Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (725. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

Orijinalden alıntı: permanganat26

Dün akşam iş yerinden eve gelirken lastik ikaz uyarısı belirdi, hemen bir benzinliğe çektim. Sürücü kapısının iç tarafında (basınç birimi olarak bar verilmiş ben psi birimine dönüştürdüm) belirtildiği gibi önlere 31 psi arkalara 36 psi hava bastım ama lastik ikaz uyarısı kaybolmadı. Sabah mecburen uyarıyı kaldırmak için yolumun üstündeki Musluoğlu Otomotiv'e gittim. Uyarıyı kaldırdılar ama nasıl yaptıklarını söylemediler Lastik hava basıncı olarak da hem önler hem arkalar 32 psi kullanılmış. Açıkçası kafam karıştı, siz kaç psi hava basıyorsunuz?

Diğer taraftan, daha önceden sizlere bahsettiğim araç kumandasından kapatıldığında flaşörlerin yanmaması konusunu da paylaştım servis ile. Araç kapanırken flaşörlerin yanmama sebebi araç bilgisayarından o özelliğin açılmamış olmasından kaynaklıymış, şimdi normale döndü. Bu arada servis pili biten kumandaların komple değişimi yapıldığı bilgisini paylaştı.

Son olarak da lamba ikaz uyarısına sebep olan fren lambası için (1 adet) 55 Euro istediler, koşarak uzaklaştım

Hocam ön 32 psi arka 37 olması gerekir, milleti dinlemeyim, sürücü kapısı içinde yazar değerler. Doğru olan 2.1 bar ön 2.6 bar arkadır. 14.5 ile çarpınca psi değerleri çıkar ortaya.

Flaşörü düzeltmenize sevindim, kapı kilidinde problem olur diye düşünmüştüm, masraftan kurtulmussunuz.

Fren lambası için 55 euro istemiş olamazlar, kesin soket vs bozuktur, o lambayı ben bile 5dk sürmeden değiştiriyorum. Bosch servis bulursanız durup 5 liraya o ampülü alabilirsiniz, güzel lambalar var onlarda. Oem olan 12v21w Osram ampüldür

Hocam dün izin belirttiğiniz gibi arıza kodunu buldum: CC ID 136 (sol stop lambası) İşin ilginç tarafı araçta stop lambasında herhangi bir sıkıntı yok. İş yerindeki arkadaş ile hem gündüz hem gece koşullarında kontrol ettik, aracın tüm stop lambaları eksiksiz yanıyor. Aklıma gelen tek sebep, sol stop lambası daha önceden değiştirildi ama ikaz kaldırıl(a)madı, servis ise lamba yanıyor mu yanmıyor mu kontrol etmeden direk hata kodundan lambanın değişmesi gerektiğini söyledi.

• quote:

quote:

quote:

Dün akşam iş yerinden eve gelirken lastik ikaz uyarısı belirdi, hemen bir benzinliğe çektim. Sürücü kapısının iç tarafında (basınç birimi olarak bar verilmiş ben psi birimine dönüştürdüm) belirtildiği gibi önlere 31 psi arkalara 36 psi hava bastım ama lastik ikaz uyarısı kaybolmadı. Sabah mecburen uyarıyı kaldırmak için yolumun üstündeki Musluoğlu Otomotiv'e gittim. Uyarıyı kaldırdılar ama nasıl yaptıklarını söylemediler Lastik hava basıncı olarak da hem önler hem arkalar 32 psi kullanılmış. Açıkçası kafam karıştı, siz kaç psi hava basıyorsunuz?

Diğer taraftan, daha önceden sizlere bahsettiğim araç kumandasından kapatıldığında flaşörlerin yanmaması konusunu da paylaştım servis ile. Araç kapanırken flaşörlerin yanmama sebebi araç bilgisayarından o özelliğin açılmamış olmasından kaynaklıymış, şimdi normale döndü. Bu arada servis pili biten kumandaların komple değişimi yapıldığı bilgisini paylaştı.

Son olarak da lamba ikaz uyarısına sebep olan fren lambası için (1 adet) 55 Euro istediler, koşarak uzaklaştım

Hocam ön 32 psi arka 37 olması gerekir, milleti dinlemeyim, sürücü kapısı içinde yazar değerler. Doğru olan 2.1 bar ön 2.6 bar arkadır. 14.5 ile çarpınca psi değerleri çıkar ortaya.

Flaşörü düzeltmenize sevindim, kapı kilidinde problem olur diye düşünmüştüm, masraftan kurtulmussunuz.

Fren lambası için 55 euro istemiş olamazlar, kesin soket vs bozuktur, o lambayı ben bile 5dk sürmeden değiştiriyorum. Bosch servis bulursanız durup 5 liraya o ampülü alabilirsiniz, güzel lambalar var onlarda. Oem olan 12v21w Osram ampüldür

Hocam dün izin belirttiğiniz gibi arıza kodunu buldum: CC ID 136 (sol stop lambası) İşin ilginç tarafı araçta stop lambasında herhangi bir sıkıntı yok. İş yerindeki arkadaş ile hem gündüz hem gece koşullarında kontrol ettik, aracın tüm stop lambaları eksiksiz yanıyor. Aklıma gelen tek sebep, sol stop lambası daha önceden değiştirildi ama ikaz kaldırıl(a)madı, servis ise lamba yanıyor mu yanmıyor mu kontrol etmeden direk hata kodundan lambanın değişmesi gerektiğini söyledi.

Lambanın tamamen patlamasına gerek yok, ömrü bitmeye yakın da o uyarıyı veriyor. Dolayısıyla 2 tane ampül alıp içerisindeki 2 lambayı da değiştirmenizde fayda var.

Sağlam 2 lamba taktıktan sonra hata devam ederse sokette problem vardır.

Çalışan bir lamba takıldığında ikaz otomatik olarak söner, sildirilmesine gerek yok.

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Saolasın hocam tavsiyen için.
    Akşam bir de öyle deneyeceğim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Lambanın tamamen patlamasına gerek yok, ömrü bitmeye yakın da o uyarıyı veriyor. Dolayısıyla 2 tane ampül alıp içerisindeki 2 lambayı da değiştirmenizde fayda var.

Çalışan bir lamba takıldığında ikaz otomatik olarak söner, sildirilmesine gerek yok.

Hocam tekrardan merhabalar,

Dün sol arka stop lambaları değişmesine rağmen ikaz hala kaybolmadı. Uyarıyı kaldırmanın / silmenin bir yolu yok mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam tekrardan merhabalar,

Dün sol arka stop lambaları değişmesine rağmen ikaz hala kaybolmadı. Uyarıyı kaldırmanın / silmenin bir yolu yok mu?

Kaldırsanız da tekrar çıkar, büyük ihtimalle sokette bir sıkıntı var. Bir elektrikçiye göstermenizde fayda var, belki ufak bir hamleyle düzelir.

Servise götütürseniz direk soketi değiştiriler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zizu

Ben de Malatya'dayim ve Mer-San Otomotiv var (04222381155). Gecen Haziranda 30.000 km bakimini yaptirdim ve memnun kaldim. Parcalari orjinal takiyorlar, isterseniz siz de parcalari gerirtip takrirabilirsiniz.

malatya yakın bana buraya giderim hocam o zaman sizde tavsiye ettiniz
  • Merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum acemiliğimin kusuruna bakmayın. 2008 model 320i aldık hayırlısıyla. 90000 km'de, sunroof, xenon ve deri koltuk var. Sanırım 725 sayfanın yarısını okudum boş zamanlarda, vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Genel olarak nelerle karşılaşabileceğimi az çok anladım. Birkaç sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.
    İstanbul Halkalı'da oturuyorum. Bu bölgeye yakın iyi bir BMW ustası önerebilir misiniz?
    Daha önce önerilmişti, Dynavin 6 ekran ekletmeyi düşünüyorum. Bu sitedeki ürün nasıl, farklı birşey önerir misiniz?
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bmw-e90-dynavin-n6-multimedya-navigasyon-243497499?gclid=COP1u_nf0NECFYIL0wodQ98P5w&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*58375872927*pla**pla-79002696447&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
    Aracı LCİ'e döndürmek, en azından farları ve stopları değiştirmek mümkün mü? Bu konuda kafam karışık özellikle arka stopları değiştirmenin güzel olacağını düşünüyorum.
    Saygılar.

• leonidas26 kullanıcısına yanıt
    aracı 8 ay kullandım neden yalan söyleyeyim? sizin iyiliğiniz için yazıyorum. emin olun şu anki dizel aracınızdan daha da hantal araç.
    lpg ile daha da hantal olacak. 0-100km hızlanması 13.5 sn olan bir araç bu.

araba gitmeyecek olsa.. demişsiniz. evet o motoru sadece vergi avantajı olsun
    diye sadece Türkiye için 1.6 mercedes c ye (156bg) rakip olsun diye çok fazla test edilmeden çıkarıldı, satışları çok çok çok kötüydü ve borusan çok büyük zarar etti. hatta bu motor yüzünden birçok yönetici de işinden oldu, borusanda tanıdıklarımdan biliyorum.
    hadi ben araba kullanmayı bilmiyorum, hayatı araba ile geçen tır vs de kullanan arkadaşım bunu kullanınca böyle bir şey görmedim dedi ve yokuşlarda
    inanılmaz zorlandı. kendisinin kullandığı araba sayısı 50 nin üstündedir her sınıftan.

ekonomik olsun diye takacağınız lpg den verim alamayacaksınız ve satarken de zarar edeceksiniz.

• bir de xenon var denmiş ama far yıkama sistemi yok, sonradan eklendi sanırım xenon bu da elektrik tertibatı uygulanmış hissi uyandırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: absans

Merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum acemiliğimin kusuruna bakmayın. 2008 model 320i aldık hayırlısıyla. 90000 km'de, sunroof, xenon ve deri koltuk var. Sanırım 725 sayfanın yarısını okudum boş zamanlarda, vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Genel olarak nelerle karşılaşabileceğimi az çok anladım. Birkaç sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.
    İstanbul Halkalı'da oturuyorum. Bu bölgeye yakın iyi bir BMW ustası önerebilir misiniz?
    Daha önce önerilmişti, Dynavin 6 ekran ekletmeyi düşünüyorum. Bu sitedeki ürün nasıl, farklı birşey önerir misiniz?
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bmw-e90-dynavin-n6-multimedya-navigasyon-243497499?gclid=COP1u_nf0NECFYIL0wodQ98P5w&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*58375872927*pla**pla-79002696447&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
    Aracı LCİ'e döndürmek, en azından farları ve stopları değiştirmek mümkün mü? Bu konuda kafam karışık özellikle arka stopları değiştirmenin güzel olacağını düşünüyorum.
    Saygılar.

Ürünün Dynavin N6 olduğundan emin olun, eski Dynavin de olabilir, keza yeni N6 cihazlar en son 1800 TL civarındaydı. Piyasadaki en iyi cihazdır aracınız için.. En azından ben öyle biliyorum.

• Bana da çok uygun geldi fiyat, orjinal olup olmadığını anlamak için bir yöntem var mı ? Normalde geri görüş kamerası da oluyor mu Dynavin'de bilginiz var mı?
  • Biri sepetine atmış, inşallah buradan biridir. Yabancıya gitmesin bari
  • qwerty0909 Q kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi çokça yorum aldım. Bütçeyi zorlayıp üstüne de kredi çekip 320d almaya kadar verdim. 2009 üstü olanlara bakıyorum. Satmayı düşünen olursa aklınızda bulunsun
  • Saygıdeğer arkadaşlar,

Yazlık runflat lastik arayışlarına başladım. Sıfır ayarında çıkma (veya sıfır) takım almak istiyorum. Marka olarak önerilerinizi , ve eğer varsa, "şu markayı kesinlikle alma" diyeceğiniz tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi çokça yorum aldım. Bütçeyi zorlayıp üstüne de kredi çekip 320d almaya kadar verdim. 2009 üstü olanlara bakıyorum. Satmayı düşünen olursa aklınızda bulunsun

Ne kadar bütçeniz? Facebook E90 clup'ta kendi aracını satan kullanıcı ilanları oluyor. Denk gelirse iletirim.
  • supremum kullanıcısına yanıt
    80 bin maksimum. Face kullanmadığım için malum siteden bakıyorum. Öte artışı sonrası herkes arabasının üstüne 5-10 koydu. Ama aylardır satılık olan araçlar var. Hesaplı bir şey denk gelirse değerlendireceğim.

• Arkadaslar istanbul için trafik sigortasi ve kaskoyu ne kadar ödüyorsunuz ?

Ve bakımlar 30binde bir mi ?

Tesekkürler

• bugün aracı yıkattım özellikle ön paspasların paramparça oldugunu gördüm, en kısa zamanda değiştirmem gerekiyor. sizlerin tercihi (önerisi) nedir arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

bir de xenon var denmiş ama far yıkama sistemi yok, sonradan eklendi sanırım xenon bu da elektrik tertibatı uygulanmış hissi uyandırır.

Xenon yok arkadaş yanlış yazmış,düzelttim hatta sunroof da yazılıydı onu da düzelttim.....:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

Saygıdeğer arkadaşlar,

Yazlık runflat lastik arayışlarına başladım. Sıfır ayarında çıkma (veya sıfır) takım almak istiyorum. Marka olarak önerilerinizi , ve eğer varsa, "şu markayı kesinlikle alma" diyeceğiniz tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

geçen sene tam bu zamanlar sıfır continental rft 17 leri tanesi 220 liraya evet 220 yetkili bayiden almıştım fiyat çok komik gelmişti ama tüm continentallerde vardı bence bir araştırın.
  • 
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.