Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32543255325632573258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Wunderbar!

Yeni 3 serisine ısınamadım beğenmedim. Arka stoplar ruhsuz Audi A4. SportLine ve Luxryline da gelen üçgen tampon çıkıntıları rezalet. Terse doğru hareket eden peugeot vari devir göstergesi hayal kırıklığı. Bir bmw fanatiği olarak üzüldüm, hayal kırıklığına uğradım. 40. yıl F30 çok daha karizmatik. F30 u her gördüğümde dönüp bir daha bakıyorum. Bu yeni nesilin arkası resmen ruhsuz audi. bmw tasarım dilimi değiştiriyim derken birçok şeyi berbat etmiş. O gösterge panelini inanın kabul edemiyorum. Şimdi diyeceksiniz ki yeni 8 serisi ve yeni x5 in gösterge panalini koymuş daha ne yapsın. Keşke peugeot tarzı yapmasaydı.Vites topuzu çerçevesinde ki boş plastikler gibi rahatsız edici bir çok detayı var. Bu benim kendi düşüncem. Beğenene de nasıl beğendin demem. Zevkler tartışılmaz. Param yetse bile almayacağım bir araç olmuş.

• Merhaba arkadaşlar,

Otomatik şanzımanın yağını değiştiren var mı acaba? Benim araba 108Kda ve şanzıman yağını değiştirmek istiyorum. ZF'ye göre 80K - 120K arasında veya maksimum 8 yıl içinde değişmesi gerekiyor bu şanzıman yağının.

Servis, usta önerebilecek var mı? Bir kaç otomatik şanzımancıyı aradım ama ZF yağı kullanmıyorlar castrol, mobil falan varmış ellerinde. ZF yağı kullanan elinin işi servis,usta önerebilecek var mı İstanbul'da veya Kocaeli'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: urunguu

Merhaba arkadaşlar,

Otomatik şanzımanın yağını değiştiren var mı acaba? Benim araba 108Kda ve şanzıman yağını değiştirmek istiyorum. ZF'ye göre 80K - 120K arasında veya maksimum 8 yıl içinde değişmesi gerekiyor bu şanzıman yağının.

Servis, usta önerebilecek var mı? Bir kaç otomatik şanzımancıyı aradım ama ZF yağı kullanmıyorlar castrol, mobil falan varmış ellerinde. ZF yağı kullanan elinin işi servis,usta önerebilecek var mı İstanbul'da veya Kocaeli'de?
    Zf'ye göre yani sitesinde yazan açıklamada degisim tavsiye edilmiyor, eger surekli sportta araci sıkıştırarak kullaniyorsaniz ya da yogun römork kullanimi gibi araci zorladiysaniz değişim tavsiye ediyor lakinbu degisim riskli ve her yer yapamıyor genelde değiştirenler sorun yaşıyor iyi arastirin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Zf'ye göre yani sitesinde yazan açıklamada degisim tavsiye edilmiyor, eger surekli sportta araci sıkıştırarak kullaniyorsaniz ya da yogun römork kullanimi gibi araci zorladiysaniz değişim tavsiye ediyor lakinbu degisim riskli ve her yer yapamıyor genelde değiştirenler sorun yaşıyor iyi arastirin derim.

Alıntıları Göster

Valla adam burada anlatıyor neden değişmesi gerektiğini. Bende değiştirmekten yanayım. Sonuçta kısmet olursa en az 200K-300K kullanmak isterim bu arabayı.

• quote:

Valla adam burada anlatıyor neden değişmesi gerektiğini. Bende değiştirmekten yanayım. Sonuçta kısmet olursa en az 200K-300K kullanmak isterim bu arabayı.

Alıntıları Göster
    Bence yetkili servise yaptırtın. Tamam aracın bakımını ve bazı ufak onarımları dışarıda yaptırılıyor ama vites ve fren gibi hayati tehlikeleri arzeden şeylerde yetkiliye gidilmesinde yarar var kanumca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Connected Drive Store'da artık 1650 TL'l'k temel paketi almadan aracınızda çalıştırmak istediğiniz tüm hizmetleri tek tek alabiliyorsunuz. Ben bugün Remote ve BMW Online uygulamalarının 1 aylık deneme kullanımlarını toplam 10 TL ödeyerek aldım, gayet iyi çalışıyor. Telefondan aracı kilitliyor, açıyor, korna çalıyor v.s işlemleri yapabiliyorum. Yolda giderken BMW online ile hava durumu ve haberleri görebiliyorum. Bir denemekte yarar var. İsterseniz paket olarak veya yıllık abonelik de yapılabiliyor. Yani bu uygulama geçici bir durumi bir promosyon değil. Bundn sonra da devam edecek gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

Bence yetkili servise yaptırtın. Tamam aracın bakımını ve bazı ufak onarımları dışarıda yaptırılıyor ama vites ve fren gibi hayati tehlikeleri arzeden şeylerde yetkiliye gidilmesinde yarar var kanumca

Alıntıları Göster
    Problem de orada işte. Yetkili servis şanzıman yağı değiştirmiyor. Gerek yok diyor, bu yağlar ömürlük diyor!. Adamlar parayla bile şanzıman yağı değiştirmiyor.

• quote:

Problem de orada işte. Yetkili servis şanzıman yağı değiştirmiyor. Gerek yok diyor, bu yağlar ömürlük diyor!. Adamlar parayla bile şanzıman yağı değiştirmiyor.

Alıntıları Göster
    oooo cok sert olmuş :)

dur bi yetkilideki arkadaşa sorayım. nasıl değişmez yav
  • 2015 aralık çıkışlı 17bin km’de ki aracımın fren hidroliği değişimi gelmiş. Hemen yapmam elzemmidir, bir de özel serviste yaptırmak çok farkettirirmi? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurmu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • armany kullanıcısına yanıt
    Ben özel serviste yaptırdım, yaklaşık 15 bin km dir kullanıyorum. Bir sorun yok. Çoğu kimse yetkili serviste değişim öneriyor. Hat içindeki yağı komple vakumla çekiyorlar. Özelde ise aracı kaldırıp alttan yağın akışı ile boşaltıyorlar. Çok fiyat farkı yoksa yetkili de yaptırın içiniz rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: armany

2015 aralık çıkışlı 17bin km’de ki aracımın fren hidroliği değişimi gelmiş. Hemen yapmam elzemmidir, bir de özel serviste yaptırmak çok farkettirirmi? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurmu
    ilk çıkıştan sonra 3 yıl daha sonrası için 2 yılda bir değişim isitiyor BMW. Benimde gelmişti bugün dışarıdaki ustam fren hidroliği ölçüm çihazı var onda kontrol edelim yağı dedi ve yağ sıfır ayarında mükemmel durumda. Onun için vazgeçtim. 2 yıl çok az bence. Ölçtüğü alet würth ün aşağıdaki aleti, benim hidrolik yeşilin hemen üstünde ilk sarı çıktı % 1 in altında. Zaten yeşil led batarya ledi. Yeni hidroliktede ilk turuncu yanıyormuş.

Yaptıracaksan da fren hidroliğini serviste değiş, onların cihazı var piyasada o cihazdan kullanan varmı bilmiyorum. Hava kalma riski olmadan değiştirirsin.

BMW de tersine saçmalıkta motor yağında var motor yağını değiştirdiğinizde 14.000 km yada 2 yıl şartı başlıyor. Ama eskiden beri tüm araç üreticileri önerir ki , km yada km dolsun dolmasın 1 yıldır yağ değişimi. Heleki turbo araçlarda dahada önemlidir. 2 yılda motor yağı için çok az mesela, 1 yıl sonra motor yağı özelliğini kaybetmeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 3 Ekim 2018; 14:57:2 >

• Selamlar herkese;

Sizlere bir konuda fikir danismak istiyorum. Yurtdisinda (Katar/Doha) anlasmak uzere oldugum bir arac var.
    Bmw 3.28i 2015 model. Sport paket diyor sahibi. 68bin kmde ve butun bakimlari yetkili serviste yapilmis.

Daha once Bmw kullanmadigim icin alirken nelere dikkat etmem gerektigini bilmiyorum. Almadan once BMW yetkili serviste detayli ekspertize sokacagim. Katar’daki iklim sartlarindan dolayi dikkat etmem gerekenler nelerdir? Ve de km baz alinarak buyuk bakim gerektircek neleri vardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4JustPwnIt -- 3 Ekim 2018; 17:31:04 >
  • urunguu kullanıcısına yanıt
    Siz bilirsiniz ama dedigim gibi bizzat sanziman ureticisi cok agresif surekli sportta kullanmadiysaniz sanzimana yuk bindirecek römork kullaniminiz olmadıysa gerek yok diyor. Bu ise sanayide girisip sorun yasayan, bir daha sanzimandan duzgun verim alamayan vuruntu yasayan cok kisi var zor bir iş adamlar duzgun toplayamiyor bile sanzimani, pisman olma olasılığınız yuksek benden söylemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 3 Ekim 2018; 17:36:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gypsy King

Connected Drive Store'da artık 1650 TL'l'k temel paketi almadan aracınızda çalıştırmak istediğiniz tüm hizmetleri tek tek alabiliyorsunuz. Ben bugün Remote ve BMW Online uygulamalarının 1 aylık deneme kullanımlarını toplam 10 TL ödeyerek aldım, gayet iyi çalışıyor. Telefondan aracı kilitliyor, açıyor, korna çalıyor v.s işlemleri yapabiliyorum. Yolda giderken BMW online ile hava durumu ve haberleri görebiliyorum. Bir denemekte yarar var. İsterseniz paket olarak veya yıllık abonelik de yapılabiliyor. Yani bu uygulama geçici bir durumi bir promosyon değil. Bundn sonra da devam edecek gibi duruyor.
    bilgilendirme için teşekkürler, 1 ay alıp denemek lazım
    Sordum. Önürlük dedi. Dedim zf oyle demiyor. Bizde şanzumana müdahele edilmeden yağ değişmez diyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Aracım 45000 km de ve arka fren diskleri yenmiş durumda. Galiba yakın zamanda arka disk ve başlatanların değişimi gerekecek. Sizce bu değişimi nerde veya hangi marka parçalar ile yapmam daha uygun olacaktır. Malumunuz ülkemizde kriz miriz yok 😅
    Ancak tasarruflu olmakta fayda var.
    Şimdiden teşekkürler

• Yeni 3 serisi eskisine göre 76 mm daha uzun, 16 mm daha geniş, sadece 1 mm daha yüksek, dingil mesafesi 41 mm uzamış. İç hacime olumlu etki edecektir.

• Yeni 3 muhteşem olmus, zamanla gozleriniz alisacaktir emin olun. Bugunden itibaren F30’lar eskisi gibi cekici gelmeyecektir size

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    https://forum.donanimhaber.com/bmw-zf-sanziman-yag-degisimi--121643503

bu konuyu okuyup tekrar düşünün bence.
  • Bravemurder B kullanıcısına yanıt
    Uganda değil Jamaica da öğrendim. Fakat yaklaşmıssın.

Sanzimanını komple açtırmış, açtırmadan önce gezmedik ZF servisi bırakmamış, ZF genel merkezi ile görüşmüş, BMW Genius'lar ile konuyu tartışmış, yabancı forumlarda bunu uygulayanlar ile konuşmuş ve yabancı servislere telefon açıp konuşmuş biri olarak bence beni dinlemelisin. Keza sende de memlekette sık görülen az bilgiyle çok yorum yapma ve azıcık ingilizcesiyle artistlik yapma sendromu var.

BMW ve ZF normal şartlarda sanziman yağının aracın ömrü kadar olduğunu belirtiyor.

Da güzel kardeşim bu ömür Almanya'nın mis gibi trafiğinde 300-350 bin km'yken senin güzel trafikli memleketinde de 300-350 bin km olabilir mi?

Sen ortalama 20 km/s hızla aylık 2000 km yaparken o adamlar ortalama 40 km/s hızla aylık 2000 km yaptığında sanzimanın çalışma saatiniz bir olabilir mi?

Hadi onu geçtim sen trafikte 20 km'lik mesafede 15 20 bilemedin 50 defa dur kalk yaparken o adamların sadece ışıklarda dur kalk yaptığını unuttun mu?

Araç ömrü kadar ifadesi kullanım yerine ve kullanıcıya göre değişkendir.

Almanya'nın güzel yollarında römark çekse bizim arabalar istanbul trafiğinden daha az yorulur. Emin ol. Dimdik yokuşlarda elli defa dur kalk yapıp aynı ilçe içerisinde 1 saaatte sokak değiştirdiğin kaç tane şehir var dünyada? Mecidiyeköy den mecidiyeköy'e yağmurlu havada 1 saatte hiç gitmedin galiba.

Neyse....

Şehrin koşulları ve sürücünün profili belirli ömür biçilmiş parçaların ömrünü belirler. ZF'nin senden uzman olmasın ama uzmanları yağın belirli bir km sonra ki bu 80-100 bi sonrası olur ''usta ellerde'' kontrolü sonrası ''doğru kontrollerle'' değişmesini öneriyor. Keza BMW'de bunun yararlı olabileceğini belirtiyor. Fakat şartlar ve hususlar var.

O konu başlığında da belirttim. Bu motor yağı gibi değil, farklı bir proses. Öyle kafasına göre biri gidip usta şunun sanziman yağını değiştir diyemez.

Dolayısıyla 2 cümle okuyup burada laf sallayacağına, 3-5 cümle daha okuyup bilen birinin yazdıklarını idrak etmende ve konuyu incelemende fayda var.

Keza ingilizceden önce Türkçe'yi bilmeli ve okuduğumuzu anlamalıyız.

• 
Sayfa: önceki 32543255325632573258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.