Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
24
Favori
167.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    25mm hatve genişlikte daha sık kanallar var o yüzden az da olsa kalori cinsinden ısıl gücü 33mm hatveli bir peteğe göre daha yüksek ısıl güç verir ama bu fark % 40 50 değildir
    %5-10 civarıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bosch condens 2300 90m2 yalıtımlı kullanıyorum normalde evin için oda termostatı ile 21.5 olduğunda ısınıyorum. İzmirde bir kaç gündür gene eksileri görüyoruz ama bir türlü evin içi 21.5 gelmedi. İzmirde başka kullanan var mı bu ürünü onlarda durum nasıl?

Bir kaç hafta önceki soğuklarda da durum aynı oldu bu soğuklardan önce özellikle petek temizliği yaptırdım ama hala aynı. Gece 20 derecede bırakıyorum dün 20 den 21.5 a gelmesi 12-13 saat sürdü gece 11 gibi 21.5 ulaşmıştı. Bana anormal gibi geldi bu durum.
  • Merhaba, kombimden genel olarak memnunum ancak sıcak su işi beni tam olarak mutlu etmiyor.

Kombi confort modundayken kitapçıkta yazdığına göre kombi hazırda bir miktar su bekletiyormuş. Bu su miktarı ne kadardır? Ayrıca mantıken confort modundayken sıcak suyun hızlı gelmesini ve yarım dk lık vana kapatmalarında suyun hiç soğumamasını bekliyorum. Ancak öyle olmuyor su tamamen soğumasada ısı kaybı oluyor. Bu durum normal midir?

Ek olarak denediğim vana evin en ucundaki ebeveyn banyosunda ev 130m2 kombi bir uçta vana diğer uçta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H-M-Z -- 10 Şubat 2020; 13:15:24 >
  • Benim ailemin evinde de aynı şey oldu cr10 ile kullanıyorum 2300 ü. 1 hafta 19 a ayarladık sonra geldiğimizde 22.5 a ayarladım 16 saat sonra 22.5 a geldi. Çalışmaya başladı ısıtmaya devam etti sonra 21.5 ta bıraktı, halbuki ben 22.5 ayarlamıştım.

Konfor açısından hayal kırıklığı. Kendi evimde Warmhaus enerwa var kendi evimde de wt03 oda termostatını kısmıştım sonra geldim 22.5 ayarladım canavar gibi çalışıp 22.5 a getirdi keşke ailemede Warmhaus alsaydım dedim.

Cr10 konforlu değil 0.5 aralıklı çalışması hiç iyi değil eviniz yalıtımlı ise memnun kalabilirsiniz ancak ailemin evi yalıtımlı değil pek memnun kalmadım.

• Oda termostatından mı oluyor böyle çözemedim. Kombinin garantisi bitsin başka oda termostatı araştıracağım.
    0.5 aralıklı olması iyi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: meço dayı

Oda termostatından mı oluyor böyle çözemedim. Kombinin garantisi bitsin başka oda termostatı araştıracağım.
    0.5 aralıklı olması iyi değil.
    dolaşım suyu yani kazan sıcaklığını düşük ayarladığınız için olabilir...0.5 çok kötü gerçekten
    benim de başka bir markanın OT ı var o da 0.5 .... 23 e ayarlıyorum 23.5 e kadar durmuyor
    01 aralıklı termostatı yok mu acaba boschun
  • Kazan sıcakliğı 60 derece
    0.1 aralıklı boschun yok diye biliyorum.
    Oda termostatını devre dışı bırakıp düşük kazan sıcaklığında 45 te falan çalışsa tüketim nasıl olur merak ediyorum.
    Bir tane daha kombi almam gerekse cr10 ile 2300 ü almam.
    2300 ü başka oda termostatı ile denemem lazım.

• meço dayı M kullanıcısına yanıt
    ben termostatın 0,5 olmasından memnunum devreye girip çıktığını hissetmiyorum bende general elektriğinde sanırım haftalık programlı çok kapsamlı bir oda termostatı vardı tam 1 derece fark oluyordu çalışması ve durması arasında. Bunda ayarladığın ısıya geldiğinde sıcak basması yada üşüme hissi olmuyor ama 3 gündür o ısıya gelmesi baya uzun sürdü maalesef.

hoş komşuda demirdöküm var onunda ayarlı derecesi çok uzun zamanda geliyormuş bu aralar sanırım havalar baya soğuk hiç düşürmeden yatmak lazım geceleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jagatai

ben termostatın 0,5 olmasından memnunum devreye girip çıktığını hissetmiyorum bende general elektriğinde sanırım haftalık programlı çok kapsamlı bir oda termostatı vardı tam 1 derece fark oluyordu çalışması ve durması arasında. Bunda ayarladığın ısıya geldiğinde sıcak basması yada üşüme hissi olmuyor ama 3 gündür o ısıya gelmesi baya uzun sürdü maalesef.

hoş komşuda demirdöküm var onunda ayarlı derecesi çok uzun zamanda geliyormuş bu aralar sanırım havalar baya soğuk hiç düşürmeden yatmak lazım geceleri.
    0,1 her hal ü karda daha iyidir....Benimde yükselme sorunu var iki gündür herhalde soğuktan
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    kesinlikle katılıyorum ben 1 dereceden düşünce cennet gibi geldi bana :)
    Hocam bosch un tr36rf modeli 0.1 santigrat hassasiyetli, ayrıca öğrenme modu var, ben kullanıyorum, çok ta memnunum, sadece modulasyonlu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokoy -- 11 Şubat 2020; 15:30:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yalıtımla ilgili eksiğiniz varsa birçok markanın termostatı aynı tepkiyi verecektir. Condense 2500 konusunda daha önce yazılmıstı pid karakter ayarıyla hassaiyet 0,2 dereceye iniyor. Start-stop derecesi set edilen dereceden +-0,2 calısıyor yani bilginiz olsun.
    Bende cr50 yok ama alma arefesinde olduğum için forumu bayağı okudum. Birkaç arkadaş cr50'nin ısıyı gösterme sıcaklığının 0,5 olmasına rağmen ölçme hassasiyetinin istenirse yapılan ayarlardan 0,2 olabileceğinden bahsetmişti.

• ebulmadi E kullanıcısına yanıt
    hocam siz 2300 i aldınız mı? memnun musunuz?

• ebulmadi E kullanıcısına yanıt
    hocam siz 2300 i aldınız mı? memnun musunuz?

• jack33 J kullanıcısına yanıt
    bu bilgi kesin mi hocam?Ona göre 2300i alırken cr 50 de alacağım hazır servis gelmişken ücretsiz bağlasınlar diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Ben forumda okuduklarımı söyledim yani bizzat tecrübe etmiş değilim. Ben de bir aydan beri cr 50 mi alsam yoksa kablosuz hassasiyeti daha düşük on of bir cihaz mu alsam karar veremedim.

• jack33 J kullanıcısına yanıt
    büyük firmalar ı anlamak güç 0.5 hassasiyet nedir yıl olmuş 2020.

bende santek var daha önce 2 tane termostat kullandım kullanmasam daha iyiydi.Santek ten memnunum.

Ama benim istediğim kombi kendini kıssın sürekli çalışsın oldu dış hava ısındı kendini kapatsın.Yoksa bunu daha öncede konuştuk hiç bir termostat insan kimyasına uymuyor şuan kombi kapandı petekler soğudu ama o soğukluk hissiyatı geliyor.Oysaki petekler soğumadan devreye girse süper olacak.Hassasiyette 0.1 ve alt eşik ayarlı.yani düştüğü gibi devreye giriyor set değerini geçtikten sonra devreden çıkıyor .Her ne kadar bazen set değerini 0.4 derece aşsada ortam kombi sık devreye girmediği için sorun olmuyor.Bu birazda petekleri büyüttüm salonda Demirdöküm plus tip33 üç sıralı petek taktım.Isıtma dursada eski petekler gibi ısı salmaya devam ediyorlar.

tavsiyem modülasyon suz kombin varsa santek al gitsin.

modülasyonlu kombin varsa benim gibi daha çok araştırırsın zira anladığım adam gibi termostat yok.

Ben Bosch 2300i alırsam termostat tan çok dış hava sensörü ne yöneleceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.