Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

pm de atmıştım sanırım size. iskonto oranı standart mı yaptı bayi. yüzde 5. yoksa ek indirim ya da ne bileyim, cam filmi,boya koruma v.s. gibi bi şeyler verdi mi. ben de gidince ona göre konuşayım bayilerle

pm cvp yazamıyorum nedeni ise numara onaylama istiyor yapmadm.yüzde 5 indirim yaptı,bunun dışında daha bişey göremedik borusandan.belki teslim alırken paspas felan bişeyler veriri.cam filmi v boyayı bedava yapsalar yüne yaptırmam onlara.cam filmi v korumayı daha profesyonel bi yerde yaptırıcam. Eğer kara verdiyseniz bayramdan sonra gelicek araçlardan sipariş verin kur artmadan.bayağı bi araç gelicek borusana bayramdan sonra özelikle 520 i ler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    konu ne yazıkki çok sakin.

bende sizin gibi uzun süre düşündüm hatta aynı dolulukta bir mercedes e180 amg 300 bin cıvarlarına kadar bile bulmuştum fakat israrla 520 bekledim ve 350 ye mal oldy. 3 hafta olacak sürüyorum. iyi ki 5 almışım dedirtiyor. 2. araç olarak ailemde 525 f10 var. kalite hissiyatı bile çok önde.
    e serisinide test ettim bindim fakat hem kasayı çekmeyen motor hem c serisine benzeyen kasa hemde tablet görüntülü ekranlar sebebiyle kesinlikle g30 dan geride kalıyor. özellikle yaş unsuru önemli benim gibi 30 yaş altı iseniz e serisi hüsran olur.

e serisi uzun süredir takip ettiğim bir araç olmasına ve hatlarını ezberlememe rağman yolda her gördüğümde gözümü ovuşturup; e mi c mi ayrımı yapmaktan hala zorlandığım için bir olayıda kalmıyor benim için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade038 -- 30 Ağustos 2017; 17:41:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade038

bende sizin gibi uzun süre düşündüm hatta aynı dolulukta bir mercedes e180 amg 300 bin cıvarlarına kadar bile bulmuştum fakat israrla 520 bekledim ve 350 ye mal oldy. 3 hafta olacak sürüyorum. iyi ki 5 almışım dedirtiyor. 2. araç olarak ailemde 525 f10 var. kalite hissiyatı bile çok önde.
    e serisinide test ettim bindim fakat hem kasayı çekmeyen motor hem c serisine benzeyen kasa hemde tablet görüntülü ekranlar sebebiyle kesinlikle g30 dan geride kalıyor. özellikle yaş unsuru önemli benim gibi 30 yaş altı iseniz e serisi hüsran olur.

e serisi uzun süredir takip ettiğim bir araç olmasına ve hatlarını ezberlememe rağman yolda her gördüğümde gözümü ovuşturup; e mi c mi ayrımı yapmaktan hala zorlandığım için bir olayıda kalmıyor benim için..

Aynen sana katılıyorum c-e çok benziyorlar birbirine. Senin 520i nin donanım ve ne kadar yaktığı nı söylermisib?? Birde fiyat?? Hee bu arada bende 38 yaşındayım bmw bize gitmezmi diyorsun 😀

• quote:

Tarafsız bir f10-g30 karşılaştırması tadından yenmezdi

Motorlar hariç tabiki

• quote:

bu arada bende araç beklemekteyim fakat ısrarla 520i beklememden dolayı 530i alıp kar etme şansını kaçıranlardanım. sebebide şöyleki donanımsız araç alıp binmek uygun gelmedi. istediğim donanımlarla 530 400k bulması sebebiyle 520 listesine girdik :) 520 m sportu doldurduğumda ise 530m sport başlangıç fiyatınıda geçti. ama doluluk konusunda içime sindi diyebilirim.

520i m sport +
    alpine white +
    ADAPTİF led farlar +
    DAKOTA BEJ DERİ +
    business +
    next100 +
    harman kardon +
    park asistan plus +
    pedal shifter

ne yazık ki bu paketlerin her biri 10 15 bin civarına gelmekte bu da fiyatı uçurmakta.

520i bekleyenlere bu bilgiler yeterli olacaktir. ilave olarak belirteyim 530 daki %3 indirim oranı %5 yapmışlar ama yinede 530 şansını kaçıranlar için yetersiz :)

daha önceki konuşmalarda yazmıştım donanımları detaylı bilgide vermiştim. yakıt olarak şuan 13 lt gösteriyor yol bilgisayarı fakat ortalama hızım 24 ve mesafem çok düşük. 900 km oldu. uzun mesafelerde rahat 8 9 lt leri görmekte. yarın uzun yola çıkacağım daha net deneme fırsatım olacak fakat duyduğum kadarıyla 6.6 görenler var uzun yolda. goreceğiz bakalım.

@red_s4

yaş konusuna gelince e segmenti genel olarak aslında 30 yaş üzerine hitap eder bu yuzden e serisininde asıl hitap kitlesi 30 50 yaş arasıdır. fakat 5 serisi, dinamizmi ile 30 yaş altının kullanabileceği tek e segmenti araç bana göre. bunu kastetmek istemiştim temel olarak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Tarafsız bir f10-g30 karşılaştırması tadından yenmezdi

Motorlar hariç tabiki

:) f10 kullanıcısıysanız taraflı gelebilir ama işin garibi bende f10 premium kullanıcısıyım hali hazırda kullanıyorum. fakat teknolojisi ve artırılmış malzeme kalitesi ile f10 dan gerçekten daha farklı bir araç. en büyük iyileştirmelerden biride amortisor sisteminde. yanlış anlaşılmasın f10 amortsor kotülemiyorum, bir önceki aracım olan f30 kadar kötü olamaz ama g30 daki konfor daha üstün. ha birde opsiyonla aldığım tenolojik donanımlarda tabiki aracı çok farklı kılıyor.

motor konusunda bu iki motoru kıyaslamam bile 525d xd sistem olarak şuanki g30daki her motordan üstün, bu net..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade038 -- 30 Ağustos 2017; 21:15:44 >

• blade038 kullanıcısına yanıt
    g30 530i xdrive'dan üstün değildir herhalde :)
    Hali hazırda f30 320ied kullanıcısıyım, geçen hafta aracı ağır bakıma soktuğumda ikame olarak g30 520d xdrive aldım 2 gün kadar bende kaldı, en dikkatimi çeken nokta araç önceki bakımlarda verilen f10 520i'den bariz daha konforlu olmasına rağmen virajlarda yığılma hemen hiç yok cidden yol tutuş konfor dengesinde başka bir seviyede. belki xdrive ile sunulan standart bir süspansiyon iyileştirmesi vardır bilemiyorum (g10 520i kullanma şansım olmadı o yüzden kıyaslama yapamıyorum), eskişehir yolunda f10 525d xdrive ile yürüdük biraz aradaki 28 hp farka rağmen 200km/h'ye kadar max 2 boy yemişimdir daha fazla değil. buradan f10 525d iyi değil sonucu çıkmasın belki benim yürüdüğüm aracım kondisyonu iyi değildi bilmiyorum ama arada 28 hp'lik fark olmadı.
  • quote:

quote:

bu arada bende araç beklemekteyim fakat ısrarla 520i beklememden dolayı 530i alıp kar etme şansını kaçıranlardanım. sebebide şöyleki donanımsız araç alıp binmek uygun gelmedi. istediğim donanımlarla 530 400k bulması sebebiyle 520 listesine girdik :) 520 m sportu doldurduğumda ise 530m sport başlangıç fiyatınıda geçti. ama doluluk konusunda içime sindi diyebilirim.

520i m sport +
    alpine white +
    ADAPTİF led farlar +
    DAKOTA BEJ DERİ +
    business +
    next100 +
    harman kardon +
    park asistan plus +
    pedal shifter

ne yazık ki bu paketlerin her biri 10 15 bin civarına gelmekte bu da fiyatı uçurmakta.

520i bekleyenlere bu bilgiler yeterli olacaktir. ilave olarak belirteyim 530 daki %3 indirim oranı %5 yapmışlar ama yinede 530 şansını kaçıranlar için yetersiz :)

daha önceki konuşmalarda yazmıştım donanımları detaylı bilgide vermiştim. yakıt olarak şuan 13 lt gösteriyor yol bilgisayarı fakat ortalama hızım 24 ve mesafem çok düşük. 900 km oldu. uzun mesafelerde rahat 8 9 lt leri görmekte. yarın uzun yola çıkacağım daha net deneme fırsatım olacak fakat duyduğum kadarıyla 6.6 görenler var uzun yolda. goreceğiz bakalım.

@red_s4

yaş konusuna gelince e segmenti genel olarak aslında 30 yaş üzerine hitap eder bu yuzden e serisininde asıl hitap kitlesi 30 50 yaş arasıdır. fakat 5 serisi, dinamizmi ile 30 yaş altının kullanabileceği tek e segmenti araç bana göre. bunu kastetmek istemiştim temel olarak :)

blade. 300 bin e e 180 amg bulduğunu söylemişsin. bu ağustos zammını yemeden öncemiydi. bir de şu an bindiğin araç çok dolu. e 180 nasıldı. command var mıydı, yoksa sade digital ekran mı biraz bahsedermisin?

• quote:

Orijinalden alıntı: red_s4

quote:

pm de atmıştım sanırım size. iskonto oranı standart mı yaptı bayi. yüzde 5. yoksa ek indirim ya da ne bileyim, cam filmi,boya koruma v.s. gibi bi şeyler verdi mi. ben de gidince ona göre konuşayım bayilerle

pm cvp yazamıyorum nedeni ise numara onaylama istiyor yapmadm.yüzde 5 indirim yaptı,bunun dışında daha bişey göremedik borusandan.belki teslim alırken paspas felan bişeyler veriri.cam filmi v boyayı bedava yapsalar yüne yaptırmam onlara.cam filmi v korumayı daha profesyonel bi yerde yaptırıcam. Eğer kara verdiyseniz bayramdan sonra gelicek araçlardan sipariş verin kur artmadan.bayağı bi araç gelicek borusana bayramdan sonra özelikle 520 i ler

cam filmimiz llumar, 3m çalışıyoruz diyorlar bi de :), gerçi test aracında bi ara arka cam a baktım. baloncuk kabarcık ne ararsan vardı :)

• quote:

quote:

quote:

520i m sport +
    alpine white +
    ADAPTİF led farlar +
    DAKOTA BEJ DERİ +
    business +
    next100 +
    harman kardon +
    park asistan plus +
    pedal shifter

@red_s4

blade. 300 bin e e 180 amg bulduğunu söylemişsin. bu ağustos zammını yemeden öncemiydi. bir de şu an bindiğin araç çok dolu. e 180 nasıldı. command var mıydı, yoksa sade digital ekran mı biraz bahsedermisin?

Arac suanki gibi doluydu. Nappa command elekt bagaj vakum vs vs hepsi vardi tabi ama benim bahsettigim 3 ay onceki fiyat. Duan ayni araca 340 civari yine uygun fakat gercekten degmez. Bmw yi illa bekkemesem 40 bin kar etmis olacaktim ama araci aldiktan sonra dedimki. Iyiki.. simdi etrafta e gordukce ozellikle yan yana koyunca. Nasil dogru karar verdigimi anliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: deeper_inside

g30 530i xdrive'dan üstün değildir herhalde :)
    Hali hazırda f30 320ied kullanıcısıyım, geçen hafta aracı ağır bakıma soktuğumda ikame olarak g30 520d xdrive aldım 2 gün kadar bende kaldı, en dikkatimi çeken nokta araç önceki bakımlarda verilen f10 520i'den bariz daha konforlu olmasına rağmen virajlarda yığılma hemen hiç yok cidden yol tutuş konfor dengesinde başka bir seviyede. belki xdrive ile sunulan standart bir süspansiyon iyileştirmesi vardır bilemiyorum (g10 520i kullanma şansım olmadı o yüzden kıyaslama yapamıyorum), eskişehir yolunda f10 525d xdrive ile yürüdük biraz aradaki 28 hp farka rağmen 200km/h'ye kadar max 2 boy yemişimdir daha fazla değil. buradan f10 525d iyi değil sonucu çıkmasın belki benim yürüdüğüm aracım kondisyonu iyi değildi bilmiyorum ama arada 28 hp'lik fark olmadı.

Yakit konusunu kiyaslamaya katin bence. Yine soyluyorum 525d xd motoru ve cekis sistemi suanki motorlardan bana gore cok iyi. Oyle bir arabanin hem oyle az yakmasi ve o kasayla oyle gitmesi baska birsey. Yakit sikintisini saymazsak 530 kagit ustunde onde zaten..

• Bakalım bende bayramdan sonra teslim Alıcam,heycanla bekliyorum.bu arada ben aracı test etmedim bile😀 TamAmen hislerime güvendim. Ben e serisi alsam e coupe alırım inanılmaz başarılı bi araç.bide mercdes tartışmasız en iyi olduğu segment S serisi, üstüne tanımam ne 7 ne a8 ne vs.. orda baba merso

• aracını merakla bekleyen arkadaşlar için güzel bir sayfa oldu. g30 seven herkes, takip edebilirsiniz

https://www.instagram.com/alpinewhite_g30_mpack/
  • quote:

aracını merakla bekleyen arkadaşlar için güzel bir sayfa oldu. g30 seven herkes, takip edebilirsiniz

show time..
    bizim araçta gelirse inşallah gözümüz yollarda kaldı.
  • teşekkürler. cvp veren arkadaşlar.sağolun. blade nie 038. memleket kayseri mi?.
    artı blade galiba sende çok araç var. ondan üçü beşi aramıyorsun. Allh bol versin. cümlemize inş.
    bi şey sorcam sana. iki marka ya da binmiş biri olarak. 5 yıl içinde hangisi daha fazla değer kaybbı yaşıyor sence.
  • Euro böyle düşmeye devam ederse Borusan kuru aşağı çekecek gibi.Bu gün 4,08 e geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 31 Ağustos 2017; 17:26:17 >
  • quote:

teşekkürler. cvp veren arkadaşlar.sağolun. blade nie 038. memleket kayseri mi?.
    artı blade galiba sende çok araç var. ondan üçü beşi aramıyorsun. Allh bol versin. cümlemize inş.
    bi şey sorcam sana. iki marka ya da binmiş biri olarak. 5 yıl içinde hangisi daha fazla değer kaybbı yaşıyor sence.

:) yanlış anlaşılmış. mercedes hiç sahibi olmadım. kullandım o ayrı tabi. ama sorarsan bana mercedes ikinci elde daha kötü..
  • Arkadaşlar bu G30 ların TR de ki paket içerikleri, seçilebilecek opsiyonların derli toplu olduğu bir yer var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iRoNMaSTeR

Arkadaşlar bu G30 ların TR de ki paket içerikleri, seçilebilecek opsiyonların derli toplu olduğu bir yer var mı acaba?

Donanımları ve paketleri en iyi konfigüratörde görürsünüz.Ama çalışmıyor.2 ay önce konfigüratör çalışmıyor diye borusan a maıl atmıştım,1 gün sonra aradılar en kısa sürede aktifleneceğini söylemişlerdi ,bu arada bir değişiklik olmadı,geçen gün ekrar mail attım 2 gün sonra tekrar aradılar ve bayramdan sonra konfigüratörün çalışmaya başlayacağını belirttiler.Ben de inşallah dedim.Aylardır neden çalıştırmadıklarını ben anlamadım,önce sadece 5 kasa çalışmıyordu şimdi hiç biri çalışmıyor, vardır bir hesapları..
  • quote:

aracını merakla bekleyen arkadaşlar için güzel bir sayfa oldu. g30 seven herkes, takip edebilirsiniz

Bu model bu motorla hiçbir inceleme detay vs bulunmuyor. Bu konuda popüler olmak istiyorsanız geç kalmayın amatör bile olsa youtube videoları çekebilir takipçi kazanabilirsiniz. Bimmer den yada bu tarz videolar çeken g30 yabancı kullanıcıların kanalından içerik elde edebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.