Şimdi Ara

BIR KITAP OKUDUM, HAYATIM DEGISTI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
4
Favori
1.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Forum icerisinde gordugum kadariyla kitap okumayi hayatinin merkezine yerlestirmis olanlar da var, kitap okumaya hangi kitaptan başlayacağını bilemeyen de.

Gunumuzde Turkiye'de insanlarin boş zamanlarinda yaptiklari islere baktigimiz kitap okumak icin ayrilan vakit ne yazik ki cok az ve yetersiz.

Bu konuyu acmamdaki amacim ise insanlari kitap okumaya tesvik edecek kitap onerilerinde bulunmak, okudukca zevk veren, kitabin son sayfasini okudugunda insani ,her guzel kitabın sonunda oldugu gibi, dusuncelere surukleyen, kisa sureligine bir bosluga dusuren kitap onerilerinde bulunmaktir. Bu sekilde insanlara bir yol haritasi vererek kitap okuma aliskanligi kazandirmanin bir vatandaslik gorevi oldugunu dusunuyorum.

Lafi uzatmayayim,
    Herkesin ismini en az bir kere duydugunu düşündüğüm george orwell'in 1984 kitabini yillar once okudum ve gercekten okunmasi gerektigini dusunuyorum. Yazar bu kitabi 1984'ü ongorerek 1948 de yazmiş olmasina ragmen gunumuzde bile gelecekte gerceklesmesi muhtemel olabilecek seyleri hayal etmistir.

Not: lütfen sitelerde bulunan en cok okunan kitaplar sayfasini kopyala yapistir yapmayın 😊 Her insanin gozlemini aktarmasi, yapilacak en iyi seydir kanimca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1984 günümüze çok yakın tahminler yapmış. Ama bence daha yakın olanı da var:

Görmek- Jose saramago

Ülkede oy kullanırken boş atanlar birdenbire 'terörist' ilan ediliyor. Tanıdık geldi mi?

Şimdiye dek hayatımı çat diye değiştiren tek kitap olmadı, okudukça ufaktan değişiyor ve kitap sayısı arttıkça düşüncelerimin ilk hâlimden farkının gittikçe arttığını fark ediyorum. Şimdilik son günlerde okuduğum ve anı yaşamanın önemini anladığım "Çanlar kimin için çalıyor"u önerebilirim.

• https://www.kitapyurdu.com/kitap/su-cilgin-turkler/68863.html

419.baskısını yapmış.Güzel bir eser.
  • Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünya bu eserde 1984 tarzı bir kitap .
  • Jack London-Demir ökçe(The Iron Heel) Aynı zamanda George Orwell 1984'ü yazarken ilhamını Demir Ökçe'den aldığı söylenir
  • Yabana doğru. Bu kitabı okurken psikolojim nasıldı bilmiyorum ama hayatın bizim gördüğümğz kısımdan ibaret olmadığını farkeden bir gencin seyahatini anlatıyor. Bu kitap düşüncelerimi değiştirdi diyebilirim

• Şuan 1984 ü okumaktayım . Dün , bütün gün Hayvan Çiftliği'ni okudum ve bitirdim . İnanın gözümün önüne hep günümüz Türkiye oluşumu geldi . Bu kitabın daha başındayım adam akıllı zaman bulup okuyamadım ama haftasonu bitiririm
  • Yakında bende okumak istiyorum aslında uzun zamandır bu kitap elimde var ama bi türlü açıp okuyamadım

• Yukarıda yazdığınız tipte kitaplardan şunları beğenerek okumuştum

1984

Hayvan çiftliği bunlar g. Orwell

Biz (yevgeni zamyatin)

Cesur yeni dünya (aldous huxley)

Bir de iki rusun kıyamete 1 milyar yıl var distopya diye geçiyor ama ben pek beğenmemiştim

Ama bunların dışında bambaşka bir tür olarak çok küçükken okuduğum

DÜZLEMLER ÜLKESİ

kitabını hâla unutmadım hatta geçen sene galiba tekrar okudum muhteşemdir mutlaka okuyun ufuk açacaktır

Ciddi anlamda bilimsel bir bilimkurgu istiyorsanız

Üç cisim problemi inanılmaz kitaptır böyle bir kitap yok

Fantazi denen bilimkurgu türü ama bilim içermeyrn kitaş olarak

Brandon sanderson sissoylu inanılmazdır akıcı sürekli merakta bırakır

Bir de ejderhamızrağı müthiştir

Bu da yüzüklerin efendisi harry potter vs. Gibi yepyeni bir dünya oluşturuyor

Tabi güzel kitap çok ama bunları ciddi anlamda tavsiye ederim hangisi sizin zevk türünüze uygunsa okuyun derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Black-Bird_

Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünya bu eserde 1984 tarzı bir kitap .
    Cesur yeni dünya biraz daha ağır bir eser. Askerde yarıda bırakmıştım.

Distopya için önerim orwell aspidistra :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.