Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1600. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: miroglu6 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.605
Cevap
535
Favori
1.162.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • General electric hisseleri hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Baya bir düşüş kaydetmiş. Adamlar nede olsa havacılığın lokomotifi yükselir gider mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QNB ve Deniz yine tavan 😁

• Uzun vadeli borsa yatırımcıları için ilham kaynağı olabilecek bir yazı;
    Sıfırdan Zengin Olmanın En Önemli Sırları
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanweb

Uzun vadeli borsa yatırımcıları için ilham kaynağı olabilecek bir yazı;
    Sıfırdan Zengin Olmanın En Önemli Sırları

Bahsedilen durum 90 oncesinde ailelerimizin yaptigi seydi. Gelir artsa bile giderini arttirmak yerine koseye maden/doviz atiyordu.
    Dalga gectigimiz, buyuk alip seneyede giymek, cumlesi belki de bireysel ekonomimizi duzenleyen temel cumleydi
    Ama artik boyle bir jenerasyon varla yok arasinda. Maasin artinca sosyal baski basliyor. Araba ev telefon tatil. ..
    Yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 27 Aralık 2018; 22:56:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gelir adaletsizliği o kadar basit değil

Bence her ülkede var

Yıne de bizim ülkedeki örnek daha tuhaf geliyor

Fakirliğe şükret sanki iyi bir şey gibi

Eşitsizlik o kadar iyiyse hep neden afrikalılar fakir resimleri var

Bence hepsi insanların memnuniyet duygusunun oluşturulmasıyla alakalı

Eko sistemi bu anlayış bozuyor doğayı

İnsan için de o kadar kalıyor ki

Durum tuhaflaşıyor birikim yerine

O fakirlik memniyeti kavramı ile sevgisizlikle

Başkasına ailesi de olsa bırakmayıp kendine bırakıyor

Rahatı için ...

Dünya yı adaletsiz gelir ve bilgisizlik körü körüne ne olduğunu sorgulamadan inanmak kirletiyor.

Sorgulamak yanlış mı ?

Soru bu olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: Gold464

Gelir adaletsizliği o kadar basit değil

Bence her ülkede var

Yıne de bizim ülkedeki örnek daha tuhaf geliyor

Fakirliğe şükret sanki iyi bir şey gibi

Eşitsizlik o kadar iyiyse hep neden afrikalılar fakir resimleri var

Bence hepsi insanların memnuniyet duygusunun oluşturulmasıyla alakalı

Eko sistemi bu anlayış bozuyor doğayı

İnsan için de o kadar kalıyor ki

Durum tuhaflaşıyor birikim yerine

O fakirlik memniyeti kavramı ile sevgisizlikle

Başkasına ailesi de olsa bırakmayıp kendine bırakıyor

Rahatı için ...

Dünya yı adaletsiz gelir ve bilgisizlik körü körüne ne olduğunu sorgulamadan inanmak kirletiyor.

Sorgulamak yanlış mı ?

Soru bu olmalı

Bizde "şükretmek" diye bir kavram/inanis var. Memnuniyet.
    Ama nerden geliyor diye de bakmak lazim. Şu memleketin insanlari tarih boyunca günyüzü görmemis. Sürekli kaybetmis. Eski anadolu fotolarinda hep fakirlik var. Bence bu kabullenimin sebebi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Calligiato

hocam kusura bakmayında kağıdın grafiğini gördünüz mü ? resmen pimi çekilmiş bombaya dönmüş zaten...En azından zararınız çok yüklü değil...
    evet baya guzel kardan , basa bas noktasina geldim ama AMD disindakilerde zarardayim, ama cok buyuk degil zararim, iyi noktalardan alim yapmistim, yinede can sikintisi , bakalim bekliyecez
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

AMD'ye karşı sempatiniz var sanırım
    tekrar 20$ üstünü görebilir.
    ben tarihsel verilerle konuşuyorum , hiçbir zaman kesin olur demiyorum zaten .
    2020'den sonra ise 5$'ın altına düşebilir AMD'nin değeri.

Alıntıları Göster
    hmmm
    teknoloji hisselerini bir güzel öptüler. bana göre en kötüsü henüz geçmedi , gelecek sene tepki alımlarıyla yukarı hareketlenmeler olabilir ama daha büyük bir çöküşün öncü hareketine benziyor şu anda olanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 29 Aralık 2018; 20:36:19 >

• nvidia'ya bak , niagara şelalesi mübarek

• Son 6 aydir yuzumuzun gulmedigi bir yili geridr biraktik. Umarim yeni yil yeni dipten alımlar getirsin.
    Şelalelerden tepelerden piklerden uzak bir yil olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Son 6 aydir yuzumuzun gulmedigi bir yili geridr biraktik. Umarim yeni yil yeni dipten alımlar getirsin.
    Şelalelerden tepelerden piklerden uzak bir yil olsun.
    yılın ilk günü dolar yukarı borsa aşağı yönünde açılış geldi ,
    ama TL'nin değer kazanımı için hala biraz alan var gibi.
    yani borsa yılın ilk çeyreğinde yukarı dönüp , dolar/tl aşağıya devam edebilir.
    ama yılın 2.çeyreği ve sonrası yine pek hoş görünmüyor.şu anki fiyat trendlerini takip edince oldukça zayıf bir düzeltme görünüyor... dolar'ın yıl içerisinde tekrar 7.00 barajını geçmesi yüksek ihtimal.yeni zirve neresi olacak bakarız artık.
    yani bir ara yükselme döneminden sonra şelale yine bizi bekliyor olacak.
    dolar 8 lira veya 9-10tl olursa geri düşmez mi? düşecektir elbette ama bu iş biraz zamana yayılacak ondan sonra.yani bir kriz daha gelirse ancak 2020'de iyi bir toparlanma görürüz.

madenler tarafında ;
    altın ons'ta geçen sene 1370$ üstü beklediğimi belirttim...
    ons 1160$ seviyesinden 1290$ seviyesine kadar geldi. bu sene tahminimce 1370$ üstü göreceğiz. ama şu anki fiyattan 1220$'a doğru gerileme olabilir öncelikli olarak. yani 1290$ > 1220$ > 1370$+ şeklinde bir fiyat eğriside görebiliriz.çünkü dolar endeksi aşağıya inmeden önce son bir tepe daha yapabilir. ABD 10 yıllık tahvillerde buna benzer bir durum var.
    yalnız dolar'da bir balon olduğu devamlı vurgulanıyor.FED'in bu sene sadece 2 faiz artırımında kalabileceği söylenmekte.hatta borsalar bu durumdayken 2 artırımı bile yapamayabilirler. 2020'de dolar endeksi tekrar 80'li seviyelerde olacak gibi.
    herkese bol kazançlı bir yıl dilerim.

takibe devam edelim bakalım.
    ytd.

• Merhabalar arkadaşlar. Uzun vadeli yatırım planim var. Minimum 8 sene kadar..Maaşımdan artırdığım para ile biraz altın biraz döviz alıyorum. Sizce bunların yanına birde temettü veren hisselerden eklemeli miyim? Evet derseniz hangileri? Gözüme çarpanlar hektas, aselsan,froto.. Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.iyi forumlar.

• hiç yazmasydım keşke :) yazdım borsa eksiledi :))

farukaan; yatırım paranı 3 e böl. 1 dilime döviz, 1 dilime altın 1 dilimede hisse al.
    ama ben halen napacagımı bulamadım.!
  • Evet sanırım 3'e bölmek en iyisi hocam.. Altın ,döviz almak çok kolay fakat iş hisse almaya gelince uffff.. O kadar kafası karışıyor ki insanın..

• enteresan gelişmeler göreceğimiz bir döneme daha giriyoruz galiba.
    dün gece yarısı japonya piyasasında anormal bir hareketlilik oldu.
    dolar/tl aniden 5.60 üstüne sıçramış. bazı veriler 6.00 sınırının zorlandığını gösteriyor.
    buna karşılık japon yeninde büyük bir harekrtlilik oldu. USDJYP paritesi aynı anda 109-110 aralığından 104-105'e kadar aniden iniş yaptı.
    hatalı işlem kaynaklı olduğu söyleniyor ama bu hatalı işlem hikayeleri canımı sıkıyor benim.
    dolar/tl'de şimdlik biraz durulma var borsa tarafında öyle büyük bir etkisi olmadı kur hareketinin ama ilerki aylarda benzer hareketler göreceğiz gibi.
    umarım dolar bir sonraki büyük sıçramasını yapmadan önce biraz daha gevşeme yapar ve borsa tarafında pozitif bir hareket görürüz.yoksa döviz kurlarının dengeye oturması ve borsa yatırımcısının kazanabilmesi için en az 2 yıl beklemesi gerekecek
    takipteyim.
    ytd.

• bu arada FED köşeye sıkışıyor yavaştan.
    bu yıl sonlarından itibaren faiz artırımlarının bitmesini , ardından 2020 ile faiz indirimlerinin başlamasını ve genişlemeci para politikasına geri dönülmesini bekliyorum.
    bunlar adım adım gerçekleştikçe borsacıların yüzü güler işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 3 Ocak 2019; 13:49:5 >
  • haydaaa tepki veremeden patates oldu endeks 87.399
    2019'a çok güzel bir giriş yaptık
  • dolar haftayı 5.34 seviyesinden kapattı.
    bist100 hafta kapanışı öncesi toparlanma gösterebildi biraz 88.831.
    tl'de bir süre daha değerlenme olabilirse endekste 100.000 üstü hedef hala bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

nvidia'ya bak , niagara şelalesi mübarek

bunun sebebi ne ? yeni bi haber mi geldi ?
  • bunun sebebi hisse senetlerindeki balon yükseliş başka birşey değil.
    fiyat/getiri oranının saçma sapan yüksek seviyelere çıkması.
    bir çok teknoloji hissesinde benzer bir görüntü oluştu zaten.(APPLE , FACEBOOK , AMAZON v.s...)
    bütün dünya endekslerinde sert düşüş oldu ve geçen seneden beri bekleniyordu.
    bunun devamında ne olacağını göreceğiz.benim tahminim bir süre için toparlanma başlayabilir.yani hisse senetlerinde tekrar yukarı yönlü hareketler görürüz sanki.
    toplarlanma süreci bir kaç ay sürer gibi ama ondan sonrada aynı sertlikte 2. dalga satışlar gelebilir.
    ytd.
  • 
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.