve servisi yok. Netten sipariş düşünmüyorum ve ileride bir arıza çıkarsa servise ulaşım imkanım çok kolay olsun istiyorum. Gerçi Miele tamire ihtiyaç duyar mı bilemem ama ne olur ne olmaz. Yani Bosch dışında bir marka istemiyorum. Torbasız sormamın nedeni torba masrafı olmaması , fakat bu sefer de filtre maliyeti çıkıyor karşıma . Ama siz değişim gerektirmeyen filtre var demişsiniz ki Bosch sitesinde de böyle yazıyor . Yani düşünülebilir. Ama emin olamıyorum Youtube'da torbasız süpürgelerin tıkanıp çekmediğini gördükten sonra. Bosch bile çok şikayet almış bu konuda. Torbalı daha çok güven veriyor. Yani şu an aklımda en son model olan homepro. , properform ve prosilence var. Şimdiki süpürgemi kullandıktan sonra baş ağrısı ve kulak çınlaması yaşıyorum. Gece asla açamıyorum zaten. Yani bu saatten sonra tekrar sesli bir şey almak istemiyorum. Bu yüzden geriye bir tek prosilence kalıyor. Halı temizlemesinden emin değildim ama siz halıya yapışıyor dedikten sonra içim biraz rahatladı. C ve A arasında büyük fark var mıdır acaba temizlemede ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Flyingfortress

Merhaba , Miele harika bir marka ama bulunduğum ilde Miele mağazası ve servisi yok. Netten sipariş düşünmüyorum ve ileride bir arıza çıkarsa servise ulaşım imkanım çok kolay olsun istiyorum. Gerçi Miele tamire ihtiyaç duyar mı bilemem ama ne olur ne olmaz. Yani Bosch dışında bir marka istemiyorum. Torbasız sormamın nedeni torba masrafı olmaması , fakat bu sefer de filtre maliyeti çıkıyor karşıma . Ama siz değişim gerektirmeyen filtre var demişsiniz ki Bosch sitesinde de böyle yazıyor . Yani düşünülebilir. Ama emin olamıyorum Youtube'da torbasız süpürgelerin tıkanıp çekmediğini gördükten sonra. Bosch bile çok şikayet almış bu konuda. Torbalı daha çok güven veriyor. Yani şu an aklımda en son model olan homepro. , properform ve prosilence var. Şimdiki süpürgemi kullandıktan sonra baş ağrısı ve kulak çınlaması yaşıyorum. Gece asla açamıyorum zaten. Yani bu saatten sonra tekrar sesli bir şey almak istemiyorum. Bu yüzden geriye bir tek prosilence kalıyor. Halı temizlemesinden emin değildim ama siz halıya yapışıyor dedikten sonra içim biraz rahatladı. C ve A arasında büyük fark var mıdır acaba temizlemede ?
    Halı üzerinde A performansı olan bir cihaz kullanmadım, ama etkili bir temizlik için C ve üstü performans gerektiğini söyleyebilirim. Zaten piyasada çoğu süpürgede durum böyle.

• Evet , biraz inceleme yapınca fark ettim ki çoğu süpürge halıda C veya B . Hatta D bile var. A sayısı fazla değil. En iyisi Bosch mağazasına gidip hepsini denemek. Ses seviyesi öyle çok değilse A olanı , emiş gücü arasında çok belirgin bir fark yoksa sessiz olanı alırım. Yardımınız için çok teşekkür ederim .

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.