Şimdi Ara

Black Friday İçin Kulaklık Önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amazon.comda 35 dolar indirmim var oradan alayım diyorum.https://www.amazon.com/gp/product/B07VTGSC3B/ref=ox_sc_act_title_7?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 bu kulaklık var 840 tl ye geliyor.cloud 2 300 tlye gelşyor indirimle bana ama kablosuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Virtuoso'yu test etme imkanım olmadı. Cloud 2 o fiyata gayet iyi. Cloud'u dışarıda kullanmayacaksanız sizede kesinlikle GSP300 öneririm. O da size 250 TL gibi bir fiyata geliyor. GSP300'ün verdiği ses Cloud 2'nin kendi ses kartlı halinden kaliteliyken, sizin ses kartınızla harikalar yaratır. Ses kartı driver'ınızı sanırım kullanmıyorsunuz. Bir şekilde sizinle iletişime geçip onu da halledelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DougMesa -- 28 Kasım 2019; 17:59:37 >
  • Alprux A kullanıcısına yanıt
    Aldınız mı merak ettim
  • Aldınız mı bir kulaklık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DougMesa

Mh751 almanız daha iyi olur.
    DEll 7577 veya Dell G5 laptopta iyi sonuç alınır mı? Laptopların ses kartları nasıldır bilyorum da.
  • Hangi kulaklık iyi sonuç alır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DougMesa -- 29 Kasım 2019; 5:15:14 >
  • Hocam laptopların anakartlarına pek özenilmez. Bazı modellerde anakarta özenilse bile yinede ses kartını düzgün yapmazlar. En fazla yanında bir uygulama verebilirler. Sizde standart bir ses kartı olduğu için Cloud 2 size GSP300'den daha uygundur. GSP300'ün mikrofonu daha kaliteli ve daha dayanıklıdır. Cloud 2'nin mikrofonu çıkabildiği ve daha sade tasarıma sahip olduğu için dışarıda kullanmaya uygundur. GSP 300'ün deri pedleri daha dayanıklıdır. Cloud 2'nin iki pedi çıkmakta. GSP300 daha iyi izolasyon sunuyor. Ben buraya iki kulaklığın iyi yönlerini özetledim hocam. Hangisini kendine yakın görüyorsun sana kalmış. Bu günlerde doluyum sana bir süre yazamadım kusura bakma.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Valla dostum hala kararsızım ama. Bu aksam alacagım ama kanlolumu alsam kablosuz mu bilemedim.cloud 2 300 tl ye geliyor en kotu onu alırım.ama içimden geçen corsair virtuoso oda 900 e geliyor.cloud flight ise 700

• DougMesa D kullanıcısına yanıt
    Benim anakarttaki ses kartı güzel bir arkadasta mh751 i önerdi oda 400 e geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Alprux

Valla dostum hala kararsızım ama. Bu aksam alacagım ama kanlolumu alsam kablosuz mu bilemedim.cloud 2 300 tl ye geliyor en kotu onu alırım.ama içimden geçen corsair virtuoso oda 900 e geliyor.cloud flight ise 700
    Bütçenize göre karar verin hocam. Hepside iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışarıda kullanılmayacaksa benim aklımda şu var. Eminim birçok oyuncu kulaklığından çok daha iyi bir kulaklık ve özellikle de mikrofon olacaktır. Birçok yabancı kaynaktan da araştırdım birçok videosunu yapanlar da var. Sadece open back olduğu için ne kadar dışarıya ses verdiğini tam bilemiyorum. Ancak bazı ünlü yayıncıların bu tarz Hi-Fi kulaklıkları kullandığını görmüştüm. Mesela Beyerdynamic dt 990 pro kulaklık gibi. Open Back kulaklıkların closed back kulaklıklara göre çok daha iyi soundstage olduğunu yani sahne genişliğinin daha iyi olduğunu böylece alan derinliği ve çevresel algının daha net oluştuğu söyleniyor.

500 600 lira şişirilmiş "gaming" kulaklıklara para vereceğime bu yöntemle hem çok daha iyi mikrofona sahip olup oyunlarda daha avantaj yaratarak aynı zamanda kaliteli bir müzik kulaklığına sahip olacağım için bence her açıdan avantaj diye düşünüyorum. Tabi metrobüste metroda vs dinlemeye uygun olmaması tek dezavantajı olarak görünüyor :) O kadar kusuru da olsun canım :)) Tek endişem open back kulaklıktan mikrofona ses kaçar mı ?

Bilindiği üzere Sennheiser'ın game one kulaklığı open back, game zero ise closed back miş. Yani bu konularda uzman birisi değilim. Belki 200 300 liraya oyunlarda yeterli olacak düzeyde bir sete sahip olunabilir. Mesela şu aralar indirimde olan HS50 veya Cloud Silver 300 lira gibi. Ancak 500 ün üstüne çıkınca oyuncu kulaklıklarınının bana çokta oyunlarda fark ettireceğini düşünemiyorum. Ayrıca dediğim gibi fazla şişirilmiş geliyorlar.

Mesela,

https://hardwarecanucks.com/headphones/philips-shp9500-review/

https://www.amazon.com/Philips-SHP9500S-Precision-Over-ear-Headphones/dp/B00ENMK1DW

Buna şu mikrofonu alırım diye düşünüyordum ama daha iyisini buldum :)
    https://urun.n11.com/mikrofonlar/zalman-zm-mic1-yuksek-hassasiyetli-kulaklik-mikrofon-P153802060

Amazonda pahalı ama Alide ucuz.
    https://www.amazon.com/V-MODA-BoomPro-Microphone-Gaming-Communication/dp/B00BJ17WKK
    https://tr.aliexpress.com/item/4000158145059.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 29 Kasım 2019; 23:23:28 >

Anlık indirimle hyperx cloud flight 550 tl ye geldi siprişini verdim 👍

• quote:

Hangi kulaklık iyi sonuç alır mı?
    mh751
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alprux

Anlık indirimle hyperx cloud flight 550 tl ye geldi siprişini verdim 👍
    Hayırlı olsun hocam. Amazondan mı sipariş geçmiştiniz?
    Aynen 79 dolardı 35 dolarda indirimim vardı vergisiyle kargosuyla 550 ye geldi.bu arada amazon.de den almak isteyen varsa oradan 700 tl ye geliyor.

• Alprux A kullanıcısına yanıt
    iyiymiş.
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız. Oyun kulaklıklarına oranla daha uzaktan zemin ses verebilirler ancak oyun kulaklıkları bunun için ayarlanıyor. Yapılan ayarlar bu seslerin çok yüksek şekilde verilmesini sağlarken bass gibi oyun içi gereksiz şeylere para vermemiş oluyoruz. Çevresel sesi de daha iyi veriyor oyun kulaklıkları. Sony MDR'nin kaliteli bir kulaklığını test etme imkanım oldu. Daha uzaktan ses verdiğine eminim ama daha iyi daha doğru sesi GSP300'ün verdiğine eminim. Mesela bir adım uzaktan duyuyorum ama çok az geliyor, daha gerçekçi veriyor. GSP de ise o adam 1 adım sonra bangır bangır ayak sesi vermeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DougMesa -- 30 Kasım 2019; 23:29:21 >
  • quote:

Hocam haklısınız. Oyun kulaklıklarına oranla daha uzaktan zemin ses verebilirler ancak oyun kulaklıkları bunun için ayarlanıyor. Yapılan ayarlar bu seslerin çok yüksek şekilde verilmesini sağlarken bass gibi oyun içi gereksiz şeylere para vermemiş oluyoruz. Çevresel sesi de daha iyi veriyor oyun kulaklıkları. Sony MDR'nin kaliteli bir kulaklığını test etme imkanım oldu. Daha uzaktan ses verdiğine eminim ama daha iyi daha doğru sesi GSP300'ün verdiğine eminim. Mesela bir adım uzaktan duyuyorum ama çok az geliyor, daha gerçekçi veriyor. GSP de ise o adam 1 adım sonra bangır bangır ayak sesi vermeye başlıyor.
    Hazır indirim varken 300 liraya Cloud Silver alıp geçtim. Daha fazla uğraşamayacağım :)
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    :). Cloud'da güzel öyle demeyin.

• Ben Ps4 Pro için alacağım, rahat olsun yeter konsol zaten 7.1 ses desteği vermiyor birde müzik dinlesem işimi görür aklımda Logitech G433 var önerir misiniz veya Hs60

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.