Şimdi Ara

Biraz Saçma Yarı Deneme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilinmez olan o boşluğun içindeydim yine.Yine aynı şey insanı ne düşündüğünü düşünememesinden daha çok kahredebilecek bir şey var mı?İnsanın kendisinin düşündüklerini kendine yakıştıramaması veya deminde dediğim gibi düşünememesi biraz gariptir.Ama bu hataya bazen herkes düşebilir.
    Bazen de öyle bir şey düşünürüz ki bunun yanlış olduğunu biliriz.Düşünmemizin bile suç olduğunu biliriz.Ama düşüncemizi durduramayız bir yandan da düşünmeye devam ederiz.Aslında bizim düşündüğümüzü bizden başkasının bilmediği halde neden düşünmemiz bir suç olsun?Aslında bunu dışarıya yansıtmamız suç olabilir ama bizde kaldığı sürece suç değil demi?Ama bazı insanlar düşüncelerini bile cezalandırabiliyor.Kendi koydukları katı kurallara o kadar sıkı bağlanıyorlarki.

_______________________________________________________________________________________

Yeni nesil size de biraz acayip gelmiyor mu?Ama siz olgunlar buna nasıl karşı çıkmıyorsunuz buna nasıl katlanıyorsunuz?Bu sabırın kaynağı nedir?Bunu öğrenebilirmiyim yoksa yaşadıkçamı öğreneceğim?Yaptıkları ve yapacakları gerçekten acayip değilmi?Ya da ben mi bu yaşta çok geri kafalıyım bilemiyorum.Ahlakımız toplum olarak bayağı bir düşmemişmi?Geçmiş zamanda çok şiddetle kınadığımız Avrupa toplumuna yavaş yavaş benzemiyormuyuz?
    Bunun yanında törelerimizi unutuyormuyuz?Örneğin ben yeni nesilden bir çocuk olarak törelerimizden biri olan düğünleri gerçekten sevmem?Davul sesi kafamı şişiriyor olabilir ama anneme babama baktığımda hiç öyle bir sorunla karşılaşır gibi görünmüyorlar neden?Onlardan farkım farkı bir biçimde yetişmem mi?
    Öte yandan Avrupa çocuğuna bilgisayarı öğretirken biz babamıza öğretiyoruz.Bu biraz bana utandırıcı geliyor.Benden büyük bir insana adeta hava atmak gibi.Ama bu nesilden sonra bu olmuyacak.

BU NESİL ÇOK DEĞİŞTİRECEK TOPLUMUMUZU.

_______________________________________________________________________________________

Avrupadan gelen metal , rock , rap akımı bu akıma evinde bilgisayarı olan ve internette biraz gezen herkes bilir ve çoğuda kapılır benim gibi.Benim kapıldığım ise rap.Bir büyüğümün yanında dinlemeye utanıyorum.Çünkü biliyorumki onlara çok acayip geliyor.Tam olarak bakarsak sanki banada biraz acayip geliyor ama seviyorum.Bazıları ise onların büyüklerimizin geri kafalı olduğunu anlamadığı asla anlamıyacağını düşünüyor.Ama yanlış!Onların zekası yokmu senden dahamı az zekaları var?Hayır aslından senden daha çok zekaları var ve seni anlamıyorlar değil anlıyolar.Çünkü onlarda bir zaman gençtiler ama onların dönemlerinde bunlar olmayabilirdi ama aynı şeyler farklı boyutta elbet vardır.Onların büyükleri belki dertli türküler dinlerken onlar daha haraketli parçalar dinliyorlardı ve bu onların büyüklerine beklide şimdiki gibi acayip geliyordu?Tamam konuyu biraz dağıttım.Aslında anlatmak istediğim müzikle alakalı değildi.Sadece müzik bir örnekti..

Farkındayımki yazdıkça saçmalıyorum saçmaladıkça yazıyorum.Düşüncemi insanı esir eder?Yoksa insanmı düşünceyi?Yani bir insan istemese de düşünebilirimi?Yoksa istediği an durdurabilirmi?Yoksa düşüncemi insanı yönetir?Aslında biraz öyle biraz böyle gibi bir karmaşa.İnsan düşünürken bir anda düşüncesini durdurabiliyormu?Bence durduramıyor ama insandan insana da değişebilir.Örneğin ben durduramıyorum.Fakat bazı insanlar düşüncelerini yönetebilirler ama genelde düşünceler onları yönetir.Aslında insanın kendisi düşünceden ibarettir gerisi sadece et yığını desem çokmu karıştırdım…

çok karmaşık oldu gerçekten

Öyle aklıma esti worldu açtım ve 2 dakikada yazdım.aslında ne yazdığımı bile tam hatırlamıyorum sizinle paylaşmak istedim ki ne yazdığımın bile farkında değilim sadece salakça bir yazı.Konu doğru yerdemi bilmem.Buraya koy konudışına dediler bende koydum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.