Şimdi Ara

Boğaziçi Matematik vs Odtü Matematik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
2.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam çoğu insan sırf odtu boğaziçi diye temel bolum yazıyor fakat temel bilim bu mantıkla yazılacak bir bolum değil . hatta boğaziçi matematik tanıtımında bir hocanın giriş cümlesi sadece isminden dolayı yazacaksanız o bölüm bu değil demişti . bir de anlat hocam adlı kanalda odtu matematikten bir kızı almışlardı kızın matematik le çok alakası yoktu . bu gibi örnekler bu bölümlere tabii ki zor diyecektir. Cevabınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazdankalmabiri -- 24 Temmuz 2020; 13:44:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boğaziçi.

• katılıyorum size hocam. hatta bu mesajı gormeden arkadaşa benzer bir cevap yazdım

• Bouncer535 kullanıcısına yanıt
    nedenlerini de yazar mısınız lütfen.

• UçanSpagett1 U kullanıcısına yanıt
    başarılar şimdiden hocam umarım istediğiniz gibi olur her şey. seçmeli ders fazlalığı teorikte iyi gibi duruyor fakat alan derslerinden ne kadar zaman kalacak ki zaten son sene her unide derslerin hepsi seçmeli olacak fakat ilk 10 k bursu iyi
    teşekkürler cevabınız için .

• yazdankalmabiri Y kullanıcısına yanıt
    Yalnız o seçmeli dersler ekstra dersler değil hocam aynı sayıda ders alıyorsunuz ama o istediği alana kayabiliyor tabii ki kayarsa eksi olarakta matematik bilgisi daha zayıf kalıyor eğer matematikte kalacaksınız bu bir eksi değil ama uygulamalı matematik yapacak biri için büyük artı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BA6261ED -- 24 Temmuz 2020; 13:57:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yoksa yandal yaparak ama ders yükünü artırarak bu kaymayı boğaziçide de yapabilirsiniz ama ders yükünüz artar dediğiniz gibi

• http://www.math.boun.edu.tr/tr/index.php/lisans/akademik-program
    Birincisi ders programına bakarsan acayip bir esneklik sunuyor temel bilimler okuyan birinin buna gerçekten çok ihtiyacı var ve bounda her fakülteden çok kaliteli dersler alabilirsin
    Genelde buradan mezunlar istatistik veri bilimi yazılım bankacılık gibi alanlara yöneliyor eğer özel sektörde çalışacaksa bunlarda boğaziçi adı daha ileri taşıyor.
    Betül tanbay (avrupa matematik topluluğu başkan yardımcısı, türk matematik topluluğu ilk kadın başkanı) gibi efsane hocaları vardır insanı matematiğe aşık eder
    https://www.youtube.com/channel/UCUvzlb2B1TMQ1hz49BwE4PQ
    Başka bir hocasının youtube kanalı
    Kısacası efsane hocaları var
    Son olarak boğaziçinin kampüsünü ve kuküp faaliyetlerini de eklemek istiyorum ikisinde de türkiyede yarışabilecek bir üni yok (evet başka ünilerinkini gördüm hatta odtü argeyle yakın işler yaptık)

• Bu arada boğaziçinin bir artısını yazayım konuştuklarımız arasında muhedisliklerle çap imkanı sunan tek okul ama kontenjanları çok az ve kabulde üniversite giriş sıralamanızı da dikkate alıyorlar

Hocam boğaziçi matematik yazmayı düşünen biri olarak söylüyorum bunlar öne çıkaran özellikler değil ki bunlar bahsi geçen diğer okullarda da olan özellikler hele esnekliğe bakarsak bilkent daha esnek bence boğaziçinin öne çıkan özellikleri çap yandal konusunda daha fazla imkan olması ortalama öğrenci kalitesinin daha iyi olması istanbulda olup sosyal imkanlarının daha fazla olması ve türkiye içi prestijinin daha fazla olması

• Bilkent ikisinden de iyi. Ha bu ikisi arasında kalsam ODTÜ derdim.
  • hocam özel sektor dusunsem boğaziçi yazardım , ben şahsen akademi için odtunun daha iyi olacağını dusunuyorum.

• canlı izledim bu yayını

• up
    bu bölümlerde okuyan varsa lütfen düşüncelerini yazsın.

• bunlar değil derken ?
    kulüp faaliyetlerinde bounla yarışacak bir okul bilmiyorum
    kampüsü de öyle
    hoca kadrosu da dediğim gibi kaliteli isim yapmış hocalardan oluşuyor
    esnekliğe gelincee boğaziçindeki en esnek bölümlerden biri ki diğer üniversiteleri fazla düşünmedim sadece boun içinde değerlendirdim bölümü ki başkasıyla değerlendirmeye pek gerek de yok ;) boğaziçi pişman etmez
    Kulüp faaliyetleri ve kampüs konusunda bence de en iyi ama odtü ve bilkentinde gayet iyi olduğunu düşünüyorum hoca kadrosu hakkında ise karşılaştırma yapmak zor ama bilkentin hocalarına bakarsanız oxford ve mit den (dünyanın en iyi 3 üniversitesinden 2 si) doktora yapmış hocaları var. Başkasıyla değerlendirmeye gerek yok kısmına katılmıyorum

• Saf derken ne demek istiyorsunuz bilmiyorum ama ODTÜ'deki baya baya matematik bölümüdür. Saf ne demek, biraz ordan biraz burdan ne demek? Zorunlu dersler arasında zaten bariz bir fark olmuyor okullarda. ODTÜ Matematikte seçmelilerin büyük çoğunluğu bölüm içi statüsünde. Serbest seçmeliler de illaki olacak, robot yetiştirmiyor neticede bu bölüm. Millet gidip sosyoloji falan da alacak, ne bileyim illa ki ekonomi de alacak.
    Bunlar iyi özellikleri öne çıkan değil bir şeyi kiyaslarken öne çıkan özellikleri üzerinden kıyaslarız yani diğerlerinde olmayıp sadece onda olan kampüsün zaten öne çıktığını yazdım ayriyeten kesin olarak matematik okuyacak biri neden diğer boğaziçi bölümleri ile kiyaslasın tabii ki diğer matematik bölümleri ile kiyaslayacak

• "Bunlar iyi özellikleri öne çıkan değil bir şeyi kiyaslarken öne çıkan özellikleri üzerinden kıyaslarız" bana bi şey mi öğretmeye çalışıyorsun sen :) aman diyim evladım
    Hocam şuan olayı kişiselleştirerek ad hominem yapıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BA6261ED -- 24 Temmuz 2020; 16:29:20 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.