Şimdi Ara

Bmw F30 2.bakımı-Balatalar. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kartalus

quote:

Orijinalden alıntı: shanus

Merhabalar,

Hortlatayım konuyu.

Benim arabada da (F30 40. Yıl) arka frenler 2300 km gösteriyor, önler 12 bin km kaldı gösteriyor.

Bugün servisim vardı. Araba 49300 km de. Servise sordum ne öneriyorsunuz diye. Adam bilgisayardan baktı ortalama haftada 300 km gidiyorsunuz. Daha iki ay idare eder dedi , önermedi değiştirmeyi. Kosifler oto Bostancı.

Asıl soracağım soru şu. Arabanın garantisi 3 yıl. Ekranda da 2300 km sonra servise gidin yazıyor. Yani bunu kosiflerde görüyor. (Tarikata bak ))) yap değişimi için bile arıyorlar). Dışarda değiştirsem sıkıntı olur mu garanti bakımından

Hocam selamlar.

Konu sahibi benim.Benim arabam da 50 bin km oldu konuyu açtığımdan bu yana.Benim garantim 2016 Eylül'de bitti.Balataları da parça alıp dışarıda taktırdım.

Arka balataları 42 binde değiştirdim,Ate marka taktım.

Ön balataları 47 binde değiştirdim,orjinal Bmw balata.

Dolayısıyla balatalarınızı dışarıda değiştirin.İzmit bayisi ön arka balata değişimine 2 bin liradan fazla fiyat vermişlerdi.Ben yarısından daha ucuza hallettim ki parçaların hepsi Bmw. :)

Ah o İzmit bayileri ah o 41 plakalar.

• quote:

Anladım, güzel yapmışsınız. Benim garanti 2018 10. Ayın sonunda bitiyor. Herhalde sadece arka balataları sırf garantiden çıkmasın diye serviste değiştireceğim.

Garanti bozulmaması gibi bir durum hakkında bilgisi veya tecrübesi olan varsa paylaşmasını rica ederim.

Garanti adına devam edin bence de.Ben balata harici diğer bakımları hâla bayide yaptırıyorum ama sadece balataları dışarıdan alıp taktırdım.Garantiden sonra size de tavsiyem budur.

Bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

quote:

Merhabalar,

Hortlatayım konuyu.

Benim arabada da (F30 40. Yıl) arka frenler 2300 km gösteriyor, önler 12 bin km kaldı gösteriyor.

Bugün servisim vardı. Araba 49300 km de. Servise sordum ne öneriyorsunuz diye. Adam bilgisayardan baktı ortalama haftada 300 km gidiyorsunuz. Daha iki ay idare eder dedi , önermedi değiştirmeyi. Kosifler oto Bostancı.

Asıl soracağım soru şu. Arabanın garantisi 3 yıl. Ekranda da 2300 km sonra servise gidin yazıyor. Yani bunu kosiflerde görüyor. (Tarikata bak ))) yap değişimi için bile arıyorlar). Dışarda değiştirsem sıkıntı olur mu garanti bakımından

Hocam selamlar.

Konu sahibi benim.Benim arabam da 50 bin km oldu konuyu açtığımdan bu yana.Benim garantim 2016 Eylül'de bitti.Balataları da parça alıp dışarıda taktırdım.

Arka balataları 42 binde değiştirdim,Ate marka taktım.

Ön balataları 47 binde değiştirdim,orjinal Bmw balata.

Dolayısıyla balatalarınızı dışarıda değiştirin.İzmit bayisi ön arka balata değişimine 2 bin liradan fazla fiyat vermişlerdi.Ben yarısından daha ucuza hallettim ki parçaların hepsi Bmw. :)

Ah o İzmit bayileri ah o 41 plakalar.

Gebzede bekliyorum VU.Organize sanayiden sonra çek sağa.

• kartalus kullanıcısına yanıt
    Ben 2014 den bu tana Bmw kullanıyorum. Silecekleri bile bugüne kadar yetkili serviste değiştirdim. Sıfır veya çok düşük km li arabalar olduğu için.

Ancak bir yağ ve yağ filtresine 750 tl çekiyorlar. Arkadaşım girdi ilk bakıma. Yağın 4 litresi 125 tl.dışarda. Allahtan bakım paketi var 4. Bakıma girdim bedavadan.

Sadece arka balatalara 1000 küsür fiyat dediler. Balatanın fiyatı 200-300 tl kerde. Yani nerden baksan can yakıyor. 2018 10. Aydan sonra karar vereceğiz bakalım. Teşekkürler ilginiz için.

• Merhaba,

F30 kasa bmw hakkinda biraz daha detayli bilgiye ihtiyacim var, soyleki;

-ortalama yakit tuketiminiz hangi modelde nedir?

-araciniz kac kmde ve simdiye kadar bakimlara ne kadar odediniz?

-planli bakimlariniz haricinde bir arizaniz oldu mu?

-kasko ve sigortaya ne kadar oduyorsunuz, cok ozele girmeden plakanin kayitli oldugu il ve kaza gecmisinizi yazarsaniz fikir sahibi olabilirim.

-yagisli ve karli havalarda aracinizin surusunden, yol hakimiyetinden sikayetiniz var mi?

Halihazirda passat b8 kullanicisiyim aracimdan memnunum ancak aracim trendline ve artik led far, sunroof, elektrikli katlanir ayna, elektrikli koltuk, deri koltuk vb donanimlar olan araca gecebilirim. Belkide highline passat . Boyle bir simariklik yapsammi kararsizim . Fikir ve onerilerinize acigim.

• quote:

Orijinalden alıntı: korsallar

Merhaba,

-kasko ve sigortaya ne kadar oduyorsunuz, cok ozele girmeden plakanin kayitli oldugu il ve kaza gecmisinizi yazarsaniz fikir sahibi olabilirim.

-yagisli ve karli havalarda aracinizin surusunden, yol hakimiyetinden sikayetiniz var mi?

Halihazirda passat b8 kullanicisiyim aracimdan memnunum ancak aracim trendline ve artik led far, sunroof, elektrikli katlanir ayna, elektrikli koltuk, deri koltuk vb donanimlar olan araca gecebilirim. Belkide highline passat . Boyle bir simariklik yapsammi kararsizim . Fikir ve onerilerinize acigim.

Bu konular forumda çook konuşuldu

-tüketim 8,5 lt/100 km geneli İstanbul trafiği

-bakım harici arıza yok.

-kasko kampanyadan oldu. Geneli 3000 tl dir. Donanıma göre değişiyor. 1500 tl ye yaptıran da var. 600 tl den fazla trafik sigortası ödemedim. 2017 ekim 528 tl. Mapfre.

- yağışlı yol normal. (Lastikler tam ıslanana kadar. Karda aracı çıkarmam.

Passattan gelecekseniz sizin aracınız süper b diye düşünüyorum. Koltuk olarak o rahatlığı bulamazsınız Bmw de.

Kolay gelsin.

• ben 65 binde önler bittiği için değiştirdim, arkaları da önlem amaçlı aynı gün istemeye istemeye değiştirdim. disklerde de hafif çizik vardı torna yaptırmadım. gecen hafta sonu kışlık yazlık lastik değişimi standart bakım için servise gittim balatalar ve disklerin en az daha 15 20 bin götüreceği söylendi... arac citroen c4 ve 95 bine geldi.... buna karşı grande punto da 40 binde bir önleri muhakkak değiştiriyordum ve disk tornasız kurtulacak şekilde olmuyordu.

sizin kilometre çok çok düşük, ancak ben genelde sert frenden kaçınıp motor frenini çok kullanırım.
  • quote:

Ben 2014 den bu tana Bmw kullanıyorum. Silecekleri bile bugüne kadar yetkili serviste değiştirdim. Sıfır veya çok düşük km li arabalar olduğu için.

Ancak bir yağ ve yağ filtresine 750 tl çekiyorlar. Arkadaşım girdi ilk bakıma. Yağın 4 litresi 125 tl.dışarda. Allahtan bakım paketi var 4. Bakıma girdim bedavadan.

Sadece arka balatalara 1000 küsür fiyat dediler. Balatanın fiyatı 200-300 tl kerde. Yani nerden baksan can yakıyor. 2018 10. Aydan sonra karar vereceğiz bakalım. Teşekkürler ilginiz için.

Benim arabam 2014 Eylül trafiğe çıkışlı.Silecekleri henüz değiştirmedim ancak servisten hayatta almam.Son kur zamlarından önce 280 lira demişlerdi.

Yağ,filtre ve sıvı bakımlarını serviste yaptırın.Diğerlerini dışarıda yaptırın.

Rica ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korsallar

Merhaba,

Bu konular forumda çook konuşuldu

-tüketim 8,5 lt/100 km geneli İstanbul trafiği

-bakım harici arıza yok.

-kasko kampanyadan oldu. Geneli 3000 tl dir. Donanıma göre değişiyor. 1500 tl ye yaptıran da var. 600 tl den fazla trafik sigortası ödemedim. 2017 ekim 528 tl. Mapfre.

- yağışlı yol normal. (Lastikler tam ıslanana kadar. Karda aracı çıkarmam.

Passattan gelecekseniz sizin aracınız süper b diye düşünüyorum. Koltuk olarak o rahatlığı bulamazsınız Bmw de.

Kolay gelsin.

Hocam benim kaskom Eylülde yenilendi.1600 lira-Ergo İsviçre.Sigortam da 460 lira-Mapfre.

• Çok erken bencede, 2.0 tdi a4’üm var. 45000 bakımına geçen ay girdim. Balata değişimine gerek görülmedi.

• kartalus kullanıcısına yanıt
    2015 ekim kampanyası saolsun. 3 sene kasko, 60 bin km bakım araba fiyatının içinde.( bu arada o tarihten itibaren böyle bir kampanya yapmadılar daha)

Bir dahaki seneye kasko bittiğinde 1800 tl olacak.

• Herkese iyi pazarlar, Aracım 2016 3.18i, Eylül 2018'de garanti bitiyor,3500 Km sonr servisim var ama bu bakım paketleri hakkında kafam karışık, Aracı 60.000 km kullanacağımı varsayarsak,60.000 paketimi alayım, ve bu paketin fiyatı hakkında bilgisi olan varsa bilgi vermelerini rica ederim.

Son olarak, Standart ikinci bakım için takribi ne kadar tutar?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.