Şimdi Ara

Bir Türknet Rezaleti Daha. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: BaihuClaw

Sizin sorun yaşamamanız, diğer insanlarında sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Turknet aboneliğimi 1 yıl önce iptal ettirdim. Turknet'in 35 mbps hız vermedikleri yerde, Netspeed ile 60 mbps hız alıyorum. Fakat akk kaldırıldıktan sonra ping süresi yükselmeye başladı. Bu sıkıntı herkes de var.
    Yahu hocam anlatamıyorum herhalde hala cevap gelmedi diyorum yapılan bu muamele tek bana mı yapılacak. Açın bi forumu okuyun allahınızı severseniz fanboyluk yapmayın
  • Puantum kullanıcısına yanıt
    Kardeş, sen kızgınlıkla yazdığım yazıyı iyi okuyamamışsın. Bence bir daha oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puantum

Modemden QoS ayarı ile pingi öncelik atadım sorunum kalmadı ama Türknetten hala cevap gelmedi yazıklar olsun
    Bak bu kadar feryat figan ediyorsun; ama bak sorun senin modemdeymiş.
    Konuyu editle de millet yanlış anlamasın. Senin hatan olduğunu anlasın!
    Ben de türknet kullanıcısıyım ve hiç böyle sorunum olmadı. Sadece bir kere sorun taşadım ve 24 saat içinde bana geri dönüş yaptılar. Sana özel bir durum bu.

Hem sen bu kadar zamlanmış piyasada taahhütsüz 65 liraya, altyapın desteklediği kadar sınırsız internet kullanıyorsun; ama hâlâ da dırdır ediyorsun
    Tamam müşteri hizmetleri olsaydı iyi olurdu; ama o zaman faturana 5-10 lira da zam gelirdi.
    Ucuz etin yahnisi yavan olur kardeş. Beğenmiyorsan aynı paketi TT'de 150 liraya veriyorlar. Git al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Bak bu kadar feryat figan ediyorsun; ama bak sorun senin modemdeymiş.
    Konuyu editle de millet yanlış anlamasın. Senin hatan olduğunu anlasın!
    Ben de türknet kullanıcısıyım ve hiç böyle sorunum olmadı. Sadece bir kere sorun taşadım ve 24 saat içinde bana geri dönüş yaptılar. Sana özel bir durum bu.

Hem sen bu kadar zamlanmış piyasada taahhütsüz 65 liraya, altyapın desteklediği kadar sınırsız internet kullanıyorsun; ama hâlâ da dırdır ediyorsun
    Tamam müşteri hizmetleri olsaydı iyi olurdu; ama o zaman faturana 5-10 lira da zam gelirdi.
    Ucuz etin yahnisi yavan olur kardeş. Beğenmiyorsan aynı paketi TT'de 150 liraya veriyorlar. Git al.

Alıntıları Göster
    Hocam bakın cidden anlaşamıyoruz. Asıl rezillik benim ping sorunum değil , asıl konu ticketime bir haftadır gelmeyen cevap. Muhatabın bulunmaması.Bizde problem yok cihazınızı kontrol edin demek bu kadar mı zor . 24 saat içerisinde size yapacaklarınız söyleyeceğiz demek doğru mu o zaman.

Edit: Dırdır etmek lafını görmemişim. Sayıyla mi veriyolar kardeş sizi bide ciddiye alıp cevap yazıyoruz hey allahım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puantum -- 25 Şubat 2019; 3:11:42 >

• Puantum kullanıcısına yanıt
    Turknet ile sorun yaşayan sadece sen değilsin. Bu stresle çözüm bulamazsın. Önce sakin olmayı öğren. Memnun değilsen, iss değiştir.
  • Altyapinin turktelekom oldugu yerde butun issler aynidir. Turktelekomun kapiya kadar sorumlu oldugu yerde Turknet Netspeed vesaire hicbiri aaa bina içi tesisatiniz kotuymus biz bunu duzeltelim demez. Ya da modeme kadar dahi sorumlu olsa turktelekom gelip bina ici tesisatinizi yenilemez. Evin icinden ölcüm alip "Bu bolgede alinacak maksimum hizi aliyorsunuz der gider. Ama turknet en azindan fiyat performans taahhutsuzluk, ek ucret odemeden abonelik, arkadasini getir kampanyasi vesaire gibi açılardan ve daha yaygin kullanilan bir iss olmasindan oturu digerlerinin onune geciyor. Ben de sorun yasadim fakat sorun modemden ic tesisattan vesaire de olabiliyor ki cogu zaman oyle oluyor. Simdi 50 mt cat 6 kablo siparis edip kendim kapidan eve cekecegim.

• ANIL007 kullanıcısına yanıt
    1 yıldır aynı hattı kullanıyorum. Turknet 12 mbps veriyordu. Modem bozuk dedi, modem aldım. İç tesisat bozuk dedi, dışarıdan kablo çektim. Türk Telekom ekipleriyle tartıştım. Adamlar cihazla kontrol ettiler. Hattınız 75 mbps'yi destekliyor, Turknet ile görüşün dediler. Kontrol eden kişi, fotoğrafı bana göndermişti. Turknet sallamadı. Ben de Netspeed'e geçtim. Şimdi de Netspeed sallamıyor. 60 mbps hız alıyorum; ama ping yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaihuClaw -- 25 Şubat 2019; 16:4:21 >
  • Ben de turktelekomun kabloyu cektigi yerden modemimle olctum 35 geliyor ping 50 evden olcuyorum 10 mbps ping 57. Dış kablo almayayim mi ?

Hız çok düştüğü için kablonun yenilenmesi iyi olur. Kablonun uçlarını temizleyip yeniden bağlarsanız belki düzelir.
  • Hicam ben kblo alacagim

https://urun.n11.com/kablolar/cat6-kalin-bakir-internet-kablo-secimli-30-40-50-90-120-140-metre-P293014735

50 metre icin ankastreden modeme bu kablo iyi midir?

Ben dışarıdan çektiğim için biraz pahalısını almıştım. Kablo bina içerisinde kalacaksa işinizi görür.
  • Dışardan cekecegim ama hic güneş gormuyor bir de kiradayim.

Fazla para harcamayın o zaman. Sorun çıkarsa yenilersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.