Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.736
Cevap
270
Favori
266.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, hakem heyetinden bu şekilde olumsuz bir yanıt geldi. Cayma süresinin geçtiği söyleniyor ama aynı tarihte çekilen diğer kredinin ödemesini yaptılar. Nasıl farklı sonuçlar çıkabiliyor anlayamadım. İki kredi arasında 1 gün var başvuru tarihleri aynı. Yapılabilinecek bir şey var mı?

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu
  • kgenc16 K kullanıcısına yanıt
    Diğer sigorta da kredi ile bağlantılı hayat sigortası mıydı? Yoksa başka bir sigorta mıydı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • camokasahin C kullanıcısına yanıt
    Bende sizinle aynı durumdayım bende 2021 aralıkta çekmiştim. ocak ayında başvurdum son gelen mail bu sanırım sizinki gibi sonuçlanacak benimde yani öyle umuyorum

"Henüz gerçekleşmemiş işlemlerle ilgili olanlar" hükmüne yer verilmiştir. Söz konusu
    hüküm gereğince, sigorta poliçesinin tekrar yenilenmemesi ile ilgili başvurunuz hakkında bir işlem
    yapılamamaktadır. 23 Aralık 2022 tarihli konut sigortası iptali ve prim iadesi hakkındaki başvurunuz
    ise ilgili Hakem Heyeti gündemine alınmıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet ikisi de kredi ile bağlantılı hayat sigortasıydı.

• Arkadaşlar Vakıfbank konut kredisi içindeki dask ve konut sigortası hariç diğer sigortaları hakem heyetinden iptal ettirmiştik. Banka tüketici mahkemesine vermiş bugün de kağıt geldi mahkemeye davet.

Bundan sonra ne yapalım tecrübesi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pasorcaprazi kullanıcısına yanıt

Hocam Vakıfbank bize de karlı dava açmış, sizin dava kararı nasıl sonuçlandı?

• foramencanalis F kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam. Var mı bir gelişme?

• outofnick O kullanıcısına yanıt

Yok hocam martın ortasında dava gitmeyi düşünmüyoruz hakimin insafına kaldı artık

• Ziraat katılım konut kredisinden sigortaları iptal edebilen oldu mu daha önce tecrübesini kısaca paylaşabilir mi? teşekkür ederim.

• malimalix kullanıcısına yanıt
    Katılım bankaları için Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti yetkili değil diye hatırlıyorum. Katılım bankalarının hakem heyeti farklı olması lazım.

• Merhaba arkadaslar. Haziran 2022'de Vakıfbank'tan eşim adına çektiğimiz konut kredisinin sigortalarını iptal edip masrafları iade almıştık. Sonrasında yeni konut kredisi için 2 farklı zamanda Vakıfbank'a gittiğimizde, eşim adına konut kredisi ürünü görünmüyordu. Bankacı da sebebin muhtemelen daha önceden masrafları iade almamız olduğunu söyledi.
    Geçtiğimiz günlerde ise ben Halkbank'tan konut kredisi kullandım ve DASK, konut ve hayat sigortası hariç yaptıkları diğer sigortalar ve masraflar 2000TL'den fazla tutuyor. Bir de üstüne verimli görmediğim, inanmadığım BES'i zorunlu tuttular. Şimdi bu gereksiz masrafları iade alsam, BES'i iptal etsem, daha sonradan konut kredisi çekmek istediğimde vermemeleri gibi bir durum olabilir mi? Veya kullanmış olduğum kredinin faizini değiştirme hakları olabilir mi?

• outofnick O kullanıcısına yanıt
    Hocam bu soruyu ben de merak ediyorum. Vakıftan taşıt kredisi çektim iadeleri hakem heyetinden geri alsam sonrasında kredi çekme konusunda problem yaşar mıyım? Vakıfbank şubedeki görüşmemde iade talep etmemem konusunda tavsiyede bulunuldu ama emin olamadım.

• arkadaşlar merhaba vakıfbanktan kredi ücretlerimin bir kısmını geri aldım. 2800 tl hayat sigortası kesilmiş bunu argon sigortadan yaptırıp (630 tl fiyat çıkarttılar) bankaya götürdüğümde dikkat etmem gereken bir husus var mı? argon un yapacağı sigortada bankanın adı kredi numarası falan gibi bilgiler bulunmalı mı?

• dezenfekte39 kullanıcısına yanıt
    Bende sorun oldu. Daha önce ev kredisi çekerken yaptıkları poliçelerin çoğunu hakem heyetiyle geri aldım. Geçenlerde ihtiyaç kredisi için platin sky limit ekranına başvurduğumda bana 1.95 ten kredi teklifi verdi. Arkadaşın menüden bakınca ona 1.57 den verdi. Ben de şubeye gittim. Durumu anlattım. Baktız inceledi. Bankayı hakem heyetine vermişsiniz ondan dedi. Kinayeli biçimde diğer devlet bankalarına eğer mahkemeye vermediyseniz başvurabilirsiniz dedi. Dedim şubeden deneyelim. Menüden uğraştı biraz. En sonunda 1.57 den onay aldı. Biraz üsteleyince oldu yani. Ancak platin sky limit ekranından almış olsaydım 1.95 olacaktı. Hakem heyeti şikayetlerini adamlar görüyor banka ekranlarından.

• dobruca D kullanıcısına yanıt
    Evet, kredi çektiğiniz banka şubesi daini mürtehin (alacaklı) olarak yazılmalı. Ayrıca poliçe kredi vadesi ve tutarı ile uyumlu olmalı. Banka poliçenizi inceler zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 29 Mart 2023; 1:2:3 >
  • bilexsamet kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Kredinin dosya numarası gibi bir şeyi belirtmeye gerek var mı? Bir de ben sonrasında bu aegon sigortanın yaptığından caymayacağım için farklı bir işle uğraşmama gerek kalmıyor değil mi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Başka bir şey yoktu diye hatırlıyorum. Kredi no falan sormuyordu galiba. Ben müşteri temsilcisi ile yaptırmıştım. Kredi çekilen banka şubesi, kredi vadesi, tutarı ve faiz oranını sordu. Ona göre bir poliçe hesaplaması yaptı zaten kredi ana parasından az olmayacak şekilde. Zaten banka poliçeyi inceliyor. Şartlara uymazsa kabul etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 29 Mart 2023; 1:9:10 >
  • bilexsamet kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim,iyi akşamlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Rica ederim. Ama banka şubeleri bu şekilde başka yerden poliçe olmuyor diye yokuş yapıyorlar çoğu zaman. Biraz zorlamanız lazım.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.