Şimdi Ara

'Bordo Bereli Komando' Nasıl Olunur..? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
25.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Lo@ding

quote:

Orjinalden alıntı: icaktan

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Talbot

loading, manisada hasta olma. 2 arkadaşımda gitti geldi hasta oldu. usta birligini yapcagın yerleri %80 söyliyim Kars yada Hakkari kendine iyi bak

İnşallah %20 lik kesimde yer alırım

Ben asteğmen olarak yaptım. Kura çekerken inşallah Hakkari ya da Şırnak çekerim dedim ama bir de göreyim ki Edirne'yi çekmişim.

çekerim derken..anlamadım..tombala gibi yer mi çekiyon...?bizde de öğle mi oluyo?

hayır kimsenin bir yeri çektiği yok. hepsi ankaradan belirleniyor bilgisayar ile.

nordo bereli olmak için subay yada astsubay olman lazım o da ilk öğretim eğitimini gördükten sonra askeri liseye gitmenle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PÜSKÜLLÜ MORUK -- 12 Mayıs 2006; 21:23:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ozkulse

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: icaktan

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Talbot

loading, manisada hasta olma. 2 arkadaşımda gitti geldi hasta oldu. usta birligini yapcagın yerleri %80 söyliyim Kars yada Hakkari kendine iyi bak

İnşallah %20 lik kesimde yer alırım

Ben asteğmen olarak yaptım. Kura çekerken inşallah Hakkari ya da Şırnak çekerim dedim ama bir de göreyim ki Edirne'yi çekmişim.

çekerim derken..anlamadım..tombala gibi yer mi çekiyon...?bizde de öğle mi oluyo?

hayır kimsenin bir yeri çektiği yok. hepsi ankaradan belirleniyor bilgisayar ile.

nordo bereli olmak için subay yada astsubay olman lazım o da ilk öğretim eğitimini gördükten sonra askeri liseye gitmenle olur.

ARKADAŞIM SANIRIM BİLMEDEN SÖYLEDİN ÇÜNKİ ANAKARADAN GİDEBİLECEĞİN ŞEHİRLER BELİRLENDİKTEN SONRA BİLDİĞİN TOMBALA GİBİ TORBADAN GİDECEĞİN İLİ SEÇERSİN HATTA SINIF OKULUNDA EN BAŞARISIZ OLAN Y.SUBAY ADAYINADA TORBACI DENİR VE EN SON KURAYI O ÇEKER ........YANİ EN AZINDAN BİZ EĞİRDİR DAĞ KOMANDO OKULU VE EĞİTİM TÜMEN KOM BU ŞEKİLDE YAPTIK HATTA BEN GNH KURASI ÇEKTİM KİMSE GNH NE DİYE SORMASIN EĞER Y.SUBAY OLARAK EĞİRDİRE GİDERSENİZ VE EĞER GNH İÇİN UYGUN BULUNMUŞSSANIZ ZATEN ÖĞRENİRSİNİZ..

• dostum bende eğirdir dağ komando okulunda asteğmen öğrenciydim. sana tavsiyem askerliğini yapmadıysan hemen karar verme.. diyeceğim o ki önce mavi bereyi bir hakkıyla tak . dua et eğirdir de askerlik yap ondan sonra karar ver ve şartları zorla... kolay gelsin yolun açık olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferryildiz -- 24 Kasım 2008; 13:41:26 >
  • Bordo bereli komando olmaz .. bordo bereliler özel kuvvet olarak adlandırılırlar..

ve özel kuvvetlere er alınmaz, yada askerliğini astek yapanlar
    , sadece ast subay ve subaylardan seçme yapılarak alınırlar ve zaten bordo bereli olacak subay yada ast subay komando olurunu çoktan almıştır..

Komando brövesi zaten vardır onun , daha sonra özel kuvvet için baş vurur kabul edilir ise ankarada iki yıl eğitim alır daha sonra bordo bereyi takar ..
    İş isteğe bağlıdır , istersiniz gerekli yeterliliğiniz var ise alınrısınız .. Kara kuvvetleri komutanlığı her yıl kontenjan atar eğer talipli fazla ise kurra çekilir.. zaten talipli fazla değil ise olan alınır..

Yani harp okulu yada astsubay okulu mezunu değilseniz ve bu okullardan mezun olduktan sonra sınıf okullarınızdaki eğitimden komando oluru alamamışsanız bordo bereli olmazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lymonata -- 6 Haziran 2007; 16:17:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CW_Doktoray

Arkadaşlar Bordo Bereli Komando Nasıl Olunur..?

Yani ben 4 yıllık üniveristeyi bitirip askerde mavi bereli komando olursam Bordo Bereli Komando için seçilme yada aday olma şansım varmı?
    Ayrıca Bordo bereliler kaç yıl ordu'da görev yapar?

Bordo Bereli olmadan önce
    3.5 Yıl Askeri Eğitim artı
    Nabız Testi
    Cehennem ayı
    gibi kademeleri biliyorum ama seçim işlemlerini bilmiyorum..?

Şimdiden teşekkür ederim...

şimdi arkadaşım hava veya kara harp okulundan mezun oluyorsun.daha sonra gönullu olarak adını yazdırıyorsun .ihtiyaçları varsa seni alıyolar bi sınavdan geçiriyolar ve 3-5 yıl yurtiçi yurtdışı eğitime giriyosun sonra bordo bereli oluyosun ama sen şu nabız testi cenennem ayı olaylarını anlatırsan daha iyi olur ben onları bilmniyorum

• http://www.sanal club.net/forum/printer_friendly_posts.asp?TID=950

(boşluğu kaldırın)
  • siz bu işi çocuk oyuncağı falan sandınız heralde bu kadar kolay olsa memlekette piyade diye bişey kalmaz herkes bordo bereli olurdu bırakın davul uzakta çalsın yoksa başınız ağrır
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.