Şimdi Ara

Black Desert Online Mobile - Güney Kore Open Beta 28 Şubat!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edit: Güney Kore'de açık beta 28 şubat tarihinde başlıyor.

Pearl Abyss'in PC ve konsollar için geliştirdiği Black Desert Online, mobil platformuna da gelmek üzere. Kore'de pre-register kayıtlarının başladığı Black Desert Online mobile EU ve NA'ya Kore'de başarılı bir launch yaptıktan sonra gelecek.

Kısaca anlatmak gerekirse, grafikler PC sürümünü aratmayacak şekilde dizayn edilmiş. Ayrıca optimizasyonun çok iyi olacağının garantisi verildi. Karakter özelleştirme aynı PC sürümündeki gibi detaylı olacak (aşağıdaki videolarda görebilirsiniz). Oyuna gerçek bir RPG kavramı verilmek isteniliyor, madencilik,bitki toplama,balıkçılık gibi bir çok çeşitli meslekler oyunda önemli bi yer alacak. Ayrıca oyuncuların özel mülkleri olacak, bu mülklere binalar inşa edilip, tarımcılık gibi çeşitli şeyler yapılabilecek.

Videolar:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 26 Şubat 2018; 15:32:52 >

• Merakla bekliyorum çok güzel görünüyor. Umarım avrupa çıkışıda erken olur fakat içimden linage 2 vakası olur mu acaba demiyor da değilim. (Biliyorsunuz ki o oyunda mobil için çok beklendi herkez heyecanla indirdi fakat yönlendirmesine kadar otomatik, tek düze, vasat, pay to win oyun olarak karşımıza çıktı.)
  • Beklemeye değer bir şey yok, oyunda auto-play özelliği olacağı açıklandı.
  • Zeiden kullanıcısına yanıt
    Her mobil oyunda auto play özelliği var. Fakat bu yüksek derece bossları vs auto play oynayabileceğin anlamına gelmiyor. Auto-playi istediğin zaman disable edebilir oynayabilirsin. Ben sanmıyorum ki yüksek level bossları auto play ile de yapabilelim. Öyle olursa zaten çöp, lineage 2 mesela öyle. Lineage 2 kadar çöp bi oyun daha görmedim hayatımda , BDO nun öyle olacağını sanmıyorum. BDO geliştiricilerinin kafa güzel çalışıyor bence işlerini biliyorlar. Tek sorun end gamein yeterli olmayacağını söyleyenler var fakat BDO pc sürümünde baya grind bir oyun ve grind oyunlar genel de kolay kolay ölmez. Tabi bu grindin ne kadar zevkli olup olmadığına göre değişir. Göreceğiz, ama auto play var beklemeye gerek yok demek saçma olur, dediğim gibi her mobil oyunda auto play özelliği var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Her mobil oyunda auto play özelliği var. Fakat bu yüksek derece bossları vs auto play oynayabileceğin anlamına gelmiyor. Auto-playi istediğin zaman disable edebilir oynayabilirsin. Ben sanmıyorum ki yüksek level bossları auto play ile de yapabilelim. Öyle olursa zaten çöp, lineage 2 mesela öyle. Lineage 2 kadar çöp bi oyun daha görmedim hayatımda , BDO nun öyle olacağını sanmıyorum. BDO geliştiricilerinin kafa güzel çalışıyor bence işlerini biliyorlar. Tek sorun end gamein yeterli olmayacağını söyleyenler var fakat BDO pc sürümünde baya grind bir oyun ve grind oyunlar genel de kolay kolay ölmez. Tabi bu grindin ne kadar zevkli olup olmadığına göre değişir. Göreceğiz, ama auto play var beklemeye gerek yok demek saçma olur, dediğim gibi her mobil oyunda auto play özelliği var.

MMORPG türünü öne çıkaran yönü, emek gerektiriyor olması. Örneğin; senin de bahsettiğin gibi Lineage 2'de telefonu açıp, auto-play butonuna tıkladıktan sonra yapman gereken hiçbir şey yok. Tüm oyunu kendi başına oynayabilir. Bundan nasıl zevk alınabileceğini, insanların buna nasıl para yağdırabileceğini anlamakta zorlanıyorum. Firmalar için de bu daha kolay. Her şeyi tamamen aynı script üzerine kurup milyonlarca dolar para kazanmak varken, herhangi bir firmanın risk alacağını zannetmiyorum. Muhtemelen CoL ile Lineage 2 arası bir yerde olur ve o aralık dahi oynamaya değer bir şey vaat etmiyor.

• Zeiden kullanıcısına yanıt
    G-star da çekilmiş gameplay videosunu buldum. Pek auto-play friendly bir oyuna benzemiyor bence, ayrıca kamerası da lineage 2 çöpü gibi değilmiş bende merak ediyodum, rotate edilebiliyor. Bence diğer mobil mmorpglerden cok daha farklı olmuş. Tera M bugün çıkacak koreye, indirdim bekliyorum açılmasını. Tera M de bir lineage2 fiyaskosu gibi olacak gibime geliyor. Ama BDO çok çok farklı bana kalırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 27 Kasım 2017; 19:55:46 >

• auto-play varsa çöptür hocam linage 2 de şişirdiler hoşuma gitmedi auto play oynanış bir tuhaftı sevemedim.
  • Beklemeye Değmez
  • Arkadaşlar güney kore'de 28 şubat tarihinde open beta başlıyor. Gelmiş geçmiş en güzel mobil mmorpg oyun olacağı garanti. CBT oynayanlardan videolar var inanılmaz güzel, evet autoplay var ama tamamen size bağlı, sizi kesinlikle zorlamıyor auto play kullanmaya ki hatta auto play e bıraksanız belki de ölürsünüz. Tamamen manual playe daha cok odaklı. Mutlaka deneyin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.