Şimdi Ara

bmg extruder kalibrasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar, başlıkta belirttiğim extruderi ( cr6 se ) makineye takıyorum fakat flament göndermesinde hız sorunu yaşıyorum. konu hakkında bilgisi olan ve detaylı anlatabilecek arkadaşımız varmı ?

• Filamenti extruder çıkışından sıfır olarak kes, kontrolcüden 10 cm ilerlet daha sonra cetvelle ölç kaç cm çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L.Croft kullanıcısına yanıt

hocam o kısımda sorun yok 10 cm gönderiyorum 10 cm çıkıyor fakat çok yavaş gönderiyor, sonra orjinalini takıyorum işlemi tekrarlıyorum ondada 10 cm geliyor fakat hızı normal. orjinal extruderde baskı alıyorum gayet iyi fakat bmg de flament yetişmiyor. e step motorunun hız ayarı var herhalde diye düşündüm fakat bununla ilgili bilgide bulamadım..

• barhonda kullanıcısına yanıt

Bmg ile normal extruder herhangi bir estep ayarı yapmadan aynı miktarda filamenti besleyemez hocam orda bir yanlışın var. Bmg normal extuderlara göre %400 step sayısına ihtiyaç duyar. Herhangi bir step motorunun 3d baskıda hız ayarı olmaz, hızlanma, jerk ve ivme ayarları olur, basacağın parçanın hızını slicer dan ayarlarsın. Firmware da herhangi bir hız ayarı yok. Bmg extruderın sağ sol konumlanması var, onu da yanlış takmış olabilirsin. İlk önce onu kontrol et.

• cura slicer kullanıyorsan flow rate'i modifiye ederek çözebilirsin. @L.Croft'un dediği işlemlerden bulduğun oranı flow rate'e girersen sorun çözülecektir. genelde %400'e yakın olmakla beraber, ben %280 kullanıyorum, cihazdan cihaza değişebiliyor, extruder klon bu arada.

• bmg extruder kalibrasyonu

estep ayarını % 415 olarak ayarlıyorum sonra 10 cm ilerletiyorum 10 cm çıkıyor ama çok yavaş ilerliyor

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yazıcınızı repetier host programı ile PC ye bağlayıp
    Manuel control kısmından
    G00 E60 F500
    Komutunu girebilir misiniz?

F degerini 200 er 200er artırıp hız değişimini gözlemleyin

2. Olarak

olayı daha yeni anladım galiba siz farklı bir extruder taktınız yazıcıya
    Yazıcın mevcut step motor değeri ile yeni extruderin step motor değerleei uyuşmuyor, Büyük ihtimal Marlinden koddaki step katsayısını ayarlamanız lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin3323 -- 27 Temmuz 2022; 21:58:25 >
  • tahsin3323 T kullanıcısına yanıt

https://reprap.org/forum/read.php?178,273320

• E-step değişmesi lazım. Ya Gcode olarak ya da yazılım olarak.

Hala yavaş oluyorsa 2kat dene 820 step.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.