Şimdi Ara

BMW Araç Konfigüratör (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Kötü olmuşmu bu ya oda olsun buda olsun diye diye 88 bin euro çıkardık kıytırık 3.20d ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draqonn -- 15 Ağustos 2012; 0:53:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Meraktan Amerika da aldigim 328i`nin aynisini yaptim. Cikan fiyat 99.400 Euro
    Benim Amerikada satin aldigim fiyat 51.500 dolar. Fiyat 2.5 kat farkediyor.

Ozellikle dikkatimi ceken iki nokta oldu
    - Turkiyedeki standart donanim Amerikaya gore bir hayli geride ( normalde tam tersi olur.)
    - Turkiyedeki opsiyon fiyatlari ucmus durumda. Amerikada her sey paket halinde alinirken Turkiyede cogu sey tek tek alinabilir. Az donanim alincaksa iyi bir sey ama cok donanim alinacaksa fiyat ucuyor. Bir kac ornek

M Adaptif suspansiyon ve degisken direksiyon Amerika $1.000, Turkiye: $4.200
    Navigasyon, heads up display, hands free ve USB, akilli telefon baglantisi, Apps hepsi beraber Amerika:$3.100, Turkiye: $10.500

Türkiyede 328i'in boşu bile dolar olarak 71.725 dolar.. Siz 51.000 dolara almışsınız arada 20.725 dolar var.
    Sizin almış olduğunuz 328i den aynı donanımlarla buradaki fiyatıyla 2 tane rahat alınıyorsa amerikada diyecek birşey yok..
    Ben böyle fahişlik görmedim.. Yemin ediyorum.. Çok Zengin olsam bile gidipte bu paraları bu araca vermem.
    Ruhen ve vicdanen rahat edemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arian Galatian -- 15 Ağustos 2012; 4:07:03 >

• Kendime göre bir 328i yaptım,

107.512,00 EUR çıkarttı.

Seçtiğim opsiyonların toplam fiyatı, 49.334,00 EUR muş. Arabanın fiyatı 58.178,00 EUR'dan başlıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Bu konfigurator bence insanları yanıltıyor.

1ay önce 65 bin Euro'ya aldığım 328i burada 81 bin Euro'ya çıktı.

Nasil yani?
    Konfiguratordeki fiyatlar mi yanlis?
    Yanlissa baz fiyat mi yanlsi opsiyonlar mi yanlis?

Yoksa borusana gittiginizde liste fiyati 81 bin Euro olan araci 65 bine mi veriyorlar?
    F30 konusunda yuzde 4 civari indirim oldugu soyleniyordu.

Borusan 328i yi gereğinden pahalı satıyor.Bu yüzden indirim oranının 316 ve 320d dem fazla olması mümkün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canım sıkıldıkça kendime BMW tasarlar dururum artık
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Bu konfigurator bence insanları yanıltıyor.

1ay önce 65 bin Euro'ya aldığım 328i burada 81 bin Euro'ya çıktı.

Nasil yani?
    Konfiguratordeki fiyatlar mi yanlis?
    Yanlissa baz fiyat mi yanlsi opsiyonlar mi yanlis?

Yoksa borusana gittiginizde liste fiyati 81 bin Euro olan araci 65 bine mi veriyorlar?
    F30 konusunda yuzde 4 civari indirim oldugu soyleniyordu.

Yo konfigüratör de ki fiyatların yanlış olduğunu düşünmüyorum ama sistemde sorunlar var heralde.
    Misal hatırladığım kadarıylan yaptığım 328i de servo direksiyona ayrı para istiyordu. Halbuki gerçekte aldığınızda 328i de standart zaten para vermiyorsunuz.
    Bence bu tür hatalardan kaynaklanıyor bu fiyat farkı ve ayrıca bayiilerin indirim oranlarıda düşünüldüğünde ortaya bu durum çıkıyor.

• beyaz 3.16 , comfort + tekno paket, deri koltuk (kalitesiz olandan), sunroof 46400 euro acaba nekadar bir indirim alınabilinir
  • hem audi hem de bmw konfigüratörünün fiyatları şişirme oluyor. pek takmamak lazım. bayide fiyat almak her zaman daha iyi olur. eldeki hazır paketli araçları çok daha uygun fiyatlara alabiliyorsunuz.
  • nasıl olsa alamıycam bana bakmak bile haram.
  • quote:

Meraktan Amerika da aldigim 328i`nin aynisini yaptim. Cikan fiyat 99.400 Euro
    Benim Amerikada satin aldigim fiyat 51.500 dolar. Fiyat 2.5 kat farkediyor.

Ozellikle dikkatimi ceken iki nokta oldu
    - Turkiyedeki standart donanim Amerikaya gore bir hayli geride ( normalde tam tersi olur.)
    - Turkiyedeki opsiyon fiyatlari ucmus durumda. Amerikada her sey paket halinde alinirken Turkiyede cogu sey tek tek alinabilir. Az donanim alincaksa iyi bir sey ama cok donanim alinacaksa fiyat ucuyor. Bir kac ornek

M Adaptif suspansiyon ve degisken direksiyon Amerika $1.000, Turkiye: $4.200
    Navigasyon, heads up display, hands free ve USB, akilli telefon baglantisi, Apps hepsi beraber Amerika:$3.100, Turkiye: $10.500

Bizim ülkemiz böyledir. bir şeyde kazık varsa ve halk yiyorsa iyice abartılır. Opsiyon farkı 4 kat olur mu yahu

• 520 tasarladım istediğim donanıma göre.106.400.000 küsür euro çıktı.
  • Full Exclusive 530d Gran Turismo 171,691 €. Gran Coupe'yi çok pahalı bulanlar için bence oldukça mantıklı bir tercih.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

Full Exclusive 530d Gran Turismo 171,691 €. Gran Coupe'yi çok pahalı bulanlar için bence oldukça mantıklı bir tercih.

Spor araç düşünen gran turisomoyu napsın hocam

316i tasarladım 57bin euro cıktı. 50bine verseler bir de evotech chip mis gibi araba yeme de yanında yat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

Full Exclusive 530d Gran Turismo 171,691 €. Gran Coupe'yi çok pahalı bulanlar için bence oldukça mantıklı bir tercih.

Spor araç düşünen gran turisomoyu napsın hocam

316i tasarladım 57bin euro cıktı. 50bine verseler bir de evotech chip mis gibi araba yeme de yanında yat.

Orası öyle ama Gran Turismo'da M Paket seçeneğiyle oldukça sportif bir araç oluyor. Gran Coupe'yi almak isteyip pahalı bulanlar için Gran Turismo'nun full paketi oldukça cazip bir araç bence. Bu arada artık 5,6 ve 7 Serilerinde Bang & Olufsen seçeneği alınabiliyor. Ama çok tuzlu. 7 Serisinde 14.000, 5 Serisinde ise 8.500 €'cuk

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.