Şimdi Ara

Bonacibo kullananlar dikkat! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
4
Favori
81.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dumisini

O kadar kötü mü hocam? Çok öven de çok yeren de. Benim erkek kedim de kısırlaştırıldı mama tavsiyesi lazım araştırıyorum fiyatı da uygun arıyorum ne önerirsin?

tahılsız mama.
  • teşekkürler, 2 sene oldu nerdeyse bizim tosun iyleşti :)
  • Hey Jude. kullanıcısına yanıt
    Şimdi hangi mamadan yiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam şu an bende 20 küsür kediye ND veriyorum ama bütçe yetmeyince mecbur matisse ye döneceğim. Kendimde yaş mama hazırlıyorum böyle 10 15 günde bir 300 500 gram yağsız kıyma haşlıyorum içine 1 patates 1 kabak 1 havuç birazda pirinç ekliyorum tuz şeker atmıyorum 2 3 pakette schesir yaş mama koyuyorum saldırıyor kediler daha uygun evde mama hazırlama yönteminiz varsa paylaşın lütfen çünkü bunlar etçil hayvanlar et fiyatları da malum etli mama fiyatları da malum mesela ben en son 10 kg kitten ND mamayı 320 tl ye aldım zaten tahilsiz gdo suz mamaların içind e neredeyse en uygunu bu mama birde mama değişikliği kedilere gelmiyor elinden geldiğince değiştirmek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Şimdi hangi mamadan yiyor

brit care tahılsız. yalnız pek memnun değilim, bu bitince amazon'dan 10 kg'lık sanabelle alacağım 18 euro fiyatı. türkiye'de 250 lira..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maczone

quote:

Orijinalden alıntı: Hey Jude.

teşekkürler, 2 sene oldu nerdeyse bizim tosun iyleşti :)

Hayırlı olsun çok sevindim. :)

teşekkürler :) aslında sizlere bir mama önereceğim, özellikle konuda 1'den fazla kedi bakan insan gördüğüm için. yukarıda da yazdığım gibi sanabelle tahılsız mama amazon almanya'da 17-22 euro civarında 10kg'ı. kargo bedava yapmak için 20 kg alınabilir ve 35-40 euro arası bir fiyata denk geliyor. türkiye'de 20 kg'ı 400-500 liraya satıldığını düşünürsek baya kazançlı oluyor. hem mama kaliteli hem de fiyatı çok uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 28 Aralık 2017; 13:4:14 >
  • Öncelikle merhabalar. Sanabelle içerik olarak kaliteli bir mama değil, marka olarak kalitelidir fakat benim takıldığım nokta içerikten ziyade 10 kg tahılsız olanı amazon.de sitesinde 33-34 dolardan başlıyor. Siz 17-22 demişsiniz. Acaba ben mi yanlış gördüm? Hindi eti de öyle sanıldığı gibi masum değil. Tavuğa göre işlem tabii olarak az olabilir ancak her et grubunda olduğu gibi hindide de oynamalar var. Eskiden en güvenilir ve kaliteli et kuzuydu. Ayrıca en az işlem hindi de demişsiniz, kaynak var ise paylaşabilir misiniz? Zira benim bildiğim kümes hayvanları eti malum ucuz ve işleme tabi tutulabilen en basit et grubudur. Açıkcası ben ülkemizde organik sertifikası bulunan ve hakiki köy tavuğu haricinde yenilebilir sağlıklı bir tavuk olduğunu sanmıyorum. Bana kalırsa bir süre tavuk almamak en mantıklısı. Aynı şekilde kaliteli bir kuru mamanın fiyatının ekonomik olması mümkün değil. İçerisinde kaynaklı taze et veya etler bulunuyorsa o mamanın fiyatını az biraz tahmin etmek güç olmasa gerek. Bir kuru mama da et proteini ve ikinci sırada da tahıl gruplarından herhangi biri yazıyorsa o mama vasattır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diyemedim ya la

Öncelikle merhabalar. Sanabelle içerik olarak kaliteli bir mama değil, marka olarak kalitelidir fakat benim takıldığım nokta içerikten ziyade 10 kg tahılsız olanı amazon.de sitesinde 33-34 dolardan başlıyor. Siz 17-22 demişsiniz. Acaba ben mi yanlış gördüm? Hindi eti de öyle sanıldığı gibi masum değil. Tavuğa göre işlem tabii olarak az olabilir ancak her et grubunda olduğu gibi hindide de oynamalar var. Eskiden en güvenilir ve kaliteli et kuzuydu. Ayrıca en az işlem hindi de demişsiniz, kaynak var ise paylaşabilir misiniz? Zira benim bildiğim kümes hayvanları eti malum ucuz ve işleme tabi tutulabilen en basit et grubudur. Açıkcası ben ülkemizde organik sertifikası bulunan ve hakiki köy tavuğu haricinde yenilebilir sağlıklı bir tavuk olduğunu sanmıyorum. Bana kalırsa bir süre tavuk almamak en mantıklısı. Aynı şekilde kaliteli bir kuru mamanın fiyatının ekonomik olması mümkün değil. İçerisinde kaynaklı taze et veya etler bulunuyorsa o mamanın fiyatını az biraz tahmin etmek güç olmasa gerek. Bir kuru mama da et proteini ve ikinci sırada da tahıl gruplarından herhangi biri yazıyorsa o mama vasattır.

geçen ay 3 kişiye aldırdım referansımla, o zaman fiyatı 21 euro idi, sepette vergi düşünce 17-18 euroya geliyor. şimdi baktım fiyatları biraz artmış ama vergi düşümünü de hesaplarsak 20-22 euro arasına geliyor. zaten belirli zamanlarda indirimler oluyor mamalara. içerik olarak aynı fiyattaki ve hatta daha pahalı mamalardan çok daha iyidir.
    ben tavuk yerine hindi veya balığı tercih ederim tabii ki. hindiyi bilmiyorum ama taze balıklarda sorun yoktur diye kendim böyle tercih ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 28 Aralık 2017; 14:22:19 >

• Kırmızı et neden zararlı olsun ben kasaptan kuzu kıyması alıyorum öyle kendim yemedigim eti kedilerime yedirmem:))

• Anladım. Sırf merak ettiğim için deneme yapmıştım. Eskiden de normal amazon'dan mamalara bakar kontrol ederdim. Amazon.de dahil 3 farklı satıcıdan da 10 kg mamayı sepete ekleyip check ettim ve adresime yani Türkiye'ye gönderim yoktu. Sonra Canagan'ı denedim ki eskiden de denemiştim sonuç aynı. Canagan zaten Türkiye'ye hiçbir şekilde gönderim gerçekleştirmiyor. Firma ile bu konuda görüşmüş ve ileriye dönükte negatif yanıt vermişlerdi.
  • Ben ram tersini düşünüyorum kaliteli tahilsiz mamaları sosyal medyada dillendirip kaliteli mamaların satılmasını sağlamak lazım ki diğer firmalarda aynı şekilde kaliteli mama yaparak rekabet yapsın. Yoksa içerisinde zararlı madde bulunmayan firmalarda rekabete zararlı içeriklerle girmeye çalışırsa bigun bütün mamalar tahilli glutenli gdo lu olur bizde düzgün mama bulamayız.

• Peki kediye sürekli hazır mama tabi hazır kuru mama vermenin ne gibi bi etkisi var. Mesela ben şu anda tahilsiz kitten mama veriyorum içerisinde ki en zararlı gıda tavuk olsa gerek başka hiç bi zarar lı gıda yok böyle bi mamanın ne gibi bi zararı olabilir.

• Öyle yorumlar varki, bir an gözümde; sürekli brokoli vs. tüketen,dışarıda hiç yemek yemeyen,yağsız eti 3 kere çektiren, alkol sigara kesinlikle ağızlarına sürmemiş insanlar canlandı.Ki bu kadar özenli olmalılar.(Sözüm bazı arkadaşlara.söylediklerimi idrak edebilip, başka yerlere çekmemeleri için 90-100 arası bir IQ düzeyinde olmaları yeterli diye düşünüyorum.)

Bazı arkadaşlar; açlıktan ve soğuktan ölecek bir insana yaa ben sana bu yemeği veriyorum ama karaciğerin yağlanır,en iyisi vermeyeyim diyecek düzeye de ulaşmış tebrik ederim..yardıma ihtiyacı olan insanlara dünya mutfağından en üst düzeyde yemekler ısmarladıklarına eminim.(gerçi bazıları kediye verdiği önemi o insanlara vermiyor o ayrı.)

Bazıları da, veterineri afedersiniz b.k önerse inanıp verecek düzeyde maşallah.Ya arkadaşlar doktorun insana acımadığı yerde, veteriner kedinize köpeğinize ne kadar acır bir düşünün.(tabiki aralarında iyileri de olacaktır)Birçok sektörden tecrübe edinmiş bir çok insanla tanıştım inanın bazılarını duysanız hasta olursunuz.

Sakınan göze çöp batar, ne yiyorsanız ya da paranızın yettiği makul mamalardan ona da verin gitsin.Çürük bayat mamaları/yemekleri yada gözle görülür şekilde kusma ishal vs yapan gıdaları iteleyin gitsin demiyorum.Herkes mamanın kilosuna 45-50 tl ödemek zorunda değil bence.Gücü yeten alır, benim de aldığım oluyor ama herkes alacak diye bir kaide yok. Birçok arkadaş bunun ayrımını yapabilecek düzeydedir diye düşünüyorum. 1 kedim ve 1 köpeğim var ikisi de sağlıklı maşallah.para sakınan bir insan da değilim,gerektiğinde bir çok harcamayı gözüm kapalı yaptım.

Abartmayın,insanları da mahçup etmeyin. son sözüm bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz_ksk -- 17 Şubat 2018; 16:50:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dnz_ksk

Öyle yorumlar varki, bir an gözümde; sürekli brokoli vs. tüketen,dışarıda hiç yemek yemeyen,yağsız eti 3 kere çektiren, alkol sigara kesinlikle ağızlarına sürmemiş insanlar canlandı.Ki bu kadar özenli olmalılar.(Sözüm bazı arkadaşlara.söylediklerimi idrak edebilip, başka yerlere çekmemeleri için 90-100 arası bir IQ düzeyinde olmaları yeterli diye düşünüyorum.)

Bazı arkadaşlar; açlıktan ve soğuktan ölecek bir insana yaa ben sana bu yemeği veriyorum ama karaciğerin yağlanır,en iyisi vermeyeyim diyecek düzeye de ulaşmış tebrik ederim..yardıma ihtiyacı olan insanlara dünya mutfağından en üst düzeyde yemekler ısmarladıklarına eminim.(gerçi bazıları kediye verdiği önemi o insanlara vermiyor o ayrı.)

Bazıları da, veterineri afedersiniz b.k önerse inanıp verecek düzeyde maşallah.Ya arkadaşlar doktorun insana acımadığı yerde, veteriner kedinize köpeğinize ne kadar acır bir düşünün.(tabiki aralarında iyileri de olacaktır)Birçok sektörden tecrübe edinmiş bir çok insanla tanıştım inanın bazılarını duysanız hasta olursunuz.

Sakınan göze çöp batar, ne yiyorsanız ya da paranızın yettiği makul mamalardan ona da verin gitsin.Çürük bayat mamaları/yemekleri yada gözle görülür şekilde kusma ishal vs yapan gıdaları iteleyin gitsin demiyorum.Herkes mamanın kilosuna 45-50 tl ödemek zorunda değil bence.Gücü yeten alır, benim de aldığım oluyor ama herkes alacak diye bir kaide yok. Birçok arkadaş bunun ayrımını yapabilecek düzeydedir diye düşünüyorum. 1 kedim ve 1 köpeğim var ikisi de sağlıklı maşallah.para sakınan bir insan da değilim,gerektiğinde bir çok harcamayı gözüm kapalı yaptım.

olaya nasıl baktığınıza göre değişir. ben kedime bebekliğimden beri bakıyorum, hem ailem için hem de benim için önemli. bir nevi büyümeyen bebek gibi. gidip çocuğunuza zararlı olduğunu bildiğin halde sürekli çikolata verir misin? arada verirsin, ya da benim gibi vücuda tamamen zarar getirdiği için vermezsin.

veterinerlerin verdiği mamaların hiçbiri dahi hala tahılsız değil ve bu konuda çok bilinçsizler. eğer sen ailenden birinin sağlığını düşünüyorsan, tam olarak ne yemesi gerektiğini araştırmalısın, son zamanlarda yapılan yaptırımlar sonucunda doğru düzgün mamalar üretilmeye başladı zira. içerisinde tahıl, gluten bulunan, krill unu barındıran, taze et yerine hayvansal protein tozu koyan, türlü çeşit kimyasal barındıran bir mamayı nasılsa benim kedilerim ''hala'' sağlıklı ve fazla para vermeye ne gerek var mantığıyla vermek, bunun üstüne savunmak gerçekten çok talihsiz geliyor bana.https://eksisozluk.com/9-subat-2018-temizmama-com-rezaleti--5571923
    belki de bu başlıktaki adam da, ben de başıma gelmedikçe bu mamayı kullanacaktım. ama önünde sonunda hayvan ya hasta olacak ya da aniden göçüp gidecek bu beslenme şekliyle.
    https://acana.com/our-foods/regionals-cats/wild-prairie/?lang=tr

örnek bir mama, %75 et. yarısı taze, yarısı kurutulmuş ve insan tüketimine uygun olarak üretilmiş.

bu da örnek bonacibo içeriği: Kurutulmuş Kuzu Proteini (27%), Hidrolize Kemiksiz Kuzu Proteini (22%), Baldo Pirinç (16%), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotic Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 17 Şubat 2018; 17:37:48 >

• quote:

quote:

Öyle yorumlar varki, bir an gözümde; sürekli brokoli vs. tüketen,dışarıda hiç yemek yemeyen,yağsız eti 3 kere çektiren, alkol sigara kesinlikle ağızlarına sürmemiş insanlar canlandı.Ki bu kadar özenli olmalılar.(Sözüm bazı arkadaşlara.söylediklerimi idrak edebilip, başka yerlere çekmemeleri için 90-100 arası bir IQ düzeyinde olmaları yeterli diye düşünüyorum.)

olaya nasıl baktığınıza göre değişir. ben kedime bebekliğimden beri bakıyorum, hem ailem için hem de benim için önemli. bir nevi büyümeyen bebek gibi. gidip çocuğunuza zararlı olduğunu bildiğin halde sürekli çikolata verir misin? arada verirsin, ya da benim gibi vücuda tamamen zarar getirdiği için vermezsin.

veterinerlerin verdiği mamaların hiçbiri dahi hala tahılsız değil ve bu konuda çok bilinçsizler. eğer sen ailenden birinin sağlığını düşünüyorsan, tam olarak ne yemesi gerektiğini araştırmalısın, son zamanlarda yapılan yaptırımlar sonucunda doğru düzgün mamalar üretilmeye başladı zira. içerisinde tahıl, gluten bulunan, krill unu barındıran, taze et yerine hayvansal protein tozu koyan, türlü çeşit kimyasal barındıran bir mamayı nasılsa benim kedilerim ''hala'' sağlıklı ve fazla para vermeye ne gerek var mantığıyla vermek, bunun üstüne savunmak gerçekten çok talihsiz geliyor bana.https://eksisozluk.com/9-subat-2018-temizmama-com-rezaleti--5571923
    belki de bu başlıktaki adam da, ben de başıma gelmedikçe bu mamayı kullanacaktım. ama önünde sonunda hayvan ya hasta olacak ya da aniden göçüp gidecek bu beslenme şekliyle.
    https://acana.com/our-foods/regionals-cats/wild-prairie/?lang=tr

örnek bir mama, %75 et. yarısı taze, yarısı kurutulmuş ve insan tüketimine uygun olarak üretilmiş.

bu da örnek bonacibo içeriği: Kurutulmuş Kuzu Proteini (27%), Hidrolize Kemiksiz Kuzu Proteini (22%), Baldo Pirinç (16%), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotic Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

Dostum Allah çocuğuna uzun ömür versin, benim de 5 yaşında bir oğlum var,çocuk konusunda kimseye ahkam kesmem,haddime de değil. ama nacizane söylüyorum ; çocuğun çikolata yemeden mi büyüyecek.Sence biraz abartmıyor musun? Tabiki onlar için en iyisini istiyoruz ama ben bu tarz kati kurallar hususunda seninle aynı fikirde değilim.
    Yani Allah korusun hastalıklardan örnekler vermekten hiç haz etmiyorum ama; alkol kullanmayan ananem sirozdan, ağzına alkol sigara ve yağlı et vs sürmeyen çok ama çok dikkatli beslenen,spor yapan arkadaşım kanserden vefat etti.Bu örnekler çoğaltılabilir,Tabiki hadi gidelim ozaman alkol sigara uyuşturucu kullanalım nası olsa öleceğiz demiyorum,abartmaya gerek yok diyorum.

Asıl takıldığım nokta,bazılarının her forumda gelip hemen Acana,orijin vs yazmaya koşması.Bazıları diyor ki yurtdışından ucuza getirt yaaaa. Oldu sen meyvelerini yurtdışından mı sipariş veriyorsun demezler mi peki ; Rusyanın bile kabul etmediği üzerinde onlarca zehir kalıntısı olan meyve sebzeyi evine sokuyorsun diye.Bu örnekler çoğaltılabilir.
    Golosi var mesela 7,5 kg si 100 lira civarı bir süredir bundan alıyorum,uygun fiyatlı düzgün bir mama olduğunu düşünüyorum arkadaşlar da araştırıp isterlerse deneyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz_ksk -- 17 Şubat 2018; 19:59:25 >

• Hey Jude. kullanıcısına yanıt
    Ayrıca acanayı kötülemek maksadında değilim ama mesela soru sormak gerekirse : %75 et dediği kısıma açıklama olarak: et, ciğer, yürek, böbrek ve kıkırdak.yazmışlar.Bunların oranları da mevcut mu ?(bilmediğim için soruyorum) Mesela ne kadarı kıkırdak? Veterinere gidiyorsun sakatattan uzak tut diyor,e bu içindekiler bildiğimiz sakatat değil mi ?
    Bahsetmek istediğim algı yaratmak çok da zor değil,dünyaca ünlü bir marka olması onun çok iyi olduğu anlamına gelmez.(Bunu acana özelinde söylemiyorum) bir mc donalds örneği var mesela. Şu bahsettiğiniz firma bonociba yada adı her ne ise,bu üründen hiç almadım.Alır mıyım ? Bu algıdan sonra almam,yada 2 kere düşünürüm artık.Peki ya kedinizin hastalığı gerçekten de bu mamanın suçu değilse?Yada alerjik bir durumsa? Ve ya şu linkini attığınız kişinin kedisinin egzeması, Ben bu adamların yerinde olsam bu tip karalamalara karşı hukuki süreç başlatırım.Bakın üstünüze alınmayın,ekşi sözlükteki muhabbetten bahsediyorum.Düşünsenize bir gıda tesisi kurdunuz,ve sebebi mamadan olduğu belgelenmemiş bir şekilde günümüzün en etkili silahı internet üzerinden algı oluşmasına sebebiyet veriliyor.Ne yaparsınız ? Belki de gerçekten kötü ve ani etkileri olan bir mama,bunu testlerle kanıtlatıp siz de dava açabilirsiniz.Bence doğrusu bu olurdu.Yine de uyarı için tşk, bahsedilen mamayı hiç almadım,dedidiğim gibi kediye golosi yi alıyorum bir süredir,ondan önce hills ürünleri.Köpekte dog chow,ama maması bitince onu da değiştirebilirim.O zaten ev yemeğini daha çok yiyor.

Ama tekrar söylüyorum asıl mevzu şu bahsettiğiniz bonociba olayı değil,benim sözüm forumdonanımda ve başka forumlarda da gördüğüm; illa 1.5 kg su 80 liralık mamayı al almazsan ne kedi bakıyosun noktasına yaklaşan bazı arkadaşlar.
    İlla herşeyin en iyisi mi olacak? Ozaman mercedes,bmw,range binin arkadaşım paranız yoksa niye araba alıyosunuz renault peugeot wolkswagen nissan hondaya para veriyorsunuz, denebilir mi ? Yada çocuğunu devlet okuluna yada dandik özel okula göndereceksen niye yaptınız kardeşim, amerikan koleji,saint joseph yada yıllığı 100 bin olan bir okula veremiyorsan sahiplendir o çocuğu diyebilir miyiz? Abartıyorum değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz_ksk -- 17 Şubat 2018; 20:29:32 >

• quote:

Ayrıca acanayı kötülemek maksadında değilim ama mesela soru sormak gerekirse : %75 et dediği kısıma açıklama olarak: et, ciğer, yürek, böbrek ve kıkırdak.yazmışlar.Bunların oranları da mevcut mu ?(bilmediğim için soruyorum) Mesela ne kadarı kıkırdak? Veterinere gidiyorsun sakatattan uzak tut diyor,e bu içindekiler bildiğimiz sakatat değil mi ?
    Bahsetmek istediğim algı yaratmak çok da zor değil,dünyaca ünlü bir marka olması onun çok iyi olduğu anlamına gelmez.(Bunu acana özelinde söylemiyorum) bir mc donalds örneği var mesela. Şu bahsettiğiniz firma bonociba yada adı her ne ise,bu üründen hiç almadım.Alır mıyım ? Bu algıdan sonra almam,yada 2 kere düşünürüm artık.Peki ya kedinizin hastalığı gerçekten de bu mamanın suçu değilse?Yada alerjik bir durumsa? Ve ya şu linkini attığınız kişinin kedisinin egzeması, Ben bu adamların yerinde olsam bu tip karalamalara karşı hukuki süreç başlatırım.Bakın üstünüze alınmayın,ekşi sözlükteki muhabbetten bahsediyorum.Düşünsenize bir gıda tesisi kurdunuz,ve sebebi mamadan olduğu belgelenmemiş bir şekilde günümüzün en etkili silahı internet üzerinden algı oluşmasına sebebiyet veriliyor.Ne yaparsınız ? Belki de gerçekten kötü ve ani etkileri olan bir mama,bunu testlerle kanıtlatıp siz de dava açabilirsiniz.Bence doğrusu bu olurdu.Yine de uyarı için tşk, bahsedilen mamayı hiç almadım,dedidiğim gibi kediye golosi yi alıyorum bir süredir,ondan önce hills ürünleri.Köpekte dog chow,ama maması bitince onu da değiştirebilirim.O zaten ev yemeğini daha çok yiyor.

Ama tekrar söylüyorum asıl mevzu şu bahsettiğiniz bonociba olayı değil,benim sözüm forumdonanımda ve başka forumlarda da gördüğüm; illa 1.5 kg su 80 liralık mamayı al almazsan ne kedi bakıyosun noktasına yaklaşan bazı arkadaşlar.
    İlla herşeyin en iyisi mi olacak? Ozaman mercedes,bmw,range binin arkadaşım paranız yoksa niye araba alıyosunuz renault peugeot wolkswagen nissan hondaya para veriyorsunuz, denebilir mi ? Yada çocuğunu devlet okuluna yada dandik özel okula göndereceksen niye yaptınız kardeşim, amerikan koleji,saint joseph yada yıllığı 100 bin olan bir okula veremiyorsan sahiplendir o çocuğu diyebilir miyiz? Abartıyorum değil mi ?
    https://acana.com/wp-content/uploads/2013/01/NS-ACA-CAT-BRO-001-TR-WEB.pdf

benim verdiğim bir örnekti. istediğin mamanın içeriğine ulaşabilirsin zaten. körü körüne bir mama alınmaz, acana süper diye bir şey de yok. sonuçta bunlar kuru gıda.
    işin aslı, bu hayvanların doğasında çiğ yemek var, her ne kadar evrimleşme sürecinde birer pet haline gelseler de şimdiye kadarki tüm araştırmalar köpek ve kedilerin, tıpkı kendi büyük ırklarında olduğu gibi (kurt ve aslan) çiğ beslenmesi gerektiğini söylüyor. acana'yı beğenme yönüm de etlerin %50'si çiğ olarak üretiliyor olması.

gelelim dünyaca ünlü olmasına. acana ve diğer pahalı mamalar dünyaca ünlü değil bilakis bilinmeyen ve hill's, proplan gibi markalardan çok daha az satan bir mama. bugün acana aldığım yere gittim hatta, artık getirtmeyecekmiş, çünkü satmıyormuş. açık alıyorum bu arada... veterinerlerin ne dediğine kesinlikle aldanmamak lazım, eğer güvendiğiniz biri değilse. gidip hills, proplan gibi mamaları premium mama diye müşteriye dayatıyorlar. halbuki bir sanabelle bu markalardan beş kat daha kaliteli ve daha ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 17 Şubat 2018; 20:56:43 >

• quote:

yaklaşık 1 yılı geçik zamandır bonacibo kullanıyoruz, kesinlikle markayı kötülemek için yazmıyorum öncelikle. yaşadığı rahatsızlık bu mamayla alakalı olduğu için paylaşmak istedim. kedim şuan klinikte ölümden dönmüş vaziyette yatıyor, yumurtalıkta kristallenme yüzünden. bugün farketmeseydim ölebilirdi, o derece ağır bir rahatsızlıkmış. kimi kedilerde 1-2 yılda kimilerinde 7-8 yılda bile gösterebiliyor ve kesinlikle mamayla alakalı bir hastalık. bonaciboyu kullandığımdan beri veterinerim sürekli zararlı olduğundan, ilerde bir hastalık geçirebileceğinden bahsediyordu ama ben de sizin gibi veterinerimin klinikteki pahalı mamaları satmak için dediğini düşünüyordum, kaldı ki bonacibo'yu öven o kadar çok insan var ki, nasıl kötü bir mama olduğunu düşünebilirdim, fiyatı da ucuz.

neyse, kediniz şuan sağlıklı gözükebilir ama ilerde aynı rahatsızlığı yaşamayacağını bilemezsiniz, eğer kedinizin sağlığını düşünüyorsanız premium mamalara geçmenin şart olduğunu düşünüyorum.

Bütün yazılanları okuyamadım. Ben de Bonacibo mama kullandığım için dikkatimi çekti. Şimdi ilk olarak yazıyı okuduktan sonra veterinerime danıştım. Çünkü mamayı o önermişti. İlk söylediği "yumurtalıkta kristallenme diye bir şey yok. Öyle bir hastalık yok" şeklindeydi. Maddi durumumdan ötürü Bonacibo'yu tavsiye etti. İleri de daha kaliteli mamalara geçersin demişti. Veterinerime çok güveniyorum. Zararlı yada kötü olan bir şeyi asla önermez. BonaCibo Kitten kullandım. Kısırlaştırdıktan sonra da BonaCibo Adult Cat Light kullandım hala da devam ediyorum. Tekir benim kızım. Çok hareketli. Mama kabında sürekli mama vardır. Azaldıkça dolduruyorum. Kafasına göre gidip yiyor. Kilosu da yerinde. Umarım sizin dostunuz da bir an önce eski sağlığına kavuşur :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 25 Mart 2018; 1:3:5 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cocco_reccy

Siz veteriner misiniz? Yazımı okumamışsınız. Veterinerim son derece iyidir, bunu anlamak için meslektaşı olmaya gerek yok, oğlum için ne kadar özverili olduğunu biliyorum. Pro Plan normal gelirli bir vatandaşın alabileceği, profesyonel ve fiyatı ile de bunu ifade eden bir mama ama veterinerin dediği gibi bu Theodore'a dokundu, onun ihtiyaçlarını karşılayamadı, bu da çok normal. Fıstık yeyince ölen insanlar var, bence reaksiyon göstermesi normal.

Bahsettiğiniz tavsiyelerde neye dayanıyorsunuz. Hangi bilgi ve belge birikimine istinaden? Mama zaten 2006'dan beri üretiliyor ve yanlış hatırlamıyorsam 2010'dan (2008 de olabilir) bu yana bu formülasyonu kullanıyor. Kedinin iyi beslenmesi için ille de Orijen, Acana veya ne bileyim Türkiye'de edinemediğim ve Amazon'dan da gelmeyen ve nereden alacağımı da bilemediğim Evo, Wellness olması mı gerekir? Şöyle aşağıdaki gibi bir karşılaştırma yaptığınızda BonaCibo "kötü" bir mama olarak mı görünüyor? Üstelik her zaman taze satılırken?

Sert yazdıysam n'olur kusuruma bakmayın, saygısızlık olarak algılanmasın. Yorumunuzu merakla bekliyorum.

yorumumu merakla beklemenize gerek yok, bu mama ile yaşadığım kötü tecrübeye dayanarak yazıyorum. daha neye istinaden yazacağım ki? kedim ölümden dönmüş diyorum, adam oraya besin değerleri koymuş. ki, bu sadece benim başıma gelen bir durum değil, bu mama yumurtalık bölgesinde kristallenme yapıyor arkadaşım bunu verilere dayanarak demiyorum, benim başıma geldi, yine veterinerimin hastalarının başına da gelmiş. o mamanın içerikler kısmına ve protein değerlerine kanaat etmeyin, bunu herkes söylüyor. onların doğru veriler olduğuna da inanmıyorum.

istediği kadar taze satılsın, hill's acana tarzı profesyonel mamaların protein içeriğine ulaşması imkansız. kaldı ki, kedilerin en temel ihtiyacı olan proteindir. bu proteini karşılaması için yeterli hammadde yok ülkemizde, üretilse bile bu fiyata satılmaz işte maliyetli bir iş bu.

ayrıca bir bilgi daha vereyim, kötü bir mama kedinin yaptığı dışkıdan bile anlaşılabiliyor. aşırı kötü koku ve büyüklüğü o markanın kalitesiz olduğunu gösterir aklınızda bulunsun.

Alıntıları Göster
    Kedi ne durumda? Canlı mı ölü mü?

• Hangi kedi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.