Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.757
Cevap
38
Favori
324.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

Bence para iadesi isteyin bunu alın :)

evet ama nasıl 2 sene geçti üstünden fabrikasyon hatalı olabilirmi?
  • Servis kapıları mı değiştirdi yoksa buzdolabını mı?
    Önceden buzdolabını değiştiren servis iade de alır diye tahmin ediyorum.
    Kanunen 1 yıl içinde aynı sorunun 3. kez tekrarlanmış olması para iade sebebidir. Yani ortada kanuni bir zorunluluk yok, ancak Vestel müşteri memnuniyeti çerçevesinde iade alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solar apex

candoğan hocam buzdolabın hayırlı olsun güle güle kullan, buzdolabının ön tarafı biraz simli gibi mi yoksa düz beyaz mı?

Buzdolabı düz parlak beyaz. Beyaz seçmemdeki asıl sebep de buydu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaNcEt

hocam öncelikle hayırlı olsun bozulmaması dileğiyle =)
    no frost ile sizin bu dolabın arasındaki fark nedir? alırken hangisinin tercih önceliği olmalı no frostmu yoksa sizin modeldenmi?
    sanırım bu modelin inox yada gri rengi yok, birde fiyat nedir?

Teşekkür ederim :)

No frost buzdolaplarında soğutucu ünite buzdolabının görünmeyen kısımlarında oluyor. Bu ünitenin oluşturduğu soğukluk fan vasıtasıyla kuru olarak buzdolabı içine üfleniyor. Ünite üzerinde oluşan karlanma da düzenli olarak buzdolabı tarafından eritiliyor. Bu üniteyi göremediğinizden karlanmayı da görmüyorsunuz.

Bu buzdolabında ise soğutma soğutucuda arka duvardan, dondurucuda da tavandan sağlanıyor. Soğutucudaki kırağılanma otomatik eritiliyor. Dondurucuda da normal buzdolaplarına göre daha az karlanma olmasını sağlayan low frost özelliği var.

Bu modelin inox görünümlü versiyonu da var. KGE58AL30N olarak geçiyor. Ben 1380TL'ye nakit aldım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Öncelikle hayırlı olsun.Bu dolabın inoxunu bende yeni almış durumdayım.Size sorum olacak.Şu gizlenilebilen rafı nasıl açacağız ben çektiğim halde gelmiyor zorlamak ta istemiyorum.Nasıl açılıyor acaba bir tarif edermisiniz?Birde kapıdaki rafı yukarı kaldırmaya çalışırken raf eğik oldu ne yapmalıyım?Teşekkürler.

Gövde rafını haff yukarı kaldırır gibi yaparken çekin, öne gelince kendiliğinden iniyor zaten.

Kapı rafını da yukarı kaldırırken yandaki düğmelere basmanıza gerek yok. Aşağı indirmek için yandaki düğmelere basmak lazım. 2 tarafa eşit basmadığınızdan olmuş olabilir. Havada kalan yeri aşağıya bastırın, inmiyorsa aşağıda kalan yeri yukarı kaldırın. Düzelecektir )

Camdoğan bey hayırlı olsun yeni buzdlabınız.Bir sorum olacaktı ama özel konu açmak istemedim tekrardan...Bildiğiniz üzere arçelik 3220 gibi bir çm var bende..Kel kötü kullanıyoruz..Allaha şükür bozulmadı şu an.Fakat son zamanlarda sanki .çok sarsıntı yapıyor gibi geldi..Amortisörleri en son 4 sene önce değişmişti.Nerden anlarız onların bozulduğunu ?= isterseniz bir videoda ekleyebilirim.Birde bu amörtisörleri kendim değişebilirmiyim ? elim az buçuk alet tutar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

quote:

Öncelikle hayırlı olsun.Bu dolabın inoxunu bende yeni almış durumdayım.Size sorum olacak.Şu gizlenilebilen rafı nasıl açacağız ben çektiğim halde gelmiyor zorlamak ta istemiyorum.Nasıl açılıyor acaba bir tarif edermisiniz?Birde kapıdaki rafı yukarı kaldırmaya çalışırken raf eğik oldu ne yapmalıyım?Teşekkürler.

Gövde rafını haff yukarı kaldırır gibi yaparken çekin, öne gelince kendiliğinden iniyor zaten.

Kapı rafını da yukarı kaldırırken yandaki düğmelere basmanıza gerek yok. Aşağı indirmek için yandaki düğmelere basmak lazım. 2 tarafa eşit basmadığınızdan olmuş olabilir. Havada kalan yeri aşağıya bastırın, inmiyorsa aşağıda kalan yeri yukarı kaldırın. Düzelecektir )

Camdoğan bey hayırlı olsun yeni buzdlabınız.Bir sorum olacaktı ama özel konu açmak istemedim tekrardan...Bildiğiniz üzere arçelik 3220 gibi bir çm var bende..Kel kötü kullanıyoruz..Allaha şükür bozulmadı şu an.Fakat son zamanlarda sanki .çok sarsıntı yapıyor gibi geldi..Amortisörleri en son 4 sene önce değişmişti.Nerden anlarız onların bozulduğunu ?= isterseniz bir videoda ekleyebilirim.Birde bu amörtisörleri kendim değişebilirmiyim ? elim az buçuk alet tutar...

Adam buzdolabı başlığı açmış sen çamaşır makinen ile sabote ediyorsun. Neden özel ileti göndermiyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak[Alper]

quote:

quote:

quote:

Adam buzdolabı başlığı açmış sen çamaşır makinen ile sabote ediyorsun. Neden özel ileti göndermiyorsun?

Özelden ulaşılmamasını istediği için olabilirmi ?

• buzdolabı çamaşır ve bulaşık makinesi için, aynı model olan ürünlerden fiyat olarak bosch olan mı daha uygun yoksa siemens olan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: solar apex

buzdolabı çamaşır ve bulaşık makinesi için, aynı model olan ürünlerden fiyat olarak bosch olan mı daha uygun yoksa siemens olan mı?

İkisi de değişiyor. Bence sorabildiğiniz kadar her yerden her iki markanın da fiyatını almaya çalışın.

Örneğin internette bu buzdolabının Siemen versiyonu hep daha pahalıydı; bayileri gezdiğimde de durum tam tersiydi. Nakitte Bosch için bayiler 1500TL'den aşağı kuruş inmezken Siemens bayileri 1475 civarı fiyat verdiler.
  • quote:

Makineniz 3320 modeli sanırım. 600 devirli 5kg model.

Öncelikle makinenizin 4 ayağının da yere sağlam bastığına emin olun. Yer değiştirmesi olduysa ayak ayarı bozulmuş olabilir. Makinenin köşelerine elle bastırın, makine sallanmamalıdır. Ayak ayarını yaptıktan sonra beyaz plastik somunları makinenin altına doğru çevirerek sıkıştırın ki ayak ayarı tekrar bozulmasın.

Amortisör sorununda makine sıkmaya geçerken tamburu çok sallar, hatta kasa kenarlarına çarpabilir. Amortisör alttan gövdeye, üstten de kazana somunla takılıdır. Arka kapağı açarak veya ön duvarı sökerek değiştirebilirsiniz.

• candogan hocam bıkmadan usanmadan bizleri aydınlattığın için teşekkür ederim, birşey daha sormak istiyorum, düğün için beyaz eşya alıcaz ama hangi model ve nerden alacağımız konusunda kararsız kaldık, siemens veya bosch istiyoruz, buzdolabı sizin aldığınız modelden olucak büyük ihtimal..

senden f/p oranı yüksek 1000-1200 tl civarı (bosch veya siemens) 6 veya 7 kg çamaşır makinesi ve 1000 tl civarı bulaşık makinesi tavsiyesi alabilir miyim?

ve bunları nereden alsam daha uyguna getirebilirim, darty mediamarkt electroworld gibi mağazalardan mı, yoksa bayisinden mi, pazarlık yapılır mı? (aslında pek de pazarlık yapamam da )

cevabın için şimdiden teşekkür ederim

• candoğan bey öncelikle hayırlı olsun
    bu bosch dolabın muadili siemens KG58EAW30N bu cihazla birebir aynı değilmi, fiyatı bayide 100 lira kadar daha ucuz
  • Merhaba sayın candogan, neredeyse 1 aydır buzdolabı bakıyordum,hem nette hem bayilerde,çok kararsızdım marka model konusunda,nette araştırırken buzdolabı tavsiyelerinde işin ucu çoğunlukla size dokunuyordu :) görünen o ki hem özel bir ilginiz var beyaz eşyalara hem de yardımcı oluyorsunuz insanlara,şans o ki aynı dönemde buzdolabı değiştirmeye karar vermişiz,bu konuda bilginize güvenerek sizin aldığınız Bosch-KGE58AW30N buzdolabını aldım,bu stresten :) kurtulmama yardımcı olduğunuz için size teşekkür ediyorum.
    aldığım yer de sizinkiyle aynı,kafama takılan birkaç şey var o konuda da yardımcı olursanız çok memnun olurum:
    yazınızda teslimatın akabinde kurulumun yapıldığı yazıyor,getirenler mi aramış kurulum için yoksa aileniz mi?bana bosch servisini aramam gerektiğini sözylediler nakliyeciler,servis de 20 tl karşılığında kurulum yapıyoruz dedi isterseniz siz açıp kullanabilrisiz dediler,ben de öyle yaptım,kendim açtım çalıştırdım.
    paketini açarken,kartonlarının daha önce açılmış geri paketlenmiş olduğu dikkatimi çekti,hatta altındaki straforda ayak izleri vardı,sizin buzdolabınızın paketinin durumu nasıldı görebildiniz mi?
    bu durum üzerine işkillendim motor kısmına baktım,boru bağlantısında bir miktar tuz farkettim,kaynak yapılırken kullanıldığını biliyorum tuzun,bunlar üzerine ben de buzdolabının tamir görmüş veya teşhir ürünü olabileceği ihtimali geldi,siz boru etrafında yapışmış tuz parçaları görebildiniz mi?
    buzdolabı kapağındaki yapıştırılmış bilgilendirici etiketler de farklı sizinkindengördüğüm kadarıyla
    bir de dolabın çok sessiz olduğunu söylemişsiniz,bana gelen sesler çok normal gelmedi,soğutmaya başladığında motorun vızıltısına ek olarak bir de höpürdeme sesi geliyor,sanki bardağın dibindeki sıvıyı pipetle çekerkenki ses gibi,ve bu ses ritmik değil,1 san. 2 san. aralıklarla,içindeki pervanenin sesi çok az,gürültüsüz derken onu mu kastetmiştiniz?
    içime bi kurt düştü bu nedenlerden dolayı,biliyorum çok ayrıntılı sorular ama aynı buzdolabını aldığımız için böyle sordum,yardımcı olursanız çok memnun olacağım,selamlar iyi günler

• Bizde Siemens olanını sipariş ettik bakalım. Hayırlısı olsun. Tüm alan arkadaşlarada hayırlı olsun. Güle güle sağlıklı günlerde kullanalım inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazorman1

Merhaba sayın candogan, neredeyse 1 aydır buzdolabı bakıyordum,hem nette hem bayilerde,çok kararsızdım marka model konusunda,nette araştırırken buzdolabı tavsiyelerinde işin ucu çoğunlukla size dokunuyordu :) görünen o ki hem özel bir ilginiz var beyaz eşyalara hem de yardımcı oluyorsunuz insanlara,şans o ki aynı dönemde buzdolabı değiştirmeye karar vermişiz,bu konuda bilginize güvenerek sizin aldığınız Bosch-KGE58AW30N buzdolabını aldım,bu stresten :) kurtulmama yardımcı olduğunuz için size teşekkür ediyorum.
    aldığım yer de sizinkiyle aynı,kafama takılan birkaç şey var o konuda da yardımcı olursanız çok memnun olurum:
    yazınızda teslimatın akabinde kurulumun yapıldığı yazıyor,getirenler mi aramış kurulum için yoksa aileniz mi?bana bosch servisini aramam gerektiğini sözylediler nakliyeciler,servis de 20 tl karşılığında kurulum yapıyoruz dedi isterseniz siz açıp kullanabilrisiz dediler,ben de öyle yaptım,kendim açtım çalıştırdım.
    paketini açarken,kartonlarının daha önce açılmış geri paketlenmiş olduğu dikkatimi çekti,hatta altındaki straforda ayak izleri vardı,sizin buzdolabınızın paketinin durumu nasıldı görebildiniz mi?
    bu durum üzerine işkillendim motor kısmına baktım,boru bağlantısında bir miktar tuz farkettim,kaynak yapılırken kullanıldığını biliyorum tuzun,bunlar üzerine ben de buzdolabının tamir görmüş veya teşhir ürünü olabileceği ihtimali geldi,siz boru etrafında yapışmış tuz parçaları görebildiniz mi?
    buzdolabı kapağındaki yapıştırılmış bilgilendirici etiketler de farklı sizinkindengördüğüm kadarıyla
    bir de dolabın çok sessiz olduğunu söylemişsiniz,bana gelen sesler çok normal gelmedi,soğutmaya başladığında motorun vızıltısına ek olarak bir de höpürdeme sesi geliyor,sanki bardağın dibindeki sıvıyı pipetle çekerkenki ses gibi,ve bu ses ritmik değil,1 san. 2 san. aralıklarla,içindeki pervanenin sesi çok az,gürültüsüz derken onu mu kastetmiştiniz?
    içime bi kurt düştü bu nedenlerden dolayı,biliyorum çok ayrıntılı sorular ama aynı buzdolabını aldığımız için böyle sordum,yardımcı olursanız çok memnun olacağım,selamlar iyi günler

Sorun yaşamış olmanıza üzüldüm.

Servisi ben aramadım, hatta statik buzdolaplarını Bosch kurmuyor diye biliyordum. Kapı yönü değişimi için servisi arayacaktım. Teslim edenler babama birazdan servis gelecek ondan dolabı açmayın demişler.

Paket ben evde değilken açıldı. Ancak buzdolabı hiç teşhir edilmiş gibi değildi. Ambalajda da önceden açılmış gibi bir hava sezmedim.

Sizin buzdolabının iç raflarının hepsi hareket edemeyecek şekilde bantlı mıydı?

İnternetten aldığınız ürünleri satış sözleşmesi gereği 1 hafta içinde cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. İnşallah ambalajı da duruyordur.

Memnuniyetinizi belirterek cihazı iade etmenizi öneririm.

Ses konusuna gelince; bizim mutfakta buzdolabının arkasında perde beton duvar olduğundan arkasının 50cm'lik bir kısmı açıkta kalıyor. Arkası ile duvar arasında 20cm'e yakın bir açıklık var ve oturduğumuz masaya denk geliyor bu açıklık. Buna rağmen sesi epey az çıkıyor, hatta sesin videosunu çekmiştim buraya yüklerim.

Kompresör boşta çalışan bir pompa motoru gibi vızıltı sesiyle çalışıyor, gaz sesini duymak imkansıza yakın.

• bosch bayisinden was20461 çamaşır makinası aldım.bayinin bana söylediği teslimatı servis alıyor ve montajını yapıyor.kendileri ayrı araç çıkartmıyorlar. bosch bayileri tarafından satılmış tüm ürünler o bölgeye bakan ve düzenli olarak tespit edilmiş günlerde servis tarafından yapılıyor.bu nedenle birkaç gün beklemek zorunda kaldım.ürünüm yarın servis tarafından bayiden alınıp teslimatı yapılacak.
  • Merhaba arkadaşlar....bende günlerdir araştırma halindeyim ve hem bosch olsun,hem no frost olsun,hem A++ olsun dedik ve buzdolabına 56aw30n (2200TL) karar verdik...aynısının 1600TL ye daha dar olanı var ama derin olsun dedik ve bu modele karar kıldık...şimdi kısa araştırma yapayım dedim netten ve "çerkezköy-buzdolabı sorunları" ikileminde buldum kendimi...Az buz para vermeyeceğim...ve beyaz eşya satıcısının sözlerinin benim için hiç bir anlamı yok...içime düşen kurdun büyüklüğünü hesap edin....Yol yakın alınmış verilmiş bir şey yok henüz...şans işi mans işi demeyin varsa riskli bir durum (ki çok yazılmış nette) bileyim...Siemense falan yönelelim...ya da ithal olan modellere bakalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Merhaba arkadaşlar....bende günlerdir araştırma halindeyim ve hem bosch olsun,hem no frost olsun,hem A++ olsun dedik ve buzdolabına 56aw30n (2200TL) karar verdik...aynısının 1600TL ye daha dar olanı var ama derin olsun dedik ve bu modele karar kıldık...şimdi kısa araştırma yapayım dedim netten ve "çerkezköy-buzdolabı sorunları" ikileminde buldum kendimi...Az buz para vermeyeceğim...ve beyaz eşya satıcısının sözlerinin benim için hiç bir anlamı yok...içime düşen kurdun büyüklüğünü hesap edin....Yol yakın alınmış verilmiş bir şey yok henüz...şans işi mans işi demeyin varsa riskli bir durum (ki çok yazılmış nette) bileyim...Siemense falan yönelelim...ya da ithal olan modellere bakalım..

bosch grubunun nofrost olanlarından sadece XL ve XXL olanları iyi. bu modelleri de zaten LG üretiyor ve markası LG olunca 400-500 tl daha ucuz...o yuzden nofrost bosch-siemens buzdolabı almayın. ben de çok araştırdım dolap alırken ve electrolux satın aldım...çok da memnunum. sharp-LG-samsung alanlar da gayet memnun bu forumda.

• Candoğan hocam merhaba, bende bu cihazdan düşününen biri olarak acaba aldığınız yerin garanti konusunda bir problem çıkarması mümkünmüdür ? Daha önce hiç netten alışveriş yapmadımda o yüzden güvenebilirmiyiz ilgili siteye ? Ki siz aldığınıza göre cevap ortada ama yinede önceden uygulatmam gereken noktalar varmırdır ilgili siteye ? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Air

Candoğan hocam merhaba, bende bu cihazdan düşününen biri olarak acaba aldığınız yerin garanti konusunda bir problem çıkarması mümkünmüdür ? Daha önce hiç netten alışveriş yapmadımda o yüzden güvenebilirmiyiz ilgili siteye ? Ki siz aldığınıza göre cevap ortada ama yinede önceden uygulatmam gereken noktalar varmırdır ilgili siteye ? Teşekkürler.

Garantiyi aldığınız yer değil, Bosch veriyor. Bence siparişten önce telefon açarak stok durumunu sormanız ve kesinlikle teşhir ve tekrar paketlenmil cihaz istemediğinizi; bu konuda hassas olduğunuzu belirtmeniz kafidir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.