Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
55
Favori
239.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki oda termostatı maximum ne kadar kablo uzunluğu ile bağlanabilir? 15m diye okudum bir yerde inşallah okadar değildir.

Kablo uzunluğu için müşteri hizmetlerini aradım bilgilerinin olmadığını söylediler. Sonra kablosuz ve modülasyonu oda termostatı olum olmadığını sorduğumda CT100 modelini söylediler. İnternette satışı yokmuş sadece bayilerde bulunuyormuş. Bende en azından bilgi edinmek için baktım nete ama fazla bilgi sahibi olamadım. Sanırım bu modeli alacağım. Birde uzaktan kontrol özelliği varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 6 Ekim 2017; 12:19:27 >
  • emin616 kullanıcısına yanıt
    50metre 2x0.75mm maksimum uzunluk
  • merhaba. condens 2500w kombi var. henüz servis açmadı. oda termostatı alsam mı almasam mı bilemedim. kablosuz olanı alayım dedim ama onun fiyatı 600 tl. kablolu olarak hangisini tavsiye dersiniz ? modülasyonlu ne demek ? programlanabilir ne demek tam bilmiyorum
  • fotografya kullanıcısına yanıt
    SelamünAleyküm bende de 2500w var oda termostatı al ustam kabolu olsun ne olacak ki bende nerdeyse 15 m kablo var modülasyon istenilen sıcaklığa göre alev boyunu çalışma süresini ayarlıyor bende fr100 var Elhamdülillah çok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 7 Ekim 2017; 10:36:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bosch cr10 veya cr50 modülasyonlu oda termostatı taktırabilirsin.bu başlığın ilk sayfasında modülasyonlu oda termostatı ile ilgili bilgiler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bosch cr10 veya cr50 modülasyonlu oda termostatı taktırabilirsin.bu başlığın ilk sayfasında modülasyonlu oda termostatı ile ilgili bilgiler var

bu sene kombiyi ısınmada kullanmayacağız. sadece sıcak su + tüpte kullanılacak gaz. o yüzden şimdiden mi alsam yoksa ısınmaya geçince mi bilemedim. cr50 modeli daha güzel gibi gözüküyor. birde bu oda termostatında yada kombide şöyle bir özellik var mı mesala şimdi akşamları evin sıcaklığı iyi ama sabaha karşı çok soğuk oluyor ben kombinin sabaha karşı 4 te çalışmasını istiyorum bunu kombiden yapmam mümkün mü ? değilse cr50 oda termostatı bunu yapabilir mi ? saat olarak ayar yapabilir mi o termostat şu saatte çalışsın gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotografya -- 7 Ekim 2017; 12:50:53 >
    cr50 kullanmadım kullanan arkadaşlar varsa bu başlıkta cevaplayabilir
  • İyi akşamlar, condens 2500 kombi için ilave baca aldım. Montajı kendim yapmak isterken ayarını bozdum sanırım. En baştan montaji yapmak gerekecek. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

1mt ve 30 cm gibi parça vardı buna ilave 1mt aldim.nereye neyi takacagim bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration hocam merhaba. Benim bir sorum olacak. Termostatik vana aldığımız zaman alttaki çıkış vanasınıda değiştirmemiz mi gerekiyor(eca marka önermişsiniz)yoksa müteahhitin taktığı vana kalsa olurmu? Ayrıca sakıncası yoksa kombi altına takılan önerdiğiniz S borularla vanaların ve termostatik vana giriş (danfoss) ve çıkışların(eca) linkini atabilirmisiniz. Teşekkürler (kusura bakmayın anlamıyorum hiç kombi işinden. Not:Şuan boru hattı çekili alt üst parelel bağlantılı)

• EzBeRiMSiN67 E kullanıcısına yanıt
    çıkış vanasının değişmesine gerek yok, (S) metal borular nette satılmıyor satılan sitelerde tükenmiş görünüyor
    danfoss termostatik vanalar n11 sitesinde satılıyor
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum cevabın için. Allah razı olsun.. müteahhit sanika petek takıyor. Araştırdım hiç bir bilgi bulamadım bu petekle ilgili. Sence farkını verip demirdöküm taktırmalımıyım. Bide geçen gün n11 de termostatik vana linki atmıştın. Parelel bağlantı için o vanalar olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzBeRiMSiN67 -- 12 Ekim 2017; 12:5:13 >
  • EzBeRiMSiN67 E kullanıcısına yanıt
    dd plus daha iyi petek,paralel bağlantı için linkteki termo vana uyar
  • Çok saol..

• degerli ustalar arkadaslar yeni daireye ciktigim icin hanim artik kablolu termostat istemiyor. kablosuz ve mumkunse modulasyon ozelligi olan bir termostat ariyorum. tr21rf on of sirmens rev24 muadili olan ama modulasyon yok . hepsi birarada olan varmi?

ayrica elinde 2 senedir kullandigim trz 130 var

birde ayni zamanda bos daire icin aldigim ve hic kullanmadigim trz 125 var ilgilenen olursa diye tekliflere acigim simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 14 Ekim 2017; 7:19:36 >
  • Merhabalar, Condens 2500'e CR 10 ya da CR 50 taktırmayı düşünüyorum, hassasiyetlerinin 0,5 C olduğunu biliyorum.
    -Bu hassasiyetler yeterli midir?
    -Hassasiyetlirini 0,1 olarak değiştirebiliyormuyuz?
    -Adana'da yaşıyorum, kışın sadece kısa bir süre şiddetli soğuk olduğunu da göz önünde bulundurursak kombi kalorifer çıkış su sıcaklığını 50C'ye ayarlasam yeterli mi,dir?
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baba01033 -- 15 Ekim 2017; 14:8:31 >
  • cermen_555 C kullanıcısına yanıt
    Aynı dertten ben de muzdaribim lakin kablosuz modülasyonlu OT yok, yeni model on/off lar stoklara girmiş, TR 24 RF ve TR 36 RF(programlı) lakin 2500 gibi muazzam bir kombiye yazık olu dedi servis ve yetkili satıcı ben de şartları zorlayıp, kablolu cr 10 ya da cr 50 taktıracağım...
  • Baba01033 B kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm 0,5 derece hassasiyete sahip bir sıkıntı olmaz 50 derece rahat yeter adanaya

• Arkadaşlar merhaba.

Ben de yeni ev aldım ve bu kombiden almayı düşünüyorum. Evim 120 metre kare. Zemin kat altı bodrum.

Radyatörlerin markasını bilmiyorum ama inşaatte kullanılan malzemeler kötü değil bu sebeple kalitesiz değildir diye düşünüyorum.

Radyatörlerin bağlantısının alttan veya üstten olması ne değiştirir?

Termostatik vanaların ne gibi artısı oluyor?

Ayrıca ben haftalık programlanabilen kablosuz termostat istiyorum.Modulasyonlunun farkı ne? Internette tel ile kontrol edilebilen kablosuz termostatlar var. Önerileriniz nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba01033

Aynı dertten ben de muzdaribim lakin kablosuz modülasyonlu OT yok, yeni model on/off lar stoklara girmiş, TR 24 RF ve TR 36 RF(programlı) lakin 2500 gibi muazzam bir kombiye yazık olu dedi servis ve yetkili satıcı ben de şartları zorlayıp, kablolu cr 10 ya da cr 50 taktıracağım...

Dostum bende kablosuz ve modülasyonlu cihaz arıyorum. Fiyat önemli değil 1000 tl kadar vermeye razıydım ama öyle oda termostatı yok boschun. Bugün kombicime sordum bana TR 36 RF Modelini önerdi ama eski nesl on off. Bu yüzden çok kararsız kaldım. Kablo geçiremiyorum evim yeni.

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm ustam delik del matkapla odadan odaya

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.