Şimdi Ara

Birgün gelir bu millet bunu da unutur! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
3.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Hitman47

Evet.Sabah, Posta ve Milliyetten farkı bu; GÜVEN.

Tirajın fazla olması okunabilir olduğu için.Posta'yla karıştırmayın sakın, sofra bezi demedik.

Evet.Vakit gazetesinin Önder Sav Olayı da kesin dedil değildi zaten.Uydurmaydı.

Ayrıca bu cümleyi söyledikten sonra Abdurrahman Bey'in ''gazete küpürleri''ni delil olarak göstermesine de -normal- derseniz sizi ayrıyetten tebrik etmek isterim...

Bende sizi saçmaladığınız için tebrik ederim. Ben önder sav ile ilgili bişey dedim mi yada Abdurrahman Yalçınkaya ile ilgili. Yazacak birşey bulamayınca bunu mu yazdınız??? Anlaşılan tartışmaya değecek biri değilsiniz, çünkü devam ettikçe dahada saçmalayacaksınız sanırım.

Bende gazetemi bedava dağıtırsam tabi tirajı yüksek olur, tabi nereden geliyorsa artık bu para!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: El-Cezeri

Postamı sofra bezi!

Asıl sofra bezi Zamandır!

Valla biz piknik yaparken alıyoruz Posta'yı; nasılsa çıplak kadın resmi, haydar dümen ve astral faldan başka birşey yok.
  • Kaynak ne, kim? Yazıyı yazan kişi olaylara birinci elden şahit mi olmuş? Özkök paşanın sırdaşı mı? Dilin kemiği yok ki büzesiniz, herkes bir şeyler uyduruyor hangisi doğru hangisi yanlış anlayabilmek için insanlar haklı olarak güvenilir deliller istiyor. Bakın Önder Sav olayında telekom arama kayıtlarını yayınladı ve insanlar inandı. Demek ki iddanızı kanıtlayabiliyorsanız insanlar size inanıyormuş. Sizin yazdığınız yazıdaki gibi ordunun en üst makamları arasındaki bu kadar tehlikeli hesaplaşmaların idda edildiği bir yazının çok çok sağlam delilleri olması gerekir. Böyle bir yazıyı babam yazsa, delil göstermediği takdirde "hadi oradan" derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetpara

quote:

Orjinalden alıntı: Hitman47

Evet.Sabah, Posta ve Milliyetten farkı bu; GÜVEN.

Tirajın fazla olması okunabilir olduğu için.Posta'yla karıştırmayın sakın, sofra bezi demedik.

Evet.Vakit gazetesinin Önder Sav Olayı da kesin dedil değildi zaten.Uydurmaydı.

Ayrıca bu cümleyi söyledikten sonra Abdurrahman Bey'in ''gazete küpürleri''ni delil olarak göstermesine de -normal- derseniz sizi ayrıyetten tebrik etmek isterim...

Bende sizi saçmaladığınız için tebrik ederim. Ben önder sav ile ilgili bişey dedim mi yada Abdurrahman Yalçınkaya ile ilgili. Yazacak birşey bulamayınca bunu mu yazdınız??? Anlaşılan tartışmaya değecek biri değilsiniz, çünkü devam ettikçe dahada saçmalayacaksınız sanırım.

Bende gazetemi bedava dağıtırsam tabi tirajı yüksek olur, tabi nereden geliyorsa artık bu para!!!

Saçmalamak?İşinize gelmeyenler saçmalık oluyor demek...

Bağlantılı olanları da saçma gördüğünüze göre...Sorun değil.Siz saçma görmediğiniz saçmalıklarla oyalanın.Kimse size yapma demez.
    Yazacak tonlarca şey var.İşte bir kısmını yazdım size.Hala aradaki bağı anlayamıyorsanız o Allah'ın sizin üzerinizdeki takdiridir.Saygı duyarım.

Beni tartışmaya değer görmüyor olmanız öyle olduğum anlamına gelmez.İstediğinizi söyleyin ne de olsa burası özgür bir ülke.
    İsteyen dergilerini, kitaplarını İstiklal'de beleş dağıtır isteyen tirajın yanında en fazla aboneye muvaffaktır.

Uzatmak istemiyorum.Hakaret etmeye başladınız çünkü.Sevgilerle.

• quote:

Orjinalden alıntı: vasago

Kaynak ne, kim? Yazıyı yazan kişi olaylara birinci elden şahit mi olmuş? Özkök paşanın sırdaşı mı? Dilin kemiği yok ki büzesiniz, herkes bir şeyler uyduruyor hangisi doğru hangisi yanlış anlayabilmek için insanlar haklı olarak güvenilir deliller istiyor. Bakın Önder Sav olayında telekom arama kayıtlarını yayınladı ve insanlar inandı. Demek ki iddanızı kanıtlayabiliyorsanız insanlar size inanıyormuş. Sizin yazdığınız yazıdaki gibi ordunun en üst makamları arasındaki bu kadar tehlikeli hesaplaşmaların idda edildiği bir yazının çok çok sağlam delilleri olması gerekir. Böyle bir yazıyı babam yazsa, delil göstermediği takdirde "hadi oradan" derim.

Evet, önder sav olayına inanmayan var mıdır??? Çatır çatır yayınlandı kayıtlar herkes inandı. Haberi yapan Hürriyet yada zaman olsun hiç farketmez bana haberlerindeki iddiayı kanıtlayacak sağlam belge göstersinler, aynen önder sav olayı gibi. Ama bunun gibi işte video kaydı varmış, yok CIA suikasti öğrenip haber vermiş bilmem ne dersen inandıramazsın.

• quote:

quote:

Kaynak ne, kim? Yazıyı yazan kişi olaylara birinci elden şahit mi olmuş? Özkök paşanın sırdaşı mı? Dilin kemiği yok ki büzesiniz, herkes bir şeyler uyduruyor hangisi doğru hangisi yanlış anlayabilmek için insanlar haklı olarak güvenilir deliller istiyor. Bakın Önder Sav olayında telekom arama kayıtlarını yayınladı ve insanlar inandı. Demek ki iddanızı kanıtlayabiliyorsanız insanlar size inanıyormuş. Sizin yazdığınız yazıdaki gibi ordunun en üst makamları arasındaki bu kadar tehlikeli hesaplaşmaların idda edildiği bir yazının çok çok sağlam delilleri olması gerekir. Böyle bir yazıyı babam yazsa, delil göstermediği takdirde "hadi oradan" derim.

Evet, önder sav olayına inanmayan var mıdır??? Çatır çatır yayınlandı kayıtlar herkes inandı. Haberi yapan Hürriyet yada zaman olsun hiç farketmez bana haberlerindeki iddiayı kanıtlayacak sağlam belge göstersinler, aynen önder sav olayı gibi. Ama bunun gibi işte video kaydı varmış, yok CIA suikasti öğrenip haber vermiş bilmem ne dersen inandıramazsın.

Sayın;
    @vasago ve @mehmetpara, kimse inanmanız için zorlamıyor sizi.
    Sadece haberi buraya yazdım.Hep yaptığımdan farksız olarak.

Ancak şunu anlamanızı istiyorum ki nasıl bir hipotez kanıtlanmadan ne doğru ne de yanlış sayılabiliyorsa
    bu da bunun yanlış olacağı anlamına gelmez.
    Mesajı verebilmişimdir umarım.İyi geceler hepinize.

• Öncelikle "Allah'ın üzerinizdeki takdiri" gibi inceden inceden hakaret içeren mesajlar yazmadan önce biraz daha düşünürsen iyi edersin.

Senin yazdığın yazı bir hioptez filan değil. Hiç bir kanıt, hiç bir bulgu içermeyen nereden nasıl oluşturulduğu belli olmayan bir yazı yazmışsın. Hem kimse sana ne saçmalıyorsun olur mu öyle şey demiyor. Mesajları bir daha oku, senden tek istenilen şey "delil". Sırf sen yazdın diye niye inanalım? İyi bende yok öyle bir şey diyorum. Buyur buda benim hipotezim sen veya başkası aksini kanıtlayana kadar geçerlidir. Böyle tartışma mı olur Allah aşkına. Ortaya bir idda atıyorsan onu ispatlamak senin sorumluluğundur.
  • İyide bu adamların zoru ne ki darbe yapacaklar?Hadi diyelim ülke kötü yönetiliyo,iyi de bundan sana ne?Millet değiştiremiyo mu beğenmediği hükümeti?Veya diyelim ki şeriat getirmeyi planlıyo hükümet,sen darbe için hazırlığı yap ama son anı bekle,ortada fol yok yumurta yok darbe mi yapılır.
  • quote:

Öncelikle "Allah'ın üzerinizdeki takdiri" gibi inceden inceden hakaret içeren mesajlar yazmadan önce biraz daha düşünürsen iyi edersin.

Senin yazdığın yazı bir hioptez filan değil. Hiç bir kanıt, hiç bir bulgu içermeyen nereden nasıl oluşturulduğu belli olmayan bir yazı yazmışsın. Hem kimse sana ne saçmalıyorsun olur mu öyle şey demiyor. Mesajları bir daha oku, senden tek istenilen şey "delil". Sırf sen yazdın diye niye inanalım? İyi bende yok öyle bir şey diyorum. Buyur buda benim hipotezim sen veya başkası aksini kanıtlayana kadar geçerlidir. Böyle tartışma mı olur Allah aşkına. Ortaya bir idda atıyorsan onu ispatlamak senin sorumluluğundur.

Bu iddiayı ben atmadım.Haberin alıntısıdır dedim zaten.Mesajları okumaktan bahsetmişsiniz birde.

• gündemin bu kadar yoğun olduğu bir ülkede bu tür olayların unutulması gayet normaldir.
  • quote:

Ülkedeki 4 kuvvetide kontrol eden 4 komutan darbe yapmaya karar veriyor ama Genelkurmay Başkanı izin vermiyor diye darbe yapamıyorlar.

Darbe yapmak istediklerini anladın, hadi darbe yapılmasına izin de vermedin diyelim, peki niye savcılığa suç duyurusunda bulunmadın???

Hadi bunu da geçtim bu adamlar seni öldürmek istiyorlarmış bu durumda niye bişey yapmadın, bana suikast planlayacaklar ve bende olayları bu kadar rahat izleyebileceğim. Vay beee ne rahat adammış.

Eğer ki bu generaller bu yüzden mahkum edilirlerse Özkök'te görevi ihmalden mahkum edilir.

Kaynak nereden samanyolu mu, kanal 7 mi, zaman mı???

Aynen belliki yalan haber

• Fikret Bila: Hilmi Paşa, Şener Paşa’yı makamına çağırıp darbe toplantılarına ilişkin görüntü izlettirdiği iddiasıyla ilgili soruma da şu yanıtı verdi:

"Kayda aldırmadım"

“Yargıya intikal etmiş konularda bir şey söylemem doğru olmaz. Basında yazılıp çiziliyor, yorumlar yapılıyor, iddialar yer alıyor. Bunlar yargının alanına giriyor. Şu kadarını söyleyeyim, ‘Ben, komutan arkadaşlarımın hiç birisini kayda alın diye emir vermedim. Kayda aldırmadım. Bu benim yapıma uygun bir davranış değildir.”

Fikret Bila bugünkü yazısında Emekli Orgeneral Hilmi Özkök ile yaptığı röportajı yazmış.

Bu yukarıdaki yazı gibi ortaya atılan bir iddia değil. Yaşandığı söylenen olaya 1. dereceden muhatap olan kişiyle yapılan bir röportaj ve alınan cevap belli: Kayda aldırmadım.
  • Ankara Merkez Garnizon Komutanlığı yapan Emekli Tuğgeneral Fehmi Büyükbayram, iddialarla ilgili olarak Vatan’ın sorularını yanıtladı.

-Suikast bilgisi size nasıl ulaştı?

Hiç böyle bir şey yok. Bana inanın. Hilmi Özkök Paşa’ya özel bir program uygulandığını hiç hatırlamıyorum. Suikast olayını ben ilk kez gazeteden öğrendim. Bu iddia daha önce de gündeme gelmişti ama böyle bir şey olmadı. (Vay bee bu adamlar aşmış artık, Merkez Komutanının bilmediği olayları bile biliyorlar.)

-Saldırı ihbarı gelmedi mi?

O dönem Ankara’da o kadar çok canlı bomba ihbarı gelirdi ki Genelkurmay Başkanı Özkök Paşa’nın güvenliğine yönelik ne tedbir alındıysa komutanların güzergahlarını da sık sık değiştirdik, korumalarını artırdık. Kendi görevim açısından gerekli emniyeti aldık.

-CIA’nın uyarısı oldu mu?

Benim bu konuda bir malutamım yok. Biz ihbarları emniyetten alıyorduk. Emniyet, Genelkurmay Başkanlığı’na bildirir. Genelkurmay’dan da bize emirler geliyordu.

-Kaç canlı bomba ihbarı aldınız?

O zamanki günler çok sıkıntılı günlerdi. 365 günün 150 günü canlı bomba ihbarı gelirdi. Genelkurmay’dan bize “canlı bomba duyumlar alınmıştır ve buna göre tedbirlerin artırılması” yönünde emir gelirdi. Merkez Garnizon Komutanlığı olarak yol güzergahının değiştirilmesini sık sık yapardık. Bunlar TSK’nın her zaman uyguladığı olağan tedbirlerdir.

-Özkök, bu iddia sorulduğunda ’önemli şeyler değil’demişti. Teyit etmiş olmaz mı bu sözüyle?

Kendisine yönelik böyle bir bilgi gelmiştir ya da gelmemiştir bunu o biliyordur. Bize böyle bir bilgi gelmedi.

• Şuan için burada tartışılanlar afaki dir.Herkes olaya subjektif yaklaşıyor çünki...Öncelikle iddianameyi görmek lazım,eğer Türk hukuk sistemine ve yargıçlarına inanıyorsak.İnanmıyorsanız elbette böyle bir hakkınız da var.Amacımız günün doğrularını dejenere etmekse varın herşeyi dejenere edin.Emin olun ki zararını sadece biz görürüz.Bilim in geldiği nokta da günümüz doğrularını kabul etmek;referans noktası olmalıdır.Eğer olmayacaksa!Kaos a sürüklenmemiz kaçınılmazdır.Zira milyarlarca düşünce nin olduğu dünyamızda neyin doğru neyin yanlış olduğunun anlaşılması imkansız hale gelir, boş ile dolu arasında bir fark kalmaz.İnsanlığın bunca zaman elde ettiği kazanımlar hiç bir şey ifade etmez.KArmaşa hakim olur;siz bu karmaşa nın altında ezilirsiniz.

Sayın Hilmi Özkök kimlerince fettuhlahcı ilan edildi, kimilerince de vatan haini.Belki takiyye yapıyor ama kendisinin beyanlarından; böyle olmadığını anlayabiliyoruz.Hilmi Özkök hakkındaki bu iddialar şuan ki genel kurmay başkanı Yaşar Büyükanıt hakkında da yazılıp söylenmeye başladı!Ki İlker Başbuğ da aynı söylemlere muhatap tır.Acaba onlar birilerinin isteklerine cevap vermediği veya şuan yaşananlara mesul görüldüğü için hasım olarrak görülmüş olamaz mı?Diyelim bu kişiler gerçekten de "satılmış" olsunlar.Onlarala mücadele şekli darbe mi olmalı?Bilgi kirliliğinin had safha ya ulaştığı ülkemizde;ben hep dirayetli cesur insanların arkasındayım.Kendimce; bu kişilerin Hilmi Özkök,Yaşar Büyükanıt ve taraf gazetesinin olduğu inancındayım.Çünki hen onlara izafi edilmiş bir suç yok, terör örgütleri ile bağlantıları yok!Ama onlar ; har türlü zorluğa rağmen metanetle görevlerini icra ediyorlar.Görevlerini icra ederken iktidar yalakalığı yaptıklarını asla düşünmedim.Düşünenler varsa saygım var.Ama düşünclerini destekleyecek hiç bir kanıt yok!halıhazırda!Umarım ben yanılmam.Hamasi olacak ama "Cesuryürekler" size inanıyorum inanmaya devam ediyorum.

Saygılarımla,

• konuşşun o zaman özkök paşa da görelim kim ne yapmaya çalışmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: matters

konuşşun o zaman özkök paşa da görelim kim ne yapmaya çalışmış.

Ağzı olan konuşuyor zaten.O devlet adamı vakurluğu içinde onca bilgisine rağmen, şuan için konuşmaktan imtina ediyor(kaçınıyor).Siz bunu aleyhine bir durum gibi görebilirsiniz.Elbet zaman herşeyin ilacı.Yaşayalım görelim.(haklıdır haksızdır demiyorum, bence haklıdır...haklılığı ve haksızlığı günün doğruları ile sabittir)

Karşısında olanlar nerede?o nerede?Eğer Cumhuriyetin tüm kurum ve kuruluşlarını satılmış olarak görüyorsanız söyleyebileceğim birşey yok.Ki suç izafi edilenler mahkum olsa dahi sizin söyleyeceğiniz bitmez.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 13 Temmuz 2008; 13:21:00 >
  • Tamam.

Hayali bir çete, hayali operasyonlar, hayali suçlamalar, iktidar sözcülüğü yapan hukukçular ve basın..

Amaç ne?

Amaç TSK'ı yıpratmak, TSK'a saldırmak ve halkının askere olan güvenini kırmak.

Peki neden? Çünkü kurulmak istenen yeni düzene giden yolda tek engel ordu'dur... (yada iktidar böyle düşünüyor)

Ancak atladıkları birşey var:

Bizler Iran'daki KOYUNLARA benzemeyiz... Yeri gelirse sokaklara inmeyide biliriz.
  • Bizler Iran'daki KOYUNLARA benzemeyiz... Yeri gelirse sokaklara inmeyide biliriz.

Yeri gelirse daha şiddetliside olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burak Murat

Tamam.

Hayali bir çete, hayali operasyonlar, hayali suçlamalar, iktidar sözcülüğü yapan hukukçular ve basın..

Amaç ne?

Amaç TSK'ı yıpratmak, TSK'a saldırmak ve halkının askere olan güvenini kırmak.

Peki neden? Çünkü kurulmak istenen yeni düzene giden yolda tek engel ordu'dur... (yada iktidar böyle düşünüyor)

Ancak atladıkları birşey var:

Bizler Iran'daki KOYUNLARA benzemeyiz... Yeri gelirse sokaklara inmeyide biliriz.

Tamam olan ne?Anlamadım?

Hayali çeteden ,operasyonlardan, suçlamalardan bahsetmişsiniz...Sizin mantığınızla ; kendi ideolojinize yakın görmediğiniz herşey hayal sanırım.İktidar sözcülüğü yapan hukukçular ve basında satılmış.Amerika bize düşman, AB bize düşman, Yunanistan ha keza!Bulgaristan soydaşlarımızı sürdü kırım yaptı, Rusya nın boğazlar üzerinde tahakkümü var,İran Şeriat empoze ediyor, Irak ve Suriye yıllarca PKK yı barındırdı, Arjantin Ermeni soykırımını meclisinden geçirdi,Belçika Fehriye erdalı teslim etmedi!İtalya Abdullah Öcalan ı sakladı vermedi,Fransa Ermenileri savundu bize düşman oldu,Azerbaycan bize gereği kadar bağlı ve yakın değil, Türkmenistan, Kırgızistan,KAzakistan vs Türk elleri yanlış yönetimler altında!Türkiye Türkleri zaten birbirini sevmiyor,!!!???

Yahu biz kime ve neye inancaz?Herkes bize düşman!Biz kendimize düşmanız?herkes satılmış.Napcaz?Tüm dünyaya cihat mı ilan edelim?KArınca nın file kafa tutması gibi bir şey herhalde.Benim atam Çanakkale de şehit düştü.Ben bu toprağın çocuğuyum.Gerektiği zaman gerekeni yaparım.Ama hayatımı boş bir hayal üzerine kuramam.Boş hayal dünyaya kafa tutmaktır.Neyle?Amerikan füze si ,Amerikan uçağıyla!Veya Ab tankıyla...Bu mu sizin bağımsızlığınız.Göbekten bağımlıyken, bağısızlık konuşmak abestir.Önce bağımlılığınızı azaltır, kendi teknolojisinizi üretirsiniz, ondan sonra kafa tutabilirsiniz.HA bu kafa tutmanız sizi galip getirir mi?Muallak.Ama şuan ki serzenişler ve saldırılar cahil cesaretidir.

Sokaklara inmeyi de biliriz demişsiniz.NE şekilde indiğiniz önemli.Ne kast ettiğinizi bilemiyorum.Ben protesto amaçlı olduğu inancındayım, ve bu tüm insanlara hak olduğu için; sonuna dek arkanızdayım.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 13 Temmuz 2008; 22:07:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: El-Cezeri

Postamı sofra bezi!

Asıl sofra bezi Zamandır!

Yok o tuvalet kağıdı oluyor biraz...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.