Şimdi Ara

birkaç sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba programlamaya yeni giriş yaptım bir kaç sorum olcaktı
    1-biliyorsunuz metin belgesine do loop yazınca tekrarlanıyo zevkli oluyor:D ben bunda tamama bastıktan sonra başka yazı gelsin istiyorum yapabilirmiyim?
    2-c# ile programlama yapmak istiyorum ama internete bakınca herkes hazır kod kullanıyor youtubeda felan ,ben nasıl kod yazmayı öğrenebilirim
    3-c# ile neler yapılabilir?

not:bu geçici bir heves değil 1 aydır cmd ile eğleniyodum işi büyütelim dedim c#a geçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: gtrstden

arkadaşlar merhaba programlamaya yeni giriş yaptım bir kaç sorum olcaktı
    1-biliyorsunuz metin belgesine do loop yazınca tekrarlanıyo zevkli oluyor:D ben bunda tamama bastıktan sonra başka yazı gelsin istiyorum yapabilirmiyim?
    2-c# ile programlama yapmak istiyorum ama internete bakınca herkes hazır kod kullanıyor youtubeda felan ,ben nasıl kod yazmayı öğrenebilirim

not:bu geçici bir heves değil 1 aydır cmd ile eğleniyodum işi büyütelim dedim c#a geçtim

Cmd ayri C# ayrı

Şaka bi yana ne demek istediğini anladım siyah konsol ila çalışmak istiyorsun C# büyük bir programlama dili ve bunlarin basinda "Form Application" , "Console" , "Asp" gelir sen console istiyorsun console kolaydir bisey yok ama konsol kullandigin zaman forma gecmek isteyeceksin ki form daha zefkli ve genis çaplı oncelikle C# indir bilgidayarina

Daha sonra youtubeden dersler izle kaliteli yerler var kodlari kopyala yapistir yapcaksan programi sakın "İNDİRME" yaşın kac bilmiyorum ama liseye baslamadiysan meslek lisesi bilgisayar bolumune gidersen 2 yıl C# goruceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hazır kod dediğin birisinin yazmış olduğu kodu kopyalama ve yapıştırma değil mi? Öğrenirken de buna benzer şeyler yapıyorsun zaten, tek fark kodu bütün olarak ezberlemek & kopyalayıp yapıştırmak yerine, satır satır, komut komut neyin nasıl yapıldığını öğrenip, kendi yorumunla tekrar yazıyorsun.
    Programlama dili öğrenirken;
    Form Application nasıl yapılır diye öğrenilmez, ilk önce algoritma temeli oluşturulur, daha sonra kullanılacak dilin syntaxi öğrenilir, daha sonra bu dilde yapılan (veya çoğu dilde yapılan klasik matematiksel işlemler vs.) uygulamacıklar öğrenilir. Bunların hepsi bittiğinde hala Form Application yapmayı bilmiyorsan, kullandığın dilin bu konudaki kütüphanesinin dökümantasyonuna bakarsın, örneklerle anlatılmıyorsa kendin görürsün nasıl kullanıldığını. Youtube'dan Form Application videosu izlemekle olmaz bu iş (bence), youtube'dan "dili" öğrenebilirsin ama.

• cevaplar için teşekkür ederim bende klasik hello world ile ilk konsolumu yazdım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulu.

quote:

Cmd ayri C# ayrı

Şaka bi yana ne demek istediğini anladım siyah konsol ila çalışmak istiyorsun C# büyük bir programlama dili ve bunlarin basinda "Form Application" , "Console" , "Asp" gelir sen console istiyorsun console kolaydir bisey yok ama konsol kullandigin zaman forma gecmek isteyeceksin ki form daha zefkli ve genis çaplı oncelikle C# indir bilgidayarina

Daha sonra youtubeden dersler izle kaliteli yerler var kodlari kopyala yapistir yapcaksan programi sakın "İNDİRME" yaşın kac bilmiyorum ama liseye baslamadiysan meslek lisesi bilgisayar bolumune gidersen 2 yıl C# goruceksin

aynen siyah ekran daha iyi fakat bununla tam olarak nereye kadar gidebilirim yani sadece konuşturcazmı yoksa neler yaparız başka?

• gtrstden kullanıcısına yanıt
    programı dili ile her şeyi yapabilirsin benim bir arkadaşım Console ile bir sitenin güvenliğini kırıp girmişti demek istediğim programı dili ile her şey mümkün hatta ben bilişim okurken yabancı ülkede adamlar C# console ile gemi oyunu yapmışlardı çok iyiydi bildiğin siyah ekranda gemiyi hareket ettirip diğer gemileri vuruyordun ama ataş ettiğin zaman bombanın gidişini görüyordun çok iyiydi kodları açıp baktığımda baya bir uğraştıklarını gördüm ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulu.

programı dili ile her şeyi yapabilirsin benim bir arkadaşım Console ile bir sitenin güvenliğini kırıp girmişti demek istediğim programı dili ile her şey mümkün hatta ben bilişim okurken yabancı ülkede adamlar C# console ile gemi oyunu yapmışlardı çok iyiydi bildiğin siyah ekranda gemiyi hareket ettirip diğer gemileri vuruyordun ama ataş ettiğin zaman bombanın gidişini görüyordun çok iyiydi kodları açıp baktığımda baya bir uğraştıklarını gördüm ama

teşekkür ederim cevap için
  • gtrstden kullanıcısına yanıt
    Hocam cmd komut satırı daha çok yazdığın kodları deneme amaçlı kullanılır. Programı yazmak için illa ki programlama dilinin exe sini kullanman lazım yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stromeas

Hocam cmd komut satırı daha çok yazdığın kodları deneme amaçlı kullanılır. Programı yazmak için illa ki programlama dilinin exe sini kullanman lazım yani.

sağol hocam cevap için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.