Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1604. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.605
Cevap
535
Favori
1.162.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16021603160416051606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanlız bu hafta endeks zarar yazarsa sağlık olsun diyelim.
    Bir de birimizle dalga geçmeden. 🙂
    Rica ederim
    Herkes büyük balık değil
    Küçük yatırımcı da var sonuçta.
    Ben kendi adıma konuşursam esas oyun endeksi çıkarma çabası
    Enflasyonun bir den düşmesi normal mi ?
    Sızin ben den bilginiz fazladır diye düşünüyorum. 🙂
    İyi akşamlar dilerim.
    Dostça bir görüş polemik konusu değil 🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • climanjero C kullanıcısına yanıt
    Seçimden sonra yükselmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Seçimden sonra yükselmez mi?
    dolar/TL soruyorsanız maksimum 4.60-4.70'te dibi yapar. seçimden öncemi olur bu sonramı bilemem...
    ondan sonra 7.50-8.00'e doğru yükseliş bekliyorum.
    ytd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

dalga geçme maksatlı söylemedim yanlış anlamışsınız.
    tam tepe fiyattan en kötü yerden almışsınız ona dikkat çektim sadece.
    neyse.

BIST100 endeksi zaten ocak şubat arası 87.000 > 106.000 hareketini yaptı , bu çok sert ve iyi bir tepki.bankacılık sektörü başı çekiyor yıl başından beri.
    Endeks şu anda kar düzeltmesi aşamasında, belkide 100.000-102.000-103.000 seviyeleri bir kez daha test edilecek ama 115.000+ üstüne doğru son bir hamle daha bekleyebiliriz ondan sonra.
    dolar/tl'de hedef 5.00 altına doğru.
    ytd.

Alıntıları Göster
    bist100 endeksi az önce 102.300 test etti.
    115.000 üstüne hareket başlayabilir buradan dikkat...

• 102.000 üstünde kalamadı endeks , 101.600'e kadar düştük bakalım. ama yukarı dönüş oldukça yaklaştı bence. 100.000 altını göreceğimizi sanmıyorum.
    ytd.
  • 5 yıldır borsa takip ediyorum. İyi kötü yatırım yaptım şuan sadece az miktarda cemas var o kadar. Tekrar kağıt almak istiyorum ama bir türlü güvenmiyorum. Mevduattan dolar ve altına geçtim bekliyorum.

• Doğru zaman da yazayım düştü
    Bakalım yarın ne olacak
    Merak ettim.
    Çok basit bir tahmin di
    Kim doğru tahmin etmiş 😎
    Ben söyledim yarın da ineme durumu var.
    Yani temkinli olun derim.
    Yine de deneyebilirsiniz 🙂

• Bende dip bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: educationist

5 yıldır borsa takip ediyorum. İyi kötü yatırım yaptım şuan sadece az miktarda cemas var o kadar. Tekrar kağıt almak istiyorum ama bir türlü güvenmiyorum. Mevduattan dolar ve altına geçtim bekliyorum.
    İş Bankası (ISCTR) 7.00-7.50 görür diyorum.
    ytd.
  • borsadaki hareketi olumsuz yorumlamamak lazım.
    1 ayda kısa sürede 19.000 puanlık bir yükseliş gördük. 4000-5000 gerileme olması gayet normal bir durum.
    benim tahminim endeks 100.000 üzerinde kalıp dönüşü yapacak 115.000+ hedefi hala beklemede bundan önce bir düşüş olacağını sanmıyorum ben.
    2019 için 115.000-120.000 arasında zirve yapılır ondan sonra 78.000-82.000'e doğru tepetakla iniş görebiliriz... endeks bu banda geldiğinde dolar 7.50+ olur işte.
    ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 13 Şubat 2019; 23:32:27 >
  • Herkese hayırlı kazançlar. ADESE hakkında bilgisi ve yorumu olan var mı?

• BIST100 az önce 100.700 test edildi daha fazla düşüş beklemiyorum ben... hedef 115.000 üstü.
    ytd.

• quote:

BIST100 az önce 100.700 test edildi daha fazla düşüş beklemiyorum ben... hedef 115.000 üstü.
    ytd.
    102.200 , oldukça sert bir tepki geldi sanırım tahmin ettiğim üzere 100.700'de dip yapıldı.
    104.000 direnci geçildiği anda 115.000 üstüne yol açılır.
  • dolar/tl'deki yükseliş belki biraz daha sürebilir ama sınırlı kalacak gibi...ytd
  • 71 ciler ile 125 cilerin savaşını bakalım kim kazanacak. Toaso için önerisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürlükavcısı

Herkese hayırlı kazançlar. ADESE hakkında bilgisi ve yorumu olan var mı?
    daha önceden biraz alıp satmıştım o kağıdı fazla birşey getirmemişti , 2018'de spekülatif hareket yapmış zaten bundan sonrada pek birşey olmaz bence.
    ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 15 Şubat 2019; 0:25:4 >
  • quote:

bist100 endeksi az önce 102.300 test etti.
    115.000 üstüne hareket başlayabilir buradan dikkat...

Alıntıları Göster
    Hocam nasılsınız?

Bu yıl yükseliş beklediğiniz hisseler hangileri?

Teşekkürler.

• quote:

Hocam nasılsınız?

Bu yıl yükseliş beklediğiniz hisseler hangileri?

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    ben geçen sene bankacılık ve holding ağırlıklı alım yaptım, spekülatif kağıtlara ise pek bulaşmıyorum ...
    bankacılık ve holding hisseleri özellijle bu yıl başından beri gayet iyi primlendiler.
    bankacılık sektörü biraz daha yukarıya devam edebilir , dolar/tl beklediğim gibi 5.00 altını görürse ;
    GARAN 10.50-11.00 , ISCTR 7.00-7.50 , AKBNK 8.00-8.50 olabilir bu sene.

holding sektöründe geçen yıl endeks dipteyken yine 2 tane tavsiye vermiştim : KCHOL(Koç) , SAHOL(Sabancı) .
    Koç zaten %40 üstünde yükseldi biraz daha artış yapabilir 18-19 gibi bir fiyata doğru.
    Sabancı bayağı bekledi tabanda ama oda bu yıl başından sonra endeksteki tırmanış ile birlikte harekete geçti şu anda fiyat 9 civarı .borsa 115.000 üstüne çıkarsa SAHOL 10-11TL görülebilir.

Bunların yanında şu anda Anadolu Grubu (AGHOL) alım için uygun gibi.aralık ve ocak aylarında 10.00 civarı taban yaptığını sanıyorum. Şu anda 12-13 arasında dalgalanıyor fiyatı , endekste yukarı tırmanış devam ettiği zaman 16-18TL olabilir bu kağıt.
    ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 15 Şubat 2019; 10:3:42 >

• Hocam kriz var malum.Yani kriz bu holdingleri olumsuz etkilemez mi?

Benim mart ayından itibaran her ay elime kenara

ayirabilecegim 2000 tl ye yakın para geçecek.

Nasıl yol izlemeliyiz sizce? Teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi banka hisselerini takipteyim.

• quote:

Hocam kriz var malum.Yani kriz bu holdingleri olumsuz etkilemez mi?

Benim mart ayından itibaran her ay elime kenara

ayirabilecegim 2000 tl ye yakın para geçecek.

Nasıl yol izlemeliyiz sizce? Teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi banka hisselerini takipteyim.
    tekrar belirteyim : borsa'nın bu yükselişi kalıcı değil. marttaki seçimlerden önce veya sonra 115.000-119.000 civarı biryerde zirve yapılır diye tahmin ediyorum.
    ondan sonra 2018 krizinin devamı gelecek gibi.dolar şu anda 5.26 civarlarında belki 4.60-4.70 görebiliriz ama bu bahsettiğim yaklaşan ikinci kriz dalgasında borsa 80.000-84.000 bandına inerken , dolar/tl'de 7.50-8.00'e doğru hareket edebilir , yani borsa için en uygun ortam o zaman olur.

yani şu anda bankalarda geçici olarak son bir yukarı yönlü hamle gelebilir. GARAN 5.50 görmüştü geçen sene o seviyelerden girmiş olsaydınız ciddi bir kar bırakırdı mesela ama şu anda 8.80'den alıp 10-11'den satmanız size yüzdesel bazda fazla birşey getirmeyecektir , artı o fiyatlara geleceğininde bir garantisi yok , yani ben bu hedefleri verirken tahmin olarak yazıyorum kesin o fiyata çıkacak olarak algılamayın yazdıklarımı
    kriz ortamı hemen hemen bütün sektörleri olumsuz etkiler zaten ama en başta bankacılık etkilenir bundan.
    o yüzden tavsiyem artık bu seviyelerden borsaya yanaşmamak , onun yerine dolar'da dip takip edilebilir ve alım fırsatları değerlendirilebilir.düşükken dolar alırsanız ve dolar bu sene 7.50+ olursa o zaman doları satılıp tekrar borsaya taban seviyelerden giriş için uygun ortam oluşacaktır.
    ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 15 Şubat 2019; 15:23:26 >

• 
Sayfa: önceki 16021603160416051606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.