Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hsg21

Arkadaşlar merhaba , alıntı yapamıyorum ama direk cevap vermek istiyorum tesadüfü karşılaştıgım bu konuyla

yukarıda "toplama" denilen "12-13 lt yakar" denen "2005 üstü yok bu araçlardan" denen "aynaları m degil" denen arabanın sahibiyim :)

Öncelikle bu araçlarda toplama ozaman :)
    http://www.youtube.com/watch?v=QhV40zj03OA
    http://www.youtube.com/watch?v=D8Y3ji2LMqY
    http://www.youtube.com/watch?v=fDxZFYct474&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=dtA5FM0le90

(araştırırsanız özellikle ingilterede bu seriden cok fazla var)

aracım uzun yol 6.vites crusie control 110kmh de 4.8lt yakmaktadır. İstanbul şehir içi 6.4 tür.

araç 2006 modeldir , 2006 11. ay trafiğe çıkıştır.

aynaların m olmaması donanımla alakalı dedigim gibi.

kısaca son bi not düşüyim , araç borusan avukatlarının birinin kızına getirilmiş bir araçtır. kızından ben aldım. umarım açıklayıcı olmuştur :)

Hatta yukarıdaki sebepler ve birçok benzer bahsi geçmeyen sebepten dolayı aracımı emsalsiz görmekteyim. bu yüzden piyasasına göre yüksek fiyat yazdım. Meraklısı olmayan almasın zaten benden aracı, satmam :)

Alıntıları Göster
    LÜTFEN ARKADAŞLAR BANA BMW ile ilgili en iyi servis ya da usta tavsiye edin 15 gündür arbanın arıza ışığını söndüremedim. Uşak ta yaşıyorum burada gitmediğim usta kalmadı. dün izmire gittim bornova 3. sanayide brahim usta diye birine gittim o da sorunu çözemedi. bana öyle bir servis yada usta tavsiye edinki sorunla bir daha uğraşmayayım. resmen arabadan soğuyacağım daha 15 gün oldum arabayı alalı ama daha bmw zevkini yaşayamadım.
    Arkadaşlar 2001 model BMW 3.20 D aldım . 15 gündür toparlamaya çalışıyorum ama bir türlü arıza ışığının çözümün bulamadım. orjinal makinasına da bağlamalarına rağmen sorun çözülmedi. sorun şu : Arabanın göstergesinde sarı üçgen ikazı ve ve el freni lambası indiğinde sarı yuvarlak içinde İ harfi çıkıyor. bilgisayara bağladıklarında ABS beyninde voltaj düşüklüğü ya da abs sensörleri voltaj düşüklüğü yazıyor ama herhangi bir sensör arızası yada parça arızası belirtmiyorlar. hafta sonu izmirde birisine gösterdim abs beynini formatlayıp tekrar program yükledi. başta sorun çözüldü gibi göründü ama sabah uşak ta arabayı çalıştırdığımda yine aynı arıza ışığı yandı. bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ltfen nerede çözüm varsa yani arızamı giderebilecek usta varsa yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca bu arıza ışığı zaman zamn sönüyor zamanla da tekrar yanıyor. izmir civarı olursa sevinirim ama ankara istanbulda olsa yapacak bir şey yok çözüm için gidebilirim. abs söz konusu olunca insan tedirgin oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: khkh

Arkadaşlar 2003 model 3.18i aracım var. Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğme çalışmıyor. Araç içindeki merkezi kilit düğmesine basınca da kontrol edemiyorum. Fakat anahtardan sadece bagaj açma tuşuna basınca açılıyor, bagajı kapattığım anda tekrar kilitleniyor. Neden olabilir?

Anahtardan açarsanız geri kapattıgınızda bagaj kitlenir zaten.. içeriden kontrol edemezsiniz sadece içerideki merkezi kilit e bağlıdır düğme..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

3.18ci e46 düşünülebilir bi araç o zaman

Alıntıları Göster
    mrb herkeze yeni üye oldum 320 ci coupe sahibiyim silecek altındaki plastik kısımda çatlaklar var onun tam olarak ismi nedir internetten bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Arkadaşlar 2003 model 3.18i aracım var. Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğme çalışmıyor. Araç içindeki merkezi kilit düğmesine basınca da kontrol edemiyorum. Fakat anahtardan sadece bagaj açma tuşuna basınca açılıyor, bagajı kapattığım anda tekrar kilitleniyor. Neden olabilir?

S.a Arkadaşlar iyi forumlar.
    Arkadaşım öncelikle Aracınız Park Halinde Kilitliyken ,Aracının Bagaj bölümünde Bulunan Anahtar Yuvasına,Anahtarınızı Takıp Bagajı Açınız !,Bagajı açtıktan sonra Anahtarı Dikey pozisyonda çıkartınız, Örn: ( I ) şeklinde Yere dik olarak!
    Bagajı Kapatınız,Anahtar üzerinde Kapıları Açma tuşuna basınız,Kapılar Açıldı Artık Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğme AKTİF DURUMDADIR.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    Aracın Kapıları açık iken Aynı işmeli yapabilirsiniz.Bagaj üzerinde Anahtar Yuvası 3 Yönlüdür ,Anahtar Yuvası Dik Durumdayken Anahtarı Takıp Sola çevirerek açıyoruz.
    1.)Anahtarı Sola çevirip Dik Konuma getirip Çıkarttığımızda Bagajı Eski usul Açmış oluyoruz.Bundan sonra , Anahtarlıktan Araç Kapılarını Aç Tuşuna bastıktan sonra Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğmeye Bastığımızda Bagajımız açılmaktadır
    2.)Anahtarı Sağa çevirip Dik Konuma getirip Çıkarttığımızda Bagajı Eski usul Kilitlemiş Oluyoruz.Bu Durum Sizin Başınıza Gelen Durum Olmakta
    Sorun çözülmüyorsa Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğme Arızalı olabilir.
    Valla üşenmeyip Aracımın yanına gidip Fotoğraf çektim,Geldim pc yükleme aparatları takıp yükledim,Çok uğraştım Kuru bir Teşekkürü esirgemeyelim Arkadaşlar

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceTonic -- 26 Haziran 2013; 23:15:39 >

• Hocam gercekten ugrasmissiniz, dediginiz sekilde hallodu. Cok tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selman03

mrb herkeze yeni üye oldum 320 ci coupe sahibiyim silecek altındaki plastik kısımda çatlaklar var onun tam olarak ismi nedir internetten bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba,

Onu internetten bulman çok zor. Aynı sorun bende de vardı. Ankaradaysan İmaj BMW'de bulabilirsin. Sanırım 100 TL civarı idi.
  • quote:

Hocam gercekten ugrasmissiniz, dediginiz sekilde hallodu. Cok tesekkur ederim.

Rica Ederim Yardımcı olabildiysem Ne Mutlu bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceTonic

quote:

Arkadaşım öncelikle Aracınız Park Halinde Kilitliyken ,Aracının Bagaj bölümünde Bulunan Anahtar Yuvasına,Anahtarınızı Takıp Bagajı Açınız !,Bagajı açtıktan sonra Anahtarı Dikey pozisyonda çıkartınız, Örn: ( I ) şeklinde Yere dik olarak!
    Bagajı Kapatınız,Anahtar üzerinde Kapıları Açma tuşuna basınız,Kapılar Açıldı Artık Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğme AKTİF DURUMDADIRYardımcı olabildiysem ne mutlu.
    Aracın Kapıları açık iken Aynı işmeli yapabilirsiniz,Bagaj üzerinde Anahtar Yuvası 3 Yönlüdür ,Anahtar Yuvası Dik Durumdayken Anahtarı Takıp Çıkartıyoruz.
    2.)Anahtarı Sola çevirip Dik Konuma getirip Çıkarttığımızda Bagajı Eski usul Klitlemiş oluyoruz Bu Durum Sizin Başınıza Gelen Durum Olmakta
    3.)Anahtarı Sağa çevirip Dik Konuma getirip Çıkarttığımızda Bagajı Eski usul Açmış Oluyoruz Bundan sonra , Anahtarlıktan Araç Kapılarını Aç Tuşuna bastıktan sonra Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğmeye Bastığımızda Bagajımız açılmaktadır
    Sorun çözülmüyorsa Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğme Arızalı olabilir.
    Valla üşenmeyip Aracımın yanına gidip Fotoğraf çektim,Geldim pc yükleme aparatları takıp yükledim,Çok uğraştım Kuru bir Teşekkürü esirgemeyelim Arkadaşlar

hocam gerçekten sağol bende bu problem vardı araba çalışırken bagajı açamıyordum kontağı çııkartıp anahtardaki düğmeyle açıyordum ancak. anlattığın yöntemle hallettim

• quote:

Orijinalden alıntı: aslan907

quote:

quote:

Bagajı Kapatınız,Anahtar üzerinde Kapıları Açma tuşuna basınız,Kapılar Açıldı Artık Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğme AKTİF DURUMDADIRYardımcı olabildiysem ne mutlu.
    Aracın Kapıları açık iken Aynı işmeli yapabilirsiniz,Bagaj üzerinde Anahtar Yuvası 3 Yönlüdür ,Anahtar Yuvası Dik Durumdayken Anahtarı Takıp Çıkartıyoruz.
    2.)Anahtarı Sola çevirip Dik Konuma getirip Çıkarttığımızda Bagajı Eski usul Klitlemiş oluyoruz Bu Durum Sizin Başınıza Gelen Durum Olmakta
    3.)Anahtarı Sağa çevirip Dik Konuma getirip Çıkarttığımızda Bagajı Eski usul Açmış Oluyoruz Bundan sonra , Anahtarlıktan Araç Kapılarını Aç Tuşuna bastıktan sonra Bagaj kapağını açan plakanın üstündeki düğmeye Bastığımızda Bagajımız açılmaktadır

hocam gerçekten sağol bende bu problem vardı araba çalışırken bagajı açamıyordum kontağı çııkartıp anahtardaki düğmeyle açıyordum ancak. anlattığın yöntemle hallettim

Alıntıları Göster
    Selamlar,

2004 model bmw 325 cabriolet 199 bin km de,birde yine 2004 model 320 ci cabriolet 153 bin km de iki arac ile ilgiliniyorum birinci arac m paket original fikir ve goruslerinizi alabilirmiyim motor omru ve kronik hastaliklari olup olmadigi yonunde Tesekkurler simdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

quote:

Orijinalden alıntı: Jay_Lal

O yakıta sakın ama sakın inanma :) o kadar diyeyim ben sana. Ayrıca kendide bilmiyordur aracını bence 2006 e46 hiç duymadım ben 2004e kadar diye ibliyorum

2004'e kadar değil 2005 ler var bir sürü ondan eminimde 2006 e46 bende görmedim daha önce. Arabanın görünüşü beni çok cezbediyorr. yakıt konusunda ne diyorsun hocam? kaç lt yakar

E46 2006 model var arkadasim,Hatta benim bile ingilendigim bi tane var ancak pahali geliyor bana en son 11 bin euro ya birakiyor ilk sahibinden 2. nesil m paket var aracda ustelik.Birde arkadas kizmaniza gerek yok dogru soluyo benim arkadasimda vardi 330Cd otobanda 5 litre civari yakiyordu diesel o arkadas yalan solemiyordur emin olabilirsin.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-318-ci-edition-sport-m-p-paket-ii-adendorf/166887114.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=26&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56%2C72&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&negativeFeatures=EXPORT&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&categories=Cabrio

• quote:

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

quote:

Orijinalden alıntı: Jay_Lal

O yakıta sakın ama sakın inanma :) o kadar diyeyim ben sana. Ayrıca kendide bilmiyordur aracını bence 2006 e46 hiç duymadım ben 2004e kadar diye ibliyorum

2004'e kadar değil 2005 ler var bir sürü ondan eminimde 2006 e46 bende görmedim daha önce. Arabanın görünüşü beni çok cezbediyorr. yakıt konusunda ne diyorsun hocam? kaç lt yakar

E46 2006 model var arkadasim,Hatta benim bile ingilendigim bi tane var ancak pahali geliyor bana en son 11 bin euro ya birakiyor ilk sahibinden 2. nesil m paket var aracda ustelik.Birde arkadas kizmaniza gerek yok dogru soluyo benim arkadasimda vardi 330Cd otobanda 5 litre civari yakiyordu diesel o arkadas yalan solemiyordur emin olabilirsin.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-318-ci-edition-sport-m-p-paket-ii-adendorf/166887114.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=26&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56%2C72&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&negativeFeatures=EXPORT&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&categories=Cabrio

Alıntıları Göster
    Selam, 2004 model E46 3.20i aracımız var. Direksiyon üzerinde R/T tuşu var, yani zannediyorum telefon bağlantısı yapılabiliyor. Nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bögüalp

Selam, 2004 model E46 3.20i aracımız var. Direksiyon üzerinde R/T tuşu var, yani zannediyorum telefon bağlantısı yapılabiliyor. Nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Alıntıları Göster
    Herkese Merhaba...
    İsmim Aydın, Eskişehirden yazıyorum. Siz bMW kullanıcılarına bir kaç sorum olacaktı. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum...
    Uzun zamandır 2.el araç almak için araştırmalar yapıyorum. En son BMW e46'da karar kıldım. Eskişehirde iyi olduğunu düşündüğüm bir araç buldum (2005 E46 3.16i) fakat araç 3.16i modeli. Yakın zamana kadar BMW E36 kullanan bir arkadaşım 3.16 ların iyi olmadığı konusunda bir düşünce belirtti. Bu ne kadar doğrudur bilemiyorum. Bu konuda sizlerin bilgisi var mıdır acaba?

Bir de E46 3.16 modelinin avantajları ya da dezavantajları nelerdir? 3.16 yerine 3.18 mi daha iyidir. 3.16'nın yakıtı çok mu fazla olur 3.18e göre, Motor gücü kasaya düşük gelir mi, 3.18'lerin motoru 2000cc diye duydum doğru mudur? vs... Düşüncelerinizi bekliyorum..

İyi ve kötü her türlü bilgiye ihtiyacım var, Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinakin1986 -- 19 Ekim 2012; 14:31:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinakin1986

Herkese Merhaba...
    İsmim Aydın, Eskişehirden yazıyorum. Siz bMW kullanıcılarına bir kaç sorum olacaktı. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum...
    Uzun zamandır 2.el araç almak için araştırmalar yapıyorum. En son BMW e46'da karar kıldım. Eskişehirde iyi olduğunu düşündüğüm bir araç buldum (2005 E46 3.16i) fakat araç 3.16i modeli. Yakın zamana kadar BMW E36 kullanan bir arkadaşım 3.16 ların iyi olmadığı konusunda bir düşünce belirtti. Bu ne kadar doğrudur bilemiyorum. Bu konuda sizlerin bilgisi var mıdır acaba?

Bir de E46 3.16 modelinin avantajları ya da dezavantajları nelerdir? 3.16 yerine 3.18 mi daha iyidir. 3.16'nın yakıtı çok mu fazla olur 3.18e göre, Motor gücü kasaya düşük gelir mi, 3.18'lerin motoru 2000cc diye duydum doğru mudur? vs... Düşüncelerinizi bekliyorum..

Alıntıları Göster
    şimdi 3.18 ler 2000 yılına kadar min değilim 1700 cc civarnda idi sonra onları 1997 cc yaptılar. ben 3.18 bakyodm ama sonra 3.20 lere bakmamaı sölediler bende vergi dilim aynı olduğu için 3.25 lere bakmaya başladım.daha atik ve kasaya göre galiba daha tasarruflu. 3.25 ve 3.30 lara bakıyom artık. bence 3.18 al ama 2000 motor olsun. ha paran varsa 3.20 al. ama 3.20 ler 2001 e kadar 2000 motor sonrası 2200 motr. ama vergi dilimi değişiyo. parana göre birisini al. 3.16 alma. bmw de 3.20 den başlar drler benden sölemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: aslan907

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydinakin1986

Herkese Merhaba...

Rica Ederim Ne mutlu bana Yardımcı olabildiğim için.

aydinakin1986 Arkadaşımın aracı 3.16i Videoyu izlemek için TIKLAYIN
    Son sürate çıkması uzun sürmektedir,Araç ilk 3 viteste seri kalkış yapmaktadır Aktarma organları Klitli Diferansiyel v.s.. ,Aracın gücü düşük kalmaktadır sizi üzecek kısmı Gücü olacaktır,Kimi kişilerin Yokuş yukarı Manuel vitesli 3.16 araçlarla kalkışta problem yaşadıkları ve 3.16 larda 2 çeşit motor tipi bulunmakta 1600 ve 1795 cc gibi Aralarında 5 HP (beygir) fark olmakta 115hp ve 110hp şeklinde.
    Lakin 3.18i 1995cc 143hp 200Nm Tork'a sahip araç sizi yeterince tatmin edecektir,Tabiki daha güçlü araç düşünürseniz 3.20 E46 2002 sonrası 2200cc 170hp 210Nm Tork araçlar mevcut 6 silindir,2005 Senesinin 2.yarısından sonra BMW E90 Kasaya geçti ve bu kasadan itibaren 3.20 araçların silindir sayısını 4 e düşürdü şuanda F30 olarak ürettiği 3.20 leride yine aynı şekilde 4 silindire sahip araçlardır.E46 kasaya gelicek olursak 10 sene sonrada yine aynı kasa BMW alırım,Kasası sağlam olsun Şasi ve Kasa Bana yeterli , Yok araçta Değişen varmış Boyalıymış umursamam asla önemli olan Şasi ve Kasasının sağlam olması yeterli.
    Çok sevipte satmak zorunda olduğum aracımı tavsiye ederim düşünürseniz 3.18i E46 2004 model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceTonic -- 27 Haziran 2013; 4:22:04 >

• Merhabalar,

Hayatımda hiç bmw sahibi olmadım. Ve hep 3 serisi e46 lar hayalimdi. Fakat sanırım geç kaldık bu hayal icin. Zira biz hem az yaksin hem performanslı olsun hem temiz olsun vs istiyoruz.

Duyduklarıma göre lpg ile uyumlu değilmis doğru mudur?
    Artık alınmaz bu 40.000 civarı başka bir şey al mı dersiniz?

Teşekkürler.
  • quote:

Bu soruyu tekrarlıyorum. Ek olarak, bir sorum daha var:

Aracımızda tiptronik vites de var, tiptronik kullanırken vites değişimi esnasında ayağımızı gazdan çekmemiz mi gerekiyor?
  • quote:

quote:

Aracımızda tiptronik vites de var, tiptronik kullanırken vites değişimi esnasında ayağımızı gazdan çekmemiz mi gerekiyor?

Alıntıları Göster
    Selamlar
    2000 model e46 sedanımda kumandadan kapıları açıp kilitleyebiliyorum her şey normal ancak sinyaller yanmıyor neden olabilir ??

• quote:

Orijinalden alıntı: __FrK__

Selamlar
    2000 model e46 sedanımda kumandadan kapıları açıp kilitleyebiliyorum her şey normal ancak sinyaller yanmıyor neden olabilir ??

Alıntıları Göster
    buda benim E 46 ..318 i AMA RESİMİ YÜKLEYEMEDİM EN KISA ZAMAN DA yükleyeceğim..
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    r/t tuşu eğer mobil telefonla aracın bluetooth bağlantısını kurmuşsanız, radyo, cd vs dinlerken telefona geçmenize veya telefondan radyoya vs geçmenize yarar. Eğer araçla mobil telefonunuz eşleştirmemişseniz tuş fonksiyonel değildir.

Bende de 2004 3.20d var, Ankara'da yaşıyorum ve iç plastik aksamı (vites kolunun etrafı ve kolçak altı) yıpranmış durumda. Boyama yapılabileceğini duydum, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_ankara -- 6 Kasım 2012; 13:53:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_ankara

r/t tuşu eğer mobil telefonla aracın bluetooth bağlantısını kurmuşsanız, radyo, cd vs dinlerken telefona geçmenize veya telefondan radyoya vs geçmenize yarar. Eğer araçla mobil telefonunuz eşleştirmemişseniz tuş fonksiyonel değildir.

Bende de 2004 3.20d var, Ankara'da yaşıyorum ve iç plastik aksamı (vites kolunun etrafı ve kolçak altı) yıpranmış durumda. Boyama yapılabileceğini duydum, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Peki, telefonumla aracı nasıl eşleştirebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.