Şimdi Ara

Boot menüye girerken monitörde ki VGA no signal sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar bundan bir buçuk sene önce toplattığım masaüstü bilgisayarımda o zaman sorunsuz bir şekilde boot menüye girip kurulumu yaptım fakat şuan format atmak istiyorum bilgisayarı yeniden başlattığımda veya kapatıp açtığımda monitörle olan bağlantısı kesiliyor ve masaüstü açılınca ekran geliyor masaüstü açılana kadar herhangi bir görüntü gelmiyor ve boot menüye girmek için sürekli f12 ye bastığımda ise bir yere giriyor masaüstü açılmıyor doğal olarak ama yine aynı şekilde hiç bir türlü ekrana görüntü gelmiyor bu işlemi VGA ile DVI ile HTMI kabloları ile yaptım yine de aynı sıkıntıyı yaşıyorum.
    Garantisi dolmadığı için servisine götürdüm servisde ki adam benim monitörle benim kablolar ile denedi bir sorun yaşamadı tık diye girdi boot menüye elektrik ile alakalı bir sorunmudur sorunun ne olduğunu da tanımlayamıyorum bilgisi olan yada bununla alakalı bir kaynak bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ++

• quote:

Orijinalden alıntı: ayvalikonur1912

merhabalar bundan bir buçuk sene önce toplattığım masaüstü bilgisayarımda o zaman sorunsuz bir şekilde boot menüye girip kurulumu yaptım fakat şuan format atmak istiyorum bilgisayarı yeniden başlattığımda veya kapatıp açtığımda monitörle olan bağlantısı kesiliyor ve masaüstü açılınca ekran geliyor masaüstü açılana kadar herhangi bir görüntü gelmiyor ve boot menüye girmek için sürekli f12 ye bastığımda ise bir yere giriyor masaüstü açılmıyor doğal olarak ama yine aynı şekilde hiç bir türlü ekrana görüntü gelmiyor bu işlemi VGA ile DVI ile HTMI kabloları ile yaptım yine de aynı sıkıntıyı yaşıyorum.
    Garantisi dolmadığı için servisine götürdüm servisde ki adam benim monitörle benim kablolar ile denedi bir sorun yaşamadı tık diye girdi boot menüye elektrik ile alakalı bir sorunmudur sorunun ne olduğunu da tanımlayamıyorum bilgisi olan yada bununla alakalı bir kaynak bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Boot menüye giriyorsunuz ama boot menüyü görüntüleyemiyormusunuz? Ben bu şekilde anlıyorum.
    Servisteki elemanın yaptığı işlemleri, elemanın gözetiminde birde siz yapın, biyerlerde yanlış yapıyor olabilirsiniz, elektirikle alakalı olsa idi bilgisayarınız hiç açılmaxdı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet hocam çok doğru anlamışsınız, reset attığımda veya kapatıp açtığımda yine ekran bağlantısı kopuyor ta ki hoşgeldiniz yazısı gelince bağlanıyor ekrana ondan önce ki hiç bir görüntü yani ne bir monitörün markasının logosunu gösteren ne del e basın f12 ye basın ende basın yazan yerlerin hiç biri gözükmüyor.

Serviste ki arkadaşın bi sorun yok dediğine inanamayıp yanımda götürdüğüm kablolar ve kendi monitörümle denettirdim yine hiç bir sorun olmadı tak diye açıldı boot menu fakat eve gelince aynı sorunu yaşıyorum

• +++

• bir arkadaş BIOS updatelerini yaptın mı falan dedi araştırıyorum BIOS güncellemeleri normal kullanıcılar için gerekliolmayan bir şey yapmanızın gereği yoktur ve yapımı risklidir yazıyor

bu konu ile benim BIOS ayarlarına bağlanmak istediğim zaman monitöre sinyal gitmemesinin alakası var mıdır lütfen bir yardımcı olun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.