Şimdi Ara

Boks Günlüğüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
9.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    3. Ayımda bıraktım hocam vizelerden dolayı ama tekrar gitmek isterdim.. sorun olursa cevap verebilirim elimden geldiği kadarıyla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boksa yoplam 3 ay mi gittin ?

Bu işi nasıl profesyonel yapabilirim bi fikrin var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ne desem yalan olur ama bu konuda başarıları olan bi salon seçmek lazım diyebilirim. OnlyJ adlı arkadasın bi kac sampiyonlugu varmış yardımcı olabilir çağıralım@OnlyJ

• Marhand M kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de profesyonel boks yok hocam hepsi amatör

• İkinizede tesekkur ederim.Yani turkiyede yok evet ama yurtdisinda bu isi yapmak icin bi yol bisey yok mu?İstanbulda bi salon falan yok mu bana yardim edebilecek?

• Merhabalar arkadaşlar, konuyu okudum . Öncelikle Türk kökenli olup profesyonel arenada başarı elde eden birçok boksör var . Bunun yanında Türkiye adına dövüşüp bir sürü başarı elde eden profesyonelllerimiz de var . Türkiye'de prof boks yok demek , doğru bir tanım değil. Yardim isteyen arkadaşa da birkaç tane can alıcı bilgi vermem gerekirse ; Öncelikle antrenör çok çok önemli, boksta antrenörler tamamen tecrübesine göre rütbe alır. 40 yaş altı hiçbir antrenörü muhattap alma , bunu tüm içtenliğimle söyleyebilirim. Bunun dışında bir antrenörü en iyi yetiştirdiği öğrenciler anlatır. Antrenörünü seçerken bak bakalım kaç tane öğrencisi şampiyon olmuş, kaç tanesi derece yapmis, başarı elde etmiş . Daha sonra da tabii ki sporcunun azmi ve fiziksel kapasitesi gelir. Neredeyse tüm spor branşlarında olduğu gibi boks sporunda da istikrar çok çok önemli ve belirleyici faktör. Bunların hepsinin dışında gideceğin salonun imkanları ve o salonda karşılıklı çalışmalarını, sparring lerini yapabileceğin bir rakip olması çok önemli. Sen öğrendiklerini test edemedikten ve pratiğe dokemedikten sonra çıktığın ilk maçta bir kamyon dayak yersin. Bunun haricinde yaygın kanının aksine bir boksör de aranan en önemli özellik bu saydıklarım degil , sana en çok lazım olan ve başarıya ulaşmani sağlayacak olan şey ZEKA . Eğer zeki bir insan olmadığını düşünüyorsan bu işe hiç heves etme . Boksör ileri derece sinsi olur , çok hızlı karar alır uygular , odağa her zaman kendini koyar , inanılmaz zeki olur. Şampiyonlara bakarsan bu sıraladığım özellikler hep ortak özelliktir. Bir tane alık, gerizekalı boks şampiyonu bulamazsın dünyada. Mesajımda genel geçer bilgiler vermeye çalıştım. Bunlar dışında ayrıntı ve detayları talebin doğrultusunda verip , yardımcı olmaya çalışırım. Bol şans...

• Tesekkurler dostum pm atcam sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saintvicious22

Bu mesaj silindi.
    Normaldir dostum.Arkadaşın daha çok şakak ve kafanın üst bölümüne vurmuş yumrukları bilinçsiz olduğu için.İyi ucuz atlatmışsınız eğer dediğin gibi sert bir sparring yaptıysanız o yumruklar karın bölgenize ve kaburgalarınıza gelseydi büyük ihtimal ikinizden birinin kaburgalar ezilirdi.
    Dip not 4 senedir aktif şekilde 79-83 kiloda antreman yapan biriyim.Lisansım yok ama :D
  • Hocam Kick Boks'a başladım ters gardım. Hoca gard aldırırken sağ ayak önde sağ el çenede yapışık sol el biraz yukarda ve önde. Doğru mu bu gard alma?

• Doğruda sağ el önde sol el çeneye yapışık olur ters gardlarda 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyJ

2015 yılında başladım boksa bende, geçen süreçte ikamet ettiğim ilde şampiyonluk Türkiye'de de derece elde ettim. Sabredip sonuna kadar gidersen bu sporun insana neler kattığını sen de göreceksin fakat yine de ben sana birkaç şeyden bahsedeyim. Fiziksel gelişimin muhtemelen tahmininden çok daha hızlı olacaktır. Bunun dışında karar alma yetilerin ve anlık tepki verme becelerin had safhada gelişecektir. Zaman geçtikçe sadece spor hayatında değil sosyal hayatta da başarılı bir insan olup çıkacaksın. Sporla ilgili de bir tavsiye vereyim. Omuzlarını kullanma konusunda kendini eğit. Çoğu antrenör omuzdan çok bacağa yoğunlaşır, halbuki bu büyük bir hatadır. Yumruk atarken bacağı, vücudu çevirmek ne kadar önemliyse omuzları etkin olarak kullanmak da o kadar önemlidir. Gennady golovkin, wladimir klitchkov, anthony joshua, mike tyson, muhammed ali gibi boks üstadlarının antreman videolarını açıp izlersen nasıl çalışman gerektiğin hakkında da daha çok bilgi sahibi olursun.
    Hocam sence Boks mu Kick Boks mu? Ben tekmelerime güvendiğim için kick boksa başlamayı düşünüyorum haziran gibi. Hangi malzemeleri alsam başlangıç için? Ve ortalama fiyatlar nedir?

• OnlyJ kullanıcısına yanıt

3x10 Hacim Aldırmaz mı Bende Kick Boksla Uğraşıyorum Hacim Kazanmadan Güç Kazanmak İçin 3x15-20 Felan Yapıyorum

• GBP-ram0 G kullanıcısına yanıt
    oha 6 sene önce açtığım konuyu unutmuşum malum foruma girmiyorum bayadır duygulandım. hocam güç kazanmak istiyorsan düşük tekrar egzersizleri dene. 5X5 programı mesela muhteşem mesela. 10 tekrar güç için çok fazla

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.