Şimdi Ara

Biyomedikal Mühendislik okuyan arkadaşlar cvplarınızı bekliyorum 2013 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
95
Cevap
9
Favori
47.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuanda tercih donemindeyiz ama kafam gerçekten çok karisik Yeditepe biyomedikal müh düşünüyorum ama is sahasi konusunda endiselerim var yardimci olursaniz sevinirim Yeditepe bu konuda iyimidir onu da merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben biyomedikal mühendisliği düşünüyorum ama bir yandan bilgisayar mühendisliği de kafamı aşırı derecede zorluyor ama bilgisayardan biraz korkuyorum yapamam pes ederim diye biyomedikalde iş yok bilgisayarda hemen olur diyorlar ne yapmalıyım sizce kafam çok karışık bilgisayar okuması zor diyorlar o yüzdende korkuyorum sizce ne yapmalıyım _
  • Bizim endişelerimizde iş bulabilirmiyiz gibisindendi ama hocalarimız ekseriyetle iş sorunu olmaz diyorlar. Ercies biomedikladen mezun bir hocamız var. Arkadaşları hep özel sektörde iş bulmuşlar. Biyomedikla muhendislik cok genis bir alan. Zilyon tane degisik cihaz var , ülkemizde tabi henuz bu cihaz çeşitleri az . Yani tercih yaparken bi riske giriyosunuz . Ama boş bir meslek degil. Sonuçta saglık sektöründe .

• Tabi orası doğru bilgisayar olmasaydi direk tercihimdi simdi kafam karisti pisman olmaktan korkuyorum biraz

• Hocam benım sıralama 48k
    erciyes biyomedikal 46k
    kocaeli 49k
    izmir katip çelebi 50k
    cukurova 52k

hangisi iyidir ve gelebilir bu meslegin is olanakları hakkında korkum var ozelde ıs bulamassak devlette atanma durumları nasıldır bilgilendirecek varmı
  • kendiyolunda96 K kullanıcısına yanıt
    erciyes bm mezun vermiş o yüzden kanımca daha iyidir. lab vb olanaklar erasmus programları olsun gayet iyidir diye tahmin deiyorum. Ama yakinen bilmiyorum. İzmir için pek güzel şeyler duymadım . hoca konusunda sıkıntıları varmış. ama gelecekte ne olur bilemem. kocaeli açıkçası üni olarak gelişmiş ama koüdeki b.m teknoloji fakultesinde . ilerde sıkıntı olabilir. çukurova hakkında bir malumatım yok.
  • Farkettiyseniz bunlardan 5-10 yıl önce mekaktronık ve meta. için aynı sey soylenıyordu sonuc?
    Babam medical'cı yani tıbbı malzeme satan dükkanız var yanı bu ıslerle yakınız gayet eger bu ıste bır yerlerde olmak ıstıyorsanız torpıl olması lazım özeli saymıyorum bile bakınız devlet ıcın bıle devlet ıstedıgı elemanı alıyor kpss'nın sozlu mulakatlarında demek ıstedıgım torpıl varsa yazın yoksa yazmayın gıdın bilişim sis. müh okuyun dedıgım gıbı arkadaslar ac kalmak ıstemıyorsanız bıyomedıkal yazmayın TORPIL YOKSA!
  • Bérk Kızık B kullanıcısına yanıt
    hangi mesleği araştırdıysam torpil de torpil. abi evet torpil her yerde önemli malesef ama torpilsiz de hiç kimseye iş yokmu. abarmayın bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: intensee

hangi mesleği araştırdıysam torpil de torpil. abi evet torpil her yerde önemli malesef ama torpilsiz de hiç kimseye iş yokmu. abarmayın bu kadar

Dikkatlı okursan orada meslek önerdim
    Ayrıca gerceklerı söyledım bu sayfaya gelıp hayatını belırleyecek kararı veren bınlerce insan var onları düşündüğümden yoksa banane giren girmiş giren girmemiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bérk Kızık

Farkettiyseniz bunlardan 5-10 yıl önce mekaktronık ve meta. için aynı sey soylenıyordu sonuc?
    Babam medical'cı yani tıbbı malzeme satan dükkanız var yanı bu ıslerle yakınız gayet eger bu ıste bır yerlerde olmak ıstıyorsanız torpıl olması lazım özeli saymıyorum bile bakınız devlet ıcın bıle devlet ıstedıgı elemanı alıyor kpss'nın sozlu mulakatlarında demek ıstedıgım torpıl varsa yazın yoksa yazmayın gıdın bilişim sis. müh okuyun dedıgım gıbı arkadaslar ac kalmak ıstemıyorsanız bıyomedıkal yazmayın TORPIL YOKSA!

Tıbbi malzeme satmak yapacağın tek iş değil. Mühendislik okuyup ticaret mi yapalım illa. Adam gibi okursan ar-ge falan götürürsün. Adamlarda her gelene iş verecek değiller ya bilene verecekler.
  • karaposu1 kullanıcısına yanıt
    dostum teknoloji fakultesi kocaelideki iyimidir?
  • waleur5 kullanıcısına yanıt
    pek karşılaştırma yapamıcam . ama hocalarımız bence baya iyi. ( zaten 3 hoca 7 derse giriyordu 2. dönem ) mesela tıbbi biyoloji ve biyokimyaya giren hocamız baya ünlü. zorda sorar biraz ama dersleri çok yogun işler buna ragmen eglencelidir. hani bazı videolar olurya aslında seyreltik bir konuşmadır ama nefes alma dinlenme yerleri atlanınca yogunlaşır. adamı sıkmaz hiç. dersleri aynen öyledir. 1 saatte 3 saatlik ders işler ama dinlerseniz anlarsınız. biyomedikal muh ligine giriş ve fizik derslerini veren hocamızda baya iyidir . yurtdışında kendi alanında tanınmışlıgı vardır diye biliyorum. sordugu soruda "insanın boyunun 3 metre bulursanız hadi neyse olabilir ama 300 metre bulursanız bakın işte çocuklar buna sininrleniyorum " der. dersleri için ingilizce gereklidir. mat hocalarımızda iki dönemdede iyiydi. ama başka üniversteleri bilmiyorum
    hocam hangi üniversitedesin sen
  • intensee kullanıcısına yanıt
    koü
    biyomedikal için sence erciyesi mi yoksa kocaeliyi mi tercih etmeli
    ama teknoloji diye çıkışda iş sorunu olur diyorlar?
  • ucerbeserfirat U kullanıcısına yanıt
    Ya her seyi cok iyi anladim da :) cihazların tamiri bakımı kalibrasyonu gibi şeylerle uğraşacaksın derken bu biraz biyomedikal cihaz teknolojileri bolumunun ilgilendigi seylerden gibi geldi bana. Hem bu durumda biraz da bayan meslegi olmaktan uzaklasmis olmuyo mu ? Yani gayet isteyerek yazmistim ama suan pisman olmus sayilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: berruc

Ya her seyi cok iyi anladim da :) cihazların tamiri bakımı kalibrasyonu gibi şeylerle uğraşacaksın derken bu biraz biyomedikal cihaz teknolojileri bolumunun ilgilendigi seylerden gibi geldi bana. Hem bu durumda biraz da bayan meslegi olmaktan uzaklasmis olmuyo mu ? Yani gayet isteyerek yazmistim ama suan pisman olmus sayilirim

Bir başka duyan da pazarlamacı mı olacaksın diyor. Her kafadan bir ses çıkıyor fakat bölümün alanı geniş okulun bölüm sitesinde gördüğüm kadarıyla. Sen kendini nasıl yönlendirirsen o şekilde çalışırsın sanırım

• berruc B kullanıcısına yanıt
    Bolumun adini soyledigimde Biriside bana "demekki medikal malzeme dukkanlarinda artik egitimli eleman duracak" demisti . Bi sure sonra alisiyosun bunlara ...

• quote:

Orijinalden alıntı: karaposu1

Bolumun adini soyledigimde Biriside bana "demekki medikal malzeme dukkanlarinda artik egitimli eleman duracak" demisti . Bi sure sonra alisiyosun bunlara ...

yapma yav
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.