Şimdi Ara

Blutv hakkında biraz bilgi ve vs Netflix

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iki platformuda sürekli kullanan biri olarak söyleyim .Dileyen arkadaşlar ilave yaptırabilirler

Blutv nin +ları

-Game Of Thrones
    -Walking Dead
    -SIFIR1
    -Film arşivi azımsanmayacak kadar geniş
    -İndir seçeneği var(filmi diziyi cihazınıza indiriyor siz kota derdi olmadan uygulama üzerinden izliyorsunuz)

gibi dizilerin yayın haklarına sahipler buda eminim platformun elini güçlendiriyor ama bunun yanında Netflix e bakarak

-Uygulama zayıf
    -Telefondan izlediğiniz zaman ekranı kaplamıyor (s8 ile Walking Dead izleme tecrübeme dayanarak)
    -Yine bazı diziler için Türkçe Dil seçeneği yok
    -SD ve HD olarak seçebiliyorsunuz yalnız telefon ve tabletlerde bu kota dostu işaretlenerek halloluyor
    -Bilgisayardan izlemeye kalktığım zaman internet hızı az kötü ise SD den HD ye geçişte takılmalar oluyor

Başka soru alabilirim

Eklemek isteyenler eklenti yapabilir

10.10.2020 güncelleme

bu yazıyı 2 sene önce yazmışım çat-pat da olsa blu tv de yerli bir platform olarak bir Netflix olmasada fena değildi.Hatta yerli yapımlardan Pavyon dizisini beğenmiştim.

Ha bu arada ben aboneliğimi yaklaşık 1 sene önce sonlandırdım.Sonlandırma sebebi hem içeriklerin zayıflaması hemde 9.90 diye fiyatlandırmanın 1yıl içinde 13 lira 1.yılın sonlarına doğru 17liraya çıkarmalarıydı

Gel gelelim Game of Thrones ve Walking Dead olayına .

Game of Thrones evet vardı bir zamanlar ama içeriğe bir bakıyorsunuz 5.sezondan 3 bölüm 6.sezondan 5 bölüm öyle 3-5 3-5 bölümler vardı .Açıkcası burda benim hatam çok incelemeden Game of Thrones var demiştim

Yani açıkcası evet blutv 1 yıllık sürede kendini geliştiremedi malesef ve netflix in çok çok gerisinde kalmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickergls -- 10 Ekim 2020; 13:34:45 >

• Güncel filmler yok! Çoğu eski. Eski olanlar internette 1080p mevcut.

Yerli filmler yok! Yeni filmler eklenmiyor. Son olarak börü geldi. Ne arşiv olarak yerli film var, ne de yeni olarak. Çoğunu netflix aldı.

Ücretsiz deneme yok! (Kaldırıldı)
    Sıfır bir olmasa inan üye oranı yarı yarıya düşer.

Yani koca netflixi öldürmüşsün resmen :)

Netflix aboneliğim yok. Blu tv de yok. Ama ikisinide denedim.

Blu tv netflix gibi olması için 10 yıla ihtiyacı var.
  • Game of Thrones 14 gün sonra kaldırılacakmış
  • Güncel filmler yok! Çoğu eski. Eski olanlar internette 1080p mevcut.

Yerli filmler yok! Yeni filmler eklenmiyor. Son olarak börü geldi. Ne arşiv olarak yerli film var, ne de yeni olarak. Çoğunu netflix aldı.

Ücretsiz deneme yok! (Kaldırıldı)
    Sıfır bir olmasa inan üye oranı yarı yarıya düşer.

Yani koca netflixi öldürmüşsün resmen :)

Netflix aboneliğim yok. Blu tv de yok. Ama ikisinide denedim.

Blu tv netflix gibi olması için 10 yıla ihtiyacı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 19 Nisan 2019; 18:58:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Netflix katkat iyi zaten netflix den eksi yanlarını söyledim kullanılabilirlik açısından

film listelerine çok bakmıyorum

ha birde Behzat Ç nin yeni bölümleri gelecekmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kickergls

Netflix katkat iyi zaten netflix den eksi yanlarını söyledim kullanılabilirlik açısından

film listelerine çok bakmıyorum

ha birde Behzat Ç nin yeni bölümleri gelecekmiş
    Sen resmen blu tv yi övmüşsün :)

Neyse iyi forumlar.

• elin yabancı platformu Türkiye'de tutunması için seslendirme yapması gerektiğini biliyor. bizim yerli firmalar vurgun peşinde olduğundan. hiç yatırım yapmıyor. Türkiye'de para kazanmak kolay. dsmart'tın yayın haklarını elinde bulundurduğu film dizilerden kolay para kazanıyor. bazı firmalar geleceğin bu sektörde olduğunu çabuk kavrayıp girdiler ama onlarda da ilerleyecek başarılı olacak kapasite yok uluslar arası alanda herkes zararına bu işe girip gelecekte yüz milyar dolarlarlık firma olma peşinde iken bizim firmalar zihniyetlerini ortaya koyuyor. blu tv ve puhu tv platformları tutması için. bolca kaliteli yerli içerik (masum , şahsiyet, hakan muhafız vs.. herkes sevmeye bilir ama bu tarz içerikler artmalı) süresi, bölümü ve kalitesi uluslararası standartlarda olan yerli içerik üretilmeli. 2. olarak içerik sıkıntısı giderilmeli ve tüm içeriklerde altyazı ve seslendirme olmalı seçmek tüketiciye bırakılmalı. bir adım da devletten atılmalı ve içerik pazarlamada bağlayıcı anlaşmalar yasaklanmalı yoksa bu Türk platformlarını bitirecektir uzun vadede netflix, amazon yeni gelcek hbo, disney gibi platformlar gerçekten büyüdüklerinde b(bu pazar daha 20 30 katına çıkacak) rekabet edemez. burada Tüketicilerinde lehine olan bir ürünün tek bir firmaya satılması yasaklanmalı ve tüm platformlara pazarlanma zorunluluğu getirilmeli. bu tüketicinin ve yerli platformların kazanmasını sağlar. son olarak Türk platformları yeterince cihazda erişilebilir değil getirmişler android, ios ve yeni nesil smart tv'lere dünyaları bu kadar. tüm cihazların bu kadar olduğunu düşünüyorlar. netflix amazon gibi platformlar en eski model en duyulmamış marka modellere uygulamasını entegre etme peşinde bunlar dışında playstation, xbox gibi güçlü platformlar var ben netflix abonesiyim playstation dan kullanıyorum görüntü kalitesi smart tvlerden çok daha iyi webden kullanmaktan ise çok daha rahat. netflixin kullanılabileceği platformlara bir bakın.
    quote:

Netflix'i izlemek için hangi cihazları kullanabilirim?
    Netflix yayınlarını oyun konsolları, DVD ve Blu-ray oynatıcılar, Akıllı Televizyonlar, alıcı kutuları, ev sinema sistemleri, cep telefonları ve tablet gibi Netflix uygulamasını destekleyen internet bağlantılı tüm cihazlardan izleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bir liste için Netflix Uyumlu Cihazlar sayfamıza göz atın.

ev sinema sistemleri , oyun konsolları, bluray ve dvd playerlar, uydu alıcılar bunların hangisinde yerli platformların uygulaması var. Türkiye'de bir sürü uydu alıcı ve bir sürü oyun konsolu var çok performanslı ve pahalı aletler ama bizim platformlarımız değerlendirmezler. blu tv yeterli olmasa da en azından eski smart tv'lere destek vermeye çalışıyor. puhu tv insanlar gelecek mi diye sorduğunda ukala cevaplar veriyor. puhu tv'nni geleceği daha zor görünüyor ama blu tv kesinlikle tüm platformlara gelmeli ve kazana bileceği her kullanıcıyı kazanmalı. yerli içerik ve yabancı içeriklerin yerelleştirilmesine önem vermeli. şuan netflix kullanıyorum kısa süre blu tv kullandım çok yetersiz.

• Netflix daha iyidir. Blutv de sadece yerli yapımlar güzel. Sahipli, sıfır bir, behzat ç. Ama diğer konularda netflix.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • blutv iyi demek için gerçekten çöp oğlu çöp olmak lazım. bir de netflix ile karşılaştırmış. eşek ile aslanı karşılaştırmak gibi birşey bu. az önce sırf the walkind dead dizisinin 10. sezonunu izlemek için üye oldum. bir de ne göreyim. sadece 10. sezonun 16. bölümü var. yani son sezonun son bölümü. amaç ne ilk gören a bak 10 sezon ve tüm bölümler var deyip üye olsun diye. tam bir türk malı firması yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biruye2uye -- 10 Ekim 2020; 1:32:38 >
  • Biruye2uye B kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    eşek ile aslanı karşılaştırmak gibi birşey bu.

Ciddi ciddi okurken bu istemsizce kahkaha attırdı.  Ama doğru, Netflix ile karşılaştırmak bence de saçma.

• Sansür var diyorlar? HBO dizilerinde de var mı?

Hayır yerli dizilerde sansür de yok misal. Bir half anlamadım.

• Uygun fiyatli blu tv kod almak isteyen mesaj atabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Graphic Violence G kullanıcısına yanıt

Hayır yok! Yerli dizilerde de sadece TV'de yayınlanmış dizilerde sansür olabiliyor. Misal Kuzey Güney dizisinde küfürler bipleniyor, o kadar! Onun dışında herhangi bir sansüre rastlamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.