Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
24
Favori
167.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkürler yanıt için bende büyük ihtimal alıcam fiyat olarak indirimi yakalayamadım açıkçası😄kablo olayı nasıl gözüküyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kml_35_ K kullanıcısına yanıt
    Ben 2021 şubat başında 1800₺’ye aldım. Şuanda da 2200₺ civarı en uygun yerde. Kablo tabi ki görünüyor ama ben mümkün olan en temiz şekilde yapmaya çalıştım. Kombiden salondaki buata kadar mevcut tesisatın burolarını kullanarak kabloyu çektim. Buattan termostata kadar da duvardaki aynı renk çıtanın kenarından yapıştırarak getirdim. Sizinle bir resmini paylaşıyorum, belki fikir verir.

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Çok teşekkür ederim fikir için 10 numara olmuş 👍🏻

• Kml_35_ K kullanıcısına yanıt
    Hocam termostatın fiyatı 1500₺’ye düşmüş bilginiz olsun

https://www.hepsiburada.com/bosch-easy-control-akilli-oda-termostati--kumandasi-siyah-p-HBV00000MBE8C?magaza=%C4%B0novasya+M%C3%BChendislik&url_src=ios-product-detail

• aliboduroglu kullanıcısına yanıt

N11'de 1.395,00 TL şu an.

• zencefiladam kullanıcısına yanıt
    Herşeyin fiyatının artarken bunun düştükçe düşmesi çok ilginç. 1 yıl önce 1800₺’ye indirimli almıştım. Aynısı robot süpürgede de oldu. Gerçi onda yeni modeller çıktı, fiyatının düşmesi normal olmalı ama bizim ülkemiz için anormal ve beklenmedik oluyor.

• Muhtemelen yeni modeli çıkacak, ellerinde de mal kaldı ve 1800'e kim termostat alabilir? Muadil marka ve fonksiyon sunan ürünlerde fiyatlar daha uygun.

• Bu kombi ile uyumlu, modülasyonlu muadil akıllı termostat yok. Aslında bu termostat çok başarılı. Sadece sorun olup olmadığını anlayamadığım, Bosch’a kayıt açtırdığım ve 1,5 aydır hala sorun inceleniyor diye yanıt aldığım bir durum var. Cihaz telefonumdan konum takibi yapıyor ve evden uzaklaşınca dışarıda moduna geçerek sıcaklığı düşürüyor (kış ayları için) eve yaklaştığımda da yine konum takibi ile içeride moduna geçerek ısıyı yükseltiyor. Bir süredir evden ayrıldığımda ve geldiğimde uygulamadan bildirim alıyorum. Bildirimden anladığıma göre diyor ki evden çıktın farkındayım ama kumandaya bu bilgiyi gönderemiyorum. Dolayısıyla cihazın evdeymişsin gibi evi ısıtmaya devam edecek. Cihaz internete mi bağlı değil acaba diye düşünüp kontrol ediyorum ama bağlı. Nedenini bulamadım henüz. Bir sebepten olabilir eşimin telefonu evde olduğu için kumanda dışarıda durumuna geçemiyordur belki ama bildirimde verdiği mesaj gönderilemiyor şeklinde olunca hata var gibi anlaşılıyor. Kayıt açtım bekliyorum. Forumda Bosch personeli bir arkadaş vardı sanırım, hala forumu takip ediyorsa belki bu konuda bir bilgi verebilir.

• Değişken basınç modunda (5 tane trv var)
    Ve kademe III hızında çalıştırıyorum.

Wilo’ya mail attım 2’de çalıştırın bu pompa çok güçlü zaten 3’e gerek yok dediler.

Ne yapmamı önerirsiniz?

• Xitsilla X kullanıcısına yanıt

Doğru modda çalıştırıyorsunuz

• disintegration kullanıcısına yanıt

Pompa hızı için nasıl yapmalıyım?

mesela bu pompaları nasıl kıyaslıyoruz? Örneğin daikin premix ndj’deki grundfoss pompada kademe görünmüyor.

bunun 2. Kademesi ona denk olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xitsilla -- 15 Ekim 2021; 22:4:58 >

Ev net kaç m2?

hocam olayı net anlatayım ihtiyaç halinde kullanayım diye kendimce karaladım.

ev kabaca 100m2 fakat en uzaktaki peteğim kombiye 10-11 metre civarı ve o petek 600x1400

dikdörtgen bir daire, bu yüzden kroki çizmeye çalıştım

elimden geldiğinde reglaj ayarı yapmaya çalıştım

5 tane peteğimde ise trv var.

salonda ise oda termostatı var t3r

kademe 2 acaba peteklerin alt tarafını ısıtır mı? En uzaktaki peteğe yetişir mi?

bir ikincisi acaba benim kombim bu peteklere yeterlimi? 8 metre + havlupan yapıyor.

Arkadaşım kombin tabii ki evine yeterli ve pompayı üçüncü kademede kullan

Çok sağolun.

bazıları senin kombinin genleşme tankı küçük peteğin fazla vs demişti aklım kurcalandı

• meeb kullanıcısına yanıt

Ben de sizin gibi durmayan kombiden muzdariptim.Pompa kademesi düşürme kombiyi durfurmadı.Servis modülüsyonu fabrika ayarı 10'dan 25 yapmıştı ve kombi dur kalk çalışmaya başladı.Aynı kombiyi kardeşim almıştı ancak evine yakın taşındı ve kombiyi yaklaşık 1 aydır kullanıyor.Petek boyu 6.80 ve benim petek boyuyla aynı.Servis hiç bir ayar yapmadı.%10 modülasyonla 35 derecede 37 dakika çalışıp 26 dakika dinleniyor.-6 ve +6 şeklinde dur kalk yapıyor.Peteklerimi yarı yarıya kapattığı halde yine de kombi orjnal ayarlarında durmuyordu benim.

Sonuç olarak şunu gördüm.Kombinin fabrika üretiminde kartıyla ilgili bir durum var.Aynı kombi Buderus GB 122 i kombi ancak bende servis ayarını değiştirerek dur kalk yaptı.Ben modülayonu 20 yapmıştım ve o şekilde sıcak suyu ondan daha az kullanıp,petekleri de kardeşim hiç kapatmadan kullandı.Ben ise onunla nerdeyse yarısı kadar gün ve aynı 35 derecede yaktım ve aynı faturayı ödedik.Yani 10 modülasyonda çalışan kombi 20 modülasyonda çalışan kombiden az tüketiyor.en düşük modülasyonda çalışan kombi termostat ve termostatik vana olmadan aynı şartlarda ve aynı ölçü peteklerde orijinal ayarlarda dur kalk yaparak çalışıyor ama bendeki çalışmıyor...

• şuan ben fabrika ayarlarında kullanıyorum durmama sorunu yok ancak tüketim konusunda halen istediğim noktada değil .Tabi bu sene için bunu söylemek çok erken.Geçen kış bitime göre yorumladım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kombiyi yeni açacağım da, kazan suyu sıcaklığını kaça ayarlayalım.

Bir de cr10 termostatım var, bu durumda kazan suyu sıcaklığını bizim ayarlamamızın bir önemi var mı? Termostat kendi ayarlamıyor mu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • famer F kullanıcısına yanıt

50-55 yeterli gelicektir

• famer F kullanıcısına yanıt

cr10 modülasyonlu oda termostatı için kombiden kazan sıcaklığını 55c-60c civarına ayarlayın

kışın kombi çalışınca ve ev ısındıkça, kombi kazan sıcaklığını cr10 tarafından kademeli olarak düşürülecek

yeter ki siz önceden yükseğe ayarlayın. ev ısınınca 50c 45c hatta 40c civarına inebilir

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.