Şimdi Ara

Bölgesel Engel Yüzünden İndirlemeyen Xbox360 İçeriklerini İndirmek (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
5
Favori
14.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fraktal500
    quote:

Orijinalden alıntı: wuper

"Sistem şöyle işliyor XBL sizin bağlantı bölgenizi herhangi bir içerik indirmek istediğiniz zaman ilk başlangıç anında ( %1 ) ve son bitiş anında (%99)tekrar kontrol ediyor. Sizin yapmanız gereken (özellikle büyük boyutlu dosyalarda) önce VPN bağlantı yöntemiyle download’ a başlayıp, tam biterken (%99) ise hemen bilgisayarınızın LAN portundan gelen kabloyu çıkarıp normal şekilde xbox360 ‘ı modeminize direk LAN kabloyla bağlamanız gerekecektir. Bu zahmetl’ geleb’lr ama değil ve oyunun tüm kaderini değiştirecek bir eklenti paketi için bu kesinlikle iş değil..."

şimdi benim anladığım vpn ile bağlanıp sonra %1 den sonra xbox ı modemin kendi portuna takmak hızlı download için bilgisayardan alıp, %99 oluncada tekrar kontrol edeceği için bilgisayara takıp vpn e girmek tekrar.. böylece xbox region kontrollerinden kurtulucaz.. bu doğru mu dediğim? farklı bir şey mi demeye çalışmış arkadaş yoksa

Olay cok basit ama detayli izah edince kafalari karistirmasi bir yandan da dogal.
    Soyle soyleyim, istersen VPN olarak baglandigin zaman internete xboxin LAN kablosunu hic cikarma bilgisayarinin LAN portundan, o da olur... Ama eger indirecegin dosya buyukse mesela 1gb gibi, VPN ile baglanti araya baska operatorler girdiginden yavas oldugu icin indirme suren yavas olacaktir...
    Bundan dolayi islemin ortasinda kablo cikartip xboxa direk modeme bagliyacaksin ki indirecegini hizli indirebilesin. Cunku senin normal internet baglantin
    VPN den COK daha hizli olacaktir.... Sonuna gelince indirmenin hemen cikarip tekrar VPN le baglanacaksin. Cunku XBL sonunda kontol ediyor acaba ip si dogrumu diye...

Eger diyorsaniz benim indirecegim dosya 30mb bisi falan (herneyse) ozaman kablo cikarmakla falan ugrasma...

1GB lik dosyayi VPN uzerinden 3.5 saatten fazla indirirken normal internet baglantinizla yarisindan daha az bir surede indiriyorsunuz, mesela 1.5 saatte.

VPN baglantinin buradaki rolu arkadaslar, XBL in kapisindan iceri Amerikadan baglaniyormus gibi girebilmeniz. Istersen bir saniye baglan downloadi kes makinayi kapat, sonra devam et... Onemli olan bir kere onayi almaniz.... Gayet basit bi konu bu.

Peki bana yardim etmeyecek misin konuyu actin yardim et bari...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesk

quote:

Her şeyi tam yapıyorum ama yok olmuyo bazı içerikler kullanılamaz deyip 800 ile başlayan bir hata kodu çıkıyor. Çok sinirim bozuldu ya

Ya kimse mi cevap vermez hic mi yok konuya bakan?!

Kardes bak, simdi adim adim gidelim, once gercekten olusturabildinmi VPN baglantiyi, dedigim sekilde, sonrasinda baglandiginda VPN ile (hem internete bagli olacaksin normal wirelessle PC den hemde VPN baglantisindan connected olacaksin, ve VPN baglantin bilgisayarina baglanan Xbox una LAN portundan VPN baglantiyi ayrica paylastiriyor olacak....

Once VPN le baglan PC den. Sonra kontrol et , sonra asagidaki siteden ,' my ip location ' kisiminda gercekten ip yi usa dan alip almadigindan emin ol. Eger avrupa yada turkiye falan goruyorsan bolgeni, indirememen dogal cunku XBL seni kabul etmiyor demek...

http://www.ip-adress.com/ip_tracer/

• Her sey Tamam ama Xbox ta sadece arkadaşlarım ve My Xbox gözüküyor. Xbozun bütün özellikleri su anda kullanılamıyor diyor nedendir iste bu. Her şey tamam emin ol.
  • quote:

Her sey Tamam ama Xbox ta sadece arkadaşlarım ve My Xbox gözüküyor. Xbozun bütün özellikleri su anda kullanılamıyor diyor nedendir iste bu. Her şey tamam emin ol.

Anladim,

Bu bana da daha once oldu. Muhtemelen sen Xbox un kendi menusunde Test Connection yapip xboxa baglanmaya calistigin zaman bir 'unlem' isareti goreceksin. Ve sana diyecekki agdanki bir sorundan dolayi tam olarak networku kullanamiyorsunuz vs vs....

Bu senin agindaki portlarinin kapali oldugundan dolayidir... Bir kac sebep var aklima gelen.
    En basta Windowsun firewall ini kapat oyle dene gecici olarak.
    Olmassa modeminin ana konfigurasyon sayfasina gir ve NAT i devre disi birak, 'demilitirize' yanlis hatirlamiyorsam bazi meodem sayfalarinda bu ifade.
    Birde sey kablolu internet , uydunet kullaniyorsan , onlarin verdigi kablosuz modemlerin gateway ipsi 192.168.0.1 dir genellikle.

Sen VPN baglanini paylastirdigin zaman Local network olarak, 192.168.0.1 olarak atamaya calisiyor ve bu sefer senin modeminin yani esas internet baglantinle cakisiyor, sana sinirli erisim veriliyor agda, ip atarken xboxuna

Hangi modem var sende?? VE internet servis saglayicisi hangi firma?

Sebepleri bunlardan dir...

Sen laptoplami bu isi yapiyorsun bu arada?

Hata verdigine gore makina agda sorun yasiyor, VPN le baglandiginda nerde gorunuyorsun diye sormustum bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fraktal500 -- 16 Kasım 2009; 22:39:42 >

• Airties rt211 kullanıyorum acer netbook ta denedim ve o olayların hepsini firewall dahil anlatırsan gercekten çok sevinirim kardesim ve haftaici süreli kullanım var o yüzden yarına kadar yazarsan yarın kesin denerim.
  • Ayrıca sağlayıcım ttnet zaten modemide onlar verdi.
  • quote:

Airties rt211 kullanıyorum acer netbook ta denedim ve o olayların hepsini firewall dahil anlatırsan gercekten çok sevinirim kardesim ve haftaici süreli kullanım var o yüzden yarına kadar yazarsan yarın kesin denerim.

Yapman gerekeni soyledim, agdaki portlarin kapali olmali. Yada cakisma yasaniyor iplerde. Bak, teamviewer adinda bir program var 2.5 mb civari bunu indir bilgisayarina kur, ben bilgisayarina uzaktan baglanip goreyim. Tam net aciklayamadigin icin olaylari, sorun ne oldugunu tespit etmek zor benim icin su an.

http://teamviewer.com/download/index.aspx

Programi kurunca bir kullanici ID si birde sifre uretiyor program ve bunu ekranda gosteriyor. Bana onlari programi acinca PM olarak at burdan senin bilgisayarina baglanip bir bakayim.

Su an gondermeni bekliyorum bilgileri...

• Program var bende fakat su anda ailem bilgisayarı açmama izin vermiyor. İpod dan yazıyorum sen burdan yapılması gerekenleri ya da yapılacakları yaz bende yarın yapıp bilgilendiririm.
  • Büyük ihtimalle senin yasadım dediğin sorunun aynısını yasıyorum onun çözümünü yazarsan olabilir. Olmazsa elbet bir gün Teamviewer acarım ama şimdilik sadece çözümü yazarsan sevinirim.
  • Gormeden biseyleri nereye kadar soyleyebilirim??!? Modemindeki Nat ozelligini devre disi birakmak yada Windowsunun portlarini acmak gibi basit konular hakinda gerekli bilgiler heryerde bulabilirsin. Bu konuda uzun uzun anlatmaya ayirabilecegim vaktim yok. Bunlar temel seyler bilinmesi gereken.....

Networkunle ilgili ayarlari degistirmen sorununu cozecektir. Lakin, hangi spesifik ayarlarin gerektigini gormeden soylemem mumkun degil.

Su noktada sana daha fazla yardimci olamayacagim cunku sorununun ne oldugunu idrak edebilmem icin gerekli erisimim yok.
  • Yarın saat 5-5.30 gibi online olursan teamviewerdan hallederiz saygılar...
  • hocam benim iplerde çakışma var 192.168.0.1 olayı senin dediğin, bunu nasıl çözücez? vpn xboxta çalışmadığı gibi normal wireless bağlantım da notebook ta gitti
  • PC inde network ayarlarindan LAN network baglantina sag tiklayip ozelliklere girdip IPV4 ayarlari icinde, xbox ina atanan ipnin 192.168.0.1 oldugunu goreceksin. Bunu istedigin herhangi bir sayiyla degistirdiginde, mesela 192.168.0.20, xbox`inin yeni ipsi bununla desimis olacak.

XBox in network configuration menusune girince, pcden degistirdigin ipinin aynisinin xboxa verildigini goreceksin. PC nin internete baglandigi ip ile ayni adres olmamasina ve gateway adreslerinin aynisi olmamasina dikkat et bu sayinin...

Network ile sorun yasayanlar icin xbox in kendi sitesinde detayli bir troubleshooting var. Buradan probleminizi halledebilirsiniz.
    Yasadiginiz sorunlara network ayarlarinizla alakali ve bu cogu kullanicida farkli sonuclar verebiliyor..

Buradan sorununuzu secip, degisik senaryolari icin cozumunu gorebilirsiniz :

http://support.xbox.com/support/en/us/nxe/xboxlive/troubleshooting/gettingconnectederrorslist.aspx

• merhaba xboxım şu anda internete girmiyo. Dün sınırlı içerik gösterirken şimdi bağlanmıyo bile. Nedendir acaba?

IP adresi ile ilgili hata veriyor şimdi farkettim. Firewall'ı kapattıktan sonra oldu bu. Yardımcı olabilecek misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sueraronoh -- 17 Kasım 2009; 21:54:07 >
  • Edit : Bağlantıyı kurdum fakat şöyle bir sorun var ! Ne zaman ki properties den gidip başkalarının bilgisayara bağlanmasına izin ver desem hattan kopuyor ve baplanamıyorum !? Nenden acaba ???!Bu normal midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps_3S_lim -- 19 Kasım 2009; 11:28:21 >
  • Dün bu olayı arkadaşın verdiği yeni parasız demo VPN servisi ile ve birazda mantık yürüterek hallettim ama bu 7 dakikalık bağlantı olayı bu gece sabahlamama neden oldu.

Bu yöntemi yapamayan arkadaşlar çok önemli bir noktayı atlıyor (en azından bende yaptığım yöntem ile oldu)

Şöyle;

Arkadaş 1 saniyelik kopma sonucu Live bu kopmayı farketmeyecek demiş ama bende böyle olmadı malesef. İnanın 7 dakika da bir bağlantıyı tekrar tekrar koparıp yeniden bağladım. Sabah 6'ya doğru yattım şuanda uyku akıyor gözlerimden. :)

Olayın olması için şu konudaki;http://forum.donanimhaber.com/m_29344361/tm.htm

...en altta ki IP olayını yapmanız gerekiyor. Ben bu konuyu ve diğer ana konuyu mantık yürüterek birleştirdim ve location sorunu veren sadece USA bölgesine açık olan indirmelikleri kolayca indirebildim.

Aslında hiç uğraşmicaktım 7 dakikalık bağlantı ile ama diğer konuda ki servis sağlayacı artık PAYPAL ile VPN alımını geçici olarak iptal etmiş o yüzden bu yönteme başvurdum. Konuyu açan arkadaşa sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yine bir şekilde location sorunu veren içerikleri tekrar HDD'ye yükleyebildim. Ama gönül isterdiki 10 dolarlık VPN ile halledeyim bu olayı ama işte artık PAYPAL desteği vermiyorlar ama aslında iyide oldu 15 milyon para cepte kaldı.

• Acaba ip adresine kendi ip adresimizi mi yoksa VPN'in ip adresini mi yazıyoruz?
  • Msn'den sana detaylı anlatırım olayı. Zaten XBOX360 başında çorba oldu olay. Oyun oynarken birşey anlatamıyorum.

Bu arada GEOW 1 atıcaz bayramdan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Msn'den sana detaylı anlatırım olayı. Zaten XBOX360 başında çorba oldu olay. Oyun oynarken birşey anlatamıyorum.

Bu arada GEOW 1 atıcaz bayramdan sonra.

Senle birlikte her şeye varım kardeşim

• REVOLVER687 beni eklemişsin ancak yeni fw çıkana kadar giremicem
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.