Şimdi Ara

Bitcoin 3000 doların altında.. Sıcak sıcak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
2
Favori
9.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faruk F kullanıcısına yanıt
    Bende tam olarak sızın bahsettıgınıze vurgu yaptım hocam. piyasayı arz talep belirler,

Sız gıder 3000 usd den alırsınız. 3 kuruşa Satmak ıcın belkı günlerce beklersınız.

Uluslararası yatırım aracını kullanan bırı , olmayan btc yı (acıga) satar. Alırken de , satarken de kazanır. Sadece btc için değil bu söyledigim.tüm para ve emtia birimlerinde aynı sistem geçerli.

Bu arada 3000 lerdeki gap tam anlamıyla kapanmadi.inmeye ve çıkmaya çok müsait.major piyasadan bağımsız hareket etmekte.riske değmez kısaca.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çin'in çabaları sonuç verirde 1000$ ın altına gelirse görürürüz sıcağı
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

madenci bilgisayarları 24 saat boyunca ne iş yapıyor acaba. kimbilir hangi devletin istihbarat örgütüne hizmet ediyorlar. hangi devletin internet trafiğine ddos attack yapıyorlar. güzel yöntem.

Bu zikrettiğiniz fikrinizin bir referansı var mı çok merak ettim, yoksa hissettiklerinizi mi yazıyorsunuz.
    Forumda fikri olan herkes bunu beyan edebilir elbette ama bilgisi var mı yok mu bunu bilemeyeceğimiz için referans vermek iyi olabilir.
    Konu başlığını açan arkadaşa da yüklenmeyin derim çünkü fırsat mıydı bugün olan biten... evet. ama yarın ne olacağını kimse bilemez.. Piyasaları yöneten ve yönlendirenler dışında.

Gelelim bitcoine.
    Elbet dünya birgün elektronik paraya geçecek. Geçmeyeceğini düşünen var mı? (not düşsün buraya ileride anekdot olarak anlatırız). Bu bitcoin mi olacak ethereum mu onu zaman gösterecek. Kısa süre sonra mı torunlarımız mı kullanır onu da bilme şansımız yok. Ama şu an bitcoinin Japonya ve Güney Kore de dünyanın her tarafından daha fazla kullanıldığı gerçeği (kaynak:cryptocurry) bana bu işin sadece kara para aklamak gibi bir amaçla oluşturulmadığını düşündürüyor bana. Aslında uzun uzun yazılır ama konu uçacak yakında fazla efor sarf etmeye gerek yok. Şu an amazon ya da walmart gibi bir retail şirketin cryptocurrency yi tanımasına ve işleme izin vermesine bakar. piyasaya sürülebilecek bitcoin adedinin de 21 miyon ile sınırlı olduğu düşünülürse ortam o zaman şenlenecektir.

Peki bu kadar positif yaklaşımdan sonra küçük yatırımcıya önerir miyim? Elbetteki hayır. Paradan para kazanmak için para mühendisi olmak lazım ya da şanslı. Sorun kendinize para mühendisi misiniz? Ve sorun kendinize bu devirde ve bu lokasyonda yaşadığımıza göre şanslı mıyız? Sonra aksiyon alırsınız bence

Ben mi? olur da bir gün uçar giderse diye 2 bitcoin atmıştım wallet'e 37$ iken. para mühendisi değilim... şanslı hiç değilim.
  • 3 gunde 4400 dolardan 2900 dolara düşmüş bir şeyi alıpta para kazanmaya calisiyorsaniz ( şayet kazandıysanız)

Ya cok sanslisiniz

Yada yuksek oynayan alsat cısınızdır demektir.

• Tahminimce gelmiş geçmiş en büyük vurgun olacak hadisedir bitcoin. Bunu yazıyorum buraya yıllar sonra görüşürüz.
  • 3774 dolar olmuş. Çok ilginç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • burada yazılanları dikkate alarak aman ha sakın bitcoin'i değerlendirmeyin. adam akıllı yerlerden bilgi alın, buradan değil.
  • Ben boyle oynak bir sey gormedim sabah 3.000 dolardi simdi 3.700. Hicmi normal ilerlemez aksiyon filmi gibi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beocan

Ben boyle oynak bir sey gormedim sabah 3.000 dolardi simdi 3.700. Hicmi normal ilerlemez aksiyon filmi gibi :)

Adamın evine incir ağacı diker

• TrettiofemHalf kullanıcısına yanıt
    Baya erken yazmissiniz bunu.

• Yok kardeş saol biz yerli dolandırıcı kullanıyoruz. Paramız yabancıya gitmesin.

Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

3 gunde 4400 dolardan 2900 dolara düşmüş bir şeyi alıpta para kazanmaya calisiyorsaniz ( şayet kazandıysanız)

Ya cok sanslisiniz

Yada yuksek oynayan alsat cısınızdır demektir.

Çok tehlikeli

• Buraya para yatirinca sizi koruyacak yasa var mi? Yok. Bankaya yatirdigin para 100 bin tl ye kadar devlet garantisinde ornegin. O yuzden sakin ha

• Bugün trilyonluk alım yapın.

Yarın dünya üzerinden bitcoini silsinler.

Kime, nereye başvurup batan paranızı nasıl kurtaracaksınız?

Kendi ülkende adalet var sanki de...

Dh'da sf'da bitcoin konusu göreceğimi hayal ediyordum, gerçek olmuş :)

• bu kesinlikle donanım haber de gördüğüm en sıcak fırsattı, param olsaydı 3000 usd iken alıp iki günde %30 kar etmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

Bugün trilyonluk alım yapın.

Yarın dünya üzerinden bitcoini silsinler.

Kime, nereye başvurup batan paranızı nasıl kurtaracaksınız?

Kendi ülkende adalet var sanki de...

Dh'da sf'da bitcoin konusu göreceğimi hayal ediyordum, gerçek olmuş :)

Hocam trilyonluk alım yapabilecek birinin bu sayfada işi ne
  • Bitcoin günümüz dünyasında geçerliliği olmayacak kadar ütopik bir para birimi. Bunun nedeni de belli bir değerinin olmayışı. 5 sene önce 25 kuruşa sakız alıyorsam hala 25 kuruşa sakız alıyorum. Bitcoin belki 10 sene sonra çok daha önemli olur ama günümüzde maalesef güvenirliği yok.
  • Bitcoinin kısa ve orta vadeli hareketlerinden akıllı yatırımlar ile çok iyi kazanabilirsiniz. Bu bir gerçek. Misal dün yaşanan durum. Kumar gibi yani. Spekülatif olması fırsatları katlıyor.

Ama bu getirinin diğer taraftan riski de yüksek. 3 günde %35 düşen % 35 artan bir yatırım enstürmanı sağlıklı değildir. Bir haberle paranız pulda olabilir. Ki bitcoin ve benzeri paralar uzun vadede hizaya çekilecek. Devletlerin radarına yavaş yavaş giriyor. Ekonomileri bozacak seviyeye gelmeden fişini çekerler. Uzun vadede yeri 1000 usd ve altı. Zaten şu an amacından uzak birşeye dönüştü.

Sanal para dediler ama kimse bitcoinle alışveriş yapmıyor. Al-sat sadece. Peki elle tutulur bir karşılığı var mı? Arkasında duran resmi bir kurum var mı? Yok. Eee doların veya diğer paraların var mı diye savunma yapıyorlar. Evet onların var. Kısmen altın, petrol, silah ve koskoca devletlerin taahhüdü var.

Şu an ki yatırımcılarının savunması gelecek elektronik parada, güvenli, herkes kullanacak, dolayısıyla değeri düşmez ama çok artacak, 1milyon usd olacak.

5bin olduğunda lagaluga yapmayın bir daha 4binin altına düşmez diyenler, bakmayın siz 3binin altını görünce altlarına kaçıracak duruma geldiler:) Kendileri de o kadar inanmıyorlar aslında. Ama bu iş sakat, bu kadar kolay kazanılıyorsa kesin bir hinlik var diye itiraz edenlere de sizin kafanız basmıyor, olayı anlamıyorsunuz, gidin ögrenin, zengin olma fırsatını kaçıranlar b.k atıyor diyorlar. Bana tıpkı ponzicilerin argümanlarını anımsatıyor.

Birincisi zaten elektronik parayı kullanıyoruz. Kredi kartları sayesinde dünyanın heryerinde işlem imkanı var. Bitcoin ile sakız alamazken kredi kartları ile alınıyor. Değeri de manyakça değişmiyor. O zaman bitcoine ihtiyaç neden olsun? Ya da blockchain sistemi ile daha güvenli sanal paralar gerekti. Devletler bunu kendisi yapar zaten. Neden bitcoin gibi kendilerinin sahibi olmadığı birşeyi kabul etsinler.

İkincisi devletsiz para, özgür dünya hayali fasa fiso. Bitcoinin de bu yanı önemli işte. Hayal satıyorlar.

Benim fikrim illa buradan para kazanmalıyım diyenler, bu spekülasyon ortamı devam ettiği müddetçe uzun vadeli beklentilere girmeden elinizdeki yatırımlık paranın az kısmı ile çok düstüğünde biraz alıp değerlendiğinde satın. Ayrıca haberleri iyi takip edin. Grafik vs. paylaşan idiotlara bakmayın. Hepsi boş adam.

Hele alın alın hemen, seneye 20bin, 5 yıl sonra 100bin usd olacak diyenlere inanmayın. Onlar işin çakalı. Piyasaya adam toplayıp çarkın sürmesini isteyenler. Siz alırsanız onun elindekinin değeri artacak. Çıkarken alın diyenler düştüğünde hemen toz oluyor. Çok gördüm bunları. Bu kadar net konuşuyorlar ama vebali unutuyorlar.

Gözünü para hırsı bürüyüp kredi çekip bitcoin alanlara ise herşey müstehak.

• Bitcoin'in olayı bu her Bitcoin düştüğünde Bitcoin biti,Bitcoin çöptür tarzı saçma sapan yorum yapan kişiler türüyor dün daha 2980 Dolara kadar gerildi bugün 3800 Dolar bence çok iyi bir yatırım aracı kaldıraçsız olarak bile çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz
    burada Bitcoin hakkında zerre bilgisi olmayanlar atıp tutmaya devam etsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.