Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3397. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33953396339733983399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    45k da ne yapacagina gore degisir. Sizin aracanizda ne degisecek bunu siz bilirsiniz. Sadece filtre ve yag ise cok fazla birsey tutmaz. Mahle yada mann filtrelerle ve ustune yag ile diyelim ki 800 olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • staroftheskies S kullanıcısına yanıt
    yetkili servise götürürseniz yağ ve filtrelere ilave muhakkak bir şeyler bulurlar. sadece periyodik bakım yetkili serviste ortalama 1600 1700 tutar diye düşünüyorum (mevcut eur kuru ile)
    özel serviste periyodik bakımı ortalama 1000 tl ile halledersiniz

ben rft michelin primacy 4 zp aldım çok memnunum tavsiye edebilirim
    205 60 16 92 W ebat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acegod -- 27 Ağustos 2020; 11:23:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraata

45k da ne yapacagina gore degisir. Sizin aracanizda ne degisecek bunu siz bilirsiniz. Sadece filtre ve yag ise cok fazla birsey tutmaz. Mahle yada mann filtrelerle ve ustune yag ile diyelim ki 800 olsun.
    Yetkili serviste Hava filtresi, yağ, yağ filtresi, polen filtresi, 4 buji 2900 tl imiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben yetkili servisinden kapisindan iceri girmem orada islem yaptirmam kardesim. Sende yaptirma bence. Cunku onlar : hirsiz ve insanlari kandirmaktan baska birsey bilmez.

• arkadaşlar benim araç 76 bin km de servis bakımlı ekrandan bakınca 50.000 kmdeki bakımda bujiler değişmiş ama bobin yazmıyor değişmiş midir yoksa bobin daha mı geç değişiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 318d aracımı satmayı düşünüyorum, ilgilenen olursa özel mesaj ile ulaşabilirler.. iyi forumlar

• boraata B kullanıcısına yanıt
    Ağzına Sağlık.
    Artles kullanıcısına yanıt
    3 yıllık bakım paketinin sona ermesinden sonra (bu süreçte hava filtresi hiç değişmedi :)) 35000 deki 2015 F30 LCi aracımı yakın zamanda satarken yetkili servis bakımlı demek için yetkili servise yıllık bakıma götürdüm. Sadece yağ ve yağ filtresi değişimi talep ettim. Kapı kadife fitillerden gelen gıcırtıları da daha önce Borusanı arayarak şikayet ettiğimden ücretsiz bant çekerek giderdiler. %99 oranında sesi giderdiler. Arabayı alırken makyajlı kasa ve sorunsuzdur diye düşünmüştük oysaki

BMW 3 serisi (F30)

@Artles

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RFKGRSN -- 28 Ağustos 2020; 14:34:40 >

• RFKGRSN R kullanıcısına yanıt
    Iste kardesim bende bunu demek istedim nasil olurdu 35k ya kadar hava filtre degismez ben 5000 ve 12000 de borusana gittin sadece bakim paketim yoktu ve illa israr ettiler her filtrenin degisimi konusunda. Asla itirazim yok filtreler hele istanbuldaysan degismeli bence de maksimum 15 de... ama neden bakim paketi satip filtre degismek yok. Yeniden yaziyorum tum bmw yetkili servisleri insanlarin parasini haksiz yere almaktan baska birsey bilmez.

• 2015 LCi Sağ Led far camı kırıldı. Kaskodan AutoKing mini onarım çözüm olur mu? Başına benzeri gelen varsa bilgisini paylaşabilir mi?

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

Hocam aynısı benim başıma da geldi. Kaskodan değiştirirseniz komple far değişiyor. Ben izmirde sadece far camını değiştirdim kendim ödedim kaskoyu bozmamak için

• muhlisnlc M kullanıcısına yanıt
    İzmir de nerede değiştirdiniz eğer memnun kaldıysanız bende aynı yere yaptırırım. Ücret ne kadardı?
    Hocam bornovada modena Garage var. Ben orası aracılığı ile yaptırdım 5-6 ay önce 1250 TL gibi bişeydi ama şimdi nasıldır fiyatı bilmiyorum bi konuşun isterseniz.

Benim kazamda da bu şekilde olmuştu şuanda gayet memnunum
     BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

• muhlisnlc M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Sadece far camı değiştiyse fiyat tuzluymuş. Nette 300 tl civarı far camı satılıyor. Lakin düzgün işçilik yapan yeri bulmak mesele.
    https://urun.n11.com/halojen-far/bmw-f30-sag-far-cami-a-kalite-solmaz-2012-2015-arasi-P406921787
    Hocam 350 bin liralık araca biniyorsunuz, farı değiştirmeye kalksanız 15-20 bin'den aşağı olmayacak. Düzgün işçilik varsa (su-hava almama gibi, ki arkadaş memnunun demiş) istenen fiyat çok değil.
    Burda önemli olan camın fiyatından ziyade işçiliği ve arasına koyduğu conta. Far su geçirdikten sonra ucuz yapmanın hiç bir anlamı olmaz. Siz araştırın derim servisten de fiyat alın hangisi işinize gelirse o şekilde yaparsınız.

• Merhaba arkadaslar bilginize ihtiyacim var bende 2013 model modern line paket var janti 16’ degistirmek istiyorum aklimdaki jant 18’ double spoke 397 ankarada 2 el olarak takim alicam tabi buna uygunda lastik alicam 0 olarak aklimda takilan sorun yasarmiyim uygundur dimi ve lastik sensoru icin esktra masraf yapmama gerek yoktur umarim eskileri kullanabilir miyim simdiden tesekkur ederim

• sinez S kullanıcısına yanıt
    Hocam modernlinelarda 17" tribün jantı olur. Sizin 16" ise jant değişmiştir. Ayrıca lastik içinde yer alan basınç sensörleri modernlinelarda bulunmaz. Yol bilgisayarındaki lastik hava göstergeleriniz basınç kaybında tüm lastiklerde basınç kaybı olarak gösterir. Sensörlü araçlarda ise hangi lastiğin kaç psi değerinde olduğu bilgisi vardır.

Ayrıca 16dan 18e geçince görünüm güzel olur, yol tutuş artar fakat konfor kaybı yaşarsınız ve yakıt tüketiminiz de artar.
  • vieri32 V kullanıcısına yanıt
    Hocam lastiklerden inanin hic anlamam ondan yanlisimda olabilir :) lastikte 205/55/16 yaziyodu yanlis hatirlamiyorsam , sensor olarakta dediginiz gibi lastik inince genel uyari veriyordu tek olarak uyarmiyor bu durumda sensor almama gerek yok dimi aynen yol bilgisayarindan genel bilgi olarak yeni jant+lastikte devam edicek eksta masraf cikmiycak  BMW 3 serisi (F30)jantlar bu sekil hocam dediginiz gibi 18' e gecince konfor cidden cok farklilasicakmi diye dusunce icerisindeyim

• sinez S kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal ölçüsü 205/60/16 dır. Yani üretici bu lastik ölçüsünü tavsiye eder.

Evet jant lastik degistirirseniz baska bir isleme gerek kalmaz.

16dan 17ye gecseniz bir nebze ama 18e geciste baya bi konfor kaybi yasarsiniz. Üstünden gectiginiz herseyi hissettirir size. Ama yol tutusunuz da bir o kadar iyilesir.

• 
Sayfa: önceki 33953396339733983399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.