Şimdi Ara

BOSCH KLİMA KULLANICILARI LÜTFEN PAYLAŞALIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
112.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar BOSCH B1ZMA/I 18500 BOSCH BİO KLİMA aldım fakat marka ve model konusunda içinden çıkan kitapçıklarda bile fazla aydınlatıcı bilgi yok bosch kullanan arkadaşlar bu yardımcı ve açıklayıcı olmaya davet ediyorum ürün midea ürünü olarak biliniyor ama tam ve en iyi bilgiyi tabiki kullanıcı verecek bilgi paylaşanlara şimdiden teşekkürler.

• bizde aldik eve kennarında birinin elektcra birininde midea yazıyor sizde bakarsanız aynı yazıları görürsünüz şimdi evde siemens,bosch servisi vardı bana geçen seneki klimalarda defros sorunu vardı ama halaedildi dedi,yani iyidir biz memnunuz
  • hello dally paylaşımın için teşekkürler benim aldığımda zaten yeni seri imiş r-410 gazlı imiş fakat ben daha detaylı bilgi paylaşacak arkadaşlar ve varsa forumumuzdaki bosch uzmanlarını da buraya davet ediyorum saygılar.
  • 53 kişi okumuş 1 kişi paylaşmış üzücü bir durum :(
  • Aldık, 5 defa kart yaktı, geri verdik.
  • bir iyi bir kötü :) durum berabere bakalım başka neler çıkacak
  • Siemens aldık o da bosh la aynı makina sanırım midea üretimi. Antalya için soğutma yeterli geldi bana ama enerji sınıfı yazmıyor hiç bi yerde. Enerji sınıfını bilen var mı bu midea üretimi siemens veya bosh ların?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xiamen

Siemens aldık o da bosh la aynı makina sanırım midea üretimi. Antalya için soğutma yeterli geldi bana ama enerji sınıfı yazmıyor hiç bi yerde. Enerji sınıfını bilen var mı bu midea üretimi siemens veya bosh ların?

modelini tam yzın bakalım katalogdan,zaten kullanma kulavuzunda yazar ama
  • İki hafta önce yeni çıkan seri BOSCH B1ZMA/I 18750 IONIZER modeli 18000 BTU'luk klima aldım. EER değeri 3,07 ve A sınıfı enerji seviyesini ucundan kaçırıyor. Deyim yerindeyse bu cihazın enerji seviyesi B+. Soğutması çok başarılı ve sessiz çalışıyor. Cihaz Çin'in en büyük klima imalatçısı olan Midea tarafından üretiliyor. 1657 YTL liste fiyatı var fakat ben tanıdık bir bayiiden 1550 YTL'ye 5 taksitle aldım. Klima alacaklara tavsiye ederim.

Özellikleri:

Isıtma kapasitesi :19000 Btu/h
    Soğutma kapasitesi : 18000 Btu/h
    3 kademeli ve otomatik fan hızı (Autu-düşük-orta-yüksek)
    İyonizer
    Silver iyon filtre
    Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
    Antibakteriyel filtre
    Aktif karbon filtre (Koku filtresi)
    Isıtma/Soğutma/Nem alma/Fan/Auto
    Self-Cleaning(Otomatik iç ünite temizleme özelliği)
    Follow-me özelliği(kumanda üzerindeki termometre vasıtasıyla ile cihaza infrared bağlantıya 3dk'da bir kumandanın bulunduğu yerdeki sıcaklık bilgisi gönderilmesi)
    Turbo Tuşu
    LCD Display(dijital ekran)
    Self-Diagnosis and Auto-Protection Function (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu)
    Temp. Compensation (Isı eşitleme sistemi)
    Two-Direction Air Vane Tecnology (İki yönlü Üfleme Tekniği)
    İç Ünite Ses seviyesi :35/38/42 dBA
    Dış Ünite Ses seviyesi 54dbA
    Nem alma kapasitesi: 1,9l/h
    Çekilen akım : Isıtma 7,2 A , Soğutma 7,5 A
    Hava debisi : 600/700/800 m³/hr
    İç ünite Boyutlar(GxYxD)cm:99,5x29,2x19,4
    Net ağırlık İç ünite:12,5 kg
    Çekilen enerji : Isıtma 1630 W, Soğutma 1720 W
    Zaman ayarı 0-24 saat arası
    Otomatik yada manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    Buzu çözme özelliği
    Otomatik dikey hava salınım
    8m. lik çalışma uzaklığına sahip LCD uzaktan kumanda
    Frekans/voltaj :50Hz/220-240V
    Kapalı mekan sıcaklık ayarı aralığı 17 C - 30 C

• benimkide aşağıda b1zma/ı 18500 bio model
    soğutmasından memnunum ama ısıtmasına havalar soğuyunca bakacağız. :)
    Ürün Özellikleri
    Çıkarılıp yıkanabilen ön filtre
    Isıtma;soğutma,nem alma özelliği
    Timer (zaman ayarı )0-24 saat arası
    Bio filtre
    Aktif karbon filtreli Bosch aspiratörlerde, yemek buharları aktif karbon elemanları tarafından filtrelenir. Filtre, mutfakta sağlıklı bir hava oluşmasına yardımcı olur. Üstelik devridaim modu sayesinde enerjiden tasarruf sağlar. Kullanım sıklığına bağlı olarak bu filtre bir yıla kadar kullanılabilir
    Antibakteriyel filtre
    Otomatik dikey hava salınımı
    Sleep ( uyku ) modu
    Turbo tuşu
    LCD uzaktan kumanda
    Auto-resart function
    Kapalı mekan sıcaklık ayarı17 C-30 C
    Soğutma 18000 Btu/hr
    Isıtma 18500 Btu/hr
    Nem alma kapasitesi L/h 1,7
    Frekans/Voltaj monofaze 50HZ/220-240 V
    İç Ünite ses seviyesi :
    düşük hız :34dB(A),
    orta hız :41dB/(A),
    yüksek hız :44dB/(A)
    Dış ünite Ses seviyesi 58dB(A)
    iç üniteboyutlar (GxYxD):
    94x19,8x27,5
    Dış Ünite Boyutlar ( GxYxD ):
    76x59x28,5
    Kompresör tipi :Rotary
    Isıtma tiipi : Heat Pomp
    Gaz Tİpi : R-410a

• quote:

Orjinalden alıntı: xiamen

Siemens aldık o da bosh la aynı makina sanırım midea üretimi. Antalya için soğutma yeterli geldi bana ama enerji sınıfı yazmıyor hiç bi yerde. Enerji sınıfını bilen var mı bu midea üretimi siemens veya bosh ların?

dostum cihaz kapasitesi nedir belirtmemişsin ama bendeki 18500 lük bio model bosch klima C sınıfı geçiyor katalogtaki eer ve cop değelerine göre bendeki katalog değerleri 2.93 EER 3.21 C.O.P saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mightywings

İki hafta önce yeni çıkan seri BOSCH B1ZMA/I 18750 IONIZER modeli 18000 BTU'luk klima aldım. EER değeri 3,07 ve A sınıfı enerji seviyesini ucundan kaçırıyor. Deyim yerindeyse bu cihazın enerji seviyesi B+. Soğutması çok başarılı ve sessiz çalışıyor. Cihaz Çin'in en büyük klima imalatçısı olan Midea tarafından üretiliyor. 1657 YTL liste fiyatı var fakat ben tanıdık bir bayiiden 1550 YTL'ye 5 taksitle aldım. Klima alacaklara tavsiye ederim.

Özellikleri:

Isıtma kapasitesi :19000 Btu/h
    Soğutma kapasitesi : 18000 Btu/h
    3 kademeli ve otomatik fan hızı (Autu-düşük-orta-yüksek)
    İyonizer
    Silver iyon filtre
    Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
    Antibakteriyel filtre
    Aktif karbon filtre (Koku filtresi)
    Isıtma/Soğutma/Nem alma/Fan/Auto
    Self-Cleaning(Otomatik iç ünite temizleme özelliği)
    Follow-me özelliği(kumanda üzerindeki termometre vasıtasıyla ile cihaza infrared bağlantıya 3dk'da bir kumandanın bulunduğu yerdeki sıcaklık bilgisi gönderilmesi)
    Turbo Tuşu
    LCD Display(dijital ekran)
    Self-Diagnosis and Auto-Protection Function (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu)
    Temp. Compensation (Isı eşitleme sistemi)
    Two-Direction Air Vane Tecnology (İki yönlü Üfleme Tekniği)
    İç Ünite Ses seviyesi :35/38/42 dBA
    Dış Ünite Ses seviyesi 54dbA
    Nem alma kapasitesi: 1,9l/h
    Çekilen akım : Isıtma 7,2 A , Soğutma 7,5 A
    Hava debisi : 600/700/800 m³/hr
    İç ünite Boyutlar(GxYxD)cm:99,5x29,2x19,4
    Net ağırlık İç ünite:12,5 kg
    Zaman ayarı 0-24 saat arası
    Otomatik yada manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    Buzu çözme özelliği
    Otomatik dikey hava salınım
    8m. lik çalışma uzaklığına sahip LCD uzaktan kumanda
    Frekans/voltaj :50Hz/220-240V
    Kapalı mekan sıcaklık ayarı aralığı 17 C - 30 C

Bu klimadan bende aldım bi tane 1 hafta oldu daha bir sorum olacak bu klima elektrik faturasna ne kadar fark yaratır günde ortalama 10 saat kullanıldığı durum ve 24 saat çalıştığı durum için yazarsanız sevinirim

• sayın : emrahoz1985

Bu klimadan bende aldım bi tane 1 hafta oldu daha bir sorum olacak bu klima elektrik faturasna ne kadar fark yaratır günde ortalama 10 saat kullanıldığı durum ve 24 saat çalıştığı durum için yazarsanız sevinirim

soğutmada çekilen akım 1720 W yazıyor yani 1.7 kw 10X1.7=17 kw 17x0.20 kuruştan =3.40 kuruş yani 3.5 ytl 10 saat te yakar bunu da 30 la çarparsak 30x3.5=100 ytl
    yanılıyorsam bağışlayın ama böyle olur erhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulkoc -- 17 Temmuz 2008; 17:28:52 >
  • hesap yaparken kwh olarak yapılması lazım yani kw x saat, çıkan sonucu da birim fiyatla çarpmalısınız. ama birim fiyat elektronik sayaçlarda 3 e ayrılıyorlar. saat ücreti ne kadar onu bimiyorum açıkçası.
  • boschun r22 gazlısından var bizde c sınıf bildiğime görede a sınıfıyla c sınıfı arsındaki fark senede 20 -30 civarı bişeymiş kullandığım için biliom cebimide hiç yakmadı şimdide ınverter aldım çok çok çok memnunum ii ki bosch almışınız
  • bosch kullanıcıları sanırım paylaşmayı sevmiyor tıkanmış kalmış burası
  • evet arkadaşalr BOSCH un inverter modellerinden bi öneriniz var mı şu model gibi..
  • Sayın TÜKETİCİMİZ ,

Öncelikle Siemens markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

S1ZMI18750 model Klima iyonizer özelliğine sahiptir. Isıtma ve soğutmadaki elektrik tüketim değerleri EER:10.5 btu/3.07 w.h - COP:3.22 w/w'dir.

SİEMENS ürünleriyle ilgili her konuda bize ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle,

Saygılarımızla

ÇAĞRI YÖNETİM MERKEZİ

444 66 88

AYNI KLİMA BOSCH KATALOĞUNDAKİ DEĞERİ ERR 3,07 COP 3,42
  • Merhaba arkadaşlar, çok klasik olacak ama benim de yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım var. Aklımda 12000 btu'luk Bosch var yeterli olur mu?

- Sadece soğutma amaçlı
    - 25 m2'lik bir salon
    - bir cephesi yazın boydan boya çok güneş alıyor
    - yalıtım yok
    - Bütçe max 1100 TL civarı
    - Mekan: İzmir

Herkese ilgisi için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofear4835 -- 21 Şubat 2009; 15:27:46 >
  • arkadaşım soğutma amaçlı düşünüyorsan çok pahalı bir cihaza gerek yok , çünkü en dandik marka bile soğutur ama ısıtma farklı . bende izmirde oturuyorum 2000 yılında bosch almıştım odam 22m ve bütün gün güneş görüyor şimdiye kadar onu kullandım ama artık yetersiz gelmeye başladı ve daha tasaruflu olması için değiştirdim.tabi bu arada bosch'un kendi kliması yok hep fason yaptırıyor . bosch aldık elektra çıktı ve elektranın 2 katı fiyatı.

karar senin, ama yinede iyice araştır bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.