Şimdi Ara

bmw 1 serisi lpg?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

35.000 - 40.000 tl ye 1 serisi almak istiyorum.

bu fiyata olan dizellerin km si uçmuş durumda :(

heryerde benzinlilerin de ortalama 11 -12 lt yaktığı yazıyor.

alıp tüp lpg ye çevirmek istiyorum, ne dersiniz?

bir de pert kaydı olan araba hakkındaki düşünceleriniz?

teşekkürler herkese..

edit: özellikle kalem depo hakkındaki bilgileriniz, ankarada yapan yer vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esquire -- 8 Temmuz 2010; 15:55:11 >

• 1.16 ve 1.18, ikiside sehir icinde 10.5 litre civari yakiyor dur kalkta. sehir disinda ve karma kullanimda daha iyiler.

1 serisinde bagaj biraz ufak, lpg uygulamasindan sonra pek bir yer kalmaz. ayrica aku bagajda. bu nedenle lpg nin gene iyi bir fikir oldugunu dusunmuyorum 1 serisi icin.

1.18 in mtv si coktur 1999 cc oldugu icin, ama yakit tuketimi ayni ve motor daha kuvvetli. o kasaya daha uygun. onlari oneririm.
  • teşekkürler hocam,

her nekadar 1.16 ve 1.18 motorların aynı yaktığı bana pek mantıklı gelmese de tecrübelerinize güveniyorum, ayrıca forumda ve diğer başka yerlerde de bu yönde yorumlar var, ama bu benzin fiyatlarıyla tırsmıyor değilim hani

depo olayına canı gönülden katılıyorum, aslında ben de hiç istemiyorum ama benim fiyat aralığımdaki dizeller 100.000km den aşağı değil, ben de alıp 2-3 sene binmek istiyorum, 200.000 km ile eski kasa (2011de yenisi geliyormuş) bmw 1 elimde patlar diye düşünüyorum...

o yüzden bu fiyat/performans değerlendirmesinde en uygun seçeneğin 1.16 (artık 1.18 de olabilir ) kalem depo ile olacağını düşünüyorum..

bagajın koltuk altına yatırdım mı sanki olacakmış gibi geliyor, ama....

• ne gerek var hocam 1 serisine fln.. git 40.000TL'ye 0km VW POLO 5 al.. hemde 1.6 TDI 90bg Comfortline üstelik DSG 7 otomatik şanzımanlı... nasıl az yaktığını ve nasıl köpek gibi gittiğini anlatamam sana..

bu saatten sonra 1 serisine para bağlanmaz..

bmw 1 serisi lpg?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 9 Temmuz 2010; 22:40:23 >
  • 1275 kg lık kasada 1.16 120, 1.18 ise 143 beygir (turkiyede136 ama kolayca almanya ayarına getirilebiliyor) uretiyor. polo sınıfında cok guzel bir arac olsada 90 beygirlik aracı tiptronic kullanımda 0-100 ü 9 saniyede yapabilen bir araçla kıyaslıyorsunuz.

Ben yeni motor 1 leri bekleyin derim bu arada. 1300 cc 3 silindir motorda 184 beygir üretecekler.
  • amaç performanssa LPG düşünülmesi iyice saçma kaçıyor o zmn.. size gerçekten VW Polo 5'in test sürüşüne çıkmanızı öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 10 Temmuz 2010; 14:21:31 >
  • yeni 1 leri beklemek güzel, 1.3 180bg i ben de okudum ve çok iştah kabartıcı, ama maalesef 40.000 tl lik bir bütçeden söz ediyoruz..

o yüzden 1.16 + lpg veya bilemedin 1.18 + lpg mantıklı giib duruyor..

bundan gayrı yeni bi serisi 2011 sonbaharına bekleniyor.. bmw 5 serisinde yaptığı gibi belki en iyi ihtimal yaz başına çeker süreyi... bu en az 1 yıl demek.. bundan daha önemlisi 5.20d ortalama 120.000 tl ye satılırken şimdi yenisi direk 143.000 civarında.. yani yeni 1 serisi için de böyle bir fiyat artırımı beklenmeli, en az 70-73.000 tl bandı bence.. para biriktirmek de yalan yani :)

o yüzden ben hala (lpg kullananlar performans kaybı hiç yok deseler de) 1.18 + lpg ye mantıklı diyorum

ama seneye yaz fiyatlar da düşer 2.elde o ayrı...

• kendım 2008 1.18 kullanıcısıyım. Premium paket 32 bin euroya almıstım 2007 yazında. Mevcut kasa 1 serisine yatırımı cok dogru bulmuyorum. yenı kasalarıda dusen motor hacmı sayesınde alt otv dılımınde kalacagından dedıgınız fıyatlara satamazlar. en kotu 24 ve 32k arası oynar gene. Bu kasayı alacaksanız bile disinizi biraz daha sıkın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.