Şimdi Ara

Boğaziçi - Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) - ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
41
Favori
106.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prostagma kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Hocam biraz bölümü tanıtabilir misin mesela endüstri mühendisliği falan gibi yönetici olma hayaliyle insanların girdiği bölümlerden farkı ne
  • Konuyu açan arkadaşa bölüm tanıtımına yardımcı olmaya çalıştığı için teşekkür ederim.

Bende Beykent Üniversitesi'nde okuyorum. Sorunuz varsa iDenis hocamın müsaadesiyle bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışabilirim.
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hocam ne demek önemli olan üniversiteye yerleşecek arkadaşlara yardımcı olmak

• Shanki kullanıcısına yanıt
    Bölüm şunu yapmaya çalışıyor atıyorum bir şirkette çalışıyorsunuz teknoloji üzerine program geliştiriyorsunuz diyelimmüşteri geliyor çalışan kişiye istediği ürünü söylüyor söylediği kişi daha sonra programcıya gidip ürünü anlatıyor burada şöyle bir sorun var müşterinin isteğini alan kişi programlama bilmiyoe neyin olup olmayacağını neyin daha verimli olduğuna karar veremiyor programcı kendi insiyatifiyle bunu değiştiriyor burada bir iletişim kopukluğu söz konusu. Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu ikisini de yapabildiği için 2 elemanın yaptığını tek kişi daha verimle yapabiliyor. Bu sadece bir örnekti tabi ki.

Ek olarak şöyle de bir işlevden bahsedebiliriz bir ürün var ybs mezunu kişi internetteki sosyal ağları, bilgi kaynaklarını analiz edip veri tabanı oluşturup bunu yorumlayarak ürünün arz-talep ilişkisine karar verip gerekirse ürünü şekillendirip üstüne bu ürünün pazarlamasını da yapabilir.

Edit: ya da diyelim ki yüzlerce bayisi olan büyük bir şirketsiniz her yerden bilgiler geliyor ve ortada karmakarışık bir bilgi yığını var yönetici bunu yönetmeyi biliyor fakar bilgiyi okuyamıyor bilgiyi yönetemiyor ybs mezunu bilgiyi işleyip anlatıp üstüne yönetici gibi yorumlayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 13 Eylül 2016; 14:44:50 >

• iDenis kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler :)
  • yanlış hatırlamıyor isem bu sene açıköğretimede geldi bu bölüm

Edit:https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-sistemindeki-programlar/yonetim-bilisim-sistemleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DanPat -- 13 Eylül 2016; 20:11:38 >
  • DanPat kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler

• Hocam bölüm kağıt üstünde güzel tamam ama gerçekçi olmak gerekirse çoğu kamusal firma mühendis ünvanı olan kişileri arıyorlar. Okunacaksa yüksek olarak okunması daha mantıklı gibi.

• Şöyle bir durum var yönetim bilişim sistemleri ve bilkent computer tech. And information systems bölümleri büyük şirketlerin eleman talepleri üzerine açılan bölümler mezunlar da buna göre uluslarası şirketler ya da turkcell vodafone gibi telekominikasyon şirketlerinde çalışıyorlar zaten küçük şirketleri bilemem ama büyük şirketlerde dediğiniz söz konusu değil

• Konuyu upluyorum görmeyen arkadaşlar da görsün

• Dahada çok bilgiler istiyoruz bende dokuz eylülde veya istanbulda tamburslu ing olarak düşünüyorum

• Ne gibi bilgiler sorun varsa cevaplayabilirim

Hocam mesela tm olarak işletme iktisat gibi bölümlerden daha çok avantaj saglayacak bi bolum mü dokuz eylül istiyorum orasi nasıldır bilgisayar ile aram iyi avantajı nekdr olur bana

• quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Ne gibi bilgiler sorun varsa cevaplayabilirim

bu sene kesin ygs6 dan alıcak demi 2017 de yani
  • Bu seneki bölüm tanıtımında fakülte olup LYS den alabiliriz denmişti yeni rektörün bunu yapacağını söylemişlerdi fakat daha rektör atanmadı çok radikal bir değişiklik olmazsa YGS den alacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: FRHN7

Hocam mesela tm olarak işletme iktisat gibi bölümlerden daha çok avantaj saglayacak bi bolum mü dokuz eylül istiyorum orasi nasıldır bilgisayar ile aram iyi avantajı nekdr olur bana

Bölümün adı Management and Information Systems, işletme bölümünün ingilizcesi de Management olarak geçiyor herhalde isim karışmasın diye Yönetim olarak diye çevirmişler. Demek istediğim şu işletme dersleri alınıyor fakat işletme mezunuyla tamamen aynı dersleri almış olmuyorsunuz, bilgisayarda java gibi dillerin kodlama dersleri alınıyor bunlara ek mis'in kendi dersleri var bilgisayarla aran varsa ve işletme gibi bir bölüm de ilgini çekiyorsa doğru bir seçim olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Bu seneki bölüm tanıtımında fakülte olup LYS den alabiliriz denmişti yeni rektörün bunu yapacağını söylemişlerdi fakat daha rektör atanmadı çok radikal bir değişiklik olmazsa YGS den alacak gibi

Öyle olursa aavantajmıdır ddezavantajmıdır ssıralama ne olur sizce

Yani bu noktada işletme mezunundan daha çok avantajımiz oluyor galiba zaten çalışma alanlari farkli ddegilmi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.