Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (287. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hector_34

quote:

Orijinalden alıntı: Erdm24

quote:

quote:

quote:

bu bakım konusunu forumda daha önce çok konuştuk.... 12000 vs hikaye .... en fazla 8-9000 km de bakıma gidersiniz

Nasıl yani, periyodik bakımda bir standart yokmu ?

maalesef hayır... bakım km sini araç belirliyor...5 aydır f30 316 i kullanıyorum aracım 160 km sürati bile görmedi henüz .... gel gelelim araç şu an 4500 km de ve bakıma 3500 km kaldı diyor ekran...

Kriter nedir hocam? Dediğiniz gibi yaptığı hıza göremi, günlük km'ye göremi, zamana göremi ?

inanın ben de bilmiyorum o kriteri.....kriter belli değil ... 20 yıldır araba kullanıyorum... araçlarımı fazla yormam yıpratmam... ama durum böyle ben de ilk defa bu araçta gördüm değişken bakım km sini...

daha önce forumda yazan arkadaşlar vardı bu konuyla alakalı
    araç şehir içinde ya da kısa mesafelerde kullanıldığında servis aralığı daha çabuk kısalıyor demişlerdi.
    yani ne kadar üzmeseniz de" şehir içi" sizi erkenden servise yollamaya kararlı. tabi bir de yanlamalar haneye artı puan olarak yazılıyor.

ama şu da bir gerçek ki yurt dışı araçlar bu kadar sık servise girmiyor oradaki arkadaşların söylediğine göre. yani toleransları daha yüksek ayarlanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukprens54 -- 29 Mart 2013; 7:34:23 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu bakım konusunu forumda daha önce çok konuştuk.... 12000 vs hikaye .... en fazla 8-9000 km de bakıma gidersiniz

maalesef hayır... bakım km sini araç belirliyor...5 aydır f30 316 i kullanıyorum aracım 160 km sürati bile görmedi henüz .... gel gelelim araç şu an 4500 km de ve bakıma 3500 km kaldı diyor ekran...

Kriter nedir hocam? Dediğiniz gibi yaptığı hıza göremi, günlük km'ye göremi, zamana göremi ?

inanın ben de bilmiyorum o kriteri.....kriter belli değil ... 20 yıldır araba kullanıyorum... araçlarımı fazla yormam yıpratmam... ama durum böyle ben de ilk defa bu araçta gördüm değişken bakım km sini...

Arkadaşlar daha öncede konusu geçti arabanın belirlediğini siz km tuşu ile sıfırlayabilirsiniz. Yani 12000 km hikaye degil. Zaten belli bakımlarlar 0 lanırken bazılarına dokundurmuyor. Örneğin 12000 km için 0 lama var ama 50000 için yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gs75

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar daha öncede konusu geçti arabanın belirlediğini siz km tuşu ile sıfırlayabilirsiniz. Yani 12000 km hikaye degil. Zaten belli bakımlarlar 0 lanırken bazılarına dokundurmuyor. Örneğin 12000 km için 0 lama var ama 50000 için yok.

neyi sıfırlıyorsunuz bakım km sini mi .... emin misiniz yok öyle bir şey onu sadece servis sıfırlayabilir ... o zaman değişken bakım aralığının ne anlamı kalıyor.

• Benim arabam 3000 km.de.
    ilk 1000 km.de bakım için 11 bin yazıyordu.
    Şimdi ise 7000 yazıyor.
    Yazan 7 bin, 7 bin km sonra mı demek,
    yoksa 7 bininci km.de bakıma git mi demek, fikri olan var mı arkadaşlar? svg
  • quote:

Orijinalden alıntı: fscelik

Benim arabam 3000 km.de.
    Şimdi ise 7000 yazıyor.

kendi km sayacınız gözüken km ile eşitlendiğinde
    yani 7000. km de
    benim bildiğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Orijinalden alıntı: tr_marduk

Selamlar,

usb girişinden şarkı çalabilen var mı sorunsuz şekilde??

Var ise formatı nedir dosyanın mp3, mp4 vs.. ve de kullandığınız usb stick markası/modeli nedir??

Servise de sormuştum ama işe yarar bir yanıt alamadım.

Ben sandisk cruiser fit kullaniyorum mp3 lerde bir sorun yasamadim. Hatta cok memnunum album art falan da gosteriyor.

SIz nasil bir problem yasiyorsunuz?

Teşekkürler marka ve model için o usb den bulmaya çalışayım.

Ben toshiba 4 gb ve 8 gb lık markasını hatırlamadığım başka bir usb denedim, format desteklenmiyor uyarısıyla hiç mp3 çalamadım.

mp3 çalabileceğim 1 gb lık bile olsa bir usb driver bulsam çok işime yarayacak..

• quote:

En iyi 10.000 de, en kötü 8.000 de gidersiniz servise...

Kesinlikle doğru. Ben 1.16İ ile ilk bakıma 9.000 km.'de girdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukprens54

quote:

Benim arabam 3000 km.de.
    Şimdi ise 7000 yazıyor.

kendi km sayacınız gözüken km ile eşitlendiğinde
    yani 7000. km de
    benim bildiğim

bakıma kalan km niz. (7000 km sonra bakıma git gibi)
  • quote:

Birisi araci alirken bakimlarda %7 indirim hediyesi almis.

Bu birilerinden biri benim. Benim aldığım tarihe özel %7 servis indirimi verdiler ömür boyu. Ayrıca Kosifler kaskoyu kendinden yaptıranlara da %7 indirim veriyor bildiğim kadarı ile.
  • quote:

Benim arabam 3000 km.de.
    Şimdi ise 7000 yazıyor.

O yazan yazı 0 olduğunda servise gideceksiniz. Yani şu anki mevcut kilometreniz + orada okuduğunuz kalan kilometrenin toplamı servise giriş kilometrenizdir.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Eğer ilgilene olursa aşağıdaki linkte yer alan DOD'da satılan araç benim aracım. Araç 2012 F30 320i+comfort+teknoloji donanımlı ve 7500 km civarında. Line yok. İnanın bugüne kadar 3000 dev/dk yı neredeyse geçmedim. Bu sayede bakıma halen 9000 km var görünüyor. Araçta kaza, çizik, kusur kesinlikle yok. Ayrıca dört adet Continental TS 830P kış lastiği ve 4 adet orjinal 16 inç alaşım jant (resimdekilerle aynı) beraber verilecek.

Fiyat olarak; kışlık lastik+jant seti ile beraber 44.000 Euro düşünüyorlar.
    Sadece araç 43.500 Euro düşünülüyor.

Performans isteyen 320i alacaklar için bence iyi bir fırsat. Saygılarımla..

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=390505&v=ikinciel-BMW-SERIES-3-2.0-320I-AUTO

• quote:

Orijinalden alıntı: tvshop

quote:

Orijinalden alıntı: alper029

Arkadaşlar,

Bu sabah lambalarda beklerken ikide bir kırmızıda geçen tiplere sinirlenip (Lamba sarıya dönmeden hemen önce) stop etmiş 3.16 'yı sport moda alıp gaza bastım. Ancak araba bayağı zorlandı ve sanki şanzımandan trank trunk tarzı sesler gelmesine rağmen toparladı ve yola devam etti. Bu sizce normal mi? Acaba motor soğuktu, bir de bunu üstüne ben sporta alıp çalışır çalışmaz gazladığım için böyle olmuş olabilir mi?

Geçen ay paslı koltuklar değişirken verdikleri 1.16, lambalarda ok gibi fırlamıştı. Ben de aynı verimi alacağımı düşünmüştüm. Zira 3.16'da aynı motor var. Yanlış bir şeyler mi yapıyorum? (Bu arada araba 2500 km.'ye geldi).

Cevaplara şimdiden teşekkür ederim.

Yaw üstad sizin arabanıza gareziniz mi var allaşaşkına. Bunun BMW ile ilgisi yok. Işıkta duruyorsunuz, start-stop devrede motor çalışmıyor, üstelik daha yola yeni çıkmışsınız motor soğuk, üstelik araç daha 2.500'de. Rodajdan yeni çıkıyor. Ve siz sport moda getirip bütün gücünüzle gaza asılıyorsunuz. İyi dağıtmamışsınız motoru veya şanzumanı. Yazık arabanıza yapmayın. Siz onu üzerseniz o sizi çok daha fazla üzer emin olun buna...

Aynı eziyeti insana uyarladığınızı düşünün; yataktan yeni kalmış bir adamı 5 derece sıcaklıkta sokağa çıkartıp tüm gücüyle koşturrursanız kalp krizi geçirip ölür kesin. :-)))

Start stop özelliği motor sıcaklığı ve diğer hayati değerler optimum olmadan devreye girmez tekrar aynı koşullarda aracı zorlayıp sesi dinlemenizi aynı sorunla karşılaşırsanız bir servise göstermenizi tavsiye ederim

• quote:

Benim arabam 3000 km.de.
    Şimdi ise 7000 yazıyor.

Aracnızı kullanım biçiminize göre bakım süresi uzayıp kısalabilir araç balata durumu yağ seviyesi ve temizliği vb değerleri kontrol eder ve buna göre ortalama bir değer çıkartır. Siz aracı zorladıkça bakım süresi kısalacak daha sakin ve profesyonel kullanımda uzayacaktır
  • @deshead
    Üstadım,

Araç soğuk da olsa sıcak da olsa aniden ivmelenmesini beklerdim. İvmelenmesine ivmelendi de, takır tukur... Ne yalan söyleyeyim, 1.16 ile karşılaştırınca bana da normal gelmedi. Ama uzman değilim tabi. Belki de ben hatalı bir şey yaptım. Bir daha deneyeceğim. Ama bu kez start stopu kapatıp motorun da ısınmış olmasını bekleyeceğim. Bir de bunu tüm modlarda ayrı ayrı deneyelim bakalım.

Gaza aniden basıp fırlamadıktan sonra ben ne anladım bmw'den. Kusura bakmasınlar ama bu kullanım hatası filan olmaz.
  • quote:

@deshead
    Üstadım,

Araç soğuk da olsa sıcak da olsa aniden ivmelenmesini beklerdim. İvmelenmesine ivmelendi de, takır tukur... Ne yalan söyleyeyim, 1.16 ile karşılaştırınca bana da normal gelmedi. Ama uzman değilim tabi. Belki de ben hatalı bir şey yaptım. Bir daha deneyeceğim. Ama bu kez start stopu kapatıp motorun da ısınmış olmasını bekleyeceğim. Bir de bunu tüm modlarda ayrı ayrı deneyelim bakalım.

Gaza aniden basıp fırlamadıktan sonra ben ne anladım bmw'den. Kusura bakmasınlar ama bu kullanım hatası filan olmaz.

Bu bahsettiğiniz ses benim daha önceki aracımda da olmuştu aynen sizin gibi ani hızlanmam gerektiğinde aracın şanzımanından takır tukur seri şekilde sesler geldi neyse servise gittim tabii. Servis görevlisi DSG şanzımanın kavramasının yani debriyaj balatalarının bittiğini söyledi daha 30 binde olan aracın kavramasını garantiden değiştirdiler. Benim anladığım böyle otomatik araçlarda gazı mümkün mertebe köklememek lazım şanzıman bileşenleri yıpranıyor mutlaka. Siz bence servise gösterin bir an önce. İnşallah böyle bir sorun değildir sizinkisi ....

• Aracım 328i

bakım konusu gerçekten saçma olmuş 10.000kmde bakım mı olur yahu

benim aracım şuan 4.800km de bakıma 9.000km var diyor, aldığımda 12.000 yazıyordu

4.800 km nin 3.500km sini uzun yolda yaptım aracı sert kullanırım şu an ortalama tüketim 8,6lt gösteriyor, ışık yanınca 600- 630 km yol yapmış oluyorum.

uzun yol rekorum 760km bir depoyla ama 110 ila 240km süratler arasında oldu

kalabalık ve araçlara meraklı bir aileyiz, benzinli olarak bu performansa bu tüketim kullandığım araçlar arasında en iyisi diyebilirim.

yol tutuş olarak gayet başarılı bir araç

benim aracımda adaptif süspansiyon var comfort modda evet aracın salınımı eski BMW lere göre fazla SPORT modda ise eski BMWler gibi sert.

ayrıca bu güce sahip bi aracın düzgün ve kaymaklaşmamış asfaltta patinaja kalmadan hızlanması çok başarılı.

• quote:

@deshead
    Üstadım,

Ben devamlı gazlıyorum yanlıyorum bir kaç kere start stop un devreye girdiğini anlamadığım için sizinkine benzer bir durumda kaldım gene herhangi bir sıkıntı olmadı. Bir göstermekte fayda var sanki, şanzıman değilde bir önceki aracımda buna benzer arka diferansiyel de bilmem ne dişlisi kırılmıştı o da ses yapıyordu böyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: HUNTER.

quote:

Orijinalden alıntı:Sea_wolf

E90 aracımı 4 sene kullandıktan sonra 2 hafta önce sattım. 1-2 ay önce de F30 3.16i'yi test etmiştim. Açıkcası f30 un yol tutusu ve konforu benim eski aracıma göre çok daha iyiydi. Hatta testin başında arabanın özelliklerini anlatmak için ilk olarak direksiyona Musteri temsilcisi geçmişti. İzmit 'i bilenler daha iyi anlayacaklar beni, Kandıra yolundan üniversiteye çıkan rampada, yolun çok virajli olmasına rağmen abartısız olarak 170 km/sa hız ile seyretmemize rağmen arabada konfor ve yol tutuş açısından hiçbir olumsuzluk göremedim. F30 konusundaki tecrübeniz yukarida bahsettigim nedenlerden dolayı bana ilginç geldi...

haklısın hocam ben arabanın normal vırajlarda yol tutusuna kotu demedım sonucta bu bı BMW.Fakat ani hareketlerde arabanın arkası cok atıyor bu bana guvensızlık hıssı verdı.Tabi bunlar dogrusuyla yanlısıyla benım fıkrımdır hocam.

60 000 km e90 320d kullanmış şimdi de f30 316i kullanan biri olarak Hunter'ın yorumuna katılıyorum. F30 his olarak e90 nın yanına yaklaşamaz ama söyle bir durum da var bu tamamıyla bir his çünkü yıllardır gidip geldiğim tüm virajlarda iki aracın kopma noktaları aynı hızlarda. Yani f30 yol tutuyor ama e90 gibi his vermiyor. Bu arada inanılmaz konforlu e90 na göre...

• arkadaşlar bügün arabamı teslim aldım özgörkeyden baya bi mutluyum yani araba tam istediğim gibi ,ilk 2000km ye kadar 160 ı geçmeyin dendi. yalnız bi sorum olacak normal comfortta veya eco da giderken arabayı kapatmaması için off tuşuna basıyorum fakat bunu kaydetmenin yolu yokmu ,arabayı her çalıştırdığımda tekrar off tuşuna basmak istemiyorum.
  • 00303 kodlu hse paket nedir bilen var mi?

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.