Şimdi Ara

Bisiklet için GPS taşıma aparatı yapımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bisiklet için GPS tasima aparati yapimi

Bu site yapimindan bahsedilen GPS tasima aparati, bu tür bir aparata ihtiyaci olacaklarin dermani olacaktir.

Bu aparati bisikletimizde büyük ekranli GPS cihazlarini tasimak, GPS cihazimizi verimli kullanmak için yapiyoruz.
    Gereken malzemeler ise su sekilde olmali.
    + Öncelikle metal bir plaka. (Bunun için projeyi gerçeklestiren kisi eski tost makinasinin dis metal kabini kullanmis, benim aklima ilk gelen sey ise bilgisayar kasalarinin metal kapaklari)
    + Bu metali kaplamak için deri malzeme,
    + Yapistirici,
    + 2 adet civata ve somun, (küçük boy)
    + GPS in üzerine oturacagi tablayi bisikletin gidon bogazina baglayacak metal parça.(bu sizin yaraticiliginiza kalmis)

Öncelikle yukaridaki resimdeki gibi metal levhaya asagidaki plandaki gibi bir sekil veriyoruz.

Plandaki uzunluklar GPS cihazinizin ölçülerine göre degisiklik gösterecektir.

Daha sonra bu metal plakayi deri yapistirarak deri ile kapliyoruz.

Daha sonra GPS i içerisine koyacagimiz tablayi (üst resimdeki), bisiklete baglayacak olan parçaya 2 civata ve somun ile bagliyoruz. Bu baglayici parça için degisik metal plakalar kullanabilirsiniz. Yaraticiliginiza kalmis. Ama sunu söylemek gerekir, Eger yuarida yaptigimiz tablayi direkt olarak bisikletin gidon bogazina yada gidona baglarsaniz titresimlerden dolayi GPS iniz zarar görebilir. Onun için üstteki tablayi baska bir baglayici eleman ile bisiklete tutturmak gerekir.
    Baglayici eleman için örnek görüntü asagidaki gibi yapilmis, siz kendiniz farkli bir yöntem kullanabilirsiniz.

Kaynak sitesi için buraya tiklayabilirsiniz.
    http://brettbeauregard.com/blog/2009/08/diy-bicycle-gps-mount-done/

• oldukça güzel bir proje işçiliği taktir ettim güzel yapmışlar

ben motorsikletim için Nokia'nın Araç kitleri var onlardan almıştım depoya yapıştırıyorum telefonuda koyuyorum üzerine oldukça sağlam oluyor vede çok işime yarıyor o kadar büyük gps işime yaramaz gerçekten büyük özellikle bisiklet için ha belki tablet konulabilir aşağı yukarı galaxy tab ile aynı boyutlarda daha işlevsel olabilir ozaman
  • alt kısımdaki tutamaç plastik gibi elastiki olmassında fayda var 1mm aliminyum veya 0.80mm galvanizli sac işlenebilirlik açısından kullanılabilir inox yani paslanmaz daha iyi olur fakat işlemesi daha zordur
  • Güzel bir şey çıkmış ortaya paylaştığınız için teşekkürler.
  • güzel olmuş
  • Aslında böyle aparatların hazır satılmasi gerektigini düşünüyorum. Hem güvenli olur hem de ugraşmadan direkt kullanima gecilebilir. Bunu yapmayi düşündüm ama bu ramazan bir gecsin bakariz düşüncesi ile erteliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.