Şimdi Ara

bir dizi sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    başlangıçta küçük önemsiz sorunlar gibi geldi ama galiba öyle değil.

1) gizli dosyaları göremiyorum:
    yani klasör seçeneklerinden göster dedikten sonra bile göremiyorum çünkü klasör seçeneklerini kapattıktan hemen sonra bile açsam gösterme işaretli oluyor.
    2) sadece bilgisayarıma girdiğimde c: ve d: ye çift tıklarsam yeni pencerede açıyor diğer klasörlerde böyle bir sorun yok
    3)arada sırada "0x10016483 adresindeki yönerge,0x1b00ff ye baş vurdu bellek read olamadı " mesajı alıyorum sorunu veren help.exe

bu sorunlardan sonra dedim kesin bir virüs girdi kendini göstermemek için gizli dosyaları göstermiyor bi taratayım dedim avast bulamadı bişi sonra biraz daha bekledim bi format atayım dedim az önce attım
    3 sorunum da devam ediyor bu arada bellek read olamadı zımbırtısının ram lerle alakalı olabilme ihtimali olduğunu farkettim biraz araştırınca.
    bir kaç ay önce 2 tane 512 twinmos 400 mhz ram almıştım 1 tane 512 kingston da bende var ayrıca sırf nfs yi biraz daha kasmadan oynayabilmek için ati ax300 128 mb ekran kartımı ati tool ile 250-400 (değerler bunlarda hangisi core hangisi memory unuttum) civarında çalıştırıyordum.

soru işareti kalamsın diye tum olayı uzun uzun anlattım :) çözümü bilen var mı? ne yapmalıyım :S
    şimdiden teşekkürler....

az önce asus probe u yükledim ve cpu sıcaklığını 74 derece civarı gösterdi ve overheated diyor yani bir de bu sorunum var :(
    galiba fanın önü yine pislik dolud temizlikle işe başlayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sword of... -- 23 Ocak 2008; 18:52:16 >

• Kardeş virüs yemişsin.RAVMON.EXE,MDM.EXE,SVCHOST.EXE gibi isimleri var.Bu aralar çok yaygın bir virüs.Kendi kendine değişik isimlerle çoğalıyor.Üstelik antivirüsler de yakalayamıyor bu virüsü..Aynı şeyler benimde başıma geldi.Aşağıdakileri uygula.Olmazsa Format atmak zorunda kalabilirsin.
    1)Bu soruna şöyle bir şey söyleyeyim.
    1... ....
    öncelikle Windows Görev Yöneticisi (task manager CTRL+AL+DELETE) dan kullanıcı adı kısmında (user name) "bilgisayarı açtığınız kullanıcı adınızın" önünde bulundugu SVCHOST.EXE (sistemin kullandıgı SVCHOST.EXE değil) ve yine aynen "kullanıcı adı" kısmında (user name) "bilgisayarı açtığınız kullanıcı adınızın" önünde bulundugu MDM.EXE (sistemin kullandıgı MDM.EXE değil)... Bu iki dosyanın görevini sonlandırın....

2........
    baslat çalıştır- regedit yaıp enter a basın
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
    anahtarını aşağıdaki gibi değiştirin;

"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVe rsion\\Explorer\\Advanced"
    "Text"="@shell32.dll,-30500"
    "Type"="radio"
    "CheckedValue"=dword:00000001
    "ValueName"="Hidden"
    "DefaultValue"=dword:00000002
    "HKeyRoot"=dword:80000001
    "HelpID"="shell.hlp#51105"

3........
    gizli dosya ayarlarını artık değiştirebilirsiniz...." gizli dosyaları göster"i işaretleyin....

4..........
    1.C:\windows\SVCHOST.EXE
    2.C:\windows\SVCHOST.inf or ini
    3.C:\RAVMON.EXE (bu dosya herhangi bir diskte de olabilir(D,E,F....)...flash bellek harici hdd dahil
    4.C:\Autorun.inf (bu dosya RAVMON.EXE dosyasının yanında olur)
    5.C:\windows\system32\mdm.exe

yukardaki dosyaları bulup silin .....sistemi yeniden başlatın ve iyi bir antivirus anti-spyware programı ile taratın sisteminizi..........

2)Bu sorun için de şunu uygula.
    Programı kuLLandıktan sonra bazı dosyaLar ekLenebiLir ama onLar zararLı değiLLer.
    Not: BiLgisayara restart atmak gerekiyor.

Bu bat dosyası ve soruna neden olan dosyaların silinmesini sağlıyor, bilgisayarında bir köşede bulunsun aynı sorunu yaşarsan yeniden kullanırsın,

DOWNLOAD:
    http://rapidshare.com/files/15541104/kill_autorun_vbs.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chingachgook -- 23 Ocak 2008; 18:57:55 >

• teşekkür ederim ama hala hiç bir sorunumu düzeltemedim :(
    zaten format atmıştım c'ye ama formattan sonra da aynı sorunlarla karşılaştım senin dediklerini de yaptım
    sadece gizli klasörleri gösterme eskiden seçili oluyodu ama artık seçili değil ama yine de göremiyorum ne göster seçili ne gösterme :S
    bir de görev yöneticisinde kullanıcının svchost mdm işlemleri yok :(
    bir de linki yazarken bir sorun oldu herhalde onu da halledemedim :(
  • Son linki diyosan ***** olan yeri r apidshare yazacaksın(bitişik olarak)
  • chingachgook
  • tmm anladım :)
    ama formatı çaktım c ye sanırım d sürücüsünü açtığım anda
    virus tekrar bulaşacak heryere
    bu 2. format oldu

cmd de

del c: autorun* /f/r/s/...

gibi bir komut kulandım bir sürü dosya sildi içinde sistem dosyası da vardı galiba reset atana kadar herşey düzelmiş gibiydi ama reset ten sonra açılmadı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.