Şimdi Ara

Bir soru,Bu fotoğraflarda işlem nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu sitedeki fotoğraflarda yapılan edit işlemleri hakkında bilgisi olan var mıdır.Bazı fotoğraflar cnon 450d ve kit lensle çekilmesine rağmen müthiş güzel ve duygulu fotoğraflar var.Bu tür fotoğraflara vintage deniyor ama düzenlemede yapılan işlemleri bulamadım,bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

http://www.praisewedding.com/archives/2214

• up
  • panelci kullanıcısına yanıt
    450D ve kit lensin nerede yazdığını görmedim fakat ufak tefek renk oynamaları var. 450D ve 18-55 ile çekilmişse yapay fluluk verilmiştir muhtemelen
  • Marka ve modelere alt kısımdaki fotoğraçıların kişisel sayfalarından ulaştım dostum,küçük renk oynamaları ile tarif edilemeyecek kadar başarılı işlenmiş benim kanım:)
  • panelci kullanıcısına yanıt
    Photoshop üzerinde ufak tefek renk action'ları var. İnternette photoshop color action falan yazarak bulabilirsiniz. Tek tuşla bile yapabiliyorsunuz çoğu zaman. Ayrıca ctrl+b , ctrl+l ile renkler başarılı şekilde dengelenmiş.
  • 18-55 bir kit lens ise yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapay bulanıklık verilmiş onun dışında saturasyonu biraz düşürülmüş ve parlaklık, kontrast ayarı yapılmış olmalı. color balance, curves ve bir kaç filter gibi uygulamalarla o sonuca ulaşılacağını düşünüyorum. ama içlerinden bazıları 18-55 ile çekilmediği besbelli. Yapay bile olsa o derinliği elde etmek zor, 1.8 hatta 1.4 kullanılmış resimler var orda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.