Şimdi Ara

Bitcoin (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
1
Favori
17.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
259 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • mstfmd kullanıcısına yanıt
    yalniz simdi komisyonda var yavasta :$ bi kaydi olmamasi en kotu yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blockchain teknolojisi ile Çiftlik Bank'ı bir tutmak, hatta karşılaştırmak dünyanın en saçma şeyi olsa gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

taksiciler sevinmeliler aslında pilaka sahipleri düşünmeli taksiye cıkıyorsun 200 tl yövmiyeyi hertürlü yamyamlığı yaparak toparlamaya çalışıyorsun evine 20tl alıp ekmeğinin derdindesin işin pilaka sahibini zengin etmek..diğer tarafta uber sana 3000 lira sabit maaş verebiliyorken elin taksisiyle neyini savunuyorsun anlamıyorum

Mesajım über başlığında nerede arama diye yazıyorum
  • 500 TL ver senin paranı kurtarayım çiftlik banktan. Garanti bak.

Blockchain teknolojisini bilmeyip çiftlikbanka para kaptıranlar, parasını çekemeyenler gelmiş ne diyor ulannn...

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

bitcoinin amaci bu degil zaten bende alacam btcleri ama dollar karsisinda makul seviyeye gelmesini bekliyorum soyle 1 dolar 1btc olsa guzel olur sonrasinda bank kulanmayi birakirim btc cuzdani kulanirim

belli ki ileri sürdüğü argümanı destekleyecek sıfır fikirle konuyu açan arkadaş gibi bitcoin mevzuundan hiçbirşey anlamamışsın. bitcoin miktarı max 21 milyon olacak. daha fazla olmayacak. eğer ki bitcoin gerçekten tutacaksa ve bir hacme sahip olacaksa 1 bitcoin = 500.000$'a kadar gidecek demektir.

bitcoin sadece bir değişim aracı. kimse paranı yemiyor. saadet zinciri ise sürekli yeni para pompalanmasına ihtiyaç duyuyor. ikisini bir görmek için ekonomiden gerçekten bihaber olmak lazım. aslında çok boş bir konu olmuş ve biz de yazıyoruz yine de. arkadaş ta eğleniyor. altı bomboş bir cümle...

• quote:

Orijinalden alıntı: cengiz_vga

O bitcoin için uğraşan devletlerden biri diğerlerinin elektrik ağına sızıp heryerde trafo patlatırsa sonra elektriksiz nasıl btc üretecekler merak ediyorum

Sanal olan birşeyin değeri sadece o anlıktır.

kullandığımız kağıt paralar da sanal. sadece itibari bir değeri var. yakın bir örnek vereyim. ırak kuveyt'i işgal ettiğinde kuveyt dinarının değeri sıfırlandı mesela. eskiden paraların altın karşılığı vardı. artık hiçbir paranın öyle bir karşılığı yok. hepsi sanal. bankadaki paraların kağıt bile değil. bankada paranın karşılığı olmayabilir dahi. eğer banka verdiği kredileri toplayamazsa batar ve paran buhar olur. çünkü o da sanal. bitcoin bankadaki parandan daha gerçek. çünkü o bitcoini kimse elinden alamaz. elektrikler gitsin, trafo patlasın. dünyadaki tüm internet çöksün. hiçbirşey olmaz. hard diskinde bir kopyasını saklarsın ve şifresi de sende. bişey olmaz.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    bunu biliyorum btc den 21milyon tane olcak ama btc gibi onlarca kripto para birimi var ve surekli cikiyor hepsinin toplami trilyonlari gecer
    bu isin ana fikri serbest dolasabilen sanal para degilmi? suanki islevise tamamen sisen bi fonlama borsa gibi bisey
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: cengiz_vga

O bitcoin için uğraşan devletlerden biri diğerlerinin elektrik ağına sızıp heryerde trafo patlatırsa sonra elektriksiz nasıl btc üretecekler merak ediyorum

Sanal olan birşeyin değeri sadece o anlıktır.

kullandığımız kağıt paralar da sanal. sadece itibari bir değeri var. yakın bir örnek vereyim. ırak kuveyt'i işgal ettiğinde kuveyt dinarının değeri sıfırlandı mesela. eskiden paraların altın karşılığı vardı. artık hiçbir paranın öyle bir karşılığı yok. hepsi sanal. bankadaki paraların kağıt bile değil. bankada paranın karşılığı olmayabilir dahi. eğer banka verdiği kredileri toplayamazsa batar ve paran buhar olur. çünkü o da sanal. bitcoin bankadaki parandan daha gerçek. çünkü o bitcoini kimse elinden alamaz. elektrikler gitsin, trafo patlasın. dünyadaki tüm internet çöksün. hiçbirşey olmaz. hard diskinde bir kopyasını saklarsın ve şifresi de sende. bişey olmaz.

Elle tutulamayan birşeye gerçek diyorsanız size diyeceğim birşey yok.Ha şimdide dersiniz elektirkte elle tutulamıyor o nasıl gerçek diye.bak onu görebiliyorsun ve en güzeli hissedebiliyorsun içine girdiği zaman

• Burada Bitcoini ölümüne, sert bir üslupla savunanları görüyorsunuz değil mi?

Aynı şekilde zamanında Mega Holdings savunuluyordu.
  • Karlo kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim bitcoin devrim tamam mı
    mason düzenine son vericez

fed karsılıksız para pbasıyo :DD: kahrolsun amerika :D:D:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

• Btc tamam da Block Chain algoritması efsane bir olay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

Ahahaha yemin ediyorum komiksiniz. Sizi böyle izlemek çok eğlenceli. Bol şans.
  • kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Tamam
  • Neden anlamamakta ısrar ediyorsunuz bilmiyorum. Elinizdeki kağıt paranın bir kripto paranın private keyinden zerre farkı yok. Hatta private key çok daha güvenli. Yedekleyebilirsiniz çünkü. Kağıt parayı yedekleyemezsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanır mesela hop gitti.

Sadece güven duyulan mekanizma farklı. Ülke paralarında arkasındaki devlete güvenirsiniz. O devletin sizi aldatmayacağını, çok uzun süre varlığını sürdüreceğini, ekonomisinin batmayacağını düşünürsünüz. Kripto'da ise bilime ve teknolojiye güvenirsiniz. Sistemin salt çoğunluğunun kötü niyetli olmayacağına inanırsınız. Blockchain'in çökme olasılığının abd'nin yarın dükkanı kapatma olasılığı ile aşağı yukarı aynı belki de daha düşük olduğunu bilirsiniz.

Bitcoin kısa yoldan köşeyi dönme aracı değildir. Bir değişim/ödeme aracıdır ve geleneksek sistemlerden çok daha güvenli ve hızlıdır.

• Bitcoin = üçüncü güvenilir tarafların ortadan kaldırılması için oluşturulmuş merkezi olmayan defterlere kayıtları tutulan para birimi !

Yani bankalara verdiğiniz komisyonların çok daha düşürülmüş hali ile para transferlerini yapabileceğiniz yeni bir finansal düzen ancak şu anda altında yatan büyük teknolojinin kötü amaçlar için kullanılmış olması ve kolay zenginleşme aracı olarak kullanılması oluşturmaya çalıştığı yeni düzen için büyük bir balta indirmiş olsada ben hala bunu başarabileceğinin umudunu taşıyorum.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterinin de söylediği gibi odağının son zamanlarda kaymış olması sebebiyle rahatsızlık veriyor ve çiftlikbank gibi olgularla karşılaştırılıyor.
  • Mikro blog devi Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in 10 yıl içinde gezegenimizin tek para birimi olacağını iddia etti. Korosol çoftlokbonkkkkk diyen süper zekalı finans uzmanlarının dikkatine.

https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/twitterinceosundan-radikalbitcointahmini,hk2FAROUJkimVNPCqoSSRQ/_kZMMx3MCU2linckQUDqpw

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Mikro blog devi Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in 10 yıl içinde gezegenimizin tek para birimi olacağını iddia etti. Korosol çoftlokbonkkkkk diyen süper zekalı finans uzmanlarının dikkatine.

https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/twitterinceosundan-radikalbitcointahmini,hk2FAROUJkimVNPCqoSSRQ/_kZMMx3MCU2linckQUDqpw

Hocam sizce Btc deki düşüş sürer mi?

• Çok olmadi 8 ay once yazdim..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.