Şimdi Ara

Bosch autocook yemek pisirici (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
6.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darkange7

Arkadaşlar elinizde kitap dışında değişik güzel tarifler varmı? Pratik hızlı tariflere ihtiyacım var :) Autocook Pro'nun enerji sınıfını bulamadım. A mı acaba?
    Biraz fazla yakiyor galiba :) A degil sanirsam yoksa yazarlardi . Ayrica fazla kullandigim aylarda elektrik daha cok geliyor sanki :)

Aslinda tarif kitabina bakmadan herseyi pisirebilirsin. Ayrica app halinde olan bir tarif app i var orda daha cok farkli ulkelerin yemekleride var ben bazen cevirdiklerimi deniyorum )

Onun disinda iste ogrendikce mesela bulgur yapacaksin ona gore kendin deneyebilirsin zaten her ozellik var firin duduklu etc gibi...

Aramiza hos geldin 3 kisi olduk sanirsam )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ottomans1453 kullanıcısına yanıt
    Evet online tarifleri kullanıyorum bende ama çoğu pratik değil. Şuana kadar kitaptaki kabak çorbası muzlu kek ve makarna güzel oldu. Dün nohut haşladım humus yapmayı denedim güzel oldu ama 2 buçuk saat sürdü. Börek denedim altı güzel kızarıyor üstü yumuşak ama tadı iyi oluyor. Çok pratik hızlıca yapılacak şeyler istiyorum kitaba bağlı kalmadan ama yapamıyorum. Mantığı çok anlamadım. Mesela ön tanımlı programlarda örneğin kızarma ile pişirme arasındaki fark ne? Sadece ısı ve zaman mı? Programlar başka hangi parametreleri değiştiriyor? Misal çorbanın ısı ve zaman tanımı ile makarnanın ısı ve zaman tanımı mı farklılık gösteriyor yoksa fan yemeği havalandırma dalgalandırma vb gizli şeyler mi dönüyor içerde:)

• quote:

Evet online tarifleri kullanıyorum bende ama çoğu pratik değil. Şuana kadar kitaptaki kabak çorbası muzlu kek ve makarna güzel oldu. Dün nohut haşladım humus yapmayı denedim güzel oldu ama 2 buçuk saat sürdü. Börek denedim altı güzel kızarıyor üstü yumuşak ama tadı iyi oluyor. Çok pratik hızlıca yapılacak şeyler istiyorum kitaba bağlı kalmadan ama yapamıyorum. Mantığı çok anlamadım. Mesela ön tanımlı programlarda örneğin kızarma ile pişirme arasındaki fark ne? Sadece ısı ve zaman mı? Programlar başka hangi parametreleri değiştiriyor? Misal çorbanın ısı ve zaman tanımı ile makarnanın ısı ve zaman tanımı mı farklılık gösteriyor yoksa fan yemeği havalandırma dalgalandırma vb gizli şeyler mi dönüyor içerde:)
    Bence bir fark yoktur pek corba yapar gibi makarna da yapabilirsiniz sadece gec olur fazla piser . Ama denemek lazim. Tarife uygun kalirsaniz ayni surede istediginiz gibi oluyor galiba.. ben balik yapiyorum buharda guzel oluyor .. kagitta da yaptim balik makarna corbalarda iyi sonuclar aldim.
    Kek yaptim ustu tam pismiyor.

Nohut denemistim sert oldu :)kizartma yaptim hafif kizartmalar iyi ama tam kizartmalar galiba biraz dusuk isi kaliyor

• Dün ekmek denedim :) Güzel oldu.
    2 bardak un
    1 poşet kabartma tozu
    1 çay kaşığı tuz
    1 bardak su
    Yarım bardak süt

Malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Hafif cıvık bir hamur oluyor. Autocook Pro haznesini zeytinyağı ile yağlıyoruz.Hafif kızartma modunda 10 dk pişiriyoruz. Süre bitince sıcak tutma moduna otomatik geçiyor. 4 dakika hiç bir şey yapmadan bekliyoruz. Sonra kapağı açıp içerideki ekmeği ters çeviriyoruz. Tekrar kapağı kapatıp 5 dakika hafif kızartma yapıyoruz. Süre bitince ekmek hazır.
    Toplam süre 35 dakika :)
  • quote:

Dün ekmek denedim :) Güzel oldu.
    2 bardak un
    1 poşet kabartma tozu
    1 çay kaşığı tuz
    1 bardak su
    Yarım bardak süt

Malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Hafif cıvık bir hamur oluyor. Autocook Pro haznesini zeytinyağı ile yağlıyoruz.Hafif kızartma modunda 10 dk pişiriyoruz. Süre bitince sıcak tutma moduna otomatik geçiyor. 4 dakika hiç bir şey yapmadan bekliyoruz. Sonra kapağı açıp içerideki ekmeği ters çeviriyoruz. Tekrar kapağı kapatıp 5 dakika hafif kızartma yapıyoruz. Süre bitince ekmek hazır.
    Toplam süre 35 dakika :)
    Bunu bende deneyeyim :) tesekkurler bilgi icin. Ekmek tok bir ekmek mi oldu yoksa disardaniler gibi mi ?

• Keke benziyor. Refika kanalında bulduğum tarifi uyarladım. Aslı bu linkteki gibi. Hafif kızartma dışında bir modda belki daha güzel olur bilmiyorum. Ama bize acil lazımdı oldu afiyetle yedik:)
    https://www.youtube.com/watch?v=tfn-VLL9JAg&feature=youtu.be

• Bineksek kabartma tozlu olduğu İçin ekmek değil de tuzlu kek gibi olur ama her şekilde dolarsan alınandan iyidir bence. Üstünü kızartamadığı için böreğin ya da ekmeğin üstü çıtır olmaz . Ben normalde bıntarz şeyler için daha çok tatilde kullanıyorum. Burada fırın olarak sadece İzmir köftede kullandım ki iyi ki kullanmışım 1 saat fırın çalışacağına bir de ön ısıtması var çok daha kısa sürede pişti hatta artık sadece tencerede pişiriyorum kimse aradaki farkı anlamıyor bile.. sık kullanınca daha pratikçe birşeyler yapılıyor. Elektriğe gelince bazen çok bazen az kullanıyorum tencereyi ama faturam zaten 270 civarı geliyordu 250-270 arasında oynuyor çok değişiklik Yok zaten fırın sürekli kullanıyorsanız fırından daha koşa sürede pişirdiği düşünülürse bence faturayı çok etkilemez

• sernan S kullanıcısına yanıt
    merhabalar bposch outocook pro cihazını alalı 10 gün oldu fakat buharlı basınç modülünü çalıştıramadık yardımcı olur musunuz.bozuk olduğunu düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgnysf

merhabalar bposch outocook pro cihazını alalı 10 gün oldu fakat buharlı basınç modülünü çalıştıramadık yardımcı olur musunuz.bozuk olduğunu düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim.
    Nasil calistiramadiniz ? Yikadiktan sonra guzel monte ettiniz mi ?

Kapagi kapatip alcak basinc denediniz mi bir onu yapin . Bazen yuksek basincta sure devreye girmedigi oluyor bende de . Ama cok denemedim yuksek basinci.

Kisaca;

Parcalarin tam takildigini dusunerek

Kapagi kapatin ve usteki kilidi paralel yapin zemine. Yani kiltleyin

Basinci secin baslatin.

• Dediğiniz gibi yapacağım teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgnysf

Dediğiniz gibi yapacağım teşekkürler
    Sonucu da yazin lutfen olumlu olumsuz . Umarim kullanici hatasi kaynaklidir . Iyi gunler

• Kapağın parçalarını tekrar söküp taktık ve dediğiniz gibi yaptık çok teşekkür ederim ilginiz için. Şu anda bir sıkıntımız yok. Üründen çok memnunuz zaten ama biraz üzülmüştük, meğer biz becerememişiz. Saygılar iyi günler👋

• Merhaba ürünü alalı 4 gün oldu henüz cesaret edip kullanamadım kitaptaki tarifler pek damak tadıma uygun değil internette tarif ararken buraya denk geldim aranızda ıspanak yapan varmı mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: Cagla3585

Merhaba ürünü alalı 4 gün oldu henüz cesaret edip kullanamadım kitaptaki tarifler pek damak tadıma uygun değil internette tarif ararken buraya denk geldim aranızda ıspanak yapan varmı mesela
    Aramiza hos geldin :) ispanak yemegi yapmadim ama o buharda pisirme aparatiyla hasladim ispanagi ve diger sebzeleri ) guzel olmustu. Sizde deneyince burda nasil yaptiginiz paylasirsaniz bizde deneriz :) guzel olur umarim gule gule kullanin. Ayrica app i de var eger yabanci diliniz varsa yabanci tarifleride kullanabilirsiniz. Ya da google translate ile degistirin ben bazen oyle yapiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cagla3585

Merhaba ürünü alalı 4 gün oldu henüz cesaret edip kullanamadım kitaptaki tarifler pek damak tadıma uygun değil internette tarif ararken buraya denk geldim aranızda ıspanak yapan varmı mesela
    Balik cidden guzel oluyor . Hem kokusuz hemde daha lezzetli oluyor kagitta levrek tarifi cok guzel. Kabak ve ispanakla birlestirebilirsiniz

Nasıl yapıcağımı kestirip cesaret ettiğim an dizede ileticem

Nasıl yapıcağımı kestirip cesaret ettiğim an burayada yazıcam

• Cagla3585 C kullanıcısına yanıt
    Eminim guzel olur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.