Şimdi Ara

Bir Usb Flash belleği ayrı ayrı daha küçük Flash bellekler olarak kullanmak, mutlaka inceleyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
15
Favori
3.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biliyorsunuz ki günümüzde usb flash belleklerin boyutları gittikçe büyüdü, bu gün en küçük usb flash bellek 8-16 Gb arasında, aslına bakarsanız artık 8 Gb bulmak bile güçleşti.
    Düşünün ki elinizde zar zor bulduğunuz 8 Gb boyutunda tek bir Flash bellek var, ama sizin hem windows 10 hemde acronis true image için bootable bellek ihtiyacınız var, işte burada size tek usb flaş bellek ile 1-2 ve hatta daha fazla flash bellekler oluşturmaya çalışacağım.bunların her birini ister bootable olarak isterseniz her birini ayrı ayrı başka amaçlarla kullanabilirsiniz
    Bu bellekler bios ekranınızda da ayrı ayrı görünecek, istediğinizi kullanabileceksiniz.
    Sadece bir yerde sorun yaşadım, örneğin windows 10 bootable usb yaparken microsoft amca tüm belleği bütünleştiriyor,bende microsoft amcaya başka bir bellekte bootable yaptırıyor, onu böldüğüm windows 10 kısmına kopyalayıp yapıştırıyorum.
    Ben bunları sadece Windows 10 da denedim, fakat windows 7 de olur mu bilmiyorum.
    Şimdi aşağıdaki linkten "adksetup.exe" programını indirelim, ben Windows 10 pro. 1709 versiyonunu indirdim, siz kendinize uygun olanı indirin.

Haydi Başlayalım:https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/get-started/adk-install

Elimizdeki Usb flash belleğimizi Fat32 olarak biçimlendirelim, ben şimdi 8 Gb lık flash bellek ile başlayacağım.

Flash belleğimizi Fat32 olarak ayarlıyoruz.

Bir Usb Flash belleği ayrı ayrı daha küçük Flash bellekler olarak kullanmak, mutlaka inceleyin

İndirdiğimiz adksetup.exe programını yönetici olarak çalıştıralım.
    Karşımıza şöyle bir pencere çıkacak "Altdaki Download the windows Assessment and Deployment Kit" işaretleyerek nekt diye devam edelim

Şimdi bilgisayarımızın indirilenler klasörüne gidelim, burada oluşan windows Kits klasörünün içindeki "License Agreement" dosyasına gelene kadar next>next diyelim, bu dosyadaki Accept butonunu tıklayalım.

Bitince kapatıyor ve Usb Flash belleğimizi bilgisayarımıza takıyoruz.
    Bundan sonrası çok daha önemli, şimdi size alt alta 15 adet kot yazacağım, yönetici olarak bir komut istemi açacaksınız,komut sistemini, başlat arama bölümüne cmd yazarak kolayca bulabilirsiniz ama unutmayım bunu yönetici olarak çalıştıracak ve aşağıda size vereceğim kotların her birini yazıp tek tek enterleyeceksiniz, size kotların karşısında parantez içinde yazacaklarım size yardım içindir.

diskpart

list disk

select disk (buraya list disk yazdıktan sonra kaç aktif disk görünüyorsa onun rakamla adedini yaz örnek:4)

clean

rem === Create the Acronis partition. === (siz isterseniz Acronis yerine başka bir isim yazabilirsiniz)

create partition primary size=1500 ( Ben Acronis olduğu için küçük boyut koydum, takdir sizin)

format quick fs=fat32 label="Acronis"

assign letter=M

active

rem === Create a data partition. ===

create partition primary

format fs=fat32 guick label="WINDOWS 10" (bu arada siz isterseniz bunları ntfs olarak yazabilirsiniz)

assign letter=N

list vol

exit

Arkadaşlar ben bu kotlamayı şimdilik 2 bölüm olsun diye yaptım, en altta 2 veya daha çok bölüm için ne yapılacağını anlatacağım.

Kotlamayı yazarken yanlış bir şey yapmamanız için aşağıya resim koyuyorum buradan da takip edebilirsiniz.

Ve işte sonuç, 2 adet flash bellek, istediğin gibi kullan adını değiştir, fat32 ise ntfs yap, içindeki dosyaları sil yeni dosyalar yükle.

Arkadaşlar 2 den daha fazla oluşturmak için,13. sıradaki assign letter kodundan sonra

active
    rem === Create the Other files partition. ===
    create partition primary size=6000 (veya bellek boyutunuza göre siz yazın)
    format quick fs=fat32 label="Other files"
    assing letter=P
    list vol
    exit
    kotlarını ilave ederek bölümleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

Ve Sonuç:

Bios ekranındaki görüntüsü:
    2.bölüm kurulur iken yanlışlıkla Windows 10 yerine Windovs yazmışım özür dilerim, böyle durumlarda kurulumdan sonra sağ tık yaparak yeniden adlandırabilirsiniz.
    Biosta flash belleh adı ve numarası görünmüyor, ama en küçük boyut en üstte sırayla iniyor.

Arkadaşlar bir sorunuz olursa yazın yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 1 Nisan 2018; 13:32:37 >

• Elinize sağlık hocam çok güzel bir döküman olmuş.
  • Arkadaşlar MexeSs arkadaşımız da ayni konuyu farklı bit metot ile çözmüş kendisini kutluyor, arkadaşın açtığı konunun linkini aşağıya koyuyorum, hangisi size uyarsa onu oluşturun, saygılarımla...

https://forum.donanimhaber.com/multiboot-tek-usb-bellek-uzerinde-windows-acronis-bootable-kurulumu-uefi-legacy--132107280#132107930
  • yanılmıyorsam bu programla da yapılıyor BOOTICE 1.3.4 ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: agah07

yanılmıyorsam bu programla da yapılıyor BOOTICE 1.3.4 ...

O program bende var ama ben onda başarılı olamadım. Sonunda bana en uygun bu geldi. Bir flaş bellek pc ye girince her biri bağımsız birkaç flaş bellek oluveriyor bu durum ,bios da ve pc de ayrı ayrı sürücüler olarak görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: refikilhan

quote:

O program bende var ama ben onda başarılı olamadım. Sonunda bana en uygun bu geldi. Bir flaş bellek pc ye girince her biri bağımsız birkaç flaş bellek oluveriyor bu durum ,bios da ve pc de ayrı ayrı sürücüler olarak görünüyor.

aslında bende ultraiso ile yapıyorum örneğin ikiye ayırıyorum birini gizli bölüm olarak atıyorum buda genelde winpe için lazım oluyor kurulum ayrı kullanılan programlar ayrı yerde oluyor...
    birde bootice yeniden denemek istersen Türkçe olarak göndereyim :)
  • quote:

quote:

quote:

aslında bende ultraiso ile yapıyorum örneğin ikiye ayırıyorum birini gizli bölüm olarak atıyorum buda genelde winpe için lazım oluyor kurulum ayrı kullanılan programlar ayrı yerde oluyor...

Gönderirsen sevinirim bendeki, 1.3.4.0 birde ona bakayım çok fark var mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gönderirsen sevinirim bendeki, 1.3.4.0 birde ona bakayım çok fark var mı ?

Türkçe olarak bir arkadaş düzenledi (tnctr den serhat100 )

bazı antivürüs programları yüklemeyi önlüyor, yapımcı serhat100 ; genelde 86x ile 64x birleştirilmesinden olduğunu söyledi isteyenler winrar ile ikisini ayırarak uyarıyı kaldırabileceğini bildirdi

BOOTICE 1.3.4 x86 x64 TR.exe
    https://yadi.sk/d/D-TSqd-m3TvpW3
    https://www.tnctr.com/topic/370214-altay-v5-grub2_grub4dos-uefi-legacy-animasyonlu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agah07 -- 18 Kasım 2019; 21:39:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• agah07 A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler dostum, inceleyeceğim, ayrıca Türkçeye çeviren arkadaşa da teşekkürlerimi iletirsen sevinirim.
  • usb bölerek iso atmak için 3 yöntem videosu belki yararı olur arkadaşlara

https://www.youtube.com/watch?v=KGJc1fHuSBE
  • quote:

usb bölerek iso atmak için 3 yöntem videosu belki yararı olur arkadaşlara

https://www.youtube.com/watch?v=KGJc1fHuSBE

Teşekkürler dostum, seninle biz bu sunumda sanırım iyi birer ikili olduk.
  • quote:

Çok teşekkürler dostum, inceleyeceğim, ayrıca Türkçeye çeviren arkadaşa da teşekkürlerimi iletirsen sevinirim.

Dostum o verdiğin linkteki Türkçe programı windows tehlikeli gerekçesiyle kurulumunu reddediyor bilginize, diğer taraftan bootice ile ilgili programdan ben bir şey anlamadım, teşekkürler dostum ben kullandığım proğramdan çok memnunum. tasasızca kullanıyorum.
  • Arkadaşlar, bu arada 2 veya daha fazla bölümlere ayırdığımız usb Flash belleğimizi tekrar nasıl eski birleşik hale dönüştüreceğimizi anlatmak istiyorum.
    Bunun için yine komut istemini yönetici olarak açacağız, ve usb flash belleğimizi takıp aşağıdaki kotları hatasızca yazacağız.

diskpart
    list disk
    select disk 3 ( Burada list disk kodundan sonraki listede kaç disk varsa USB Flash bellek dışında onu yazın )
    clean
    create partition primary
    format fs=fat32 quick label="KINGTON" (Sizin Usb Flash belleğinizin markasını aynen yazın örneğin "SanDisk" gibi)
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    agah07 A kullanıcısına yanıt
    Uyarı doğru büyük ihtimalle. Hem Linux dağıtımımdaki antivirüsle taradım, hem Windows'taki antivirüsle. VirusTotal'de de 3 tane antivirüs algılıyor:
    https://www.virustotal.com/#/file/9a334f817858148261d88532daf6123a82c487c35e746deae9278d2a46312971/detection
    Benim Linux'taki antivirüs PUA olarak algıladı.
    Ayrıca Avira da algılıyor:

• quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Uyarı doğru büyük ihtimalle. Hem Linux dağıtımımdaki antivirüsle taradım, hem Windows'taki antivirüsle. VirusTotal'de de 3 tane antivirüs algılıyor:
    https://www.virustotal.com/#/file/9a334f817858148261d88532daf6123a82c487c35e746deae9278d2a46312971/detection

Bizi Allah korumuş dostum :)

• quote:

Hocam dediğiniz gibi 50 fazla antivirüs firması bir problem yok diyorki bunlar önde gelen firmalar bazı programların yapısından veya portable oluşturmada da böyle durumlar olabiliyor örneğin crack dosyaları yada autoit yapılan yazılımlar gibi...
    Tabii kullanıp kullanmamak size kalmıştır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu kadar antivirüsün algılaması bende kuşku uyandırdı. Gereksiz karalama yapmadım, yapmak istemem de... O yüzden ekran görüntüsünü paylaştım. Siz öyle diyorsanız öyledir. Sonuçta programı yazan arkadaşınız.
  • quote:

quote:

Hocam dediğiniz gibi 50 fazla antivirüs firması bir problem yok diyorki bunlar önde gelen firmalar bazı programların yapısından veya portable oluşturmada da böyle durumlar olabiliyor örneğin crack dosyaları yada autoit yapılan yazılımlar gibi...
    Tabii kullanıp kullanmamak size kalmıştır

Belki haklı olabilirsin, ama beni uyaran antivirüs programı değil, windowsun kendisi idi dostum, tıklattırmadı bile, orada sadece kapat butonu vardı.
    şimdi saat bana göre çok geç oldu, istersen bana yaz, yarın yeniden denerim sana ekran görüntüsü veririm.

• Esasında haklısın tedbirli olunması gerektiğini düşünüyorum eger benim gibi çok program indirip deneme yapıyorsan kötü niyetli çok yazılım olabiliyor benim tavsiyem sanal iletişim sistemleri kurman ve istediğini burada dene bende bu şekilde yapıyorum :) bu konuda yardımcı olabilirim fazla bilgin yok ise...

Bootice Bir problemin olduğunu sanmıyorum senden sonra orijinalden web tarama yatırdım 1 uyarı çıkıyor arkadaş birleştirme vede Türkçe yapmış webden taramada 3 uyarı çıkıyor bende de antivirüs yazılımı var test ettim yine sorun yok diyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Senin kullandığın antivirüs programının ne olduğunu bilmiyorum. Fakat VirusTotal, herhangi bir antivirüsün algılayıp algılamadığı konusunda net bir cevap vermiyor. Mesela Avira'nın ekran görüntüsünü paylaştım, sezgisel olarak algıladı. Ama VirusTotal'de Avira'nın dosyayı temiz olarak gördüğü gözüküyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.